Reklama

neděle 27. prosince 2015

Hlavním problémem Evropy nebude v roce 2016 Ukrajina, ale Polsko

27.12.2015   SputníkPříchod v Polsku k moci pravicově radikální strany Právo a spravedlnost v čele s Jarosławem Kaczyńskim se může stát skutečným problémem pro Evropskou unii.Negativní dopad činnosti polských politiků na EU může být znatelnější než řecká finanční krize, ukrajinská situace nebo možné vystoupení Velké Británie, míní pozorovatel rakouského listu Der Standard Eric Frey.
„V nedávných polských volbách přišla k moci strana Právo a Spravedlnost, která nerespektuje ani základní hodnoty EU, ani demokratické principy. Následuje tradice polského fašismu z období mezi První a Druhou světovou válkou a pokládá za svůj hlavní cíl ochranu „zvláštních" polských hodnot před vnitřními a vnějšími nepřáteli", praví se v článku.

Pozorovatel připomíná, že Kaczyński „nebyl nikdy liberálem," protože „svatosvatě věří v svoje reakční názory a všemožné teorie spiknutí", jednou z kterých je teorie, že ruské tajné služby byly prý napojeny na leteckou havárii u Smolensku v roce 2010, v níž zahynul jeho bratr-dvojče Lech Kaczyński.

Přitom se může reakční politika Kaczyńského stát dodatečným faktorem napětí pro polskou ekonomiku, píše Frey.

„Směnný kurz zlotého padne stejně jako kurzy akcií na Varšavské burze, zahraniční investice skončí. Avšak Kaczyński v tom spatří pouze důkaz teorie spiknutí zahraničí a finančních trhů proti němu a jeho zemi", míní autor článku.

Za účelem odvracení vývoje v Polsku nacionalistických trendů by mohla EU pohrozit Varšavě vyloučením z unie, „ale tento krok není zakotven v žádné ze spojeneckých smluv".

„K čemu to vše může vést, není absolutně jasné. Avšak existují důvody pro krajní pesimismus, pro Polsko a pro Evropu," domnívá se Frey.

30 komentářů :

 1. EU zase vidí problémy tam kde nejsou. Pořád stejná písnička a stejní zpěváci. A někde v zákulisí i stejní textaři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,je potřeba zařadit se a šlapat v brázdě,jak zavelí ta nevolená,nadzákonní eu-byrokracie...Holt Východ (tzv.mladé země EU) musí zůstat vždy jako druhá liga,jenže pšonci si to líbit,na rozdíl od nás,nenechají a tak jak nám jim proto EU srát nemůže....

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. Starý vtip. Na Rádio Jerevan byl poslán dotaz, kolik Zidů žije ve městě Lvov.
   Odpoveď = 50%. A co zbytek? To jsou Židovky.
   A teď vážně - jediné, na čem jsou schopni domluvy Poláci, Ukrainci a Rusové jsou pogromy na Židy. Bylo to tak po staletí, a bude to tak i nadále.
   Horší je, že 1. světová a její druhá etapa 38-45 toto území rozcupovala, a potom ještě jednou rozervala na kousky. Když se člověk podívá na mapu, západ Evropy zůstal nedotčen ve svých hranicích,dokonce bylo obyvatelstvu dovoleno se vyjádřit v referendu, zatím co u nás se mapy překreslují bez jakýchkoli ohledů.
   Vždyť Polsko, v letech 38-45 oficiálně uznané za napadený stát a tudíž v 45 na straně "vítězů" přišlo o svoje hranice, dokonce byla legalizována západní hranice SSSR z paktu Molotov-Ribentropp.

   Smazat
  8. Západní hranice SSSR totiž kopírovala etnické hranice! Tzv. východní Polsko byla totiž ve skutečnosti Polskem okupovaná Západní Ukrajina a Západní Bělorusko. V kontextu dějin ty oblasti Polsko okupovalo krátce po vzniku Polsko-Litevské unie tuším někdy ke konci 14. století, kdy Rusko bylo pod tlakem Mongolsko - Tatarských nájezdníků již od 13. století - a tudíž slabé. Ta okupace trvala až do 18. století - tedy do Sedmileté války, po kterém následovalo období tzv. trojího dělení Polska. Okupovaná území do doby okupace byla známa hlavně jako Bílá Rus, Červená Rus, Černá Rus, Kyjevská Rus atd. Během okupace byl vyvinut tlak na pokatoličtění obyvatel, a bylo u části obyvatel změněno i národnostní uvědomění... Polsko dostalo náhradou za ztracená území po 2WW rozsáhlá území na úkor poraženého Německa. Například Slezsko, které do Sedmileté války bylo zase součástí Zemí Koruny České! A to někdy od 11. století, kdy po rozpadu Velké Moravy bylo chvíli součástí Polska, pak zase ZKČ a pak zase Polska a pak definitivně ZKČ... Mám za to, že po porážce Polska Wehrmachtem v roce 1939 SSSR na daná území vkročil a zabral je s odůvodněním ochrany tamního nepolského obyvatelstva... Nemyslete si, že v Jaltě mocnosti o těchto detailech nediskutovali a takovéto nakládání s územími si navzájem neodsouhlasili. Franice měla taky své požadavky vůči Německu...

   Smazat
  9. Již na jednáních v Paříži šlo hlavně o zajištění bezpečnosti pro Francii na úkor všech ostatních. Stejně se Francie zhroutila rychlostí blesku. A vždycky za francouzskou-zednářskou neschopnost a zbabělost platíme my. Dva zednáře nám nasadili za presidenty, stejně jim to nepomohlo a účet i s úroky jsme zase platili my.
   Doufám, že už lidi začínají chápat, že Anglosaský svět má svoje zájmy, které se ukázaly se zájmy střední Evropy /včetně Bavorska a Rakouska/ neslučitelnými.

   Smazat
 2. Nejen Polsko. Zlobí Maďarsko, Slovensko, i Česko. Měli jsme hned v 89. tém udělat Konfederaci, i bez Maďarů bychom se snadno domluvili, 60 milionový trh - mohli jsme si diktovat podmínky.

  OdpovědětSmazat
 3. reakční názory - kde jsem to jen slyšel ? Reakcionář!

  OdpovědětSmazat
 4. Stačí když vylezeš na ulici. Uslyšíš to všude.

  OdpovědětSmazat
 5. Poláci toho mají už dost . Makají na šachtě za 2 000zl. EU lže jako u nás . Uchodci , uprchlíci mají utrum .

  OdpovědětSmazat
 6. tu EU už stačí jen dorazi a můžeme to zde začít znovu tam, kde to mělo začít v 1989, bohužel sionistická banda napojená na CIA pod vedením Havla a Klause otočila vývoj jiným směrem, takže je příležitost začít znovu a ted´ už požádně a bez CIA. Udělejme rok 2016 opravdu přelomový.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak je to 5:15 Po hadráku 89" bylo potřeba ten správný směr nastoupit a vypadalo by to všechno dnes jinak . To by se ale Vašek Havlů a jemu podobní zrádci nesměli nechat koupit Západem .A proto jsme tam kde jsme .

   Smazat
  2. Holt státy Rakousko-Uherské monarchie pochopily, že je více věcí spojuje, než rozděluje. Kruté prozření pod náporem muslimských hord, které by "naši spojenci" rádi přesměrovali . Šikovně vymyšleno - demontovat hranice, a potom plnou parou na východ. Jenže genetika je genetika, Středoevropan nikdy Francouzovi neuvěří, i tu arcivévodkyni Marii Antonii nám popravili....
   Trvalo to 100 let, v dějinách jen kapka v moři.

   Smazat
 7. Pánové,jenže tohle v Polsku naprosto vyhovuje USA.To je podstatné co uvádí Chaim J. Dupont.Proto ta souhra s Americkými židi.Už je to dlouho,co se vůbec uvažovalo o Polsku,jako státu židů.Takže můžeme očekávat,že tam bude brzy zřízena Americká voj. základna.Jistotou lze říci,že Poláci jsou věrnější USA než Francouzi.

  OdpovědětSmazat
 8. Polsko je veš v kožichu Evropy a vždycky bylo.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Díky za info...
   to je ovšem horor.
   j.

   Smazat
  3. 13.04 Ano je to horor,ale skutečný.Lidé to vůbec nevnímají a to je další horor.

   Smazat
 10. Polsko holt stále sní o Velkopolské říši. Nenávidí Rusko, nyní nenávidí EU, kdyby mohla, tak by okupovala i část Česka ( stejně jako vroce 1938),určitě má zálusk i na část Ukrajiny, stejně jako na část Běloruska (aspoň na tu část, která kdysi Polsku patřila). Polsku není radno věřit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto jasně napsané,souhlasím.
   Už jsem někde napsal z Kaczynského se rýsuje druhý světovládce,jako Erdogan.Takže,ať se těší Putin,jeden z jihu,druhý ze západu,bude postrkovat strýček Sam.

   Smazat
 11. Doufám , že Polská vláda to ustojí a k žádnému Majdanu ve Varšavě nedojde jak by si to přál Walesa kterého si Západ koupil .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lech Walesa vlastním jménem Ljeba Kohne,Kaczynski vl.jm.Izzak Stolcmann atd...

   Smazat
 12. K dejinam vychodni evropy patri NORTHERN CRUSADES. Krizacke vypravy na severo-vychod evropy
  http://dolezite.sk/old/Kriziacke_vypravy_na_severovychod_Europy_133.html

  OdpovědětSmazat
 13. Polsko je spolehlivý partner v obraně proti malomongolské expanzi do Evropy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.