Reklama

úterý 8. prosince 2015

Dalajláma vyzval k dialogu s DAEŠ

8. 12. 2015    zdroj  a původní zdroj
14. dalajláma vyzval k dialogu se zakázanou teroristickou organizací DAEŠ. Duchovní vůdce tibetských buddhistů to řekl 7. prosince v rozhovoru s italskými novinami La Stampa.

"Musíme naslouchat, chápat, tak či onak projevovat úctu. Jiná cesta není," řekl dalajláma.

Mluvil o soucitu, který je nutno projevovat všem stranám. "Udělejte to svým srdcem," vyzval. Jako příklad soucitu uvedl duchovní vůdce postoj Německa k problému uprchlíků: "Bylo velmi štědré: přijalo je a nakrmilo."

"Každý člověk má své vlastní náboženství a svou pravdu, ale ve společnosti musí být mnoho náboženství a mnoho pravdy," řekl dalajláma. Zdůraznil, že islám je mírumilovné náboženství.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

55 komentářů :

 1. Evidentně se blíží konec světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...už to tak vypadá,všechno je naruby,všichni ti dobráci odkládají masky a ukazují co jsou ve skutečnosti zač,takže může začít ta finální "děkovačka"....

   Smazat
  2. ... Už i ty Dalajlámo? (Jsi z toho filozofování zblbnul?) Chceš dát druhou šanci vrahům, proč? Aby mohli dokončit to, co začali?

   Smazat
  3. A malí čeští,lidskoprávě-demokratičtí liberálové a všechen jim podobný dobytek můžou zase vyvěšovat na radnice tibetskou fangli....

   Smazat
  4. Na výplatnici CIA byl dlouhá léta člověk, u kterého byste to nikdy nečekali...

   http://www.lajkit.cz/zpravy/item/232-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali

   Smazat
  5. Tomuto člověku ještě někdo věnuje pozornost? Agentu CIA? Zločinci na vlastním národě? Fuj chlape, že ti není hanba živit se parazitováním na chudých!

   Smazat
  6. Toto nejsou slova českého prezidenta, který je jen opakoval, to jsou slova amerického prezidenta: S teroristy se nevyjednává!

   Smazat
  7. a o čem jednat ?

   Smazat
  8. Já se divím, že se tu ještě někdo diví co je dalajláma zač. Jsou ze stejného hnízda jako náš Venda, jsou kojeni ze stejného prsu.

   Smazat
  9. http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2015/11/pravda-o-tibetu-1.html

   http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2015/11/pravda-o-tibetu-2.html

   http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2015/11/pravda-o-tibetu-3.html

   Po přečtení výše uvedeného Vám bude jasné, vo co go. Tenhle svatej uctívá stejnýho rohatýho, jako stejně svatej papež z Říma. Jenom musí trochu kopnout do vrtule, protože čas zůčtování už je za dveřmi. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/duchovni-svet/2076-za-dva-roky-se-ukazi-velka-znameni-na-nebi-apokalypsa-zaslepene-lidsvo-kraci-do-zahuby-betlemska-hvezda-poselstvi-fatimy-kral-pred-gilotinou-pane-posloucham-te.htm

   Smazat
 2. Svůj k svému, viz. brutální tresty za jeho éry v Tibetu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nějak,IS i ten Dalajlámskej středověk je prokazatelně z jednoho vrhu a vše to diriguje to židovský gestapo z Langley...

   Smazat
  2. Otrokar sa ozval. Treba mat sucit s teroristami a vrahmi. Jediny sucit, co oni potrebuju je NAPALM< na hlave. Alebo malu baculatu NEUTRONOVU BOMBU

   Smazat
 3. Bůh,pokud je,tak je to mistr tragédie s komickou vložkou existence člověka.

  OdpovědětSmazat
 4. Hele, ten Havlův kámoš a placený agent CIA ať nenapovídá, co třeba dělat! Už napáchal dost škod!

  OdpovědětSmazat
 5. ...dělá si legraci,nebo už je úplně mimo?...
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už je mimo. I kdyby si dělal legraci. V 80 letech je to časté.
   (Znám to.) Děda

   Smazat
  2. Než Dalajlámu odsoudíte, tak se na chvíli zamyslete. Dnes je většina fanatiků soustředěná na území IS. Pochybuji, že se je podaří všechny pozabíjet. Resp. ani většinu. Dnes jsou alespoň dílčím způsobem řízeni nějakou autoritou. Co bude, až se je podaří rozprášit a jejich autority budou pozabíjeny. Nemyslím, že by jsme měli hned zahajovat nějaké mírové rozhovory. Ale měli by jsme se zamyslet nad možnými alternativami dalšího vývoje. Síla radikálů není v jejich zbraních. Ty v nejlepším možném případě dosahují slabého průměru. Síla spočívá v hlavách lidí. A tu můžete zničit pouze s lidmi samotnými. Budeme mít sílu a žaludek pozabíjet všechny muslimy bez rozdílu?

   Smazat
  3. Proč pozabíjet všechny muslimy? Stačí ty, co jsou v ISIS, jak se říká dnes "začistit to tam". Čím rychleji, tím jich méně uteče, hlavouny je potřeba začistit všechny, včetně Erdogana. Nádeníci, co se jim podaří utéct, již tak nebezpeční bez vůdců nebudou.

   Smazat
  4. To vladimír hricák 9. prosince 2015 6:59
   Pane Hricáku, Váš pohled respektuji a souhlasím, ale odstraněním vůdců a radikálnách imánů lze věci usměrnit.
   Po 2.SV došlo k tzv. "denacifikaci" a ve velké míře ke změně osob v řídících strukturách německého státu. Pár stovek lidí bylo popraveno, tisíce zavřeno, ale de fakto život i v poraženém státě, fungfoval dál. Zda k podobnému scénáři dojde i po porážce ISIL záleží jen na vůli vítězů. Budou-li ve shodě, tak hrozí teroristické akce asi takovou frekvencí, jako v Polsku, ČR a dalších státech E od verwolfů - jednotlivé znepokojující akce. Nedojde-li k vyrovnání s ISIL podobným mechanismem, tak to bude i nadále pařeniště ideových svatých bojovníků, kteří budou sebeobětováním proklamovat víru v Aláha. Rusové mají asi jasno, ALE zda o scénáři pro mírovou koexistenci po porážce ISIL uvažovali v USA si netroufnu spekulovat. Dosavadní vývoj na BV a zapojení USA vyvolává pochybnosti o jejich cílech. Jsem přesvědčen, že chaos a latentní konflikt je pravým cílem politiky USA.

   Mír s námi!
   Ferro

   Smazat
  5. Mě to připadá,že v Evropě se objevilo nové podhoubí fašismu.Někdy se to maskuje vlastenectvím či národním socialismem.Je to bohužel pro evropské národy mnohem větší nebezpečí než islám.Samozřejmě současná válka proti Islámu, nejen proti domnělým i skutečným teroristům bude mít za následek obrovské posílení Islámského způsobu života i organizace společnosti.Pokud to nepochopíme, jsme ztraceni.

   Smazat
  6. Skutečným nebezpečím jsou vlastizrádci jako jste vy (19:30). Stačí se zbavit vlastizrádců a problém je vyřešen. Například stačí zakázat zákonem v našem státě právo šária a džihát a občané mají hned oporu a obranu ve státu a nemusí hledat jiné prostředky. Protože se to neděje nemají jinou možnost než zakládat domobranu, aby jim nebyli řezány hlavy, znásilňováni děti a upalováni za živa. Co tedy dělají vlastizrádci jako vy, označí snahu se bránit za fašismus, a to je údajně mnohem horší než pseudoislám, kterým se teroristi maskují. Další trik je, že to stavíte do roviny boje proti islámu. To není boj proti islámu, ale boj proti zločincům (v historii je mnoho příkladu jak jsou různá náboženství zločinci zneužívány k poštvání lidí proti sobě).

   Smazat
 6. Drogy dělají divy.

  OdpovědětSmazat
 7. To mohl říci řetěz a vůl mohl mlčet

  OdpovědětSmazat
 8. Za demokratický Tibet včele s dalajlámou.Ať žije Havel.

  OdpovědětSmazat
 9. Vida ho! Tak se nám pěkně vybarvil. No, ale on je pro ně jinověrec...

  OdpovědětSmazat
 10. Měl by tam dorazit a přinést duchovní útěchu. Podřezaného lámu jsem ještě neviděl

  OdpovědětSmazat
 11. Seskupení dvou kostelů - sv. Ludmily a sv. Kateřiny - je ojedinělé. Je mezi nimi úzká ulička, která se údajně zmenšuje. Až se dotknou, nastane konec světa.

  OdpovědětSmazat
 12. Necudujem sa ze je v exile.. Sami Tibetania by ho doma obesili...

  OdpovědětSmazat
 13. Dalajlámo,Tendzine Gjamcho ani nevíte jak jsem šťastný že jste projevil a dal najevo svou skutečnou podstatu a poslání.Nevěřit Vám nic,jste jen estrádní umělec co slouží temnotě....

  OdpovědětSmazat
 14. Já se musím smát. Včera jsem ho zahlédl v televizi jak smrtelně vážně vykládal, že kvantovou teorii vyložili indičtí duchovní už před dvěma tisíci lety.
  Na jaké duchovní úrovni asi probíhala diskuse mezi dalajlámou a Havlem, kteří si tak rozumněli.
  Žvanit se dá o všem. Bylo by dobré, kdyby dalajláma osobně přijel mezi ony hrdlořezy a nežvanil. Jinak oněm vyvěšovatelům tibetských vlajek to přeji. Kruh se uzavřel.

  OdpovědětSmazat
 15. Se nam v posledni dobe nejak roztrhl pytel s tema co chteji najednou po ctyrech letech mermomoci navazat kontak i isilem. Dokud rabovali a zabijeli tak to nikomu nevadilo. Jakmile zacali po cele fronte dostavat na prdel, objevuji se lidi a spolky kteri chteji vyjednavat nebo navazovat kontakt.
  Celkem me pobavila zprava ze cerveny kriz se snazi navazat kontakt pres irak.
  Nechapu proc tak slozite. Vlada usa, francie, vel.britanie a nakonec turecka by jim preci dali behem 5 min tolik kontaktu kolik by chteli. Doprovod na misto pod ochranou vrtulniku a dronu urcite v kolone bilich toyot

  OdpovědětSmazat
 16. Kdo může brát tohoto reinkarnovaného středověkého církevního feudála vážně? Jasně, že hájí Daeš, protože jeho vysněný tibetský ráj, který zde obhajuje pravdoláskařská kavárenská pseudodemokratická intelektuální žumpa byl podobný.

  OdpovědětSmazat
 17. Daeš se nedá zničit. Můžeme vyhladit desítky tisíc jejich bojovníků, ale jak tuto myšlenku vytěsnit z hlav lidí? Ať už si o husitech myslíme co chceme, ve své době zaseli semínko pochybností o fungování katolické církve. A i když byli nakonec vojensky poraženi, následky jejich povstání zde máme stále. A to už uběhlo 600 let! Vojensky bude Daeš poražen do několika měsíců, možná několika málo let. Ale co potom? Podaří se vytěsnit z hlav milionů muslimů myšlenku násilného šíření islámu i s jejím právem šaría? Silně pochybuji. Zbytek světa nemá muslimům co nabídnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co by jim měl zbytek světa co nabízet? Nabízel něco zbytek světa ve středověku evropským katolickým zemím? Nenabízel. A probíhal normální vývoj lidské společnosti - mlátili se, upalovali, rabovalo se, ..., v Americe později řádili KKK, no atd. A dnes to vše má za sebou 500 let navíc oproti Islámu a proto je náš svět "uvědomělejší", více si váží života, více se prosadilo v lidské mravnosti "desatero". Takže úplně stačí vybudovat silné hranice, které oddělí Islám od nás. Ať si tam žijí, k nám ať jezdí za vzděláním SŠ, VŠ, ale potom šupajdá zpět. A takto se bude jejich kultivace vyvíjet dál. To je vše. Jenom je netahat do našeho světa, zde potom trpí nemožností se seberealizovat, začnou závidět, hledat viníky, ... Je to tak jednoduché a nechápu, co to ty světoví politici pečou. To jsou takoví proradný svině, nahnal bych je za tu zeď i se všema Imámama.

   Smazat
  2. V historii docházelo k vyčištění určitého území jednoduše. Buď zvítězili Turci, a potom pozabíjeli křesťany, resp. každého kdo se ke křesťanství přiznal (byť třeba při mučení), nebo to bylo naopak. Dnes tu máme, díky multi kulti promíchané všechny možné víry. Západ Evropy je muslimy doslova promořený. Jak separovat islám od křesťanství? A do hlav lidí nevidíme. Nevíme, zda je to už radikál, nebo ještě umírněný. Navíc, nikdo se nerodí radikálem - teroristou. Tím se stává až vlivem působení vnějších faktorů. Výchovou v rodinách, kázáním v mešitách a podepíše se na tom i naše společnost. Blbcovi totiž nevysvětlíte, že za jeho úděl popeláře, nebo nezaměstnaného nemůže jeho víra, ale jeho nízké IQ. Chybou byla migrace v minulosti. Ta současná i budoucí to bude jenom zhoršovat. Pokud by byli muslimové na vymezeném území, bez ohledu, zda radikální, nebo umírnění, lze se proti nim bránit snadno. Dnes máme nakročeno k etnickým válkám. Ne k občanským. Tady nejde o politiku, ale o náboženství. Tak že se paradoxně budou řezat navzájem ti nejchudší na obou stranách.

   Smazat
  3. Vůbec nechápete, kdo Daeš založil a kdo ho řídí. Malá nápověda... Muslimové to nejsou.

   Smazat
  4. Hricáku, Hricáku. Vám to musí v hlavě hrozně hučet,že nemůžete jistě ani spát.Vůbec netušíte nic o historii a o Islámu již vůbec ne.Třeba jste šťastný člověk.

   Smazat
 18. Tato kreatura je evidentně dementní - vzor pro havloidy ! Samozřejmě, že se s ISILem musí diskutovat - nejlépe to umí Rusko ! Protože neregulární armáda SSA - ISIL, rozumí jen přesným bombám a raketám. Pak jen blábolí Allah Akbar - a Alláh si je už přebere.

  OdpovědětSmazat
 19. Musíme jednat s ISIS, ale hlavně nesmíme jednat s krvavým psem Asadem. Takhle nějak sis to, Dalajlámo, představoval?

  OdpovědětSmazat
 20. Je jasné ,že Dalajláma mluví za Američany.Isis hoří koudel u zadku proto se je USA snaží zachránit.Oni ty řezače hlav stvořili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dalajlamu platila CIA, které sloužil a možná dál slouží jako agent. Net je toho plný a každý si to může najít sám aby mně někdo neobviňoval, že si vymýšlím. Tady je jeden příklad: http://www.instory.cz/zpravy/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html

   Smazat
 21. USA je země, kde dnes bylo již včera: http://svobodnenoviny.eu/americka-letadla-bombardovala-ruske-elitni-jednotky-spetsnaz-v-syrii/

  OdpovědětSmazat
 22. Jednání s IS by byyla cesta do pekel.Ale vládcům v Turecku a Saúdské Arábii by se to vzhledem k jejich podpoře IS určitě líbilo.No a u nás panu Diensbierovi také.

  OdpovědětSmazat
 23. 1. pád - senilní, 2.pád - senilního, 3.pád - senilnímu, 4.pád - senilního, 5.pád - senilní, 6.pád - senilním, 7.pád - senilním

  OdpovědětSmazat
 24. Nejspíš nadešel Dalajlámův čas splácení bianko šeků svým chlebodárcům. Humánně se tvářící a hezky zaobalené výroky "morální autority" mohou znamenat mnoho věcí:
  Předně jde o ovlivnění veřejného mínění ve prospěch islámských hrdlořezů a jejich představení veřejnosti v jiném světle, jako partu bojující za nějaké své ideály, které bychom nejspíš měli alespoň respektovat, když ne rovnou sdílet (prý k tomu stačí jen hlava na krku).
  Dále by se mohlo jednat o "nenápadnou" aktivaci jeho přívrženců po celém světě, ale zejména v Číně (zde se Dal ani nemusí příliš přemáhat).
  A v neposlední řadě pak může jít o pokus položit základní kámen již dříve vyřčené myšlence chápání IS jako státu, čili nového Kosova.
  Jsem ráda, že Rusko to nemíní vzdát, nově se zatím rýsuje jeho vstup do Iráku, kde má svolení od tamní vlády vypráskat invazi turecké armády.
  Zdá se, že kam až to zajde nejspíše rozhodne opět Evropa, stejně jako na Ukrajině, neboť se čerstvě nechala do konfliktu zatáhnout prostřednictvím NATO. Osobně si myslím, že jsou to samí slaboši, kteří sice machrují, ale před silnějším si nadělají do gatí. Proto na každý jejich tah musí Rusko tvrdě a nekompromisně reagovat, nedá se nic dělat. Je to jediná možnost, která je snad schopna ještě zastavit jejich globální válečné choutky. Rusů si vážím den ode dne víc. Pocházím z města, které bylo plné ruských vojáků po Pražském jaru. A nikdy bych si byla nemyslela, že budu jednou sdílet takovéto názory. Ale jen hlupák se nevyvíjí s dobou a okolnostmi. Doba velkého Ruska teprve přichází, jednou bude náš vzor, po všech stránkách, uvidíte. Už aby to bylo. Promiňte ten elaborát, kdo dočetl až sem.

  OdpovědětSmazat
 25. Ten hnup davajlába nám bude radit aby sme sa k isilákom a urezávačom hláv správali priatelski?Zaraz ich posadit na lode aj s davajlábom a poslat ich tam od kial sú.Vnašej krásnej vlasti nechcem mat tu hordy barbarov čo ničia hmotné dedičctvo národov,do pekla s nimi a ak má svet zaniknút tak nech prví si to odserú sša s prvého radu.

  OdpovědětSmazat
 26. Tečie samá voda kalná,pri nej každá maska padá.Ked sa voda odkalí pravda sa aj odhalí.Pozdravujem vás,Peto s Oravy.

  OdpovědětSmazat
 27. Masky začínajú padat a aj davajlábovi spadla maska s ksichtu čo je to za humanistu.Pred više dvadsiatimi rokmi ked bol davajlába v československu som mal s neho zlý pocit ked ho sprevádzal ožrala láhev Havel. Peto s Oravy

  OdpovědětSmazat
 28. Ihned vyvěsit tibetskou vlajku.Dalajláma pronesl
  moudro.Měl by ho jít vykládat i muslimům.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 29. Pan Dalajláma asi přilétl z jiné planety. Odpusťte mu, vždyť neví co činí.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.