Reklama

pondělí 7. prosince 2015

Flotila NATO vstoupila do Černého moře: v případě války by byla potopena za deset minut

napsal/přeložil ea24
7. 12. 2015  Eurasia24

„Mír a stabilita“ v Černém moři bude nyní zajištěna dohledem raketového torpédoborce amerického námořnictva USS Ross a uskupení lodí stálé připravenosti NATO. Lepší způsob jak „zmírnit napětí“ v tomto regionu patrně neexistuje.

Bojová plavidla amerického námořnictva a flotily NATO vstoupila do vod Černého moře 3. prosince, o čemž s nadšením informovaly turecké portály a publikovaly snímky těchto plavidel, proplouvajících přes turecké průlivy. Informace pak byla potvrzena oficiálním prohlášením amerického námořnictva.

Bojová plavidla mají svojí přítomností posilovat „připravenost a spolupráci spojenců a partnerů“.

Za NATO jsou v Černém moři přítomny fregaty Francisco de Almeida (Portugalsko), Blas de Leso (Španělsko) a Winnipeg (Kanada).

Jak dlouho zde mají setrvat, nebylo upřesněno, nicméně dohoda z Montreux umožňuje lodím nečernomořských zemí zůstat v tamních vodách nanejvýš 21 dnů.

Je jisté, že tato bojová plavidla jsou od prvního okamžiku sledována silami Černomořské floty Vojenských námořních sil Ruské federace. Bedlivě je sledují ruské radary a bojové Bastiony ze břehu. Ze vzduchu je kontroluje ruské letectvo.

Neznamená to žádné zvláštní napětí v regionu, spíše běžnou praxi: přesně tak bývají doprovázena zahraniční bojová plavidla i v jiných zemích.

V březnu tohoto roku do vod Černého moře vstoupila skupina až šesti plavidel NATO v rámci cvičení s Tureckem a Rumunskem.

V květnu se na Černé moře „podíval“ americký raketový torpédoborec Ross, taktéž v zájmu „podpory partnerů“ – Ukrajiny a zemí NATO. Pobyl zde také křídlatými raketami vyzbrojený torpédoborec USS Jason Dunham.

A osádka amerického torpédoborce USS Donald Cook opravdu dlouho nezapomene velmi blízké seznámení s ruským Su-24, který nejenže jedenáctkrát přiletěl „přivítat“ toto plavidlo, ale mimochodem také vypnul celý Aegis, kterým je tento supertorpédoborec vybaven.

Koneckonců, citujme slova vysoce postaveného důstojníka Ministerstva obrany Ruské federace.  

„Flotila NATO nepředstavuje reálnou hrozbu, je to spíše, abych tak řekl, tlak na Rusko a podpora Ukrajiny. Ty bojové jednotky, které se nachází v akvatoriu, ani kdyby chtěly, nemohly by způsobit významnou škodu Černomořské flotile nebo teritoriu Ruska. Navíc, v případě agrese vůči Rusku, by délka jejich zbývajícího života činila pět až deset minut,“ ujistil.

Zdroj: Warfiles.ru Ilustrační foto: http://mil.ru


„Mír a stabilita“ v Černém moři bude nyní zajištěna dohledem raketového torpédoborce amerického námořnictva USS Ross a uskupení lodí stálé připravenosti NATO. Lepší způsob jak „zmírnit napětí“ v tomto regionu patrně neexistuje.
Bojová plavidla amerického námořnictva a flotily NATO vstoupila do vod Černého moře 3. prosince, o čemž s nadšením informovaly turecké portály a publikovaly snímky těchto plavidel, proplouvajících přes turecké průlivy. Informace pak byla potvrzena oficiálním prohlášením amerického námořnictva.
Bojová plavidla mají svojí přítomností posilovat „připravenost a spolupráci spojenců a partnerů“.
Za NATO jsou v Černém moři přítomny fregaty Francisco de Almeida (Portugalsko), Blas de Leso (Španělsko) a Winnipeg (Kanada).
Jak dlouho zde mají setrvat, nebylo upřesněno, nicméně dohoda z Montreux umožňuje lodím nečernomořských zemí zůstat v tamních vodách nanejvýš 21 dnů.
Je jisté, že tato bojová plavidla jsou od prvního okamžiku sledována silami Černomořské floty Vojenských námořních sil Ruské federace. Bedlivě je sledují ruské radary a bojové Bastiony ze břehu. Ze vzduchu je kontroluje ruské letectvo.
Neznamená to žádné zvláštní napětí v regionu, spíše běžnou praxi: přesně tak bývají doprovázena zahraniční bojová plavidla i v jiných zemích.
V březnu tohoto roku do vod Černého moře vstoupila skupina až šesti plavidel NATO v rámci cvičení s Tureckem a Rumunskem.
V květnu se na Černé moře „podíval“ americký raketový torpédoborec Ross, taktéž v zájmu „podpory partnerů“ – Ukrajiny a zemí NATO. Pobyl zde také křídlatými raketami vyzbrojený torpédoborec USS Jason Dunham.
A osádka amerického torpédoborce USS Donald Cook opravdu dlouho nezapomene velmi blízké seznámení s ruským Su-24, který nejenže jedenáctkrát přiletěl „přivítat“ toto plavidlo, ale mimochodem také vypnul celý Aegis, kterým je tento supertorpédoborec vybaven.
Koneckonců, citujme slova vysoce postaveného důstojníka Ministerstva obrany Ruské federace. ----„Flotila NATO nepředstavuje reálnou hrozbu, je to spíše, abych tak řekl, tlak na Rusko a podpora Ukrajiny. Ty bojové jednotky, které se nachází v akvatoriu, ani kdyby chtěly, nemohly by způsobit významnou škodu Černomořské flotile nebo teritoriu Ruska. Navíc, v případě agrese vůči Rusku, by délka jejich zbývajícího života činila pět až deset minut,“----- ujistil.
Zdroj: Warfiles.ru
Ilustrační foto: http://mil.ru

50 komentářů :

 1. Ti USA sráči nastrkuji blbce aby oni dělali my ne to oni jako v případu Turků

  OdpovědětSmazat
 2. Tak v tom případě se Rusáčci nemůsíte vůbec rozčilovat. Ale vy se rozčilujete. To nechápu.

  "A osádka amerického torpédoborce USS Donald Cook opravdu dlouho nezapomene velmi blízké seznámení s ruským Su-24, který nejenže jedenáctkrát přiletěl „přivítat“ toto plavidlo, ale mimochodem také vypnul celý Aegis, kterým je tento supertorpédoborec vybaven."

  Měl jsem za to, že tyhle už rok omílané bláboly o zázračném Su-24 po jeho sejmutí jedinou raketkou Tureckem už nebude mít odvahu a soudnost nikdo vyprávět. No, mýlil jsem se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 15.57: Základní fatální omyl bylo už tvé zplození, prasklá gumo.

   Smazat
  2. Pro 15:57
   Opravdu, jsi velmi hloupý chlapec, jinak to nelze konstatovat.
   A pro tvou informaci, většina obyvatel této země fandí Rusku. Takže pokud ty ne, raději uteč, pokud jinde nechcípneš hlady.
   Protože až přijde čas, budeš plakat.

   A ještě k F-16. Jde sice o velmi krásné a svého času přelomové letadlo, ovšem s nestabilním drakem, který sám o sobě není vůbec schopen letu. V případě i malé poruchy FBW, spadne automaticky samo. Jinými slovy, teoreticky lze sundat i kusem šutru, který mu vyzkratuje dráty.
   V případě Donalda Cooka, Amíkům Su-24 zrušil Aegis, protože byl k tomu primárně vybaven, trotle. V případě sestřelení Turky nebyl Su-24 vybaven ani pro elektronický boj ani pro vzdušný souboj. Ale to produkt poplyšové populační vlny, jako jsi ty, nemůže pochopit.
   Jste neskutečně tupá, vypatlaná generace, která se ale dobře ovládá vašimi loutkovodiči.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Priateľu, Rusov by som nepodceňoval...a ,,starý,, Su 24 vo verzii M2 a aj v ďalších modernizovaných verziách tiež! Tu je trochu popisu, ale nie je tam všetko o Su 24!
   http://cs.wikipedia.org/wiki/Suchoj_Su-24
   To čo používa ešte dnes ruské námorníctvo (okolo 18 ks) môžu byť Su 24 MP2 alebo EW2, stroje vybavené zrejme veľmi dokonalým systémom elektronického boja. Námorníctvo nemá verziu M2, ktorá je v Sýrii!
   Takže ,,tvoj Cook,, sa stretol s lietadlom námorníctva!

   Smazat
  5. 18:06

   Možná nad ním přeletěl a tím příběh skončil. Ale ne pro pošuky kteří si vymysleli pohádku jak US námořníci okamžitě požádali o uvolnění ze služby a museli vyhledat pomoc psychologů.
   Jak velký debil musí být někdo kdo bere takové na první pohled nesmysly vážně?

   Smazat
  6. Tys na torpedoborci Cook byl? Vyprávěj, hrdino, jak ses nepos.al.

   Smazat
  7. Re: Anonymní 7. prosince 2015 17:06
   Prý většina fandí Rusku. Haha. Asi málokdo má zájem o "svrab a neštovice" co sem akorát tak z Ruska může přijít. Leda tak bývalí lampasáci jako ty.

   Smazat
  8. Pro blbečka 8. prosince 18:06
   Svrab a neštovice jsou běžné naopak v USA trotle. Něco jako povinné očkování tam vůbec neznají. Ale to vypatlaný bezmozek jako ty nemůže vědět. Tak tam upaluj, ať si to užiješ. A že většina lidí v téhle zemi fandí Rusům, to si buď jist, chudáčku:-D

   Smazat
  9. ty jsi jen hloupej a nechápavej trulo

   Smazat
 3. Jak při jisté příležitosti řekl Jiří Sovák nevysokému příslušníkovi, když už mě má někdo zatýkat, tak aspoň prosím celej policajt. Když už tu má někdo trollovat, tak ať je to alespoň celé hovado.

  Zázračné zbraně nejsou. Rusové asi aktuálně "nějaký" vypínač na Aegis mají a Američani to vědí nejlíp. Stejně jako to, že si to odzkoušeli, když to asi nikdo nečekal a neměl připravené měřáky. Ze stejného důvodu to teď nepoužijí, dokud nebude větší válka. Nebo dokud jim Amíci nedají najevo, že už to mají taky. To se stane, žádný technologický náskok nikdy nikomu nevydržel. Su-24 není zázrak, ale slušná, čtyřicet let stará koncepce, tajemství jsou ta hejblátka, co je mělo naložená to Su-24 loni. F-16 je zhruba stejně stará koncepce, ale na rozdíl od letošního Su-24 měla rakety vzduch vzduch a předem věděla, že je použije. Takový jemný rozdíl. B-52 je ještě starší a taky spokojeně létá napěchovaná elektronikou 21. století.

  VR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže to ten negramot Anonymní7. prosince 2015 15:57 nepochopí. Vždyť on ani neví co to je ten Aegis.

   Smazat
 4. Tak to jsem se zasmála, jak krásně to bylo řečeno:
  .....by délka jejich zbývajícího života činila pět až deset minut....
  no to je kouzelně řečeno

  OdpovědětSmazat
 5. Pokud je tomu tak, proc nacisticko-komunisticka prasata tak zlobne kvicite ?

  OdpovědětSmazat
 6. Pro zdejšího placeného trolla.Ruská Su-24 sestřelen á turkama nebo možná amíkama neměla podvěšenou konfigurací výzbroje pro vzdušný souboj,ale byla naložena pro bombardování pozemních cílů.ISIS letectvo nemá.Teď už ano.Teď je chrání NATO s Tureckem.Hnus bránit teroristy.Su-24 byla sestřelena mimo Turecko.Su-24 neprováděl žádný útočný manévr ani obranný!Navíc Rusko předem nahlásilo USA,kde budou s touto Su-24 bombardovat,operovat dle vzájemných dohod.Což NATO/Turecko zákeřně zradilo,využilo!F-16 tam již čekali a z několika km vypálila raketu do zad Su-24!Taková střela je u vás za 20 vteřin.Nemá smysl vozit na bombardování super tajné elektronické rušící kontejnery.To nemá smysl.Navíc hodnota podobného kontejneru je větší než hodnota té sestřelené Su-24!!Riskovat ztrátu takového kontejneru u hranic NATO proti kozo.mrd.ům nedává smysl.Je to risk.Použití podobné elektr. rušičky se vyplatí pouze na velké,důležité,hodnotné cíle!Su-24 byl pouze nosič.Může to být zavěšeno i na jiný model letounu.

  OdpovědětSmazat
 7. Kolik je ti let blbecku,asi tak 15,radeji se jdi bavit s maminkou.Ovsem jestli nekde nechlasta s tatinkem.

  OdpovědětSmazat
 8. Životnost je fakt malá.Pokud použijí střely podobným jako ty z Kaspickeho moře,tak se Amici pose.rou s celou flotilou.Oni ani celé NATO nevědělo o těch střelách,že jsou ve vzduchu až když dopadli na cíle.Proto okamžitě stáhnuli z Perského zálivu letadlovou loď vážení.Nedokázali vůbec reagovat na tyto ruské rakety s dlouhým doletem.Tuhle flotilu mají za humny pár km.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosímtě, spojenci navzdory Rusům si létají nad Syrií, Irákem a Afghanistánem jak se jim zachce, Turecko se ani sekundu nerozpakovalo sejmout jim letadlo, Británie a Francie tam vysílají lodě... A ty si tady budeš vymýšlet kokotiny jak se americká letadlová loď posrala strachy a v zoufalství utekla. Co vy jste za zoufalé fanatické debily?

   Smazat
  2. A ty jsi placený troll nebo Turecký hrdina moulo?

   Smazat
  3. Létají, létají, protože to Rus potřebuje. Až je tam nebude chtít mít, tak jim "let zastaví".

   Smazat
  4. pro 20:07

   uhodil jsi hřebíček na hlavičku: TURECKO SE ANI NA SEKUNDU NEROZPAKOVALO JIM LETADLO SEJMOUT - už toto o něčem svědčí :-)

   Smazat
 9. NATO má velký strach z těchto střel,které nedokázali radary NATO zaznamenat.Pokud někdo prozradí určité zbraňové systémy veřejně,tak to znamená,že má již něco lepšího.

  OdpovědětSmazat
 10. Vážený trolle,nebo dítě?USA musela uklidit letadlovou loď mimo rádius těchto střel!!Chápeš to?Létají tam proto,že jim to rus umožnil,protože se snaží o koalici proti ISIS společně bojovat!!!Mimo to je stejně sleduje systémem ss-400 a študuje jejich strategii,komunikaci,postupy při naletech na cíle,strategií formací daných typů letounů atd a atd.ideální stav pro Rusko.Až to nebude chtít tak to nebude možné,tomu věř ty americký hrdino,nebo jsi Turecký hrdina?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fanatická víra v zázračné schopnosti a možnosti těch chlastačů samohonky kteří neumí zkonstruovat ani konkurenceschopné auto, vlak, dopravní letadlo, počítačový procesor... je opravdu směšná.

   Smazat
  2. ....běž už do prd.ele s procesorama trolle.Nejlepší jsou na počítače,procesory a magnetickou vlakovou rychlo dráhu číňané!!!!

   Smazat
  3. 20:42

   Takže:
   Nejvýkonnější čínský superpočítač MilkyWay-2 pohánějí US procesory Intel-Xeon-E5
   Vlak Maglev vyrobila německá firma Siemens.

   Tak příště zkus něco lepšího, blbečku.

   Smazat
  4. Trolle běž si už lehnout a négoogluj na wiki jak malej Jarda.

   Smazat
  5. O to přece nejde. Každý velkých světový hráčů umí něco, co ostatní ne. Rusové dlouho srali na masovou výrobu čipů, protože si je mohli koupit. Nyní najeli na program soběstačnosti. Uvidíme za pár let. Jak je znám, bude Alza jako první prodávat ruskou elektroniku :-D)

   Smazat
  6. Rusové najeli na program soběstačnosti už dávno. Třeba v potravinách a výsledek známe - na krámech byly k mání akorát jabka. Jistě tehdá byl socialimu, dens je v Rusku něco jako fašismus, který soukromé podnikání sice dovoluje, ale platí zákon nabídky a poptávky. Jenže je to ve výsledku hra s nulovým součtem a většina obyvatelstva trpící obrovskou inflací si nic moc dovolit nemůže. A bude to pro obyčejné Rusy čím dál horší. Ruská státní kasa se rychle vyprazdňuje a armáda a zbrojení začíná ukrajovat čím dál více, za SSSR to byly desítky procent rozpočtu. Rusko je v pasti, protože nemá žádné přátele a přece jenom 140mil obyvatel, navíc obývajících většinou ne příliš klimaticky přívětivé kraje, není nic moc.

   Smazat
 11. Takže jediný stát,který je nyní schopný vozit lidí do kosmu a jediný,který dodává kosmické motory i USA bude určitě mít moderní zbrojní systémy,které předčí většinu ostatních řadových států.Ruská technika v rukou samotných rusů je dost až dost kvalitní panáčku trolle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kvalitní jistě je, to nikdo nepopírá. Na druhou stranu nic z čeho by se měly USA a NATO krčit v koutku posrané strachy, jak se místní fanatici snaží tvrdit.

   Smazat
  2. Kdyby se nekrčili posraní, tak by už dávno jejich tanky pochodovaly na Moskvu a Ural. Ale oni posraní jsou, Rus si je hezky drží od těla. Američtí a Polští blbečci nechtějí na vlastní kůži zažít Ilovajsk, Děbalcevo atd. atd. ;-o)

   Smazat
  3. Asi tak.Nikdo nevyhraje v budoucí 3. světové válce 10:0 přátelé.ikdyž má NATO převahu nad Ruskem v počtu lidí neznamená to,že je porazíme skórem 10:0.Možná tak max.10:8!Ale již při skóre 3:1 na začátku války bude pobyt pro lidi na zemí smrtelný.Takže pro válečné štváče,jste nacistická americká hovada,která si neuvědomují závažnost provokací americké CIA a teroristy Erdogana!

   Smazat
  4. 21:22

   Ty jseš ale hloupej fanatik. Předpokládám, že Turci byli taky posraní. Až tak, že Rusům bez mrknutí oka sejmuli letadlo a ti se zmohli jen na bezmocné žvatlání a zákaz dovozu rajčat.

   Smazat
  5. Nepochopil's, milý přiblblíku 21:28, stejně jako blbeček Erdogan, že Rus má sloní paměť a bude postupovat stejně jako Izrael. Oko a oko, zub za zub. A na všechno má čas. Má kontinuitu stejně jako Čína. Obamovi přesýpací hodiny sypou poslední zrníčka. A pak přijde další amatérský přiblblík a začne to nanovo. Zase amatérské zkoušení trpělivosti.

   Smazat
 12. doktor Chlastají,lítají do vesmíru (mimochodem USA kupuje raketové motory) a prodávají vojenskou techniku do celého světa.....

  OdpovědětSmazat
 13. To by mě zajímalo, jak na těch pět až deset minut ten "vysoce postavenej důstojník" přišel a kolik toho měl v krvi, když to říkal.
  p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi to byl jeden z mnohých ruských nácků ala Žirinovskij.
   Ale protože není jmenovaný tak bych si typl, že to je spíše jen výplod nějakého horlivého pisálka.

   Smazat
  2. Vzdálenost lodí od raketových základen,rychlost samotné střely,plus nějaký čas na zaměření,potvrzení aktivaci střel a je to brácho.Jako,když je minometem zastřílený určitý perimetr.Tak i Černé moře je rozděleno do určitých čtverců a zastříleno na podobném principu.Obranu má vymyšlenou každý stát,který má pobřežní vody atd.Nic zvláštního.

   Smazat
  3. Miluju tyhle články, založené na "...citujme slova vysoce postaveného důstojníka Ministerstva obrany Ruské federace."
   Trochu podobné zdroji "jedna paní povídala".

   Smazat
  4. To je vzkaz, kterému rozumí Američané, ale ne přihlouplý český trollík, americký to řitní čípek. Prostě Rus vzkazuje přes "vysoce postaveného důstojníka Ministerstva obrany Ruské federace", že když se něco semele, jejich černomořská skupina je za deset minut v nebi (nebo spíš v pekle).

   Smazat
  5. Ale ta o Smolíčkovi je náhodou taky moc hezká ...

   Smazat
  6. Modrá knížka něco vypráví o pohádkách. Neví, jak se vypočítává životnost vojenských oddílů a zařízení. No co, bohužel, musíme žít i s civilama.

   Smazat
  7. Náhodou jsem četař v záloze.

   Smazat
 14. Blbeček vůbec netušil, že jediní Rusové byli schopni dát dohromady raketové motory, které od nich ti američtí mistři světa stále kupují, aby mohli lítat do vesmíru:-D
  Blbeček nechápe ani proč jsou ruské zbraně levnější, než americké.
  Protože jsou mezi sebou kompatibilní, mají odolnost, aby mohly fungovat za všech okolností.
  Takové americké letadlo by se v ruských podmínkách rozsypalo.
  A jejich "neprůstřelné" tanky?
  Stačí se podívat, jak hoří v Jemenu po zásazích tamních partyzánů:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americká kolová a pásová technika tam hoří lépe než Jan Hus,to se musí uznat.Brzy začne hořet i turkům.

   Smazat
 15. Kavárna a trollové z václaváku 3 přitvrzují, protože reichprotektor není spokojený ..asi ve 3 patře padali pod stoly vzteky , když na čt uviděli lékaře ze syrie jak staví do pozoru redaktůrka české us televize...

  OdpovědětSmazat
 16. Bohužel přátelé,všemu zde vévodí US-ambasáda s nacistickou Pražskou knížecí kavárnou.Lepší to už nebude.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.