Reklama

pátek 4. prosince 2015

Generál ukrajinské bezpečnosti (SBU) přešel k povstalcům Donbasu!


4.12.2015   První zprávy

Pokud se informace potvrdí, může to způsobit další šok nejen u vládnoucí moci v Kyjevě, v jejích bezpečnostních složkách, ale také ukrajinské společnosti.


Generálmajor Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) Alexander Treťjak vyjádřil svoji ochotu spolupracovat s orgány Doněcké lidové republiku (DLR). Uvedla to tisková služba ministerstva státní bezpečnosti DLR.

„Na stranu Doněcké lidové republiky přešel generál Bezpečnostní služby Alexander Treťjak. Je připraven spolupracovat s orgány republiky," cituje Doněcká tisková agentura zástupce ministerstva.

Podle něj Treťjak vyzval lid Ukrajiny, aby změnil režim, který se chopil moci v zemi po převratu z roku 2014 prostřednictvím zásahu zahraničních sil a aktivního zapojení politických extremistů.

Není to první přeběhnutí na stranu povstalců:
Generál ukrajinské armády přešel k povstalcům! 


Není to poprvé, kdy se představitelé bezpečnostních sil přecházejí na stranu samovyhlášené republiky Donbas, připomíná agentura TASS.

Například 18. listopadu asistent městského prokurátora v Pervomajsku Nikolajevského regionu Maxim Boldyrev přešel k Luhanské lidové republice (LLR) a 2. října tři vojáci ukrajinské armády přeběhli k DLR kvůli nesouhlasu s oficiální politikou Kyjeva.

V červnu k DLR přešel bývalý náměstek ministra obrany generálmajor Alexander Kolomjec. Předtím ještě bývalý šéf luhanského celního úřadu Oleg Černousov a dva bratři Alex a Jurij Mirošničenkové - jeden zaměstnanec vnější rozvědky, a druhý diplomat ukrajinského velvyslanectví v Paříži - opět k LLR kvůli nesouhlasu s oficiální politikou Kyjeva.

V srpnu ukrajinský hlavní vojenský prokurátor Anatolij Matios ohlásil, že vojenská prokuratura má k dispozici informace, že na stranu milicí v Donbasu přešlo osm tisíc příslušníků ukrajinské bezpečnosti a vojáků.


(kou, prvnizpravy.cz, tass.ru, foto: arch. -Dříve přeběhl generál Alexander Kolomjec)32 komentářů :

 1. Když to takhle půjde dál, tak všichni důležití lidé na Ukrajině budou brzy přeběhlíci. Pak obyčejní Ukrajinci pochopí a na Ukrajině bude nový převrat. Konečně pak ti fašouni co tam teď sedí u koryt dostanou "pořádně nažrat", ale OLOVO a bude tam klid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Ukrajinu mesejí zachránit sami Ukrajinci tím, že vezmou moc a válku do svých rukou a ony oligarchy s jejími fašounskými nohsledy pošlou k čertu, kam dávno patří....

   Smazat
  2. Na krymu přeběhlo 70% vojska i s novím velitelem a Kyjevká fašistická junta je nahradil ultranacionalistickou t.zv. Národní Gardou Pravého sektoru a jeho batalionů pod velením oligarchů.

   Smazat
  3. S každým dalším přeběhlíkem se směju víc a víc a víc : D:D:D:D

   Ať žije MAJDAN, CHVALA UKRAJINĚ, CHALA PRAVY SEKTOR, zasloužíte všichni zlatou medaily za totální likvidaci své vlasti, jste úžasní, dokonalí, výkonní VLASTENCI :D:D:D:D

   Chvala vám, chvála Vám;)

   Dávám bývalé okrájené fašistické Ukrajině rok, maximálně dva;)

   Slunce v duši ;)

   Smazat
 2. Kdo má kousek cti, je mu pod vládou pučistů těžko. Jsou to podvodníci, vrazi a lháři, kteří zabili desítky lidí na Majdanu, další v různých částech Ukrajiny, rozpoutali válku proti svým spoluobanům, zemi drancují, rozprodávají a ještě v jednom kuse vyzývají k vlastenectví. To se pak chce člověku zvracet. Navíc Ukrajinci si už ani sami nevládnou, vláda je z poloviny tvořena cizími státními příslušníky. Je to smutné, když má člověk odejít z práce, kde asi desítky let působil, ale na druhé straně pochopitelné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pod tou "naší" vládou je mi také těžko. Jsou to podvodníci, lháři a podporují vrahy. Tak se mi chce také zvracet.

   Smazat
  2. Ta "naše" vláda je zrádcovská, kolaborantská a lhářská! Patří již dávno na smetiště dějin!

   Smazat
 3. Nevím, do jaké míry jsou tito lidé charakterní a do jaké jen předjímají budoucí vývoj své země a jako první "krysy" opouštějí potápějící se loď. Ale ať tak či tak je to dobrá zpráva, která dává za pravdu těm politologům, kteří předjímají převzetí kyjevské moci povstaleckými republikami. Těžko říct, až to přijde, jak to Ukrajinci zvládnou, jistě se zase bude kácet les a lítat třísky. Vlastizrádců a kolaborantů tam mají spoustu, ale ti nejspíš stačí včas zdrhnout. Na co by jim jinak byla ta zdvojená či ztrojená občanství? Ten přisluhující nebo mlčící zbytek je pod vlivem strachu a chce všechno hlavně nějak přežít. Změna režimu bude velkou vizitkou toho nového, ale jelikož ten je napojen na ruský, dá se očekávat spíše zákonný postup, na kterém si Putin všude po světě tak zakládá možná i proto, že je to jeho původní chleba.

  OdpovědětSmazat
 4. Nezdá se vám, že tady zmizel jeden článek?
  O tom jak Putin přikázal připravit Sýrii pro Obamu.....?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, zmizel. tohle mi do diskuze nešlo zařadit:
   Kdo ví, co to může být za další podvrh. Jenom se divím, že by amíkům ještě záleželo na tom, o kom si lidé budou myslet, že rozpoutal světovou válku. Po tom všem, co již kde USA způsobily, jim budou ty jejich různé podvrhy k ničemu a nikoho o ničem již nepřesvědčí.
   Reakce v diskuzích zde, staví na realitě výkonů USA, s tím jejich humanitárním bombardováním a neustálým strkáním rypáků do interních záležitostí cizích zemí zcela jednoznačně.

   Smazat
  2. Také je mi to divné, že by cenzor?

   Smazat
  3. Také pozoruji,že NR si dělá cenzuru sama.
   Jinak víme co se provádí na Ukrajině,každý podezřelý,nebo nějaká spojitost s komunisti,vyhazují ze státních služeb.

   Smazat
  4. Eliminace potvrzeného hoaxu není cenzurou, což by ctěné obecenstvo mohlo chápat.

   Smazat
  5. Toby článek ze zdroje, který nevypadá moc důvěryhodně, tak ho asi zrušili...

   Zdroj: http://www.whatdoesitmean.com/index1951.htm

   December 1, 2015
   By: Sorcha Faal, and as reported to her Western Subscribers
   Překlad: Orgonet
   http://orgo-net.blogspot.cz/2015/12/putin-vydal-rozkaz-ruske-armade.html

   Smazat
 5. Ukrajina směřuje přirozeně k státní reformě pod vedením fukčních orgánů DLRa LLR. Zacharčeko projevuje nejen skvělou strategii a taktiku vojenskou, ale i politickou, roste ve formát vrchního náčelníka Ukrajinců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad to klapne a sklapne past pro smrady v Kyjevě..
   jituš

   Smazat
  2. ....myslím ale,že ten článek je starý...:-(
   j.

   Smazat
  3. Pražská vlaštovko, moc se mi líbí, když tak hezky čviřikáš!
   Vrabčák

   Smazat
  4. 12:14 to asi citujete Pjakina, tak to možná někdy dopadne, ale zatím si ještě Ukrajinci užijou další převrat, tentokrát čistě nacistický, po kterém teprve bude následovat nějaká forma lidového povstání, který ty nacisty bude muset zlikvidovat (a asi i fyzicky)

   Smazat
  5. Ty vsteklé psi by si mněl skrotit když je vypustil jejich pán USA ale ti to neudělali ani s Islamisti a Bnderovce si hejčkaj už od 45 a i vlastní Hlas propagandy Ameriky ji zřídíli.

   Smazat
 6. Jen houšť a větší kapky. Každopádně budou mezi přeběhlíky lidé s upřímnými úmysly, i lidé vyčůraní. Každopádně je třeba tomuto fandit a doufat, že naši přátelé ( prostý ukrajinský lid) prohlédnou a zlikvidují tu bandu šmejdů všemi možnými prostředky. Hezký den. Miroslav.

  OdpovědětSmazat
 7. Ze silových struktur jich asi bude daleko více, protože USA si tam dosazují svoje osvědčené kádry bez ohledu na samotnou kyjevskou bandu.

  OdpovědětSmazat
 8. Dovedete si dneska ještě představit, že v r. 1991 při rozpadu SSSR patřila Ukrajina mezi desítku největších ekonomik na světě !? A jaké "výsledky" přinesla banderovská převýchova (ano, nenávist ke všemu ruskému začala být uplatňována hned po rozpadu, znásobila se po tzv. oranžové revoluci v r. 2004) a co přineslo společné vládnutí ukrajinských mafií s ukrajinskými (přednostně) oligarchy za těch 24 let ? Dnes probíhá další etapa - zapojení i mezinárodních mafií a mezinárodních oligarchů, přednostně amerických. Vidíte, kam to dopracovali, kam tu zemi dovedli ? Dva úspěchy ale měli - obrovskou úmrtnost a snižování počtu obyvatel rovnou po miliónech, to prosím ještě před majdanem, po majdanu se to už nedá ani spočítat, kolik vlastně zbylo živé síly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ještě před rozpadem SSSR jsem viděl graf od nějakejch světovejch ekonomů, jak se bude vyvíjet v čase ekonomika jednotlivých svazových republik (každá měla čáru s jinou barvou), a i v tom grafu spočítali ekonomové ukrajinský držkopád, ale s rychlým následným růstem ekonomiky, nepovedlo se

   Smazat
 9. Už zbývá jenom to aby taky přeběhli Jaceňuk s Porošem .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaceňjuk má kanadské občanství a chtěl zdrhnout už loni v létě (americkej emisar ho vytáhnul z letadla, protože sám přece nemůže veřejně vystupovat jako předseda ukrajinské vlády). Sranda je, že i Porošenko totálně nalitej asi před dvěma měsíci už seděl v linkovým letadle do Moskvy (že se prej chce setkat s Putinem) a z letadla ho sundávala tajná služba SBU (tajné, kteří ho předtím do letadla pustili, tak ty zabásli). Počítám, že oba stejně asi mají izraelský pas, pro jistotu :-)

   Smazat
  2. Izraelský pasy mají v té bandě úplně všichni!!!
   jako kdyby se to nevědělo?!
   j.

   Smazat
  3. jenom jsem chtěl naznačit, že do Novoruska asi utíkat nebudou

   Smazat
  4. 13:41 ústavní většina v ukrajinském parlamentu (Verchovnaja rada) má vedle ukrajinského, ještě jiné občanství. To je ta správná demokracie v praxi.

   Smazat
  5. Ti přeběhli jako první a jen zakarpatští červení a malorusi to nectěli pochpoit tak je volil ja si žádal jejichh řídící USarmi.

   Smazat
 10. Na ruskou stranu jich přeběhlo víc.I vrchní velitel námořnictva Ukrajiny.
  Ten i s vlajkovou lodí ukrajinských námořních sil.Takže nic nového.Jenom
  mi připadá,že se schyluje k něčemu vážnému.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 11. Generál udělal správnou věc je to frajer!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.