Reklama

sobota 5. prosince 2015

Dnes jako včera, stále ti samí


Luděk Prokop
5. 11. 2015
Článek Břetislava Olšera „Einstein bojoval o život Horákové, po její popravě vstoupila Šiklová jako svazačka do KSČ“ zde považuji za velice záslužné shrnutí poznatků o tom, s kým máme tu čest.
Podobní kariéristé, kteří dnes obhajují neobhajitelné, pod jinými frázemi o svobodě, pod jinou demagogií.


Poděkování Břetislavu Olšerovi, a to nejen co se soudružky Šiklové týká. I proto by jeho obsáhlý článek mohl být rozdělen do několika samostatných článků, aby vnímání čtenářů nebylo zahlcováno a tím i rozmělňována pozornost, kterou by si právem individuálně zasloužilo více osob jmenovaných, (dle mého mínění) ve vynikajícím článku. Dovolím si připojit k článku osobní dílčí poznámky, které se mi automaticky vybavovaly v průběhu čtení. Budiž mi prominuta případná nesourodost nebo zmatečnost jejich uspořádání.

Poprava Milady Horákové, jednou pro vždy nenávratně poškodila komunisty a každou komunistickou stranu. Nic na tomto faktu nemůže změnit poprava manželů Rosenbergových v USA, ani slova M. Horákové ohledně bombardování některých našich větších měst atomovými bombami. Ta slova mohou, vedle obav občanů plynoucích z atmosféry tehdejší doby, částečně vysvětlit masový počet podpisů pod listinami, s písemným požadavkem trestu smrti pro M. Horákovou. Nicméně, někdo s těmi listinami, tehdy mezi lidi chodit musel, agitovat a přesvědčovat. Mimo komunisty, to byli nepochybně i uvědomělí svazáci a uvědomělé svazačky, ucházející se o vstup do KSČ.

Za zmínku a možná i za celý článek by stálo pojednání o popravách komunistů na základě konstrukcí - nikoli samotné KSČ - ale konstrukcí a podvržených falsifikátů i s důkazy - falsifikátů vyrobených v dílnách tajných služeb USA jako jsou CIA a podobně. Dlužno dodat, vyrobených při absolutním zavržení veškerých morálních zásad, jako takových.

V každém případě nás může článek Břetislava Olšera dovést k poznání, že někdejší fanatičtí komunisté, respektive fanatičtí kariéristé, si nikterak ani v nejmenším, nezadají s dnešními fanatickými antikomunisty, s dnešními fanatickými kariéristy. V řadě případů jde o jedny a ty samé osoby. Mezi ně patří vedle Šiklové, například i senátor Štětina a řada dalších.

Na rozšíření fanatického antikomunismu má, dle mého mínění, značný vliv stud. Stud mnoha lidí za to, že kdysi, často pro naprosto liché obavy, podepisovali různé komunistické petice a různá prohlášení, proti vlastnímu názoru, proti vlastnímu svědomí. Doprovodné pocity ponížení z vlastní zbabělosti, nemohou do dnes komunistům odpustit. Oč větší pocit ponížení, o to větší dnes nenávist.

Těmto lidem by asi mělo stát za zamyšlení bez předpojatosti, kým se dnes nechávají manipulovat a ovlivňovat. Možná by došli k názoru, že jsou to ti samí, před kterými se báli kdysi nepodepsat to, co jim strčili pod nos. Ti samí kariéristé, kteří dnes obhajují neobhajitelné, pod jinými frázemi o svobodě, pod jinou demagogií. Pod stupidní demagogií boje o svobodu, opírající se o naprostou absenci logiky. Nejmarkantněji a nejvíce viditelné je to v souvislosti s mediálně šířenou, dnes již nezdůvodnitelnou, neopodstatněnou nenávistí k Rusku a také, pro nás nejvíce záhubnou, imigrační tsunami.

35 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. Jako malý kluk jsem z duše nesnášel klepání koberců(ti starší asi tuší o co se jedná). Ale stalo se mi, že jednou jsem ve škole dostal špatnou známku a tak dříve než přišli rodiče z práce jsem já ihned po příchodu ze školy iniciativně koberce vyklepal, abych odčinil svůj průser ze školy.A ti dnešní klepači koberců odčiňují ten svůj průser z minula. A o co větší průser o to větší zarputilost při "klepání koberců".Docela ty různé štětiny a šiklové chápu. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jejich nízkou motivaci snad lze i pochopit, nikoliv však akceptovat.
   Jsou totiž jako zhoubná dřevomorka.

   Smazat
  2. Vaše klepání koberců byl pro rodinu prospěšný čin. Kdežto převlékači škodili a škodí i dnes. Jsou to bezectní, nedůvěryhodní lidé.

   Smazat
  3. Jsou to bezectní, nedůvěryhodní židé.

   Smazat
  4. Nesouhlasím s vámi. Klepání koberců bylo z vaší strany přiznání viny se snahou zmírnit trest. Šiklová se Štětinou svůj díl viny nepřiznali. Podobně jsem se choval a svým způsobem chovám já také a se mnou většina rozumných lidí. Říká se tomu sebereflexe a já si myslím, že i díky této vlastnosti lidstvo ještě nevyhynulo. Udělám chybu, uvědomím si jí a snažím se jí jednak odčinit a hlavně neopakovat. Štětinové a Šiklové jsou bezpáteřní nuly. Kdyby se dnes dozvěděli, že nás obsadí Číňané, budou mít do zítřka šikmé oči a na hlavě copánek.

   Smazat
  5. Anonymní 6. prosince 2015 4:50
   Ano, kam vítr, tam plášť. Takových se najde plno, zaprodanců, bezpáteřníků.

   Smazat
 3. Fanaticky antikomunismus je neco podobneho jako fanaticky sionismus. Oboji provozuji naprosti kreteni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velká sranda je, že nejuječenější dnešní "antikomunisti" jsou originální neotrockističtí židobolševici - pro "národ vyvolený" neexistuje žádná doktrína, kterou by nemohli v mžiku převrátit naruby - viz sionistická Rudá Fena Šiklová. Ve skutečnosti mají stále stejný kurs - směrem ke kopci Zión a ke Zlatému Teleti. Jsou to degeneráti, nechápou, že si pod prdelí řežou větev.

   Smazat
  2. obojí je z téhož talmudského soudku

   Smazat
 4. Jistě, poprava je hrozná věc, stejně jako bombardování Bělehradu nebo palba z kanonů do paneláků v Doněcku. Jen necita by mohl souhlasit. Autor článku by mohl vysvětlit, proč se lidé pouštějí do sporů s vrchností zrovna v době, kdy má strach o nabytou moc. Čeho ta Horáková chtěla vlastně dosáhnout? Jen prosím nemluvte o demokracii a svobodných volbách. Ty máme zase, ale nevoliči těmto vymoženostem nevěří. Také ti, kteří k volbám chodí a volí opoziční strany, nevěří, že volbami lze cokoliv změnit. Před volbami nám slibují, ale po volbách jede všechno ve starých kolejích, protože koaliční partneři obrat k lepšímu řízení společnosti nedovolí.

  Pocházím z dělnické vlažně věřící rodiny, která byla odkazána na otcův výdělek. O demokracii se u nás doma nikdy nemluvilo, nikdo z rodiny neměl žádné politické ambice. Pokud pamatuji 50. léta, pak hlavní starostí rodičů bylo vypěstovat a vychovat si to, co v obchodě jako jinde v Evropě nebylo. Vlastní pozemek jsme neměli, jen to, co se pronajalo v širší rodině. Jen jednou mi matka sdělila, že si nedovedu představit, co to znamenalo za první (řekněme demokratické) republiky být bez práce. Rodiče tehdy přišli o první dítě, které v nemocnici zemřelo podle mínění místního policajta za dosti podezřelých okolností. Mohla se rodina nezaměstnaného tehdy soudit? Od komunistů otec dostal ohromný dar, že nemusel mít starost o práci až do odchodu do důchodu. Popravu Horákové tehdy otec odsuzoval.

  Tak teď se pana autora ptám, usilovala Horáková o totéž, co jsme dostali po roce 1989? Možná, že autor nepochopí, protože o práci nikdy nepřišel, ale co půl milionu nezaměstnaných, co práci a solidní výdělek nemá a musí žít na dávkách? Jaký mají mít poměr k Horákové pro režim zbyteční lidé, kteří nemají jinou úlohu než být nástrojem k vydírání těch, kteří práci zatím mají? Co by si autor myslel na jejich místě? Komu chtěla vlastně Horáková pomoci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To 21:21. Pane škoda, že jste anonymní. Smeknul bych před vámi klobouk, který sice nenosím, ale k téhle příležitosti bych ho v šatníku vyhrabal. Mluvil, tedy psal, jste mi z duše!!

   Smazat
  2. 21:21 Rád bych na položené dotazy odpověděl. Z procesu s Horákovou znám pouze útržky a mohu jen fabulovat, částečně i na základě zkušeností z mé mnohaleté práce s lidmi. Z jedné strany je tomu tak, že po 26 letech, když slyším slova o svobodě či demokracii, tolik omílaná všude možně, zvedá se mi žaludek. Zvláště pak v souvislosti s humanitárním bombardováním či s válkou na Ukrajině, v souvislosti se zmrzačenými, či zabíjenými dětmi. Žel, s tímhle mi slova o boji za svobodu a demokracii splývají především. Nebýt toho, splývaly by mi asi v první řadě s nezaměstnaností, se strachem lidí o práci a s bezdomovectvím.
   Popravu Horákové odsuzuji neméně, jako vraždu odzbrojeného muže jedním z bratrů Mašínů, bez ohledu na to, čeho chtěla či nechtěla docílit. Domnívám se, že její snahou bylo přispět k převratu tehdejšího režimu a slova o atomových bombách, která z ní dělají hrdinku dnešní doby, byla neuváženě vyřčená ve vzteku a v nezvladatelné zlobě. Stalo se tak tehdy v té nejnevhodnější době, kdy lidé ještě pamatovali strach z války a před ní strach z nezaměstnanosti, z exekucí a podobně.
   O práci jsem přišel ještě v minulém režimu. Nebylo mi z toho moc dobře, protože když jsem řekl mé jméno, byla pozice, o kterou jsem se ucházel, náhle obsazena. Při asi sedmém pokusu, tehdy s vědomím, že mám zákonem dané právo na práci, jsem prohlásil, (bylo to na „Úpravně uhlí Herkules“, že jsem již na sedmém místě, došla mi trpělivost a zjistím si, jak to doopravdy se mnou je. Byl přivolán ředitel, po pravdě jsem vylíčil peripetie v předchozím zaměstnání a byl jsem přijat k následné oboustranné plné spokojenosti. Pravda, ta jistota práva na práci mne provázela celý můj produktivní věk. Poznámka na závěr. Když náměstek pro výrobu v CHEZA Litvínov řekl, že takový gangstery v závodě trpět nebude, šel jsem si stěžovat hned druhý den. KAM? Na okresní výbor KSČ. Máš na to svědky? Co já vím, byli u toho jeho lidé. A co po nás chceš? Zůstat v té práci? To by neměl být problém. Z pádných důvodů jsem odmítl. Ale to, že mne pak odmítali zaměstnat, to mne tehdy fakt naštvalo. Ale zadařilo se na „Herkulesce“ a mám na to velmi dobré vzpomínky. Dnes, dnes bych si ani neškrtl.
   L.P.

   Smazat
  3. Můj známý, který byl vyloučen ze strany, dal k soudu to, že jeho šéf kovaný komunista mu nedal prémie. Soud rozhodl, že prémie musel dostat. Dnes by bylo něco podobného nemožné. Zaměstnanci ani neceknou, jestliže se jim děje křivda.

   Horákové se její popularizaci škodí. Nahlas to nikdo neřekne, ale při prvním otřesu režimu by si vztek lidé vybíjeli kdo ví jak. Chudákovi Juldovi Fuldovi se kdysi posmívali, protože to s ním propaganda přepískla.

   Na internetu píše mnoho autorů, kterým by mohl věřit. Zrovna na OM je rozhovor Jaroslava Bašty, ve kterém zmiňuje, že seděl, protože nesouhlasil se vstupem vojsk. Kolem mne bylo mnoho straníků přeživších normalizační čistky, kteří také nesouhlasili, avšak nevyřvávali to veřejně. Ani teď lidé nemluví, co si myslí, protože by nenašli ani práci s lopatou jako dříve. Mne se na to také nikdy nikdo neptal. Nechápu, že ani celkem sympaťák Bašta neví, co se děje. Dostup k diplomatickým službám mu zatemnil mozek. Mnoho lidí po roce 1989 hledalo náhradní kariéru. Nepracovali v politice, jen měli smůlu, že někomu překáželi v postupu. Kariéristé urvali koryto, které by pro ně nebylo za normálních poměrů pro neschopnost dosažitelné.

   Smazat
 5. Autor má pravdu. Pan Olšer fakt zabodoval. Jen jsou jeho články často moc dlouhé, což může někoho odrazovat. Tentokrát se ale vyplatilo vydržet až do konce.

  OdpovědětSmazat
 6. Šiklová to má ve jménu, vždy jednala, jak se jí to šiko a prasečí štětina ta si také se jménem lahodí.

  OdpovědětSmazat
 7. Horáková skutečně chtěla svrhnout stávající režim ozbrojenou silou za pomoci cizí mocnosti , generál Kutlvašer píše ve svých pamětech , že měl být vojenským velitelem převratu ! Za to by Horáková dostala v té době provaz i v USA !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé a signifikantní, 6e v Č. rozhalsu existuje záznam z procesu s Horákovou a spol. kde se jí prokurátor ptá, zda je rpavda, že chtěla pro změnu režimu bombardovat atmovými bombrami Prahu, Brno, Plzeň, Ostravu - a ona odpověděla, že ano!!! To tehdy lidi nasralo a okamžitě psali petice, aby dostala provaz. Komoušové tomu ani nemuseli moc pomáhat. A dneska se o téhle důležité epizodě moc nemluví, vlastně vůbec nemluví. Marek

   Smazat
  2. Ano Horáková si za svůj osud skutečně může sama, tak naivně a doslova pitomě, jako se ona chovala u tehdejšího státního soudu se nikdo nemůže divit, že ten provaz dostala. Byla to doba zjitřeného třídního boje, lidé si ještě dobře pamatovali zradu Anglie a Francie v r. 1938, hrůzy nacistického běsnění za tzv. "protektorátu" a bídu předmnichovské ach tak "demokratické" a "humánní" republiky a Horáková zřejmě chtěla vrátit tyto doby zpět?! Musela přece vědět, co jí čeká, lidé byli jejími výroky tak nabuzení, že opravdu komunisté měli velmi lehkou práci ty tisíce podpisů pod peticemi získat! Pro mě osobně je třída Anny Letenské stále onou třídou, nesoucí jméno této bojovnice proti fašismu a její přejmenování havloidy, schláfenbergovci a jak se jen tato hnusná pražská povalečská kavárna jen jmenuje po Horákové NEUZNÁVÁM!!!!

   Smazat
 8. Pan Bretislav Olser je muj oblibeny autor , ktery me nuti k premysleni... Nekdy se vsak divim tomu, proc nejen on, ale i jini inteligentni Cesi zvelicuji vliv a nebezpecnost neschopnych bridilu a nemehel z t.zv. prazske kavarny...Kdyz si ctu hlouposti ktere pisi na Aktualene CZ, kam uz davno nemam pristup, tak se hodne ZASMEJI. Oni si vubec NEUVEDOMUJI, ze kdyby prosadili to, o co usiluji tak jim to prinese smrt !.. (Islam v ulicich Prahy !) Tito intelektuale zakrneli "akademici" , nemaji sanci na uspech.
  Cesi stujte za presidentem Zemanem ! .. Je to privadi k zoufalstvi !
  ....honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V životě jsem nejvíce chyboval, když jsem něco, nebo někoho podcenil. Nepodceňujme kavárnu. Stejně jako nepřeceňujme intelekt řadového občana. Kavárna má mocnou zbraň a tou je téměř neomezený přístup do médií, kde má navíc spoustu svých příznivců. Řadový občan je zatížen šňůrou existenčních starostí a na vyhledávání pravdy pokoutným způsobem nemá ani chuť, ani čas. Navíc, dnešní čtyřicátníci a mladší jsou již produktem své doby. Zejména pak co se týká vzdělání. Zeptejte se řadového vysokoškoláka na dohody mocností v Teheránu, na Jaltě, nebo v Postupimi. Budete šokován. Pokud budou vůbec vědět, že se nějaké odehrály, málo z nich vám řekne, co se na nich dojednalo a když se jich zeptáte na souvislosti těchto dohod s roky 1956, nebo 1968, zůstanou stát s otevřenými ústy. Všichni mluví o sovětské(ruské) okupaci. Že jí ale předcházely dohody o poválečném rozdělení vlivu mocností, to vám řekne málokdo. Já neobhajuji sovětskou okupaci. Jenom mi vadí překrucování faktů lidí, jakými jsou Šiklová, nebo Štětina. Všem bez rozdílu říkám: neodsuzujte Rusy a Stalina. Odsuzujte Roosvelta, Trumana a Churchilla. To ti druzí pozdě otevřeli druhou frontu a při handlování se Stalinem o sférách vlivu nás předhodili sovětům. Ti si jenom dělali pořádek na dvorku, který jim západ vykolíkoval. Dnes nám zbylo z obou systémů to nejhorší možné. Z kapitalismu nezaměstnanost, lichvu, bezdomovectví,...Z komunismu cenzuru, ideologické vedení,...a do budoucna silně pravděpodobně politické kriminály a dost možná i ty šibenice.

   Smazat
 9. Pane anonymni (21:21) , kazdy American prijde o zamestnani z ruznych duvodu 8 x (podle statistik) a 8x se musi stehovat do jineho statu, nebo mesta...Pocit socialni nejistoty prozivaji vsichni lide na svete stejne.
  Z odstupem casu kazdy American prijde na to, ze kazda zmena ho obohati nejen financne, ale i mentalne... Ja to mel daleko horsi nez lide v Evrope ci Americe.. Ja neztratil zamestnani, ale cele zeme, Angolu, Mozambique, Rhodesii a JAR. a naucil jsem se utikat jako ZATOPEK...Dnes se vsemu smeji a dozivam v nejkrasneji casti Floridy.... To je proste zivot a neni treba v nem brat male epizody vazne... To co Vas dnes strasi, bude zitra na zasmani.....honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen se smějte honolulu. Podle vás to vypadá tak, že není důvod si stěžovat na komunisty, když někomu nenechali šéfovat po normalizačních čistkách. Ostatně když jste nepsal do Svobodné Evropy nebo nevyřvával svou nespokojenost na veřejnosti, pak vás odvolali z šéfovského místa, vzali sekretářku, ale plat vám nechali původní. Častá změna zaměstnání, to je plýtvání kvalifikovanými pracovními silami. Jestliže jste honolulu čistil v Kapském městě záchody a často jste je střídal, pak to nevadilo, ale také nevíte, o čem je řeč.

   Smazat
 10. Dnes jako včera, stále to samé...

  Jednoho to až nutí k zamyšlení nad smyslem článků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ondřeji, teprve až sám podlehneš nutkání k čemukoli se vyjádřit prostřednictvím článku, pak možná, pokud se povede, tvé zamyšlení nad smyslem toho, bude naplněno.

   Smazat
 11. Nesmeji se vam pane (0:11) a nepreji Vam nic spatneho. Jen se mi zda Vas problem docasny. Zminujete se o Cape Townu... Povazoval bych to za luxusni zivot, kdych tam cistil zachody.... Me JAR vlada poslala do divokych kraju... Zacaly mi znit v hlave melodie z Cape Townu, tak nashle zitra.....honolulu

  OdpovědětSmazat
 12. DESIDERATA - presto, ze je puvodem z Ameriky , (1927), tak to byla basen na ukonceni dne v Cape Townu. Vzdy ji stanice pri melodii vysilaly o pul noci.... Tyka se kazdeho z vas, at jste nahore ci dole... Mate-li anglictinu budete slzet pri jejich slovach....DESIDERATA - You Are A child of Universe - orginal version..... (na YouTube)
  ...honolulu

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Honolulu, nemíchejte hrušky a jablka. Nedokážu posoudit situaci v zemích, kde jste působil, ale stručně popíšu situaci v Čechách. Pokud jste mladý, zdravý, inteligentní a jazykově vybavený, leží vám svět u nohou. Pokud vám cokoliv z vyjmenovaného schází, máte problém. Nemocní jsou pro každého zaměstnavatele přítěží. Doneste v roce druhou neschopenku, máte u svého jména vykřičník. Po třetí vám sdělí nějaký zástupný důvod k výpovědi. Pokud nemáte shůry dáno, nepomůže vám ani to, že jste třeba šikovný a pracovitý řemeslník. Neznalost jazyků vám brání hledat práci v zahraničí a doma budete pracovat za nějakých 15-20 tis. brutto. Oficiální statistiky přitom uvádějí průměr 26 tis. A věk? To je absolutní konečná. Po padesátce máte v Čechách slovíno, jak se u nás říká, až na bahno. Známý zrovna nedávno sháněl práci. Firma nabírá nové zaměstnance a má vyvěšené letáky. Ale jemu, asi náhodou, protože je mu 56, řekla, že už nepřijímají. Raději přijmou mladého Ukrajince, než starého Čecha.

  OdpovědětSmazat
 14. from honolulu to (7:09) neznam situci v Cesku a nerozumim diskriminaci starsich pracovniku ! Je to nelogicnost ! Podle bible kapitalismu TQM starsi pracovnik ma hodnotu ve stabilite povahy a vetsi pracovni zkusenosti v praci... V Cesku je mnoho veci, kterym nerozumim, napr. proc tam nemate pracovni zakony na ochranu starsich pracovniku ? Co tam ta Marxova a Sabatova dela ? Musite se proto organizovat a delat negotiation tactics (vyjednavaci strategie) spolecne... Sam nic nezmuzete ani zde..Pokud nepracujete v hotelech pro cizince, tak cizi jazyk nepotrebujete , ale doporucuji , aby jste z neho nemel strach... Ja honolulu vim urcite, ze anglictine rozumi i opravdove opice v Africe... Ja je to naucil ! Cestinu jsem vsak moje kamose v USA nedokazal naucit. Nezlehcuji nicim vasi situaci, chci jen rict, ze na svete jsou daleko horsi veci nez nezamestnanost.... Proto, jak se rika u nas - count your blessing..... Pani Marxova ! Dejte tomu panovi zamestnani, nebo Vas nahlasim na New Age jako neregistrovanou Witch, (carodejnici) a oni Vam poslou prusvih.... honolulu....(Okopirovat a poslat pani Marxove !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane honolulu !
   Je znát, že jste prožil většinu života v jiných civilizačních okruzích a naši současnou českou mizérii nejste schopen chápat. Vaše názory jsou jistě zdravé, ale tady jsou prostě neprosaditelné.
   Přeji Vám spokojený život v těch Vašich Spokojených státech Severoamerických za Velkou slanou kaluží a hezké Vánoce !

   Váš Jířa

   Smazat
 15. pokud někdo pléduje za použití atomových bomb, tak jaksi propadá hrdlem, ne? Horáková, stejně jako vyznamenaný Churchill..plus Tymošenková...Když někdo chce toto prosadit k realizaci, je plánovačem megamasakru, ne? Co kolem toho desetiletí stále chodit jako kolem horké kaše? A k Šiklové - tato baba prohlašuje, že Rudá armáda nás neosvobozovala, ale dobývala!! Tak ke komu se cítí patřit?
  Není pochyb, má protičeské zájmy a aktivity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby nás Rudá armáda ,,nedobyla" tak by dnes paní Šikulová sbírala kořínky někde na Sibiři, kam jsme jako národ měli být Němci přemístěni. Jednalo se o vyčištění České kotliny od slovanského živlu a obsazení německým arijským obyvatelstvem(Heidrych...). Bože, jak hluboko jsem klesla.

   Smazat
  2. nebrečte, je nás takových víc . I já.

   Smazat
 16. až na to, že šiklová rudá fena je chazarská židovka

  OdpovědětSmazat
 17. nikde som sa tu nedočítal, čo vlastne tejto "hrdinke" najviac priťažilo - no dostala sa k fotografiám Zápotockého ako v lágri vešia svojho spoluväzňa, a začala vydierať - verila, že takto zdiskredituje celé vedenie KSČ a určite to vyhrá ! - i stalo sa -

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.