Reklama

středa 30. prosince 2015

Co (ne)smíme říkat

Petr Robejšek
30. 12. 2015  zdroj


Uvažuji o tom, jestli si kritici prezidentova výroku o „naší zemi“ uvědomují k čemu vlastně řeč slouží. A zkusím to objasnit.


Jestliže bychom museli při každém našem projevu předjímat možnou nelibost toho, či onoho nad nějakým naším výrokem, tak to má jasný důsledek - všeobecné mlčení. Vždycky totiž bude to co si myslíme někomu vadit. Ne, to nechceme namítnou Zemanovi kritici. My chceme debatu, ale se správnými myšlenkami.
Které myšlenky jsou však správné? To nám neřekne ani Ministerstvo pravdy ani publicisté, ale ani vědci. Nikdo z nich to neví a to z jednoho důvodu. Snad je to v přírodních vědách jinak, ale ve všech otázkách, které se týkají společnosti pravdu trvale hledáme. A o tom co právě za pravdivé považujeme, platí tento předpoklad vždy jenom předběžně. Pravda je „pravdivá“ jen tak dlouho, dokud není zpochybněna, či vyvrácena lepšími poznatky.

Řeč tu tedy není od toho, abychom její pomocí hlásali nějakou „zjevenou“ pravdu. Nikdy ji totiž znát nebudeme. Řeč je nástroj k tomu, abychom dialogicky hledali dočasné pravdy. Říká se tomu soutěž myšlenek. Taková společnost, která soutěž myšlenek zakazuje se zbavuje významného a pravděpodobně vůbec nejefektivnějšího zdroje poznání.

Přiměřené by tedy bylo, aby každý směl říci cokoliv a jeho odpůrce by to mohl po svém zpochybnit anebo vyvrátit. A pak by mohli trochu jednodušší kritici Zemanova „to je naše země“ nastolit a zdůvodnit, že „to je vaše země“. Ti vědecky erudovaní z nich by mohli sofistikovaněji zdůvodňovat proč podle nich platí, že „tahle země je sice naše, ale ve skutečnosti je vaše“.

Ale teď bez legrace. Kritici Zemana a kohokoliv, kdo vysloví „nesprávné“ a „nebezpečné“ myšlenky, chtějí vědomě nebo nevědomě soutěži myšlenek zabránit. Přejí si abychom předváděli stínový box a zapáleně debatovali pouze o tom, co se smí říkat. Moc napínavé by takové intelektuální klání nebylo. Jeho výsledek by totiž byl jasný předem.

Kritici „nebezpečných“ slov a vět chtějí každému z nás místo anebo alespoň vedle mozku nasadit do hlavy cenzora. A oni sami se vidí v roli Velkého inkvizitora správnosti, který průběžně objevuje škodlivé myšlenky a bdí dokonce i nad tím, aby nebyly vyslovovány ani ty, které byly ještě před nedávném přípustné, ale které on právě rozpoznal jako škodlivé.

Zastáncům tohoto přístupu uniká, že konstrukce „zjevené“ pravdy požírá i svoje děti. Její řadoví obránci se dříve nebo později stanou obětí vyšších autorit ohledně správných myšlenek. Může se jim stát, že až jednoho krásného rána přehlédnou ten nejnovější myšlenkový zákaz, tak se i oni sami ocitnou na „špatné straně“, se všemi s tím spojenými důsledky. Starším z nás to cosi připomíná.

42 komentářů :

 1. Velmi trefně napsáno. Nám starším to opravdu cosi připomíná a to dobu před rokem 1989. Ti mladí,tedy většina z nich, kterí o tom píší a debatují ví o té době jen to co pustila současná "tisková inkvizice, tedy cenzura). Není třeba se dále rozepisovat, pan Petr Robejšek to napsal přesně-kdo
  je u moci, tak platá jeho pravda a kdo je v opozici musí dokázat, že nemá pravdu. Mirek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žil jsem 25 let před rokem 1989 a nevím o tom, že někdo nemohl říct svůj názor. Rozdíl byl v tom, kdo jakou práci vykonával, jestli byl dělník, nebo byl technickohospodářský pracovník. Když byl dělník mohl si říkat co chtěl, mohl kritizovat koho chtěl a za práci dostával nepoměrně více než technik, který za tu jeho práci odpovídal. Technici a vedoucí pracovníci mohli také říkat co chtěli, ale sami mezi sebou se hlídali, tak jako je to teď v době tzv. demokracie, kdy stačí říct něco jiného než řekne podnikatel a tem kdo to řekl je druhý den bez práce. Rozdíl je také v tom, že za všechno před rokem 1989 můžou komunisti, za díry na cestách, za špatné počasí, za hodně vody, za málo vody. V současné době je to tak, že neskutečné zlodějny v řádu 5 biliónů korun nemůže nikdo, je to součásti demokracie a kdo to připomene nebo dokáže je označen za komunistu.

   Smazat
  2. To jste vystihl velmi dobře. Až na malé detaily. Někteří dělníci mohli vydělat někdy i více tež jejich vedoucí, ale za cenu přesčasové práce, nebo vysokým přeplnováním norem. Ale připouším, že THP bylo nízko ohodnoceni. Byl jsem jeden z nich.

   Smazat
  3. Ty musis tu Ameriku hrozne dobre znat, komunisto. Jen jestli z tebe nemluvi zavist. :-)
   Robejskovo okecavani nemuze zastrit skutecnost ze je Zeman populisticky dobytek, ktery cely zivot leze do konecniku komukoliv, jen aby se udrzel u koryta. Komukoliv.

   Smazat
  4. A americký soudruh leze do zadku bombamovi...

   Smazat
  5. Pro 11.59:
   Jsou lidé, kteří ať řeknou co chtějí, Vždycky je to špatně. Takový člověk, když slušně pozdraví, tak jej ostatní rozcupujou, "Jak on to vlasně zdraví?) Všimli jste si pohybu jeho očí? Vždyť on se nám veřejně vysmívá!!! Toto si přece nemůže na svém postu dovolit! Sepíšeme petice požadující jeho odvolání! No a mezi takové patří Zeman. A k tomu populistickému dobytku: Proto je asi Zeman tak neoblíben, protože NIKOMU se do řiti necpal a NIKDY nelpěl na penězích, tedy byl a je neúplatný! To je trnem v oku všem těm kavárenským povalečům! A navíc má vlastní názory neovlivněné "západní stranickou linií"! Jsi jen obyčejná guma, i ten poslední Rom má lepší rozhled jako ty

   Smazat
  6. 11 59 politika je odjakživa o populismu ale nevím proč bych měl Zemanovi zazlivat ze své populistické sliby plní, to není jako když ANO A CSSD slibovali ze nebudou církevní prostituce a když Babis sliboval ze bude to transparentní financování ministerstvech, oni se na to vys.ali a vybavili se jako Havlovecky demozkrati který jsou infiltrovani v Ano CSSD i KDU.

   Smazat
  7. 11.59 já si myslím, že Zemanův problém je v tom, že neleze dostatečně do těch jedině správných prdelí. které by jsme mu tolerovali, že?

   Smazat
  8. Ty - 11.59 jsi docela obyčejný prase. Co si o sobě vůbec myslíš dobytku jeden? Když ti nevoní český prezident, odtáhni pryč - ne? Najdi si jiný poměry a odtáhni - o dobytek tady nestojíme. Nejsi naší české společnosti vůbec nic platný, jsi ještě horší než muklové - nač tě tady máme živit? Co pro nás znamenáš?

   Smazat
  9. Ta smradlavá špína z 11:59 tady opruzuje v diskuzích docela často.Je to nějaký fetem prosáklý trouba z pražské povalečské kavárny,který se v mezičase,než si šlehne další dávku perníku, musí zviditelnit.A kdo mu přispívá na jeho fety?Nedivil bych se, kdyby sám velký,přiteplený hnUSA protektor Čapíro z usembassy.Proto má ten blbeček z 11:59 v popisu práce rozvracet všechno,co je ještě české a orientované k národu,a co se neklaní k největšímu teroristovi na planetě Zemi - k USA.

   Smazat
 2. Pan Robejšek je nejen výborný myslitel, ale i člověk, který umí své myšlenky dokonale formulovat. Díky, s pravdou a jejím hledáním to je přesně tak, jak jste napsal. Stoprocentní pravda prostě neexistuje, můžeme se k ní, více či méně, jen přibližovat. A pokud někdo bude tvrdit, že naše myšlenky jsou nebezpečné, tak to musí doložit argumenty a ne jen tvrdit, že nebezpečné jsou.....

  OdpovědětSmazat
 3. "Kritici prezidentova výroku .." - nemají žádné názory. Jsou to otroci, nemyslici mluvící nástroje někoho jiného. Celý jejich život je opakování slov dodaných jim jejich pánem. Nemá žádný smysl vést s nimi diskusi, či apeloval na jejich rozum a cit.
  Jediné opravdu důležité je, aby každý, kdo je toho schopen vzdělával národ. Pak bude moc tisícileté bestie zlomena. Žádné zbraně - vědomosti rozhodnou.

  Winston SmitSmithh

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná že má smysl s nimi vést diskuzi ale rozhodně bych nečekal že placený lhář prehodnoti svůj pohled na věc. Ale kdyby to bylo před publikem tak se ztrapni a ztratí vážnost, rozhodně bych se ale mohl vysrat abych to říkal jen pro placeného lháře. S tupci a zabednenci je taky debata o ničem ale kdyby nikdo jiný už nezbyval tak by to taky mohlo met smysl, ale na to zase já nemám trpělivost. :-D

   Smazat
  2. 11:23 máš naprostou pravdu, že rozhodnou vědomosti. Bohužel do toho budou mluvit i zbraně. Říkám bohužel, protože dnešní mládež sice ovládá moderní elektroniku, internet a všechny ty různé vymyšlenosti, ale z národních dějin, nebo i dějin Evropa ale i světa, toho ví velmi, velmi málo. Samozřejmě jsou vyjímky, ale těch pár to nespasí. Větší část života jsem prožil v "komunismu" a můžu říci, když se na to podívám dnešním pohledem co jsme se učili (doknce jsme se učili i o Masarykovi a nikdo za to nebyl šikanován a rovněž tak bylo povinné náboženství). Bylo na každém z nás co jsme si z toho všeho vzali případně co nám k tomu řekli i rodiče. Mám kamarádku ředitelku základní školy tak vím co se dnešní děti učí. Je to zkráka bída a to je ten problém s vědomostmi. My jsme je za komunistů měli sice někdy trochu omezené, ale dnes v demokracii mladí nemají žádné. Mirek

   Smazat
 4. Přesně tak..
  Článek se mi líbil.Žijeme v době , kdy se tento myšlenkový přístup stává luxusem ..
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Článek je založený na pravdivých skutečnostech a je přínosem do povědomí lidí z podhradí. Oceňuji jeho hodnotu také pro mladou generaci, zmanipulovanou zejména mainstreamovýma lživými trubadúry. Už bylo dost lhaní! Třeba nastavit objektivní a dialektické principy posuzování a chápaní rozmanitostí života!
   pražský vrabčák Čimčaro Čvirik

   Smazat
  2. 12:18
   Koukám Čviríku,že už Ti otrnulo!..:-)
   jituš

   Smazat
  3. Pražská vlaštovka, prosím Tě, co znamená české slovo "otrnulo" - pochvalu nebo pokáraní?
   pražský vrabčák Čimčaro Čvirik

   Smazat
  4. 15:56 Čimčaro Čvirik
   No,
   to jsi mi trochu nachytal na švestkách vrabčáku;
   v tomhle případě to ale není ani pochvala ,ani pokárání ,spíše konstatovàní ,vlastně popsání,Tvého psychosomatického stavu po nemoci...
   Možná ještě lépe : Otrnouti ,otrnulo mu - čili nacházeti se v rekonvalescenci-tedy stále ještě není vyhráno,ale už zase začínáš svýma chytrýma očkama ,se zvědavostí Tobě vlastní,
   pokukovat po světě...!
   A to je dobŕe!
   Zatím však radím :stále ještě vitaminy ,horký čaj a chodit brzy spát!(ode mně to sedí;-()!
   zdraví vlaštovka j.

   Smazat
 5. Všechno co řekne náš prezident Zeman je okamžitě negováno. Proč? Není to v souladu s názorem velvyslanectví USA, které vládne Českou televizí, rozhlasem, novinami, vládou ČR. Je to smutné, Když jsme cinkali klíči na Václaváku, a mysleli jsme si bláhově, že teď už tady bude demokracie, jenomže máme ještě větší totalitu, než před rokem 1989. Ameriku jsme si doslova vysnili a západní Evropu taky. Stačí si zajet do USA a podívat se tam do Harlému, Bonksu, Bruklinu, Bostnu, Čikága, Dítrojdu (psáno foneticky) a dalších a dalších oblastí. Můžeme si říkat 100 x , že to co tam uvidíme, že za to si můžou lidi sami. Jenže skutečnost je taková, že v USA je celkem 50 miliónů lidí na potravinových stravenkách a bez nich by lidi čekala smrt hladem. USA vykazují nízkou míru nezaměstnanosti, ale pravdou je, že do evidence úřadu práce v USA se dostanou jenom ti, kteří projdou kritérií sestavených tak, že stačí pracovat jeden den v roce a už nejste ve statistikách, celá řada lidí ani na úřady práce nejde, spí v autech na parkovištích a přes den hledají příležitostní práci a policie již ani nezakročuje, protože ví, že tím nic nevyřeší a musí ty lidi nechat v těch autech spát protože by nic nevyřešili, kdyby je z těch aut vyhnali. Jenom 5% Američanů vlastní cestovní pas. Prostě ráj na západě jsme si vysnili a teď se nám pomalu a jistě vyjevuje realita, tak jak opona demokracie se zvedá a pomalu mizí a my se nestačíme divit jaká je to totalita, strašnější než jsme tady měli. Za socialistické totality nás nikdo nikde nesledoval. Dnes v rámci bezpečnosti, kterou demokracie vyvolala jsme sledování kamerami ve městech na pracovištích v autech, policie monitoruje naše mobily, telefony, zaměstnavatel kamerami monitoruje kolikrát za směnu jdete na záchod, kolikrát se podíváte do okna. A pořád je to málo. Je nutné více sledovacích kamer, více odposlouchávání, monitorování, prostě je nutné více demokracie a my to ještě s velkým halasem vítáme protože přeci je to pro nás, pro naše bezpečí pro ochranu naší demokracie, která již se stala totalitou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, také to tak vidím. Lezli jsme do pozlátka. Lépe řečeno, byli jsme tam vmanévrováni.

   Smazat
  2. Ano, také to tak vidím. Lezli jsme do pozlátka. Lépe řečeno, byli jsme tam vmanévrováni.

   Smazat
  3. Mame se nesrovnatelne lepe nez za vasi diktatury. Budte komunisti radi ze je demokracie a ze se muzete ze sveho zoufalstvi nad zbabranymi zivoty vykvicet.

   Smazat
  4. Milý Bačo,

   ta prostoduchá většina se nechá, prostě řečeno, opít rohlíkem.
   A podle toho to tady v ČR vypadá:

   Nejpopulárnější předvolební hnutí ANOfert vsadila na známé tváře:
   Takový, současný ministr obrany, byl pouhým předvolebním maskotem, stejně, jako kdysi už zapomenutý reportér už zapomenuté strany V V.

   A za tuto svou roli dostal post, kde je jen směšný, protože Generální štáb AČR z něj má stejnou prču, jako z Parkanové.
   Celá ta pokrytecká sebranka, pro které jsou najednou "přátelé" USA a jejich zločinná zahraniční politika, jsou z mého pohledu stejní kolaboranti, kteří spolupracovali a donášeli za Protektorátu a stejní kolaboranti, kteří pak lezli do zádele ruské okupaci a říkali tomu dočasný pobyt.
   A nyní se jejich potomci obrátili tím správným směrem,neboť vždy respektovali silnějšího...

   Prostě HNUS.

   Smazat
  5. Tak já tu zmíněnou pokryteckou sebranku

   přirovnávám k nějaké školní třídě ZDŠ, v které dominuje žák, který sice propadl, ale je nejsilnější a všichni kluci ve třídě se ho bojí.

   Zahraniční politika USA je založena na úplně stejném principu.Okolní svět se jí obává, kdo není kamarád, tak je podezřelý.

   Tudíž v zemičce světově zcela bezvýznamné, se vždy i v minulosti našlo dost kamarádů...

   A votomtoje, milánkové.

   Smazat
  6. Měli jsme dělat poznávací zájezdy na Západ a posílat občany nakouknout i na bezdomovce a chudinske čtvrti.

   Smazat
  7. Pro 12:09. Ano máme se opravdu o moc lépe, můžeme si koupit spoustu zboží např. potravin, z kterých se sice cca 80% nedá jíst, neboť od odstoupení od ČSN jsme se stali smetištěm a pokusnými králíky kdejaké nadnárodní korporace. A také můžeme vycestovat takřka kam chceme, jen musíme dobře zvážit destinaci neboť po 26 letech kamarádství s velkým bratrem USákem nám za hranicemi EU hrozí nedobrovolné oddělení kedlubny, či nějaká ta dírka v těle navíc od AK-47. Nebude to trvat dlouho a budeme se pravděpodobně bát i doma. Opravdu obrovský pokrok kupředu jen co je pravda. Na ztrátu dvou základních jistot (zaměstnání a bydlení) jsme si už zvykli, ale ztráta bezpečí a míru nás bude jednou velmi mrzet! Pak si budeme moci ty naše statky a majetky narvat víte kam! A jak kdysi prohlásil pan Kubera „vojna bude, neboť dluhy světa nelze legitimně odepsat“ takže nezbývá než všem dřívějším i současným podporovatelům tohoto imaginárního světa financí patřičně poděkovat!

   Smazat
 6. V Česku bude stále platit: Kdo není s námi, je proti nám a můj(!!!) názor je ten jedině správný. V tomto naprosto vede Schwarzkomando a Kalousek...

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Robejšek je bezesporu velice inteligentní člověk a s celou řadou jeho názorů je možno souhlasit. ALE. Nenapadlo vás, proč najednou dostává prostor i v mainstreamových médiích, přestože ho někteří superkorektní američtí rektonauti jako Just, Pehe a podobná svoloč kritizují ? Zákulisním nadnárodním elitám je jasné, že proti Zemanovi nemá v řádných volbách nikdo ze stávajících loutek ani nejmenší šanci. Navíc vědí, že i jejich dřívější "koně" s liberální a korektní multi-kulti postoji i rétorikou nemají rovněž naději uspět. Proto je potřeba "vyrobit" přijatelného kandidáta. Ten se musi objevit jen tak "náhodou" a uspokojovat požadavky mas. A pan Robejšek je při vší úctě k jeho inteligenci,bohužel, jen právě takovou figurou. Je to prostě FIAT alternativa. A má dosti značné šance. Protože i "mainstream" brzy dostane své instrukce a bude mu dávat prostor, o jakém se jiným může jen zdát.
  I když jako velice inteligentní člověk se mi pan Robejšek líbí, a v případě, že by měl být prezidentem nějaký degenerát typu Šlafenberka je menším zlem, v zásadě je pro mne těžko přijatelnou možností, protože hrozí velké riziko, že v předvolební kampani bude sice vystupovat pro většinu voličů jako nejvhodnější kandidát, ale po zvolení bude nucen plnit roli, která mu byla předepsána. A podobně jako v Řecku byl obrovskou nadějí Tspipras, realita ukázala, že právě on byl také "fiat alternativou" - tedy personou, která bude jednat tak, aby dostal podporu většiny národa, ale po svém zvolení ukázal, že v podstatě zradil nejen vše, co liboval, ale začal pracovat přesně podle not těch, kteří jeho cestu připravili.
  A s vysokou pravděpodobností je i pan Robejšek podobnou figurou sloužící opět k oklamání občanů a jeho zvolením se úřad prezidenta dostane pod přímé řízení zákulisních zločinců.
  Abychom uchovali alespoň minimální vliv našeho národa na věci veřejné, je nutné, aby prezidentem i v dalším období byl někdo, kdo doopravdy a vážně hájí zájmy našeho národa, obzvlášť proto, že kolaborantská vláda zcela jednoznačně prodá naše zájmy za svá koryta. Volby nemají šanci cokoli změnit. Kdyby ano, tak by je už dávno zakázali. Nepotřebujeme nové volby a nové loutky, kašpary a zrádce. Potřebujeme nový režim !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také mně, by se Robejšek líbil, jako prezident. Ten Váš problém s jeho zaprodaností, nelze v současném systému vyřešit. I kdyby se, nějakým nedopatřením, stala prezidentem osoba čistá jako lilie, tak okamžitě na ní nasadí tlaky (cukr a bič), dokud se nepodvolí.
   Situace by se zlepšila ve prospěch občanů, pokud by byl přijat zákon o referendu a o odvolatelnosti politiků. Už jenom hrozba možného odvolání (a případného soudního stíhání), by činila politiky pevnějšími, v odolávání tlaků. Proto volme Okamuru, který má stále ve volebním programu, prosazení těchto zákonů. P.K.

   Smazat
  2. Pochybuju, že by měl Robejšek proti Zemanovi šanci, to nejsou volby do parlamentu, kde se nějaký ten hlas ztratí, voliči si to po minulé zkušenosti rozmyslí, aby to náhodou prokoučovali.

   Smazat
  3. Pro 13:50. Perfektní shrnutí. Ano, Robejškovo účinkování v médiích dostává prostor. Robejšek sám o sobě je perfektní analytik a rétor. Nicméně jeho umanutost a láska k USA je známá. A on ji také zcela nepokrytě přiznává. Ostatně jako správný objektivní komentátor politiku US nelítostně kritizuje. Především však není možné se domnívat, že by podporoval politiku Česka. Z lidí, kteří jsou k dispozici pro funkci prezidenta ji bude podporovat inteligentně pouze a výhradně Zeman. I když i on mě dluží veřejné vyjádření, proč tak masivně přispíval k marasmu, který tady vládne. A proč se za toto pochybení veřejně neomluví.Z celé debaty pod tímto článkem si však nejvíce vážím článku vašeho a především jeho závěru "Potřebujeme nový režim!!!". A k efektivní změně režimu lze dojít pouze krvavou revolucí, nebo malou občanskou válkou. Změny světového řízení jsou v plném proudu a dostanou rychlý spád. Političtí šíbři to vědí a hledají jak uplatnit svoje mimkry. Včetně toho, že se budou snažit ladit pol. klima do levicovějšího hávu. Proto budou hojnější Robejškové, Kellerové a jiní prolevicovější komentátoři a politici. Presstituti budou chtít být "lidu blíže". Jednak, aby navnadili a jednak si budou připravovat ústupové pozice,. Zapomínají, že po výbuchu žádné jiné pozice pro ně než na kandelábrech nebudou. A to budou mít tu výhodu, že nebudou (snad) viset hlavou dolů, jako sv. Petr (rspktv. Šimon). Takže karty jsou rozdány a vůbec nebude záležet na tom kdo bude v ČR prezidentem. Vítězný globální prediktor, prostřednictvím příslušné státní elity rozhodne kdo to bude. A že to nebude nikdo ze současné soldatesky je nepochybné. Británie jako GP končí a jeho četník USA taky. No a nový GP - Čína zahajuje svoji činnosti a Rusko, jako jeho četník se o nás postará. USA bude mít životní štěstí pokud se nerozpadne a geograficky nebude přestaveno. Zdravím a přeju Nový rok 2016.

   Smazat
  4. 13:50, 19:42, palec nahoru, hodně štěstí v novém roce všem, "nám" obzvlášť.

   Smazat
  5. K 13:50 = výborné odhalení zákulisních hrátek.Myslím si v globálu to samé.Robejšek,podobně, jako byl v předešlých prez.volbách Švejnar, je nastrčená figurka,která má být přijatelnou alternativou pro prosté davy,aby nevolili příště Zemana.Proto ta líbivá Robejškova rétorika a kritika, kterou by jistě po svém domnělém zvolení do úřadu prezidenta zapomněl a obrátil by hned o 180°.Přesně v dikci svých zahraničních US loutkařů.GP sem navíc bude chtít stále dotlačit horem dolem své bilderbergovské, nebo trilaterální zástupce,minule to byl stupidní a hloupý zednář Šláfenberg, teď zase budou tlačit chazara z Golden Sachs V.Dlouhého, který má ještě, co by představitel ODA dost špíny za pazoury z 90-tých let 20.stol.,když byl ministrem hospodářství v Klausových kabinetech.Ocitli jsme se za bílého dne v noé době temna,v neototalitě, kdy američtí diktátoři chtějí stále více zasahovat do záležitostí svrchovaných zemí prostřednictvím kolaborujících a zkorumpovaných politických špiček.Asi to změní jen nová revoluce,ale ta nebude rozhodně velvet....

   Smazat
 8. Kam se hrabe býv. STB se svou technikou a praktikami.
  V současnosti jen v Praze sleduje " obyvatelstvo" cca 60 tisíc kamer.
  Před rokem 89 když někdo, byť v hospodě kritizoval, protivil se režimu, byl mnohdy postižen. Někdo se jeho názory zabýval.
  Nyní , ve svobodné demokracii lze kritizovat cokoli, ....ale zpravidla se nikdo o názory občanů nezajímá.
  zřejmě je kritiky mnoho, policie, státní zástupci nestíhají a tak vše jde do ztracena... podvody korupce, daňové úniky...
  žijeme zajímavou dobu, dobu pravdy a lásky...
  pochybuji ale, že nás, Čechy naši následovníci pochválí !

  OdpovědětSmazat
 9. A proč asi naše školství upadá a upadá. To proto, že nevzdělanci se lépe ovládají a manipuluje se s nimi. Aby lidi konzumovali "zboží z letáku", potřebují pouze číst a sčítat a odečítat tak do tisíce. A to je potom ten správnej konzument, kterého ti v Bruselu potřebují. Dokud si toto lidi neuvědomí, tak se s tím nedá nic dělat. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
 10. 11:59
  Ty jsi dobytek!

  OdpovědětSmazat
 11. Pro 12:09. Ano máme se opravdu o moc lépe, můžeme si koupit spoustu zboží např. potravin, z kterých se sice cca 80% nedá jíst, neboť od odstoupení od ČSN jsme se stali smetištěm a pokusnými králíky kdejaké nadnárodní korporace. A také můžeme vycestovat takřka kam chceme, jen musíme dobře zvážit destinaci neboť po 26 letech kamarádství s velkým bratrem USákem nám za hranicemi EU hrozí nedobrovolné oddělení kedlubny, či nějaká ta dírka v těle navíc od AK-47. Nebude to trvat dlouho a budeme se pravděpodobně bát i doma. Opravdu obrovský pokrok kupředu jen co je pravda. Na ztrátu dvou základních jistot (zaměstnání a bydlení) jsme si už zvykli, ale ztráta bezpečí a míru nás bude jednou velmi mrzet! Pak si budeme moci ty naše statky a majetky narvat víte kam! A jak kdysi prohlásil pan Kubera „vojna bude, neboť dluhy světa nelze legitimně odepsat“ takže nezbývá než všem dřívějším i současným podporovatelům tohoto imaginárního světa financí patřičně poděkovat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, doufám že je ještě za mého života "patřičně odměníme", byť jsem"spoluviník".

   Smazat
 12. Petra Robejška jsem před několika měsíci na netu navrhnul jako alternativu za prezidenta ČR místo pana Zemana, ovšem jen pokud by M.Z. nešel do další volby. Chytlo se to! Sleduji názory pana Robejška už delší dobu a je to skutečně správná skvělá volba, je to vzdělaný kultivovaný člověk s politicky vyváženými rozumnými názory, který naprosto chápe současnou politickou realitu, která se koná ve světě. Navíc je vzděláním ekonom a to se také moc dobře hodí. To, že na něj pravice neútočí je jen tím, že nemá svého kvalitního kandidáta, který by byl schopen se dnes M.Zemanovi postavit. Takže, pokud M.Z. nebude dále z nějakých vážných důvodů dále kandidovat na f-ci prezidenta, tak pan Robejšek je ten správný člověk. Protože je těsně před koncem roku, přeji panu Robejškovi a samozřejmě všem slušným lidem do r.2016 jen to nejlepší a hlavně zdraví!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.