Reklama

pondělí 7. prosince 2015

Jakov Kedmi: Plány na šíření tureckého islámu po celém světě popsal Erdogan ve své knize - jako v "Mein Kampf"

Dmitrij Stěšin
7. 12. 2015 zdroj
Bývalý šéf izraelské tajné služby "Nativ" sdělil "KP", proč vede prezident Turecka tak agresivní politiku. Proč se Erdogan chová tak agresivně? Co by mohlo být důvodem? Vždycky se tak chová, nejenom  agresivně, ale provokativně. Tak tomu bylo s Izraelem, když přivedl situaci až k úplnému vyostření. 

Dokonce veřejně slíbil, že pošle své námořnictvo, aby doprovodilo lodě plující do pásma Gazy. Izrael mu klidně odpověděl: "Prosím, když vám není líto vlastní flotily." Tím to vše skončilo.

Za druhé. Jeho ostrá slova zakrývají jeho bezmocnost, neschopnost něco udělat. Psychologové takový model chování dobře znají. Agrese přikrývá slabost a strach. Nemá možnost udělat něco, aby to viděl jeho lid. Jsou to pouze slova. Ale nejdůležitější je, že to nejsou Erdoganova slova, ale jeho ideologie. Omezuje se na skutečnost, že historickým posláním Turecka je zavedení civilizace tureckého islámu na celém světě. A on uskutečňuje tuto politiku od svého příchodu k moci.

Pozoruhodné jsou jeho pokusy zahrávat si s Araby. Vysvětloval k Arabům, že turecká říše je nekolonizovala. Cílem Turecka bylo zbavit Araby vlivu evropské civilizace! Snažil se vydávat sám sebe za obránce tradičních arabských hodnot před Evropou. V dobytí západního světa - Evropy, Ruska a USA - vidí své historické poslání. Svého času se to nepodařilo v Osmanské říši, i když se snažili - dostali se do Vídně, kupříkladu.Tak co nám z toho vychází - veřejné výbuchy nevyrovnaného vůdce státu, který se řídí agresivní ideologií. To už v dějinách lidstva bylo.

Podobný příklad už byl - vysoce rozvinutá země a agresivní diktátor s ideologií. A udělal se světem a svou zemí... to, co udělal. Turecko formou, nikoli podstatou, tuto cestu opakuje. Základem jeho vlivu v arabském, islámském světě, je strana "Muslimské bratrstvo." A Erdogan je dnes jejím hlavním patronem a vydržovatelem. Proto podporoval převrat v Egyptě a prezidenta Mursiho, s nímž přišlo k moci "Muslimské bratrstvo." Proto podporoval převrat v Tunisku. V Sýrii podporoval Turkmeny, kteří jsou v této straně. Proto se také v Sýrii snažil odstranit Asada. Ten je nejúčinnějším odpůrcem této strany.

Existuje názor, že jedním z důvodů této politiky Erdogana je velmi složitá vnitropolitická situace v Turecku. A on se snaží odvést pozornost lidí ...

Turecko je mnohonárodnostní, mnohokonfesionální země. Největším problémem Turecka jsou Kurdové. Integrita Turecka a jeho stabilita závisí na chování kurdské menšiny. Jedním z jeho cílů je potlačit Kurdy. Kurdská strana pracujících se zrodila v Sýrii. Obává se, že kurdská složka bude směřovat proti němu. Jako tomu bylo v nedávných volbách v Turecku. Z tohoto důvodu přiostřil situaci s Kurdy, pod záminkou boje s DAEŠ začal Kurdy v Sýrii bombardovat! Potřeboval vytvořit zdání hrozby a potlačit Kurdy v Turecku. Část jeho akcí je zaměřena i na domácí trh. Nemůžeme zapomínat, že Erdoganova ideologie je fundamentalistická a islámská, jejímž posláním je změnit svět. V Evropě tomu nebyla věnována pozornost, i když v knize o hloubkové strategii, kterou napsal Erdogan, jsou všechny plány Turecka vysvětleny otevřeně, stejně jako v "Mein Kampf" *.

Kniha "Mein Kampf" (Můj boj) Adolfa Hitlera je v Rusku zakázaná.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Jeste pred mesicem jste komunisti Erdogana jako antisemitu a ruskeho spojence zboznovali. ?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No co ses to za vola....odhaduji neco mezi 15 az 25 lety...

   Smazat
  2. Je to přesně tak, stačí požít google.
   Před pár měsíci se zdejší idioti předháněli v konspiračních kokotinách jaké že je Turecko spojencem Ruska a jak to společně nandají hnusnému západu. Dnes zase vymýšlejí úpně opačné konspirační kokotiny.
   Prostě zoufalí idioti.

   http://www.novarepublika.cz/2015/01/rusko-turecko-meni-rovnovahu-sil-na.html

   http://www.novarepublika.cz/2014/11/turecko-rusko-se-v-obchodovani-obejdou.html

   http://www.novarepublika.cz/2015/02/banka-denizbank-oznamila-prechod-ruska.html

   Smazat
  3. Komunisti, komunisti, to už je obehraná písnička, nic jiného trotle neumíš vymyslet, jedeš pořád podle starých not.

   Smazat
  4. Před pár měsíci ještě netušili, co jsou ti turečtí musulmani za podrazáky. K Rusku se Turecko lísalo a pak udělalo takovou sviňárnu. Ale to určitě není z jejich hlavy, to bylo na popud USAků, bez nich by si Turek netroufl. Před časem tenhle Recep-t vyřvával, když mu sestřelili letadlo, že to se nedělá a najednou už se to dělá?

   Smazat
  5. Panáček nechápe, kdo je autorem článku a že Nová republika je fórem pro různé názory. Blbečci se vždy projeví svou nechopností vnímat realitu. Mimochodem, Erdogan není Turecko...

   Smazat
  6. Erdogan není Turecko, bohužel po posledních volbách má dost značnou voličskou podporu. hraje na velkotureckou imperiální notu a na notu náboženskou. Zatím mu ot vychází. Turci i neuvědomují , že stejně jako sestřelení letadla bojujícího s Islámským státem a terorisme, stejně jako utlačování 20 milionů Kurdů není nic jiného, než umíráčky Turecka v dnešní podobě. A na to Velké Turecko a la Osmanská říše budou muset zapomenout úplně. Teď jde o to, za jak dlouho tohle tureckým voličům dojde. Marek

   Smazat
 2. Jeden z důvodů neprodleně "zvážit" další působení našeho státu v NATO a EU ! L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro CR rok 2016 bude stejny jako 1968, ale v obracenem gardu,misto vojsk varsavske smlouvy nas budou okupovat vojska NATO.Bude to formulovano,jako docasne umisteni.Kdo chce,muze se vsadit.

   Smazat
  2. Průběh bude jiný, asi převážně v útrobách Herkulesů a jiných velkokapacitních eroplánů, výsledek tentýž, už nepůjde o dočasné umístění, tentokrát to bude opravdu nafurt. Tím jsme, jako národ, skončili. Q.

   Smazat
 3. Komunista je pojem minulosti,milý pane zaspal jste dobu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jo. Dnes je spíš aktuální člověk nenávidějící demokracii, svobodu, západ, USA, obdivující Rusko a jiné autoritářské režimy, vládu pevné ruky". Ale to je moc dlouhé a nepraktické

   Smazat
  2. 23:30 dát do jedné věty svobodu a západ s USA je na léčbu,je mě vás upřímě líto žádná vás nechce,žádný kamáradi, jediný s kým máte sex jste vy sám tak píšete neuvěřitelné bláboly jako tento že fašistický západ v čele s USA které prosazují lidská práva s plochou dráhou letu a humanitární bombardování.

   Smazat
  3. Komunista byl a je odjakživa pouze a jen strašák a když se nedá nikdo jiný použít, tak je to nepřítel a původce zla. Kdo Je to komunista? Zná ho někdo? Jediného člověka, kterého můžeme považovat za komunistu byl GUSTAV HUSÁK. I po tom, co mu komouši provedli (mimo jiné čtyři roky samotky v Leopoldově, všetně mučení) přesto věřil v tu pochybnou ideu. Spíš bych řekl, že byl magor než komuniusta, ale to je jedno. No, ale zpět ke komunistovi běžnému. Já vidím člověka v "rudém kabátě", který má vlastnosti a chování bezcharakterního, bezpáteřnáho kapitalisty nejhrubšího zrna, který s tím pošástaným Husákem nemá ani tu nejskrytější myšlenku společnou.
   Takže komunista je jen uměle udržovaná fikce, aby bylo proti komu bojovat, popřípadě se jím ohánět jako kyjem!

   Smazat
 4. Turecký sultanát spěje k sebezničení. Pevně doufám, že to Turci nedopustí a nenechají se Erdoganem a vládou manipulovat. je čas vzpomenout si na ideje Kemala Atatürka...

  OdpovědětSmazat
 5. Financování islamizmu mezi migranty:
  http://pravyprostor.cz/proc-take-chteji-muslimove-do-nemecka-nejen-pro-socialni-davky

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.