Reklama

sobota 5. prosince 2015

Izrael se stal největším kupcem ropy z území pod kontrolou Islámského státu

Stanislav Blaha
5.12.2015 E-republika

Denně je tam vytěženo 20 až 40 tisíc barelů ropy, ze kterých tato teroristická organizace získává zisk 1 až 1,5 milionu dolarů.


Kurdští a turečtí pašeráci podle několika reportáží v arabských a ruských médiích prevážejí ropu ze syrských a iráckých oblastí pod kontrolou Islámského státu a prodávají je do Izraele. Denně je tam vytěženo 20 až 40 tisíc barelů ropy, ze kterých tato teroristická organizace získává zisk 1 až 1,5 milionu dolarů.

Ropa se těží v Dajr az-Zauru v Sýrii a v dalších dvou ropných polích v Iráku. Potom se převáží do kurdského města Zachu v blízkosti trojmezí Sýrie, Iráku a Turecka. Do města přijíždějí izraelští a turečtí překupníci a poté, co je odsouhlasena cena (z níž je je v hotovosti zaplaceno 10-25 %), je ropa označena za kurdskou a pašována do tureckého města Silop, kde ji přebírá překupník s řeckým a izraelským pasem, kterému přezdívají Dr. Faríd. Ten přepravuje ropu přes několik tureckých přístavů dále, přičemž Izrael je hlavní příjemce tohoto horkého zboží.

Financial Times v srpnu uvedly, že Izrael získává 75 % své ropy z iráckého Kurdistánu. Více než třetina tohoto dovozu jde přes turecký přístav Ceyhan, který tento deník označil za "potenciální bránu, jíž odchází ropa pašovaná z Islámského státu."

"Izrael se tak jako tak stal hlavním ropným obchodním partnerem ISIL. Bez něj by většina ropy vytěžené Islámským státem zůstala někde mezi Irákem, Sýrií a Tureckem. Dokonce ani tyto tři státy by nedostaly ropu, pokud by neexistoval její kupec v Izraeli,
" řekl jeden představitel průmyslu novinám al-Arabí al-Džadíd.

Prodej ropy je podle těchto v Londýně registrovaných arabských webových stránek "životně důležitý pro financování Islámského státu". Autor článku tvrdí, že má seznam společností, které se pašováním ropy zabývají, a že některé z nich jsou podporovány vysoce postavenými představiteli západních zemí.

Představitel ISIL z města Rakka webu al-Arabí al-Džadíd v rozhovoru na Skype sdělil, že oni nemají v úmyslu prodávat ropu Izraeli nebo jiným státům, ale že ji prodávají prostředníkům, kteří potom sami rozhodují, co s ní dále udělají.
 
Zdroje:
Globes
al-Arabí al-Džadíd

Související články:

36 komentářů :

 1. Je otázka nakolik je to oficiální politika a nakolik černý trh, který bude Izraelská vláda přísně trestat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hahahahahahahahaha... přísně trestat...hahahahahaha

   Smazat
  2. Kšeftující žid se nezapře. To dokazuje i chování za II světové....

   Smazat
  3. Když takovému zlotřilci propadne všechen majetek, tak to v některých případech může být horší trest než trest smrti.

   Smazat
  4. Vy už nevíte co na ty židy hodit,za prvé ta zprváva přišla až po odhalení Turecka člena NATO a za druhé myslet! Žid si koupí ropu aby na něj za jeho prachy házeli rakety.To muže vážně myslet jen originál nácek.Nechcete je zase svážet a házet do pecí?!Jste proti Islamizaci a terorismu?když očernujete jediný stát který skutečně s tím svinstvem roky bojuje za cenu nesmírných strát a obětí.

   Smazat
  5. Mír mezi Izraelem a Islámem bude až oba konvertují ke Křesťanství.

   Smazat
  6. Hej obřízko 14:11, toto se už psalo dříve, kdo je koncovým odběratelem, tak nevím co meleš. Mimo jiné také to, že se u obřezanců léčili IS, je taky asi pro tebe novinka. Načeš si pejzy a neztrapňuj se.

   Smazat
 2. Přesně tak, Nejvíc mne sere, že pisálek opisuje od pisálka a argumenty nemá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ten článek je plný argumentů. Co chcete víc? Jsou tam zdroje, jsou tam prohlášení, vše se dá ověřit. Vám něco neleze pod noc? Co? Břáťa

   Smazat
 3. Je to komické a tragické současně. Neznám jedinou radikální islamistickou frakci, která by neměla jedním z hlavních cílů zničení státu Izrael a potažmo pozabíjení všech židů na celém světě. Naplňuje to ono okřídlené, že kapitalista prodá svému katovi i provaz, na kterém ho později oběsí.

  OdpovědětSmazat
 4. TO JE DIVNÝÝÝÝÝÝÝÝ?!!!
  JEN JESTLI TO NEBUDE NĚJAKÁ MUSLIMSKÁ PROPAGANDA Z TÝ VOBŘEZANÝ PRAŽSKÝ KA KAVÁRNY???
  jinak by to úplně zapadalo do programu totální kolonizace - vybombardovat, rozvrátit státní správu a vydrancovat!!!
  První kolo provedla vobřezaná chátra v roce 1990, kdy už měli přeplněné sklady neprodejného šuntu a škemrali v předklonu před Gorbačovem, aby jim popustil své "léno"!!
  JINAK BY MUSILI ZAVŘT KRÁM a PŘIZNAT, ŽE JEDINÁ CESTA Z IMPERIALISTICKÉHO NEOKOLONIALISMU JE ROVNOSTÁŘSTVÍ A SOCIALISMUS.
  PO DVACETI LÉTECH PŘIZNALI, ŽE JE DRANCOVÁNÍ VÝCHODNÍ EVROPY NEZACHRÁNÍ (2008) a vydali se drancovat zbytek světa!!!
  DNES HRAJÍ O ČAS, aby se předčasně neprofláklo, že vraždění po celém světě, ve jménu ochrany lidských práv, demokracie a světlých zítřků, (promiňte, to nás učili v šest a šedesátém), vítězství "Člověka v tísni", "SÉREŠE", NADACE KUR*VY HAVLOVÉ a knihovny VÁCLAVA KLAUSE, Vás všechny osvobodilo od přízemní lásce k VLASTI, RODINĚ a RODNÉMU JAZYKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  VE JMÉNU NAKRADENÝCH STOVEK MILIARD US $
  věřím, že se alespoň jeden sociální demokrat, deset modrých ptáků a soudr. Kalousek udusí během snídaně rohlíkem, když to budou číst.

  nocniimuura

  OdpovědětSmazat
 5. Není se čemu divit,rabovat státy tito hoši jarmulkoví umí.
  Aby to uniklo pozornosti Tureckých mafiánů nevěřím,mezi těmito lumpy,je zásada půl na půl,tak ať nehází vinu na někoho jiného.

  OdpovědětSmazat
 6. fanatičtí muslimané prodávají výhodně ropu do Izraele a bdí nad tím černý z Wahingtonu, sakra, není toho až příliš na normálního člověka? Nevrátíme se ke svým slovanským kořenům, kde lež byla lež a podraz podrazem? A s tímhle černým šméjdem by se nikdo ve společnosti nebavil, protože je pokrytec vrcholného řádu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já už jsem se vrátila, teda spíš nikdy ze slovanských kořenů nevybočila. Věřte mi, ještě budeme všichni, zdůrazňuji všichni v Evropě a nejen tam rádi, že ho máme. Třeba až budeme dovážet zdravé ruské potraviny do našich zamořených končin a vzpomínat na RVHP jako na ráj na zemi.

   Smazat
  2. Vypadlo mi tam Rusko, v zápalu boje ...

   Smazat
 7. Černý obchod s kradenou ropou ve prospěch Izraele je tajnou fintou tzv Státu ISIL na zničení Státu Israel. A to ve jménu božim, tedy Allahově!
  Držme palce tureckým mafiánům, když i NATO jednáni Státu Turecko kryje.

  OdpovědětSmazat
 8. K A 08:04.

  Ano , ISIL , turečtí a další oligarchové kradenou naftou Izrael utopí.

  OdpovědětSmazat
 9. Jsem přesvědčen, že autor článku "má bohatou fantazii" a s použitím výňatků z různých zdrojů "vytvořil" informaci, která má "ohromit". Otázkou je, proč tak činí ....
  K zjištění tohoto faktu stačí pouhé porovnání protichůdných tvrzení v níže uvedených odstavcích :
  "Financial Times v srpnu uvedly, že Izrael získává 75 % své ropy z iráckého Kurdistánu. Více než třetina tohoto dovozu jde přes turecký přístav Ceyhan, který tento deník označil za "potenciální bránu, jíž odchází ropa pašovaná z Islámského státu."
  "Izrael se tak jako tak stal hlavním ropným obchodním partnerem ISIL. Bez něj by většina ropy vytěžené Islámským státem zůstala někde mezi Irákem, Sýrií a Tureckem. Dokonce ani tyto tři státy by nedostaly ropu, pokud by neexistoval její kupec v Izraeli," řekl jeden představitel průmyslu novinám al-Arabí al-Džadíd."

  OdpovědětSmazat
 10. jasne vse co se o kosherlandu napise neni pravda ze? a co treba toto:
  „Sultán“ Erdogan akutně potřebuje nový CIA jištěný „krysí tunel“, aby vyzbrojil nejen svoji pátou turkmanskou kolonu, ale také Čečence, Uzbeky a Ujgury. A Bilal Erdogan, alias Erdogan Mini Me, zoufale potřebuje nové trasy pro pašování ropy a pár nových cisteren; Rusko sleduje každý jejich pohyb. Poslední zpráva ruského ministerstva zahraničí působila jako výbuch sopky; Erdoganova zločinecká rodina byla označena za „zločince“, kdy Moskva předložila z veškerých důkazů, které má v zásobě, jen malý předkrm.
  Máme zde i afghánský heroinový krysí tunel. Libyjské ropné výpalnictví (nyní pasé). Ukrajinský fašistický krysí tunel. Krysí tunel pro zbraně z Libye do Sýrie. Obchod s ukradenou syrskou ropou. Krysí tunely na severu Sýrie. Nazvěme to tedy NOAV: Neregulované obchodní aktivity vyjímečných. Co se vám na tom nelíbí? Nic není lepšího, než válečné kšefty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:40 Někdo o voze, druhý o koze ....(10:02)
   Jak s tím souvisí ten Váš "kosherland" ? Skutečně jste přesvědčen, že stát Izrael je "partnerem" IS ?
   Pouze v jediném případě - kdyby si za to platil ! To islámská ideologie "zná" ... To by situace na Středním Východě vypadala zcela jinak ....

   Smazat
  2. 11:14 anonyme ale ma to souvisloist ma , ma a velkou treba zde:
   Lídr „Islámského státu“ Abú Bakr al-Bagdádí je ve skutečnosti agentem Mosadu, izraelské tajné služby, a jmenuje se Šimon Eliot. Islámský stát je židovsko-americko-britskou konspirací, jak nalákat všechny islamisty na jedno místo, obrátit je proti muslimům a destabilizovat Blízký východ. Tvrdí to Edward Snowden

   Smazat
  3. Sancta semplicitas....
   ČLOVĚČE Z 11:14,Vy nutně musíte "být na játra".....
   Copak jste si nevšiml,že Al Baghdadí,šéf a IS je operativec Mossadu a kámoš agresivního neokonského jewreje McCaina,že se s ním schází
   a že Izrael na okupovaných Golanech ve voj.spitálech kurýruje ty zkurvený kozomrdy a že je už celých pět let zásobuje vším materiálem,potřebným k vedení občanské války !?!?
   A všiml jste si že kromě Palestinců po židech nikde nikdo nejde a že naopak nejvíc IS morduje Araby a kohokoli okolo?!
   A tu habaďůru v Paříži z kraje roku s těma obřezanejma rejpalema ani tu ze 13.11.neberte moc vážně....to smrdí totiž taky židovinou stejně,jako 11.9.,kdy jim vyvoleným Jáhve našeptal do ouška ,ať se na všechno zrovna ten den vyserou a zůstanou doma....

   Smazat
  4. najatra este nejsem ale pokud neprestanu pit ze zalu nad svetovym svinstvem tak brzo budu!hhh

   Smazat
  5. snowden to je hnup, ze anonyme?

   Smazat
 11. Když je kohout s penězi dokořán, každý si chce urvat. Asi málokdo má čisté ruce, tomu bych se snad ani nedivil. Pokud v tom jedou i Kurdové, je otázka, jak pevné jsou jejich ideály. Ale i ty ideály je třeba něčím financovat. Pak je skutečně jediným spojencem Ruska syrská vláda, která je tímto nehorázně okrádána a už jen kvůli tomu se všem ostatním protahování této války nesmírně hodí.

  OdpovědětSmazat
 12. Mnoho talentovaných a inteligentních čechů se schází tady den co den ..

  Nová Republika dělá skvělou práci ......

  OdpovědětSmazat
 13. Putin to řekl už před časem, když na jejich adresu odtušil, že jich v tom jede na dvacet.
  Počínaje turkem .., a konče tímto jeho "úhlavním" nepřítelem.
  Jo jo, nic tak nesbližuje jako tato ropa, třeba i kradená a krvavá ...

  OdpovědětSmazat
 14. Upřímně řečeno, to není žádná novinka (viz nadpis článku) a dotvrzuje to,bohužel, i pravdivost "konspirační teorie"-KDO? stojí za
  vznikem ISIL a tzv.muslimského státu....
  vždyť i hlava ISILu je Izraelita..( al Baghdadí )
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pražská vlaštovko Jituš, moc se mi líbí, když tak hezky čviřikáš!!!
   Pražský vrabčák

   Smazat

 15. .....teď jsem si všimla,že už to zde bylo řečeno
  v 11:46...
  j.
  (a lépe)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pražská vlaštovko Jituš, moc se mi líbí, když tak hezky čviřikáš!!!
   Pražský vrabčák

   Smazat
 16. na ISIL je potřeba použít systém Buratino v širokých pásmech a tak je zcela vyhubit nálety jsou taky ok ale po zemi se jich smaže víc

  OdpovědětSmazat
 17. Kdo skutečně řídí islám - Johannes Rothkranz
  Studie německého autora, magistra teologie Johanna Rothkranze, z roku 1996 usvědčuje ze lži kontrolovaná média, která neinformované veřejnosti systematicky líčí „radikální islám“ jako světovou hrozbu terorismu. Autor podrobně dokládá, že ve skutečnosti je islámský „fundamentalismus“ pouhým nástrojem Sionu, „bezzubým lvem“, podle prastarého a dokonale osvědčeného receptu personálně infiltrován od vrcholu, politicky (a pro zuřivě zaslepené masy nepozorovaně) sváděný na slepou kolej. Autor spolehlivě dokládá, že vedení islámu je skrytě řízeno zednáři, marany i tajnými službami v čele s Mossadem, a také ukazuje, jak Sion pomocí přílivu islámských „přistěhovalců“ do Evropy současně všemožně podporuje „multikulturní“ a „multietnický“ rozklad křesťanství a zvláště katolické Církve, i když stranou smrtelně záludného útoku nezůstává ani protestantství a pravoslaví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,proto taky těsně spolupracují zatuchlé režimy Izraele a Saudské Arábie a USA a hýčkají si ten zkurvený Muslimský brůdršaft,zneužívající hloupé věřící k tomu,aby dělali pro sionisty špinavou práci a ti mohli,jako vždy "cizíma rukama a cizích obětí"přijít k prospěchu.To samé na Ukrajině,kde umně využívají hloupých nacionalistů a pologramotných venkovanů k vybíjení vlastního národa.

   Smazat
 18. A všechno dohromady se to jmenuje "americká svoboda a demokracie" , případně " Evropské hodnoty" , které musí náš prezident Zeman vyznávat stejně poslušně jako zaprodaný Havel , protože jenom tak můžeme setrvat ve svazku satana - tedy v EU !!

  OdpovědětSmazat
 19. Oni už mají kšeftování v genech. A je jedno, zda tento konkrétné obchod je ilegální, či legální. Obojím druhem se přece získávají od sebe úplně nerozeznatelné peníze.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.