Reklama

úterý 1. prosince 2015

Independent: s DAEŠ je nutno bojovat jako Rusko a nevymýšlet žádné "umírněné"

1. 12. 2015    zdroj a původní zdroj
Slova britského premiéra Camerona o existenci asi 70 tisíc bojovníků mírné opozice vyvolala vlnu kritiky médií. The Independent předpokládá, že premiér si tyto vojáky "nafotošopil".
"Kdyby tato "iluzorní armáda "existovala, obsadila by už Damašek a svrhla Bašára Asada. Syrská armáda, která přišla rukami "DAEŠ" a "Fronty an-Nusrá" (buňka al-Káidy) o 60 tisíc vojáků, by těžko odrazila takového nepřítele."


Autor pochybuje, že by se v Sýrii napočítalo alespoň 700 "umírněných", nemluvě o 70 tisících. "Kromě toho, klade si otázku, co je to za "umírněné", když jsou vyzbrojeni automaty Kalašnikova?"

Mezitím již okolí Camerona nazvalo "umírněné" "pozemním voskem."

"Pravidelnou armádou na tomto území právě nejsou "umírnění" povstalci, ale syrští vojáci, kteří díky prezidentu Putinovi, a ne Velké Británii, začali dobývat zpět území," píše se v novinách.

Podle autora Putin ví, že teroristům v Sýrii pomáhá Ankara, "právě proto hodlá zničit "ropný koridor" ze Sýrie do Turecka."

26. listopadu, když se vyjadřoval pro operaci v Sýrii, připomenul britský premiér umírněnou opozici. Podle něj očekává "70 tisíc "umírněných" bojovníků, kteří nepatří do extremistických skupin," pomoc západní koalice.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Pěkná fotka. To je UUH ?? umírněný uřezávač hlav?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten by se hrozně urazil :-)

   Smazat
  2. Ne, to je UPS - umírněný požírač srdcí.

   Smazat
 2. Cameron je typickým predstaviteľom bandy klamárov, ktorí uzurpovali moc v Európe a nedá sa im veriť. Cameron nech už povie čokoľvek tak už mu neuverím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Typickými představiteli bandy lhářů jsou všechny vlády zemí EU a všichni námi nevolení představitelé EU. T

   Smazat
 3. Tak toho fešáka,co má vlasy na bradě a s oduševnělým výrazem ve tváři,bych chěl mít doma....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:04 Nemalujte čerta na zeď, aby se vám to nedejbože nesplnilo!

   Smazat
 4. Cameron je normální idiot.Vytahuje čísla z rukávu a v podstatě věští jako
  Sybila.Jen má tu smůlu,že mu téměř nikdo nevěří.O jeho osobě mám již
  jasno od sestřelu letadla nad Ukrajinou.Cituji:stejně se to svede na Rusko.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.