Reklama

úterý 1. prosince 2015

Fíkový list se odebral na kompost

- vlk -
1.12.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Takže Kalousekpartaj měla další sjezd… Poslední dva jsem s gustem komentoval a srovnával je se sjezdy severokorejské Strany práce - takto rodinným podnikem dynastie Kimů. A oba pány v čele téhle zvláštní české partaje tituloval jako Velký a Drahý vůdce. Nicméně, co jsem neuměl určit, bylo, kdo z dua Kalousek -Schwarzenberg je tím Velkým a kdo tím Drahým. Mimořádně draho totiž tuhle zemi přišli oba! Skutečně mimořádně draho!

V komentářích jsem ale, od samého vzniku Kalousek partaje, protože o nic jiného nikdy nešlo, používal ještě jeden příměr – že občan Schwarzeberg je jen a pouze Kalouskovým fíkovým listem! Nic víc. A na tomhle si trvám dosud. Jsou dvě věci, které mi v praktické politice zůstávají naprostou záhadou, kterou si sám pro sebe neumím trochu přijatelně vysvětlit.

1 - proč Merkelová pozvala muslimské migranty do Německa a v podstatě zrušila evropské národní hranice a umožnila nové dějinné stěhování národů, ačkoli jí muselo být jasné, na jakou budoucí katastrofu tím vlastně zakládá,

2 - proč se někdo jako Schwarzenberg spojil s totálně profláklým týpkem druhu Kalousek, dělal mu dobrovolně onen fíkový list jeho totální nahoty a zachránil mu tak, v podstatě skončený, politický život?!

Nechápu, nevím! Stejně jako u Merkelové. V momentě, kdy se Schwarzenberg rozhodl nastoupit do politiky s vlastní stranou a našel schopného, pilného a šikovného organizátora, žádného politického obluda jménem Kalousek nepotřeboval. Dokonce si myslím, že kdyby se byl opřel o personu typu Dienstbier ml., Švejnar nebo někoho podobného, měl daleko větší šance a nejspíš by se byl i stal českým prezidentem…

Ale ono to je už jedno. Občan, co prý má být lidu blíže, se rozhodl být zástěrkou politických genitálií toho nejhoršího, co se, pro mne, v české politice od převratu – objevilo! A tenhle fíkový list, se včerejškem počínajíc, odebral na kompost! Na kompost proto, že je totálně zetlelý, ale jeho partaj svůj politický záhonek v Praze ještě aspoň jednou hodlá pohnojit tím, co koncem roku 2017 z fíkového listu v tom čase zbude….

Tyhle řádky jsem dával dohromady včera v podvečer. Nepochybně jsou dnes ráno sdělovadla zaplavena komentáři k tryzně za Fíkový list a nyní už viditelné instalaci Kalouska do čela své osobní straničky.

Nebudu se úplně přidávat k tomuto proudu. Respektive ne zcela. Protože právě tohle bylo smyslem a cílem dvoudenního tyjátru partajního klábosení a poplácávání po zádech. Děkovalo a aplaudovalo se ve stoje, padala vzletná slova, bránila se demokracie a Kalouskovi se navolilo vedení tak, jak si to přál – 1. místopředsedu Marka Ženíška a řadovými místopředsedy poslance Leoše Hegera, Markétu Adamovou, Helenu Langšádlovou a Jitku Chalánkovou a to hned v prvním kole volby. Vše klapalo jak u Kimů. S jednou jedinou výjimkou – a tím byl volební výsledek hodného pana Hegera! Který dostal od přítomných delegátů dokonce 96,5 , zatímco dnes už Velký i Drahý vůdce v jedné osobě jen 86,55 % !!! Hodný pan Heger tedy Míru Zlatoústého porazil o celých DESET procent!!! Na sjezdu, který měl být Kalouskovým triumfem! Jen pro přesnost – Kalousek dostal o dost méně i než při minulém jednotném jásání před dvěma roky – tehdy šel přes 92%!! Pozoruhodné!

Nicméně – Kalousek, s drzostí sobě vlastní, hřímal o demokratických hodnotách, o záludném nepříteli atd. atd. A jak statečně on a jeho osobní nohsledi typu Ženíšek, Chalánková, Langšádlová a spol . budou čelit. Nemohu si pomoci, musím několik těch myšlenkových neurvalostí citovat:

„Čelíme bezprecedentnímu útoku na svobodnou společnost. A naším úkolem je postavit se zcela principiálně na stranu svobodné společnosti. Jestli tomu někdo bude říkat „antibabišismus“, „antizemanismus“ či „antiputinismus“, tak je to jeho věc. Když jsme proti těm, kteří potlačují svobodu, dělbu moci a právo, tak tím hlavně vyjadřujeme, že jsme pro demokracii v České republice a pro její příslušnost ke svobodnému světu. A to jsou zcela jistě pozitivní témata.“

„Dnes je tu máme otevřeně a v plné síle. Téměř rozvrátili společně sdílené vědomí o správnosti demokratické cesty, zproblematizovali naše evropské a západní směřování, zesměšnili lidskoprávní dimenzi naší zahraniční politiky,“

„Jsme unikátní politickou silou proto, že nejupřímnějším způsobem reprezentujeme jak hodnoty Listopadu 89, tak zároveň Naší vizí je stát, který občany neřídí, ale stát, který své občany chrání, podporuje je v jejich aktivitě a spojuje je ke společným nadějím a budoucnosti,“

„Pro příští měsíce a roky však máme naléhavý historický úkol – obranu svobody a plnohodnotné demokracie. Naším přirozením spojencem pak bude každý, kdo bude usilovat o totéž,“

Mohl bych toho sem dát daleko více, ale nechci. I tak asi tenhle kousek bude pořádně dlouhý! A zjevná Kalouskova snaha udělat z nás tupě žvýkajícího čtvernožce, bez minimální paměti mne uráží!!!

Vlastně ještě jednu věc z jeho projevu přidat musím - překvapivě pak podle Kalouska připravily sametovou revoluci a převrat na konci roku 1989 zpravodajské elity, intelektuální vrchol zločinného režimu, kterým se posléze vývoj vymkl z rukou a toho následně využili kritici změn po listopadu 1989, který podle něj důsledně zveličují chyby a dezinterpretují opatření demokratických vlád.

Takže to vezmeme jako historickou retrospektivu toho, co Kalousek a následně Kalousekpartaj „dokázala“ v české politice a kam zemi vedli rukou společnou a nerozdílnou.

Jestli mne paměť neklame, pak strany jejichž byl on sám vždy významným členem s osobním podílem na moci výkonné od roku 92 a prvních plnohodnotných voleb po převratu byly účastny na vládě, jako součást vládní většiny z celkem 23 let plných 17!!!!!

Takže někdo dezinterpretuje a zveličuje chyby vlád, kterých byl Kalousek součástí a členem? To jsou věci!

Ještě lepší je, že tvrdí, že Listopad 89 byl vrcholným výkonem zpravodajské elity, ale současně včera vykřikuje, že Kalousek partaj reprezentuje jeho hodnoty!! Tohle opravdu nemá chybu! Vlastně fakt nemá! Pokud Listopad 89 pro něj a jeho souputníky byl symbolem bezuzdného drancování, v kterém hodlá, až se zase najde dost hlupáků co mu to nasypou, pokračovat, pak mu hrubě nerad věřím na slovo!

Udělejme si rychlou exkurzi působením Kalouska a toho, co si eufemisticky říká TOP v české politice! Netvrdím, že můj přehled bude vyčerpávající. Nemám totiž dnes ambici napsat knihu o rozměru Dumasových Tří mušketýrů. Ačkoli bych klidně mohl. Látky na díly Kalousek, Kalousek po dvaceti letech už lze sesbírat přehršel a už by bylo i dost materiálu na díl další, který by se podle Dumasova vzoru musel jmenovat Kalousek ještě po deseti létech…. Pevně doufám, že případný ambiciozní písmák, který by se mého nápadu chtěl chopit a jednou řadu, stejně jako Dumas, uzavřít dílem Kalousek znovu po deseti létech, už nebude mít šanci nějaký další materiál sesbírat...

Ale pojďme k tomu hlavnímu, respektive jen tomu úplně nejhlavnějšímu, co je známo o samozvaném vrchním obránci české demokracie jménem Kalousek a jeho působení v české politice.

V době první Klausovy vlády „opatroval zájmy“ lidovců na ministerstvu obrany. Jako náměstek. Dodnes se o tom vyprávějí legendy. Včetně toho, že archiv ministerstva, za velké pražské povodně, resp. jeho určitá část nebyla tou povodní zničena náhodně. Ale veřte legendám… Podle veřejně dostupných zdrojů za ním jde několik hutných afér typu nákup padáků, od firmy, která je snad nikdy před tím nedělala, takže po jejich použití byli logicky mrtví. Dále za ním má jít hodně povedená a drahá taškařice jménem Modernizace tanku T72… Ale bylo toho víc. Tyhle dva kousky jsou daleko nejznámější. Nicméně tehdy Kalousek zřejmě dostal geniální nápad na vytvoření speciálního zákona, kterému se do současnosti říká - Lex Kalousek! Zákon, který armádě stanovil zákaz samostatného nákupu a povinnost tyto nákupy realizovat přes prostřednické firmy!!! Geniální! Zejména je-li vaším obrovským kámošem majitel výsadky, která už za komoušů byla specializována na prodej zbraní – Omnipolu! Ten kámoš se jmenuje Háva! Kalousek chce bojovat proti postkomunistickým mafiím. Dnes, skoro 30 let po té. Opřen o kámoše Hávu, který v Omnipolu musel být tvrdým velkým nomenklaturním komunistickým kádrem! Nechápu, že mu vůbec někdo věří třeba jen pozdrav!

Jo 90-tá léta, tohle byl nepochybně zlatý věk svobodného podnikání. Ale podle Kalouska to využívaly jen temné, postkomunistické mafie, s kterými on neměl a nemá nic společného! Jak plyne z jeho včerejších řečí! Nejspíš ta galerka může i za očividné a těžké šmé kolem jeho bytu. Který byl původně v majetku právě kámoše Hávy!

Pak bohužel jeho slibný rozlet zabrzdily volby 98 a oposmlouva. Lidovci, včetně Kalouska šly od válu. Musel trpět jako zvíře! Bohužel nikoli dlouho. Jen 4 roky. Po dalších volbách se lidovci znovu stali vládní stranou a Kalousek dokonce i jejich šéfem. A sám si zabral sice málo viditelný, ale nesmírně vlivný post šéfa rozpočtového výboru parlamentu! A začaly se dít věci – Špidla, Gross i Paroubek sváděli o každý rozpočet a každý zákon, kde měl rozpočtový výbor gesci obrovský boj. Do téhle doby spadá například i akce Mýto pro Kapsche - kterou dirigovalo lidovci řízené ministerstvo dopravy! Důsledky pociťujeme dodnes. Ale hlavními objekty Kalouskova působení byla soc dem. Ta bojovala zejména nikoli s opozicí, ale s vládním partnerem – přesněji Kalouskem! Vše vyvrcholilo těsně před volbami 2006, kdy na Kalouskův pokyn se přestali lidovečtí ministři účastnit jednání vlády, ale současně odmítli podat demisi. A absolutní špičkou od Kalouska a spol. byly tzv. dávkové přidávací orgie měsíc před volbami, kdy na návrh tehdejšího lidoveckého poslance Severy (dodnes je ten pán, jestli se nepletu, sekretářem Kalousekpartaje a tedy hlavním administrátorem) se naprosto nehorázným způsobem zatížil stát obrovským zvednutím porodného, mateřské a mnoha a mnoha dalších dávek. Kalousek a spol. to tehdy protlačili proti vůli socialistů, s pomocí ODS.

No a následoval volební pat 2006. Jakže to Kalousek včera hřímal na sjezdu své osobní straničky? Tohle „Dnes je tu máme otevřeně a v plné síle. Téměř rozvrátili společně sdílené vědomí o správnosti demokratické cesty" – na adresu komunistických a post komunistických rozvratných sil! Musel jsem to dát – jsem si totiž jist, že na rozdíl od osobního Kalouskova fanklubu, který ministerstvo vnitra setrvalým omylem registruje jako politickou stranu, si také pamatujete tehdejší Kalouskovu nabídku Paroubkovi, že s ním půjde klidně do společné vlády s komunisty… Ano, on brání vždycky hodnoty! Ale nechtějme vědět jaké. Protože by se nám obrátil žaludek!

Když se u  lidovců strhla obrovská bouře a vypadalo to, že Kalousek bude konečně totálně smeten, jen osvědčil svou kluzkost – světe div se – stal se opět členem vládní strany a dokonce, po krátké peripetii z toho vyšel jako ministr financí!!!

Pak přišel další fatální lapsus s lidovci – kteří Kalouska zavázali, aby zakročil z pozice ministra proti hazardu! Co že udělal Kalousek? Přesně pravý opak. Postaral se aby se hazardu nezkřivil ani vlásek. Vlastně vyšel posílený! Osobně si myslím, že něco podobného měl na mysli včera, když říkal toto:

"Naší vizí je stát, který občany neřídí, ale stát, který své občany chrání, podporuje je v jejich aktivitě a spojuje je ke společným nadějím."

Ano, vážení přátelé - ANO! Ano, Kalousek tehdy chránil aktivní občany – tedy ty, co instalovali herní automaty všeho druhu a spojoval je s hlupáky, co na nich hráli, ke společné naději na lepší budoucnost. Že se jedni i druzí se na nich v lepší budoucnosti napakují! Povedlo se to jen těm prvním. Ale za to přeci Kalousek nemůže! On dal těm i těm naději!

I tehdy se zdálo, že tohle už Kalousek nemůže politicky přežít a že prostě skončil. Protože lidovci po něm šli velmi tvrdě. Jenže oni a popravdě ani nikdo jiný netušil, že Kalouska už dávno nezajímají. Že si s Topolánkem jede úplně jiný projekt! Jménem TOP 09. Ačkoli byl tehdy ve vedení strany Lidové!! Prostě charakter k pohledání! Kdy spolu s věrnými – už zmíněným Severou, Parkanovou, Lukšou a dalšími od lidovců vytváří svou osobní straničku, pro kterou se mu jako maskota povedlo získat občana Schwarzenberga.

Kalousek byl první, kdo přišel s projektem osobní politické strany a politického podnikání! Které je postaveno hlavně na marketingu k oblbnutí voliče! Povedlo se mu to dokonale. TOP zachránila české lumpenpravici volební výsledek, když sebrala pravicové hlasy otrávené kmotrovskými manýry v ODS. Občan Schwarzenberg byl dokonalým fíkovým listem a zakryl zcela pro voliče nepřijatelného Kalouska! Český volič se ukázal být na úrovni slepého kuřete! A od té doby opakovaně. Zatímco Kalouska zbavení lidovci, poprvé ve své dlouhé historii vypadli z parlamentu!!! Dokonalé, opravdu dokonalé! Je nutno dodat, že pravice a především Kalousek, velmi umně využili fenomenu tzv. řecké lži a také toho, že Buršovy pravičácké brčály (naprostý celoevropský nonsens) vystřídal další politický podnikatel – Bárta, s dalším politickým maskotem - Radkem Johnem. A začalo, řekl bych, vrcholné Kalouskovo období!

Kalousek se do toho tehdy, znovu jako ministr financí, patrně díky skutečně ojedinělému výkonu ve světě financí, kdy plánoval rozpočet pro rok 2009 na úrovni +5% HDP a on skončil naopak -5% a Kalousek vyrobil sekyru o rozměru 1/4 bilionu Kč. Za jediný rok!, obul s plnou parádou!! Následovali projekty jako bezplatné zdravotnictví, v jehož rámci jsou možné poplatky, zmražení důchodů, II. důchodový pilíř, S-karta, kauza CASA, Tatra, minomety, protiústavní znásilnění opozice při parlamentních hlasováních, několikeré a drastické zvýšení DPH a vrchol všeho – církevní restituce. Pojištěné smlouvami s církvemi ještě před schválením zákona, takže zákon, bez dohody s preláty vlastně nelze revokovat.

Ovšem včera jsme znovu slyšeli, že třeba S-karta byl správný projekt. Z úst nové místopředsedkyně Adamové. Asi má holka ambici být dalším Drábkem. Možná i Šiškou.

Tohle je opravdu jen mimořádně stručný výtah demokrata, strážce polistopadových hodnot a vrchního českého moralisty Miroslava Kalouska. Příkladného bojovníka proti zadlužování státu a příkladného hospodáře a finančního machra. Zadlužení země se za jeho ministrování zvýšilo o neuvěřitelných 944,6 miliardy korun!! Skoro bilionu!

 

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky#/media/File:Cesky-dluh.jpg


Zdroj: http://www.novinky.cz/ekonomika/357869-statni-dluh-ceska-loni-poprve-po-dvaceti-letech-klesl.html

Hrůza, že? Děsím se toho, co nám Kalousek slibuje pro budoucnost! Protože díky jeho ekonomické politice teprve na sklonku roku 2014 dosáhla česká ekonomika výkonnosti z roku 2008!

On má ale bohužel jedno nosné téma pro nejbližší politické přežití – Babiše! Babiše v české politice vidím stejně jako on. Což neznamená, že mám nebo někdy v budoucnu budu mít, pro člověka jménem Miroslav Kalousek sebemenší pochopení nebo sympatie. Ani nápad! Jeho názor na Babiše sdílím. Ale současně říkám – kdyby neexistoval v české politice subjekt jménem Kalousek, pak by s velkou pravděpodobností v ní dnes nebyl přítomen ani Babiš! Jsem si celkem jistý tím, že velmi mnoho hlasů dostalo ANOšéfe! jako záruku toho, že se Kalousek znovu ve vládě neobjeví. Pyroman založil a dodávám – zcela vědomě požár a nyní, jak to pyromani dělají volá – pojdeme hasit! Nikdy pro mne nebude volitelný!

Podobně je to se Zemanem! Zeman by se sotva stal prezidentem, kdyby zde nebyla bačovala nejdříve Topolánek-Kalouskova a následně Nečas-Kalouskova famiglia. Kdyby nebyla neuvěřitelně okatá a navýsost trapná druhá volba Klause prezidentem. Na které se - dodávám OPĚT, podílel osobně i Kalousek!!!

Na co si vlastně Kalousek stěžuje? Nikdo, opakuji – nikdo v české politice nemá tam pobryndanou politickou vestu jako právě včera, nikoli už jen de facto, ale i de jure, instalovaný předseda TOP Kalousek.

A tenhle člověk, že jako zachrání tuhle zemi před Babišem? Jsem zvědav, kdy ti dva spolu udělají nějaký pořádný deal. Pokud už ho neudělali dávno a to všechno, co předvádějí není další divadýlko pro blbce, jako tomu bylo u hazardu, který Kalousek potíral! Ten velký deal mám za hotovou věc. Přijde. S jedním omezením – že jeden z nich skončí z nějakého momentálně neznámého důvodu, v politice dřív, než nadejde čas jeho zpečetění…

Jedno se ale Kalouskovi musí nechat – naprosto brilantně a zdaleka nejlépe na české politické scéně ovládá procedurální technikálie. Nechápu, jak je možné, že je schopen s pár svými poslanci a hrstkou Fialových modráků zablokovat parlament při některých hlasováních. A že toho nebyli schopni socani a komunisté v minulé volební periodě při klíčových hlasováních typu církevní restituce! Zajímalo by mne, kde je problém. Umí snad Kalousek jako jediný číst tiskovinu zvanou jednací řád? Nebo, jako jediný, je schopen domýšlet možnosti, které obstruujícímu poskytuje? Jen dodávám, že v minulé periodě v čelných funkcích opozičních poslaneckých klubů bylo nemálo právníků. U socialistů namátkou Sobotka, Hašek, Tejc, u rudých Filip, Rujbrová…. A všechny je Kalousek strčí do kapsy? Nevím, nechápu to. Nebo je opravdu Kalousek jediný schopný? A bohužel - všehoschopný?

Ještě pár slov k občanu Schwarzenbergovi. Jeho fenomen fungoval naprosto úžasně. Karel kníže, Karel dýmka, Karel admirál, Karel kostra, Karel pankáč, Karel dobroty barel, Karel co má k lidu blíže…. Kdybych někde učil reklamu a marketing, rozhodně bych tenhle fenomen zkoumal. Veřejnost, respektive její velká část jím byla dokonale zblblá, či výstižněji – posedlá! Takže

1- odmítala za ním vidět Kalouska

2 - zapomněla při všech těch demonstrativních akcí na jeho podporu položit si jednoduchou otázku – co vlastně občan Schwarzenberg v politice vykonal pozitivního, že se za ním ženeme jak za krysařovou píšťalkou?

Já si nemohu vzpomenout na jedinou věc, o které bych řekl – ano tohle republika potřebovala! Naopak je pár věcí, za které se při vzpomínce na jeho konání velmi stydím!

Jednou z nich je kauza Jakuba Klouzala, který se snažil odhalit korupci na ministerstvu zahraničí v době Schwarzenbergova ministrování. Jakub Klouzal se snažil proti korupci jít. A doufal v pomoc předsedy Kalousekpartaje….

Pokud ten příběh neznáte nebo jste ho již zapomněli, pak detaily najdete zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Novinar-Kmenta-dale-rozkryva-korupcni-prusvih-z-okoli-knizete-243135

Ze všeho nejvíc mne ale děsí snad nejhorší český zahraničně politický počin od Listopadu 89 - uznání Kosova. Protlačené Schwarzenbergem! Opravdu se do hlouby duše stydím….

Vlastně, když tak probírám novodobou historii a naší zahraniční politiku – je ještě jeden okamžik, za který se stydím ještě více. A ten nemá se Schwarzenbergem a Kalousekpartají nic společného. Ale to už je téma článku o někom jiném z české politiky, o kterém hodlám psát v týdnu.

A co čeká Kalousek-partaj do budoucna? Její fandové a voliči už nikdy nebudou moci předstírat, že ho, za Karlovým čírem, fajfkou, admirálskou čepicí a kdo ví čím dalším – nevidí! Budou se muset ke Kalouskovi přiznat a jeho minulosti přiznat naplno! A sobě budou muset přiznat vnitřně, že nevolí nikoho jiného než právě Kalouska. Nazývám-li Babišovu partaj ANOšéfe!, je zcela zřejmé, že nárok na tuto značku má stejně, ne-li více i Kalouskův spolek. Bez Kalouska nejsou nic! A volit Kalouska? To vyžaduje opravdu mimořádně odolný žaludek!

Jaký má, jak známo každý panský kočí! Kníže odešel, zůstal jen jeho vrchní šafář! Fíkový list už je na kompostu! Prima správa!

Abych nezapomněl – je slušností nově zvoleným něco popřát ku zdaru. Takže zavinšuji i Kalouskovi. Z celého srdce a věren sám sobě - přeji mu spravedlivý a rychlý soud. Který bude opravdu v jeho kauze – chránit demokracii. Pro nás všechny.

P.S.
Ty dva minulé komentáře ke sjezdu Kalosuek-partaje jsou zde:
jeden, ještě starší, bohužel, v archivu není. Byl na původní Kose.

32 komentářů :

 1. Zdejší retard Pepek vám rychle vysvětlí, jak se máme dobře, že dluh je naprosto v pořádku, že Pepek Kalouska obdivuje, pak začne blekotat něco o bolševicích, cudně zamlčí, jak jeho stbácký fotr zničehonic zbohatl po převratu, vyjmenuje kolik nemocnic, silnic, letišť, železnic, elektráren a továren se postavilo po převratu (tedy bude chvíli mlčet) a pak si zase půjde užívat "zaslouženého" bohatství. Já tyhle retardy miluju :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi asi ten nejchtřejší že ano? Ale není to pravda, ty tady stále papoškuješ " Pepku vyskoč". Co kdyby jsi jednou vyskočil ty, ale již na pořád z tohoto fora. To by se nám ulevilo. """ NO A TEĎ PEPKU UŽ KONEČNĚ VYSKOČ""".

   Smazat
  2. Pepku, trapný pokus. Nikdo líp mečet a při tom skákat neumí.

   Smazat
  3. Tak nějak, dnes má zřejmě zpoždění...:-)

   Smazat
  4. TOP 09 je nejodpornější partají, která tady od r.1989 vznikla. Taková česká novodobá NSDAP. Konečně i ten obnovený evropský fašismus podporují a maskují se vzletnými frázemi o "svobodě a demokracii", o kterých ani neví, co znamenají. Volit TOP 09 může jenom úplný vygumovaný degen.Kalousek i Schwarzenberg jsou, a vždy byli, nejhoršími kreaturami v české politice.Protagonisté a nositelé zla, zlodějen, lumpáren, korupce,lží, falše, kariérismu, a oblbování části naivního stáda, které se oblbnout nechá.Realita je zřejmá : TOP 09 = česká fašistická NSDAP. Ideologický propagandista Kalousek = nový český Goebbels. A tahle špína se může líbit jedině pražské kavárenské lůze, posthavloidním sluníčkářským pomatencům a pražským anarchistickým rádobyumělcům typu a idiotismem dotčeného D.Černého. Ať táhnou ke všem čertům jak kariéristi z TOP 09, třesoucí se na své funkce a koryta, tak i jejich pomatení voliči !!!!

   Smazat
 2. Na Kalouska a spol. bude platit pouze soudce Lynč !

  OdpovědětSmazat
 3. Vlastenka  Jestli se Topka vůbec dostane do sněmovny, tak to bude velký zázrak.
  Mirda nepožívá příliš důvěry ani u tradičně imbecilních Pražanů - v podstatě jediných voličů pražské kavárny.
  Když káže o morálce jeden z normalizačních pol.pilířů Národní fronty a jeden z největších polistopadových zlodějů, vzbuzuje to lehký údiv...)))))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenko jsem zvědav na váš "lehký údiv" až se Mirda stane premiérem po volbách 2017 . Že se Vám to zdá nemožné ? Blbost voličů v Česku mu to umožní . Tak jako to umožnila Sobotkovi .

   Smazat
 4. Co slovo, to perla. A čeští voliči? Stádo hovad jdoucí dobrovolně na porážku. Taurus

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na tu nechápavost ohledně skutků šílené Makrely....

   Smazat
 5. Pozor! Konec Kalouska!? Ne, ne. Ten je nezničitelný a v případě volebního neúspěchu TOPky si určitě poradí tak, aby se ve vysoké politice udržel. Na něj nikdo nemá. To se vsadím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kalousek je sice velice schopný, až všeho schopný zloděj a podvraťák, ale nesmíme ho podceňovat. Už se v politice pohybuje dost dlouho na to, aby na každého něco věděl a tím si pomohl ke korytu v každém případě. POZOR NA KALOUSKA!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
 6. pokiaľ sa môžem vyjadriť k téme z diaľky - sledujem pomerne často TV prenosy z oboch národných inštitúcií, tak na Slovensku sme prešli skôr k stavu veci tak, že už sa klamstvo nenosí, klame sa pravdou, pravdou typu - je to pravda, ale ... kydanie špiny nezaberá, ono sa totiž vymenilo pár politikov a tí mladší sú mimo krádeže v 89 a pod. a ak nieto v parlamente nehovorí k veci, je odpísaný, myslím na Slovensku, čo v Česku ešte nefunguje - popravde nemáme bratislavské kaviarne, a v našich krčmách sa to raz dva pretransformuje do bitky a dotyčný je na ulici - lebo ide o kšeft - myslel som to obrazne ...tú krčmu - ta tak - ešte zistiť, v ktorej kaviarni sa zdržiava Kalousek a vyhodiť ho z nej.

  OdpovědětSmazat
 7. S tvrzením autora článku "Podobně je to se Zemanem! Zeman by se sotva stal prezidentem, kdyby zde nebyla bačovala nejdříve Topolánek-Kalouskova a následně Nečas-Kalouskova famiglia." nesouhlasím.
  Je založeno na tom pověstném slůvku "kdyby" ....
  Dovede si vůbec někdo z Vás představit, že místo Miloše Zemana byl prezidentem ČR Schwarzenberg, Dienstbier, Roithová, Fischerová, Sobotka z ODS, apod. ?
  Je opravdu "smutné", že zásluhou zrádců v ČSSD (Špidla, Sobotka, Zaorálek,atd.) se Miloš Zeman nestal prezidentem ČR už v roce 2003.... Náš stát už mohl být úplně někde jinde .... "Kdyby" ... L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, nevím, koho jiného by autor článku chtěl navrhnout za českého prezidenta. Pro mě byla tehdy jeho volba volbou menšího zla a nyní jsem s tímto rozhodnutím velice spokojená. Jediný český politik, který se snaží hájit zájmy našeho národa.

   Smazat
 8. Bude politická objednávka i v případech hlavy organizovaného zločinu Kalouska(slova Babiše).Celá ta zločinecká dráha člena ČSL- ubohého míchače baňek chemika z Mitasky Kalouska je shrnuta např. na webu Petra Havlíka,vše z dostupných zdrojů!!!Všem doporučuji i státní zástupkyni,která neplní svoje povinnosti!Jestlipak resp. proč to nezajímá severočeskou státní zástupkyni,tak iniciativní ve věci "zločince"Konvičky?A ten druhý-"velekníže"?Privatizace Becherovky spolu s dámským krejčím Bakalou,jeho pochybné restituce i přiznání ,že uplácel....tento líný nevzdělaný lůmen,který v podstatě celý život vymetal jenom vídeňské kavárny a nevěstince je vydáván za samý vrchol počestnosti a cnosti....Inu rodina nacistická,otec sám vedoucí český fašista za 1.republiky!To skutečně zasluhuje obdiv,Menzelů,HřebejkůSvěráků......
  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
 9. Co naděláme, bohužel národ vyměnit nejde... začalo to Klausem (nikdy nepochopím, jak mu mohlo naletět tolik lidí) a pokračovalo Topolánkem a Nečasem. K úspěchu "pravice" stačilo strašit komunismem a dokola opakovat lži o zadlužování levicí. Smutné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona ani ta naše levice se od r. 1989 příliš nevyznamenala a socani pod vedením Sobotky jsou už úplnou tragédií.

   Smazat
 10. On si Kalousek "nechal navolit" do vedení místo "fíkových listů" nové "přeslice". Včera dala rozhovor na ČT24 jedna z nich, nějaká Markéta Adamová. Prý přináší pohled dnešních třicátníků.
  Kromě toho, že jsou sice pro svobodu a demokracii, tak nejsou pro lidové hlasovaní, protože nesjsou pro omezování svobod.
  Na otázku morderátora Borka, co říká na část programu Evropské lidové strany, která chce prosadit více rozhodnutí hlasováním, nikoliv jednomyslným souhlasem, v zájmu "hovořit jedním hlasem" řekla , že s tím souhlasí. Udivený Borek se znovu zeptal, jestli opravdu souhlasí ohledem na naše 2% síly hlasů a nemožnost veta . Odpověděla, že Cituji: " Včetně toho, že v zájmu zachování této Unie a v zájmu toho, aby byla jednotná,jsou určité ústupky většinou i potřeba."
  To že ji nějak vypadla svoboda rozhodování a zájem občanů vlastní země ji nijak nezarazilo. Jestli by tohle opravdu měl být postoj, názor generace dnešních třicátníků, tak je to konec české státnosti, svobodného státu. My, kteří pamatujeme chození pro instrukce do Moskvy, nemůžeme spolknout znovu ohnuté hřbety, a ponížené supliky a plnění příkazů, tentokrát z Bruselu. Jestli si ti mladí opravdu takhle představují svobodu, tak to je konec.
  Takovou TOP demokracii a TOP svobodu si můžou TOP politici strčit,... však víme kam, ale klobouk to není. J.B.
  Ostatně soudím, že morderátor D.Borek musí být odvolán, protože pokládal nevhodné a nepatřičné a neprofesionální otázky milované TOP 09. To se ale opravdu nesmí, že.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Borek, to je přece stupeň televizní pitomosti a gaunerství. 1 Borek je ovšem jen 1/2 Tvarůžka a ten je zase jen 1/4 Železného. Řádově nad nimi v hajzlovství a televizní tuposti stojí vedoucí zahraniční rubriky Zpravodajství Kubal a nad ním o další řád větší je šmejd Zdeněk Šámal. Dneska večer bude na ČT legrace, Assad přijal amerického hujera Kubalu. Asi půjdu k sousedce. Ta ještě bednu nevyhodila. To se asi nasmějeme! :-D) Břéťa.

   Smazat
 11. Včera jsem viděla v ČT místopředsedkyni Adamovou. Hezká holka. A další Langšádlová! Ten Kalous snad má nějaký přístroj na gumování mozků!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...hm, mezi nohama

   Smazat
  2. Ne, ti bezmozci k němu lezou až po úplném vymytí. Kalous je hysterka - má v gatích průvan. Pavel P.

   Smazat
 12. Tím nijak neshazuji dobrý článek, ale ptám se, zda potenciálního "schopného, pilného a šikovného organizátora" má představovat Dienstbier ml.

  Tuto otázku si přitom kladu jako volič JD ml. v prvním kole a člověk, který pár dalších přesvědčil k témuž (a dnes se jim za to omlouvá a oni si z něho utahují). Špidla byl taky slušňák, a to dokonce opravdu pilný, ale organizátorství nevynalezl.

  VR

  OdpovědětSmazat
 13. Jinak s tou Korejí se dá navázat: Když se chystala záměna Kima II za Kima I, sdělovadla se dlouho věnovala přípravě: dětičky najednou začaly recitovat, že Drahý vůdce je náš otec a Velký vůdce náš dědeček.

  To je teď asi ten pán s fajfkou a kormidlem taky, ne ??

  VR

  OdpovědětSmazat
 14. A ještě se vymáčknu do třetice. Co když to Vlku není ale vůůůbec žádná záhada. Co když knížepán coby světák prostě ví, jak to chodí v evropské politice doopravdy, a tak se neomylně chytil největšího a přitom nejchytřejšího ksindlu, jakého mohl ??

  VRata ta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máte pravdu,hned zkraje se chytil největšího ksindla,a pak různě obměňoval,až zbyl Kalousek.Rovný,rovného si hledá,tak se našli a docela jim to prosperovalo.

   Smazat
 15. Pozor na Vlka! Namátkově jsem zde četl několik jeho článků. Dříve jsem trochu četl zprávy na jeho webu ... kosa nostra ... , které se mi líbili jejich snahou o objektivitu. Něco se, ale stalo. Z jeho článku nyní čiší příklon "k temné straně síly".

  Zde "hodný" Schwarzenberg by snad mohl být i prezidentem, kdyby se nespojil se "zlým" Kalouskem.

  Rod schwarzenbergů škodí čechám už celá staletí a kdyby se Schw. stal prezidentem je to pro národ osud horší než smrt. Národ, který zapomene své dějiny si je bude muset zopakovat, ale nemusí to ustát, protože příliš mnoho chyb vede ke smrti. Schwarzenberg je v současnosti ve spolku EU (j)elit, které osnovují založení evropského kalífátu. Přes imány se společnost zotročuje dobře, islámské ovce vzorně poslouchají. Ten kdo otroctví nesnese je ostatními otroky s radostí ukamenován, protože je to pro ně jedno z mála rozptýlení v jejich neživotě. Alláh jim pomáhej, aby prozřeli.

  ...
  Zle matičko zle, zle,
  schwarzenberci zde.
  ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já u vlka fandění temné straně síly necítím. Beru to jen jako realismus a Schw.+JD nebo +Švejnar, klidně třeba i +Fischer jsou v rámci mainstreamu představitelné varianty.

   Všechny tři by asi, dočasně, vedly k o něco civilizovanějšímu vládnutí a o něco slušnějšímu zacházení s prostonárodem než pekelné trio Kaloferňous +Blekota Schw. + Měkkota Nečas. Byla by to ovšem civilizovanost a slušnost bílého severního gentlemana ve vztahu k negrovi proletářovi.

   Z hlediska temné strany síly (já mu placama říkám staromódně "třídní") tedy není mezi knížetem a Švejnarem zásadně žádný rozdíl. Ale myslím, že tohle Vlk dobře ví.

   VR

   Smazat
  2. Ano, jsem odhalen! Jsem Dart Wader osobně, nebo jak se ten černej plastikáč jmenuje! nepochybně si zasloužíte čestný titul kontrašpion Jegorka!

   Smazat
 16. TOP 09 je ukázkou tuposti českého voliče. Kraďousek nastrčil figuru nad níž zůstává rozum stát.
  Uslintaný degen s motýlkem, primitiv, který neumí ani mluvit, jehož jedinou kvalifikací je, že za komárů posílal prachy Veškrnovi a jeho Chátře 77.
  Prachy, které zdědil, protože ho adoptoval strýc.
  Nevzdělaný vymetač vídeňských barů.
  Vzdělání není všechno, inteligence se pozná i bez něj. Ale v případě tohohle primitiva je vše jasné na pohled.
  Důsledek rodinných sňatků šlechty mezi příbuznými.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale spoustu lidí tou šlechticko-prostonárodní pohádkou velmi úspěšně oblbnul, on nebo jeho medvědář. V té degeneraci to zas tolik nebude. Konečně GWB byl president USA a Clouseau úspěšný vrchní inspektor. Lidem, co jsou pod jeho vlivem, nemůžete říkat, že je to slintající kretén. O Bilderbergu ale i někteří z nich slyší docela neradi.

   VR

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.