Reklama

čtvrtek 10. prosince 2015

Demokratická Ukrajina prchá do EU

Petr Umlauf
10.12.2015  E-republika

Poslanci EP již dříve vyjádřili názor, že Ukrajina je připravena k liberalizaci vízového režimu s EU. Takže nebudeme mít uprchlíky z Ukrajiny, ale normálně pracující turisty. Hned se mi líp dýchá. A Biden bude jistě také spojen, jak jinak. Na špinavou práci má EU, on jen socializuje škody a privatizuje zisk.
 
Dne 5.12. 2015 bylo oficiálně oznámeno, že USA odmítly poskytnout záruky na dluh ukrajinské vlády. Rusko bude žalovat Ukrajinu, pokud nevrátí do 20. prosince státní dluh 3 miliard dolarů. Pokud to ruské ministerstvo financí udělá, což už oficiálně oznámilo jako zásadní úmysl, tak Ukrajině hrozí státní bankrot.

Ukrajina v říjnu restrukturalizovala EU-dluhopisy za 15 miliard dolarů a dohodla se na odepsání 20 % dluhů a na posunutí zahájení splácení o čtyři roky. Rusko je ochotné změnit splátkový kalendář jen tehdy, pokud za dluhy Ukrajiny vezme záruky Západ, který této zemi k bankrotu úspěšně pomohl.

Důsledky bankrotu pro Ukrajinu by byly dost zlé. Tato země komandovaná Západem a NATO by oficiálně nemohla dostávat půjčky od mezinárodních institucí jako MMF a Světová banka. Například by byl v ohrožení úvěr od Světové banky za 500 milionů dolarů na nákup ruského plynu na zimu. Připomeňme, že na Ukrajině se za posledního střídání všech vlád (proruských i prozápadních) stalo dobrým zvykem, že se plyn v zásobnících na zimu jednoduše ukradl a prodal pod rukou do EU. Teď jej asi budeme platit z našich daní, ale fakticky nemůžeme, protože Ukrajina v prozápadním kurzu mezitím zbankrotuje. No a my jí nemůžeme půjčit na to, aby zdejší oligarchové mohli normálním lidem v panelácích ukrást plyn znovu. Tomu se říká "demokratizace Ukrajiny". A Kazachstán nemůže dodávat plyn na Ukrajinu bez dohody s Ruskem, řekl náměstek ministr energetiky Kazachstánu Magzum Mirzagaliev na briefingu v Astaně.
 
 
Kšefty amerického viceprezidenta jsou v ohrožení

Jenže MMF mezitím změnil pravidla hry. Kvůli Ukrajině totiž přestalo platit základní pravidlo, že zbankrotovaným zemím s nesplacenými státními dluhy se půjčovat nesmí. Viceprezident Joseph Biden přijel do Kyjeva 6. prosince a zůstal do 8. prosince. To bude již pátá návštěva Bidena na Ukrajině od nástupu do funkce v roce 2009. Jenže oligarchové mezitím zemi prodali a na USA toho moc nezbude. Podle prohlášení ukrajinské vlády v březnu 2015 poskytla Čína půjčku Ukrajině ve výši 15 miliard dolarů a také podepsala dohodu o realizaci investičního projektu na 1 miliardu dolarů. Ukrajina uzavřela smlouvu s Čínou o poskytnutí vlastního území k zemědělským potřebám. Už v září 2013 Ukrajina pronajala 5 % svého území Číně na dobu 50 let. V roce 2015 se Ukrajina stala největším vývozcem kukuřice do Číny a obsadila tak více než 90 % čínského trhu. To je špatné, ti pilní Číňani. A tak po výtečně provedeném, ale politicky krachlém Majdanu zbývá Západu klasický scénář "Rozděl a panuj". Jde to o to snadněji, že Západ pomohl zemi zničit a regiony se již začaly bouřit zimou a hlady. A to mají zimu teprve na krku, a my zase ty humanitární starosti s uprchlíky. Tentokrát z "demokratické" Ukrajiny, která touží vstoupit do EU a chce se rychle stát členem NATO.
 
 
Biden: Na Ukrajině je třeba vytvořit samostatné státy s jednotnou ústavou  
Viceprezident USA Joseph Biden se domnívá, že decentralizace na Ukrajině je nejlepší postup v rámci evropské praxe a neohrožuje suverenitu státu. Při tom je důležité, aby stát měl nezávislé země, či regiony spojené ústavou. Je prý důležité, aby to byly samostatné a nezávislé země, které řeší své vlastní problémy, které určují svůj vlastní vzdělávací systém. Vláda pak pracuje v rámci sjednocené ústavy. Zkrátka, americká loutka Saakašvili a jemu podobní mají být suverénními guvernéry na způsob USA, s přímým telefonem na Pentagon a na Bílý dům. A celý cirkus bude platit EU, kam Ukrajina touží patřit. Fakt skvělý plán.
 
 
EU zruší občanům Ukrajiny a Gruzie víza v polovině roku 2016

Co je šílené pro normální obyvatele EU jako já nebo vy, to je úplně normální pro politiky a úředníky EU. Oni totiž nežijí ve stejném světě jako my, a proto také za svou práci neberou stejné peníze. Evropská unie v polovině roku 2016 chce zrušit vízový režim pro občany Ukrajiny a Gruzie. Informuje o tom deník Die Welt s odvoláním na diplomatické zdroje v Bruselu. Podle jejich informací by dne 15. prosince Evropská komise měla předložit zprávu, v níž bude pozitivně hodnoceno snažení Ukrajiny a Gruzie ohledně zrušení víz. Toto hodnocení je nezbytný předpoklad pro souhlas členských zemí EU s jejich zrušením.

Nicméně, na Ukrajině a v Gruzii, podle názoru Bruselu, bude třeba až do jara 2016 zlepšit práci v některých oblastech, zejména v boji proti korupci. To by člověk ani neřekl, že tam ještě nějaká korupce zbyla, po úspěšném Majdanu. Ale zato chybí Ukrajinci, kteří emigrovali na Západ a do Ruska. Zrušení vízového režimu znamená povolení k pobytu v EU po dobu tří měsíců během půl roku. Poslanci EP již dříve vyjádřili názor, že Ukrajina je připravena k liberalizaci vízového režimu s EU.

Takže nebudeme mít z Ukrajiny nelegální uprchlíky, ale normálně pracující turisty. Hned se mi líp dýchá. A Biden bude jistě také spojen, jak jinak. Na špinavou práci má EU, on jen socializuje škody a privatizuje zisk.

 
 
Přečtěte si více zde.

 
 

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme! 

26 komentářů :

 1. USA bude na UK vládnout a vyvážet US demokracii, EU, potažmo Německo a frau Merkel, celé to balabilé, platit.Po krachu Ukrajiny a zrušení vízové povinnosti bude v ČR tolik turistů, že Ozubený Otík a občané ČR bude mít jistě radost z této turistiky.Poté se zruší vízová povinnost i s Tureckem a obě země se včlení do bohaté, prosperující multikulti EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buďte v klidu,toho bych se neobával,do té doby už tu bude občanská válka....

   Smazat
  2. Najviac ma ako Slováka štve, že tak budeme mať na Slovensku onedlho hromadu fašistov zo západnej Ukrajiny.

   Smazat
  3. Ukrajina vzor pre Európsku políciu

   https://www.youtube.com/watch?v=zs5X_fey3ZQ

   Smazat
  4. Ukrajina vzor pre Európsku políciu

   https://www.youtube.com/watch?v=zs5X_fey3ZQ

   Smazat
 2. Ukři maj Kožeduba - nejúspšnějšího spojeneckého pilota WWII, rusáci maj Pokryškina, druhého nejúspěšnějšího spojeneckého pilota WW II. Rusáci uctívají Kožeduba i Pokyškina, Ukři Banderu. "My" EU máme rádi Ukry, ergo, uznáváme Banderu. To sme teda vlezli do spolku, že nám hanba nejni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je furt keců o potřebě slovanské vzájemnosti, pomoci a spolupráce... Ale když přijde na věc tak debilům jako jste vy nenávist k Ukrajincům i Polákům přímo stříká od držky.

   Smazat
  2. 21:39
   Ten bordel není o potřebě slovanské vzájemnosti,ty boží hovádko ,ale o vzájemnosti kšeftů oligarchickejch parchantů,kteŕí se Slovanama ,ty magore,nemají vůbec co do činění -tak leda je zlikvidovat,VÍŠ??????
   jituš

   Smazat
 3. Ukrajinci kteří sem jezdí pracovat, mají podobné zvyky, kulturu, náboženství,... mě na rozdíl od toho debila Umlafa a podobných, vůbec nevadí. A pokud pracují legálně, platí daně a odvody, tak už tím tuplem ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pracoval u tebe někdy Ukrajinec? Pracoval's někdy s Ukrajincem? Kdyby ano, tak bys věděl, že jich je velká část zasažena banderovským fašismem. To je velmi varovné!

   Smazat
  2. Nepadáte autora článku, a za co? Ze píše o Ukrjaině pravdu, kterou vy nechcete slyšet? On nepíše proti Ukrajincům, ale proti oligarchické vládě, kterou si tu hlupáci zvolili. Marek

   Smazat
  3. Chujmere,co to tady zase plácáš,hovado jedno bepáteřní????Míchat banderovský svině a normální Ukrajince může pouze potrat tvýho formátu!!!!!!

   Smazat
 4. Nic nám nezbude jak brát Ukrajince , kteří umí makat na rozdíl od lýných muslimu a černoušku . Někdo musí pracovat za naše mladé a nepočetné potomstvo . Za komunistu to bylo kočárku po ulicích .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ve středověku bylo kočárků ještě víc. I v Indii nebo Nigérii jezdí hodně kočárků. Všude kde je hodně kočárků tak je to prostě díky komunistům.

   Smazat
  2. A 22:45
   Ubožáku, ve středověku žádné kočárky nabyly. Jenom tady blbě kecáš.

   Smazat
  3. 22:49
   To bylo obrazně řečeno, idiote. Ani v Indii a Nigérii kočárků moc není. Ve snu by mě nenapadlo, že se toho nějaký blb chytne doslova.
   Ono je to totiž přesně naopak než si myslíš. Čím chudší a zaostalejší země, tím více se rodí dětí. O důvodech můžem dlouho spekulovat.

   Smazat
  4. A 23:25
   Zbytečný a neužitečný idiot, který všude vidí "strašidlo komunismu". Tak se boj, možná ti to prospěje nebo přivede na léčení do Bohnic.

   Smazat
  5. 2:09

   S komunismem začal tvůj užitečný soudruh v 22:24 který se mentálně ve slastné době komunismu zasekl. Tehdá se nemusel o nic starat a nad ničím přemýšlet, vše za něj vyřešila strana. Dnes si samostatně chudák ani nevytře zadnici. Máte to dnes holt těžký, soudruzi.

   Smazat
  6. Svádět na komunisty všechno je legrační. Je pravda, že když Husák zavřel hranice, lidé se vrhli na budování rodin. Jinou lepší perspektivu neměli. Ale vyšší porodnosti napomohli i různé ty bezúročné půjčky novomanželům, bytová a sociální politika, i veřejně proklamovaná podpora rodin. Sociální jistoty byly za komančů prostě podstatně vyšší než jsou u nás dnes. Pavel P.

   Smazat
  7. Jediný kdo se tu zasekl jsi tak akorát ty blbe 2:56 ještě k tomu i hňup, který nepochopí psaný text a ironii. To je ta naše nevědomost a zaostalost havloidní kavárny a jejich poskoků.

   Smazat
 5. Prrostý,normální Ukrajinec svou zemi neprodal a pomalu jim dochází,jak s nimi všichni vydrbali.Po rozpadu SSSR byly atomové zbraně odvezeny do USA,jež slibovaly hory-doly jako obvykle,ale přinesly jen zadlužení a pohromy.Navlíkli to tak,že za ně měla EU zaplatit 160 miliard Euro! ale nic..zůstaly jen oči pro pláč.Z těch peněz,co naslibovali se měl asanovat i Černobyl.Místo toho tam pár drob.podnikatelů jen vozilo lidi jako na atrakci.Jen si vzpomeňme..do jakého opičího zadku Ukrtajinu dostali.Místo slibů - dluhy a otevřené dveře pro USA rabování přírodních i lidských zdrojů.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak najlepsie chranena hranica Slovensko-Ukrajina padne.Len by ma zaujimalo,ci uz su potrestani vinnici z Odesy.To sa Brusel nezaujima,kto je zodpovedny za upalenie oficialne 46 ludi/neoficialne okolo 150/To nam Brusel chce pustit do Europy ludi,ktori su schopni,taketo niece strasne urobit.Aj tie dievcinky,ktore skoro ako na pikniku sedeli na ulici,a veselo nalievali benzin do flias./Antikriegtv.odesa/Staci pozriet,,ZVEDAVEC.obrazok lepsi ako tisic slov.Co este vsetko zle caka Europu.M.

  OdpovědětSmazat
 7. EU už začíná být fraška. Normální člověk už nepovažuje EU za perspektivu. Nejhorší ale na tom je to, že v Česku dnes žije spousta dobře placených úředníků z EU a USA, co si tady, vzhledem k cenám, dobře žijí. Ty vypudí jen nestabilita, například bankovního systému a chaos obecně. Tedy nemůže být lépe, aniž bychom nestrádali.

  OdpovědětSmazat
 8. EU nezačíná být fraška, EU už je fraška. T

  OdpovědětSmazat
 9. Ano, souhlasím. To, v co se EU proměnilo, už opravdu Evropě nic nepřinese, tedy aspoň nám a dalším zemích postsocialistickým, kromě ovšem Ukrajiny. Do té se bude pořád z EU cpát spousta peněz, které příjdou do rukou oligarchů a posléze Bidenů a jemu podobných. Ukrajinci jsou bezpochyby hodní lidé, ale západní Ukrajina je teď skutečně banderovwská a nenávistná proti Rusku. Nechápu, proč se jim Rusové stále snaží pomáhat. Ukrajinci si neumí vládnout, to ukázalo posledních 25 let, kdy si mohli udělat pořádek - a jak to dopadlo. Teď jsou tak zfašizovaní, že si s nimi USA a Merkelová může dělat, co si umane a my to zaplatíme.

  OdpovědětSmazat
 10. viete s tými ukraincami je to tak - ak sú s vami osamote, tak hovoria skoro normálne, ale ak sú minimálne dvaja - sú banderovci, na otázku medzi štyrmi očami prečo ??? - čo ak ma doma udá ??? - aj tak musím platiť za to že som tu, takže zrušenie víz ma aj svoj racionálny dôvod - prestane výpalníctvo policajtov -

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.