Reklama

pátek 4. prosince 2015

Jan Campbell: Hraje u konce. Pokračování 2.


Jan Campbell 
4.12.2015  Vaše věc

Jedna hra je u konce. Pokračování formou otevření nové hry Turecka začalo v neděli Bruselu o peníze spojené s migrační vlnou, bezvízovým stykem a přístupovými jednáními. Peníze, které půjdou do Turecka, bude platit daňový poplatník každého státu EU. Věřit, že to budou 3 miliardy Euro, které pomohou, může jenom naivní člověk.

První odhady ztrát z ouvertury Ruského embarga představují podle tureckých ekonomů více než 20 miliard USD za rok. Představím-li ztráty hodnoty měny, (tureceké) Liry, po očekávané změně politiky FED, čtvrtečním jednání CEB, ztráty se budou jenom zvětšovat. Bezvízový styk napomůže novým konfliktům a zákonům, o které se budou snažit nejenom v SRN. Zákony by měly regulovat dohodu mezi rezidenty a migranty. Ti by měli akceptovat písemně mimo jiné rovnoprávnost žen a mužů – migrantů z islámských států, homosexualitu a další naše vymoženosti. Jinak jim bude změněna forma povolení pobytu a dávek. Přístupová jednání se povedou s těmi na obou stranách stolu, které nebude možné ani za úspěch, ani za neúspěch jednání potrestat, nebo pochválit. Tak vypadá surogát našich elit a vůdcovství.

Místo toho, aby naši lídři začali řešit problém ochrany vnější hranice EU a Schengenského prostoru, rozhodli se k obchodu a slibům z dob počátku kapitalismu. Přitom je zcela zřejmé, že ani jeden z lídrů EU / EK nikdy opravdu neobchodoval, nikdy se neseznámil s pravidly obchodu na blízkovýchodním bazaru, a nikdo je nikdy nepotrestal za nedodržení slibů. O tom, že jim nikdo neřekl, co jsou hlavní zásady a následky ekonomického nacionalismu, jinými slovy merkantilismu, již nemluvě. Bohatství země se totiž určuje množstvím drahých kovů v zemi, vytváří se v obchodních vztazích, přičemž cílem obchodu je aktivní obchodní bilance. K jejímu dosažení slouží protekcionismus, státní subvence a vydávání ochranných cel. Naši lídři se rozhodli neodpovídat na otázky, ke kterým patří mimo jiné „Jaké mohou být opravdové důvody cíleného (z)ničení 25 let trvající plodné spolupráce mezi RF a Tureckem?“, „Proč se nevyplácí dávat prioritu merkantilismu před politikou?“, „Jaký vliv na vývoj Turecka mohou mít osobnosti současného premiéra a prezidenta?“ Rozhodli, že stačí prohlášení NATO, které ví své. Možná, že se objeví nějaká oficiální odpověď pod stromečkem, pokud ho v budoucnu budeme moci ještě mít. Zatím to vypadá tak, že Brusel má již kostky, ne vánoční strom, a urychleně hledá islámské koledy.

Děsně korektní vánoční "stromek" v Bruselu - výsměch křesťanským vánocům v Evropě - ústupek islámu.

Protože se oficiální odpovědi budou nabízet v různých formách, časových intervalech a se slevou na pravdivosti obsahu, vně historického kontextu, uvádím pro úplnost informace ukončené hry, několik skutečností. Rusko – turecké války zabírají periodu 351 let (1568-1918), během kterých byly obě země ve válce 69 let. V průměru trvalo mírové období mezi válkami pouhých 25 roků.

1568—1570 Rusko – Turecká Rusko

1672—1681 Rusko – Turecká Status quo

1686—1700 Azovská válka Rusko

1710—1711(13) Prudský pochod Turecko

1735—1739 Rusko – Turecká Status quo

1768—1774 Rusko – Turecká Rusko

1787—1791 Rusko – Turecká Rusko

1806—1812 Rusko – Turecká Rusko

1828—1829 Rusko – Turecká Rusko

1853—1856 Krymská válka Pařížská smlouva bez vítěze

1877—1878 Rusko – Turecká Rusko

1914—1918 Kavkazská fronta Turecko

Napjaté vztahy mezi Tureckem a Ruskem ale začaly již v roce 1475, kdy Turecko dobylo Krym. Důvodem dobytí Krymu bylo utlačování ruských kupců v Azově i Kafe. V 1918 v následku revoluce a porážky Turků ve světové válce válečná fronta přestala existovat. Do rozpadu SSSR bylo Turecko více méně pod kontrolou NATO, po rozpadu SSSR se začalo usmívat a využívat hospodářsko – politickou situaci v RF k obchodu a zvýšení sebedůvěry. Sestřelením SU 24 skončila doba historického průměru, 25 let mírového období mezi Tureckem a RF a začala doba nová, s kořeny v hlavních událostech minulosti.

Rusko-turecká válka (1768–1774) byl klíčový válečný konflikt z výše uvedených válek mezi Ruskem a Tureckem. Výsledkem bylo definitivní připojení jižní Ukrajiny, Krymu a severozápadní části Předkavkazska k Rusku. Záminkou k válce na straně Ruska bylo získání přístupu k Černému moři, Turecko chtělo získat vliv na území Volyně a Podolí. Válce předcházela složitá mezinárodní situace v Evropě, kdy spolu vedly diplomatické spory Francie a Rusko a vnitropolitická krize v Polsku. Výsledkem války bylo vítězství Ruska, definitivní přístup k Černému moři, územní zisky na severním Kavkaze a protektorát nad Krymským chanátem.

Během války šesté koalice (1812–1814) se v lednu 1813 odtrhli Rakušané. V únoru vznikla protifrancouzská koalice Ruska a Pruska, ke které se během několika týdnů přidala Anglie a Švédsko, čímž vznikla šestá koalice. 26. a 27. srpna se Napoleonovi podařilo porazit rakouskou tzv. českou armádu pod velením Karla knížete ze Schwarzenbergu u Drážďan…Na nátlak svých generálů se Napolen 11. dubna vzdal a byl poslán na ostrov Elba. Na francouzský trůn se vrátili Bourboni a novým králem se stal Ludvík XVIII. 1. října byl zahájen Vídeňský kongres, jež měl přerozdělit Evropu mezi vítězné velmoci.

Následky Vídeňského kongresu a konfliktů byly dalekosáhlé. Vznikla Svatá aliance Ruska, Pruska a Rakouska, jež měla zabránit opakování revoluce. Vídeňský kongres přerozdělil Evropu, k Nizozemí byla připojena pozdější Belgie, Rakousko získalo ztracená území a také větší vliv v severní Itálii, Prusko získalo Porýní, Rusku připadlo Polsko. Nebudu pokračovat, protože uvedené stačí si uvědomit, kvalitu času a kde jsme dnes.

V Bruselu v neděli skončilo po delší době první jednání EU s Tureckem. Asociační dohoda byla podepsána v 1963, žádost o členství byla podána 1987. Jednání o vstupu začala ale až v roce 2005. Od té doby Turecko splnilo 14 z požadovaných 35 technických požadavků. 17 bodů je zcela zablokovaných, o 4 bodech se jedná. Hovoří se o platnosti bezvízového styku s Tureckem již od druhé poloviny 2016. Data uvádím mimo jiné pro možnost srovnání s rychlostí jednání EU s Ukrajinou.

Problém s Tureckem je nejenom ve výše uvedeném a v penězích. Při hodnocení pouze Kyperského a Kurdského problému, s ohledem na re-admisní smlouvu z prosince 2013 je pokračování jednání o vstupu Turecka do EU nezodpovědným krokem EK. Je tomu i proto, že na druhé straně mince je neřešený problém Ukrajiny a pošetilost všech účastníků, kteří věří, nebo namlouvají veřejnosti, že přijetím do EU se problémy vyřeší. I kdyby tomu tak mohlo být, vznikly by problémy nové. Řešení stávajících a nových problémů, které nelze odmítnout, budou mnohem komplexnější. EU a EK nemají na řešení těchto problémů odpovídající instituce a opravdové elity. Oblíbená hra na poli 8x8 mající známá a jednoduchá pravidla se může ukončit již při druhém tahu a stává se pro laika velice nepřehlednou již po 5. tahu. Pro nás obyčejné občany se nabízí otázka:  

Jaké jsou vyhlídky?

Uvádím zástupně pouze tři krátké odpovědi:
1) Vznik objektivní potřeby zrušení privatizace státu a návratu ke státu. Proces obsahuje rozpad EU a je spojen s otázkou, jaký vůdce bude v dané chvíli schopen a ochoten vzít do ruky žezlo?
2) Podpora rekultivace Islámu, tj. humanitní sic – džihád se konat nebude. Podpora rekultivace Islámu je ale jednou z mála možností, jak by EU mohla vstoupit do dialogu s Islámem, zmenšit migrační vlnu a vyhnout se svaté válce. Zjednodušeně formulováno: Myslet jinak. Myslet jasně.
3) Distribuce strachu a sugesce způsobující vznik politických krizí, které se doposud v historii řešily válkami, bude intenzivnější a širší.
Žádná radostná adventní očekávání. Souhlasu netřeba.

47 komentářů :

 1. Babiše je třeba za Úsvitu zastřelit na nádvoří MF. Sobotku pověsit na kandelábr. A na další kandelábry přivěsit Mládka, Urbana, Zaorálka, Němečka, Valachovou a Šabatovou. Na druhou stranu ulice vyzdobit kandelábry Merkelovou, Hollandem, Junckerem a Tuskem. Potom snad bude lépe

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak takto nějak si představuji činnost agenta provokatéra (něco jako jistý historická postava pan Mrva), který si pak chce posbírat IP adresy pro svého náčelníka, jen tak dál, soudruhu

   Smazat
  2. 15:05
   Silně podceňujete vypatlanost, fanatismus a frustrátství zdejších soudruhů.

   Smazat
  3. Ať žije Turecko, náš věrný spojenec v NATO!!!!

   S USA a NATO na věčné časy a nikdy jinak!!
   NATO a USA: Pevná hráz míru a kapitalismu!!!
   Ať žije USA, náš přítel nejvěrnější!!!!
   Republiku nám ruští agenti rozvracet nebudou!!!
   S USA a NATO vstříc světlým zítřkům!!!
   Podporujeme boj USA proti terorismu!!!
   USA: Garant světového míru a demokracie!!!
   Stop válečným štváčům z Ruska, Sýrie a Číny!!

   Ať žije největší demokracie na světě - USA!!!

   Smazat
  4. hhh turecko? same shit jako lS zde :
   Hlavním zdrojem peněžních prostředků skupiny Islámský stát je prodej ropy. Podle údajů tureckých a syrských médií není tím člověkem, který zabezpečuje vývoz ropy z území kontrolovaných ISIL, nikdo jiný, než rodný syn tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Jmenuje se Bilal.
   Je známo, že Bilal Erdogan je majitelem hned několika plavebních společností. Objevila se informace o tom, že podepsal smlouvu na dopravu „isilovské" ropy na asijské trhy. Plavební společnosti Bilala Erdogana má v přístavech Bejrútu a Ceyhanu zvláštní kotviště, kam tankery dopravují pašovanou ropu.

   Smazat
 2. Hra je u konce pro nacisty a jednou pro vždy a proto je to sere a jejich anonymové tady ječí bolestí den co den ....

  Toto je pro vás šapirovi anonymové -

  Vaše banky co sponzorovaly Hitlera a další války jako 1sv.válku jsou u KONCE ne nejenom matematicky - vaše deriváty vás usmaží asi tak jako ruské zbraně usmaží vaše teroristy v Sýrii .... tak jako vám nevychází Ukrajina tak vám nevyjde ani tato hra ...

  Putin totiž ví kdo stojí za válkama a kdo je sponsoruje a kdo z nich saje prachy ....a vime to taky my a ví to taky KNIGHTS of OLD ...

  Nový finanční systém vás smete a nikdy se z toho nedostanete a stále do dneška netušíte odkud ten vítr přijde a to vás činí nervozní .....

  Rothschild, Rockefeller, Pavallacini, Lambarghini, s vašimi jezuity a sionisty a politickými loutkami jako Bush, Clinton nebo Cameron a nebo Kalousek budete všichni stát u vaší Wailing Wall .... před tím než budete odstřeleni budete srát do kalhot ....

  Putina se vám nepodaří provokovat ani i když pošlete do Sýrie němce či holanďani etc ..... bezvýznamné .... Putin totiž nejde po prašivých psech ale po těch kdo je vlastní ... a to znamená všechny vaše rodinné klany a nezáleží že jdou až k Římskému impériu .... Vatikán vám taky nepomůže ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čau tragéde. Už se z těch tvých blábolů někdy něco vyplnilo?

   Smazat
  2. 14:52 Tady jste správně, velkosrbská propaganda, cynické vysmívání se obětem a opakování kdejakého fantasmagorického výmyslu (konspirace, hoaxu).
   Heroizace válečných zločinců, četniků a šešeljovců. Docela se divím, že se Nová republika tak dlouho profilovala jako levicová alternativa.

   Smazat
  3. Anonyme 17:21 - Proč pořád opakujete nesmysly a nepravdy. Lžete a překrucujete. Ani se nedivím, že nemáte odvahu se pod ty své jedovaté sliny podepsat.

   Smazat
  4. Občanku a rodný listy byste zaslat nechtěl a jaké nesmysly ?

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. 18:08 Mám dojem, že vás můj zcestovalý kolega honolulu trefně označil za drzého paviána z Limpopo. :DDD

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  8. jen kratce ze tu je banda anonymu je spatne to nezmenim ani mi to nevadi!!!!
   no zze vsak za vsim svetovvym zlocinem stoji kosherland to je tragedie a Vlastimil ma velkou pravdu, to vy ofce anonymni nestacite chapat!!!

   Smazat
 3. Hra ještě ani nezačala, uvědomte si, že toto je teprve předehra!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Ne, že by Turecko nevydíralo. Buď nám pošlete peníze a nebo vám pošleme běžence.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak 15:36 už jsem to tady napsal , že machometan Erdogan bude Evropu teď ždímat o sto šest .Nedáte další miliardy ? Tak o víkendu očekávejte přísun pro začátek 100 000 čmoudů .Tak nějak to bude fungovat . A Euro ovčani budou platit a platit ...

   Smazat
 5. Už brzy to začne , a blaze tomu , kdo uvidí jen první výbuch !!

  OdpovědětSmazat
 6. Brzy bude velmi zajímavě:
  Putin posílá do vzduchu „letoun soudného dne“
  http://1url.cz/xARq

  OdpovědětSmazat
 7. Nic pěkného opravdu nečekám,tohle už EU neutáhne.
  Pokud ještě utnou Turecku levnou kradenou ropu,tak to už vůbec nezaplatíme.
  Jak víme,Ukrajinští pučisté,mají natažené obě ruce,dávejte.

  OdpovědětSmazat
 8. :-D
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Je-to-zle-Kde-je-Ransdorf-nevi-vskutku-absolutne-nikdo-zjistili-jsme-Spekulace-koluji-411353

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ransdorf byl magor na peníze a pořád si od někoho půjčoval. Nejdřív od Rodné Strany, tak mu to zatrhli. Tak to zkoušel jinde. A tohle může být další pokus. Inu magor - něco má v hlavě docela dobře srovnané a na druhou stranu maghor do peněz. Marek P.S.: to zase bude ryku od korporátek a 'veřejnoprávních' sdělovadel. Už se na ty jejich výkony těším. Pavel P.

   Smazat
  2. Pořád lepší než obdivovat četnického vojvodu, který slíbil, že očistí Velké Srbsko od Židů, Albánců, Bosňáků a komunistů.

   Smazat
 9. Zajímavý článek a to videjko....
  http://svobodnenoviny.eu/ne-ceska-republika-se-nepridala-ale-sobotka-se-nepridal/

  OdpovědětSmazat
 10. Proč by neždímal,když se senilní,debilní Evropa nechá.To by byl hlupák.
  Však do jeho kapsy z toho spadne dost.Kecání nepomůže.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 12. Všem vygumovaným anonymům:

  Chápu, že vás štve, že teroristé dostávají na prdel .... chápů že nemůžete ztrávit že vaše hordy teroristů jsou rozprášeny a vaše naděje se rozpadá pod vašima rukama ....

  Ale toto je jenom začátek - vaši džihadisté a jejich vedení skončí brzy ..... a toto vás štve dnes a nocí ..... a vite co. To je jenom začátek toho co si zasloužíte ..... tak se na to připravte....

  Vyřiďte šapirovi - že hra se nevyvíjí tak jak chicago bath mafie plánovala.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poslouchej, debile, Rothschild to tu všechno řídí a plánuje už 250 let a dalších 250 let bude. Všechny dosavadní války a krize byly přesně plánované a s předem přesně daným výsledkem, vždy byly financovány obě strany konfliktu. Vše směřuje nezadržitelně k NWO přesně podle plánu.
   A idiot jako ty jásá, že jacísi teroristi kdesi prej dostávají na prdel a že prej to někoho hrozně štve :-D

   Smazat
  2. Pokud vás Srbové odchytnou na ulici, zastřelí nebo zavřou do koncentráku, tak vězte, že pokud máte vojenský záznam (absolvoval jste vojenskou základní službu v socialistické federaci), budou zpochybňovat genocidu a vydávat vás za popraveného vojáka.

   Smazat
  3. Anonym 18:10

   Alespoň jsi se vybarvil - pokud se tvých sionistických kořenů a ideologie týká tak ti mohu jen říct, že ty sám jsi GOIM ....

   Co se týká Rotten-childa a tím taky je rotten a smrdí jak chcíplá krysa poněvadž krysa je a s ním se podle toho bude taky zacházet .... Kde byl Bauer když KNIGHTS dali dohromady finanční systém ..... ? Nemáš ponětí o čem se mluví .... a ani ten tvůj Rotten-child ..... nevydrží ani 250 dnů ode dneška ....

   Jiná parta přebírá opratě a pro GOIMI jako ty a Rotten-child zůstane jenom ta vaše prašivá Wailing Wall u které budete všichni ......rotten.....

   Smazat
  4. Dostal jsem tě přesně tam kam jsem tě chtěl dostat ....

   Smazat
  5. A co je nejhorší, myslí si, že jim to projde. Nejsou lepší než UCK na Kosovu.

   Smazat
  6. Tím jsem chtěl říct - 2:0 pro mně ¨sráči¨

   Smazat
  7. Vlastíku, dostal jsi leda tak hovno. Dál sedíš v paneláku na své proprděné židli, konzumuješ co ti Ročíld předhodí na google a myslíš si jak jsi děsně chytrej. Ročíld tě má přesně kde tě chce mít a směje se takovým rádobychytrým ovcím. 1000:0 pro Ročílda.

   Za 250 dní? Nežvatlal jsi před rokem, dvěma, že Rusko s čínou smetou dolar Dvouhlavým zlatým orlem :-D? Blbe.

   Smazat
  8. Mnozí co ví - tak je jim úplně jedno že je to britská GCHQ co dává povel NSA aby mohl šmírovat po googlu .... jsou ale místa kde Rotten-child šmírovat nemůže .....

   Díky tvým emocím co nedokážeš kontrolovat to vypadá na to že skóre je 3:0 - dnes is na to dám sklenku chlazeného. A to je pouze začátek .....

   Smazat
  9. Mimochodem, jak se daří Khodorkovskému - mám za to že mu nepomůže ani 10 viager k tomu aby se mu postavil .... co. A to je teprve začátek .....

   Necháváme ho pozdravovat

   Smazat
 13. Vlastíku, já si z tebe dělám jen srandu. Napiš si skóre klidně skóre 100:0 když tě to zahřeje u srdíčka :-D
  Kdyby Ročíld chctěl a byl jsi nějak zajímavý, důležitý, nějak si ho ohrožoval, tak tu zítra prostě nejsi. Naštěstí, i když si namlouváš opak, jsi neškodná nula co ví leda velký prd, takže můžeš v klidu dál spát.
  Ransdorfa už zlikvidovali :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ransdorf není moje liga - když nedokáže rozpoznat ubohé agenty vydávající se za špinavý top tak co s ním ... dostal lekci

   Smazat
  2. Mimochodem vaše tahy s Tureckem se vám moc nedaří - co ... a to je pouze začátek konce ... ropu z Golan nedostanete - bohužel za genocidu na Palestince vás arabové rozdupou a padlá USA vám pomůže asi tak že vám pošlou lopatu na zahrabání hrobu .... skvělá historie kriminálních živlů a ještě skvělejší budoucnost ... u Wailing Wall

   Smazat
  3. Vlastíku, co se nedaří? Naopak, vše jde opět přesně podle plánu tak jako šlo vše podle plánu posledních 250 let.

   Ty jsi jako mravenec lezoucí po klávesnici který se pokouší hodnotit práci programátora. Jseš hloupej, nemáš kapacitu vidět Big picture, nemáš ponětí o tom co a proč dělá.

   Smazat
 14. Pane VLASTIMILE, at cokoliv napisete proti Zionistum, tak je to slaby odvar toho, co se pise na americkem internete... Nejzajimavejsi je , ze jsou to prave Zide, kteri proti nim protestuji nejvice. Osobne NEVIM, proc se Zide vzajemne mlati destniky na ulicich New Yorku , a je mi to uplne jedno ! (Jsem Katolik.) Proto na to nemam zadny nazor ! Nevim proc si jdou vzajemne na nervy.
  Zadejte na Google !... IMAGES FOR PROTEST OF JEWS AGAINST ZIONISM...Nevim jak jste na tom s anglictinou , ale nektere napisi, ktere Zide nosi rikaji,, ze jsou to Zioniste, kteri jsou zodpovedni za protizidovske citeni ve svete. Tomu neverim, protoze Zioniste existuji teprve od konce 19-teho stoleti. .. Dobre se pobavte honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dík, my víme a naše info je z první ruky ..... nkusa dělá svou práci dobře .... tak jako jewsnotzionists což je druhá strana stejné mince ....

   Tento svět bude pročištěn .... a lepší a férové časy pro vás všechny ...

   Smazat
 15. Pro honolulu.
  Nejsem v tom odborník,ale víme,že ne všichni židé jsou padlí na hlavu.
  Také už to nejde zakrýt,že si židé zadělávají na další holokaust,proto těm rozumnějším a charakterním,dochází co přijde,tak se snaží ve své komunitě,tomu nějak zabránit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda .... ti co jsou nad věcí se smějí slovu rasismus - rasismus je pro primitivy jako náš ¨anonym the Goim`` ... my jdeme po kriminálních a teroristikcým entitách - sionisté jsou jedním z nich.

   Putin to řekl turkům, či snad ne .... Amerika taky není jen sionistický šmejd .... spousta skvělých lidí ....

   Smazat
 16. Jenom idiot může platit Turecku. Jsou to absolutně vyhozené peníze. Stejně tak mohli kreténi z EU dávat peníze převvaděčům aby nepřeváděli.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 17. Pro pana Vlastimila informace z dejin ceske zeme a odjinut, kterou Vam v dejepise nerekli ! V jedenastem roce panovani Vaclava IV. v dubnu 1389 bylo v Praze povstani namirene proti Zidum a bylo zabito 1500 Zidu... Duvod NEZNAM . Kral utekl z Prahy a vetcina Zidu take. Proc vzajemne vztahy byly na tak spatne urovni nevim a dejepis to nevysvetlil. Pred tim, v roce 1096 za panovani knizete Bretislava II. (1092-1100 ) se stalo to stejne, ale pocet zabitych byl mensi... To vse vsak neni nic, proti nasili a vrazdeni Zidu, ktere se stalo v roce 38 A.D. v Alexandrii v Egypte za vlady rimskeho prefecta, ktery se jmenoval AULUS AVIUS FLACCUS a byl milenec recke krasavice Sv. Mary Magdaleny, (poznali se v Galii 30 A.D. ), ona mela velmi spatny vztah k Apostolum a po smrti Krista v depresi utekla do Galie. Oni Apostole patrili politicky k Zealotum. To byla nacionalisticka strana v Judei - namirena proti okupaci Rima..Rekove a Rimane v tech casech byli kamosi. Za zminku jeste stoji, ze general pretorianske gardy v Rime, LUCIUS AELIUS SEJANUS - nejvetsi antisemita - v dejinach Rima, byl nadrizenym Pontiuse Pilata prefecta v Judei, kde byl popraven Kristus. (29 A.D.) Zminuji se o tom pro zajimavost a protoze pravidelne pogromy se opakuji z davnych dob. Na druhe strane GAIUS JULIUS CASEAR (100 - 44 B.C.) mel k Zidum kamaradsky pozitivni vztah a oni mu pomahali proti jeho opozici...Takze nic noveho pod sluncem....honolulu

  OdpovědětSmazat
 18. milenec recke krasavice Sv. Mary Magdaleny, (poznali se v Galii 30 A.D. ) - spravne - Marie z Magdaly - nie . Mary Magdaleny

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.