Reklama

středa 30. prosince 2015

K televiznímu vystoupení P.C. Robertse: Svět se rozpadá


30. 12. 2015    zdroj
Dr. P.C. Roberts poskytl koncem roku toto televizní interview alternativní informační síti Daily Coin. Její redaktor Rury k Robertsově interview přičinil tuto poznámku: Když jsme se s Davem Kanzlerem na interview s PCR připravovali, promýšleli jsme, jak je zahájíme, i jak v něm budeme krok za krokem pokračovat. Jsme Dr. Robertsovi moc vděčni za to, že on měl o tomto interview představu odlišnou.


Svět, v němž žijeme, jak mnozí vědí, prochází masívní a bezprecedentní proměnou – a to se stále se zvyšující rychlostí. Dr. Roberts je pak jedním z předních světových ekonomů a současně i jedním z nejrespektovanějších světových hlasů, který tuto proměnu systematicky popisuje. Podle něj američtí občané u kola, který řídí svět, spí. Jsou však na tom bez viny a je to právě onen bezmyšlenkovitý stav jejích duší, jenž na pravého viníka ukazuje. Mainstreamová média jim totiž nepodávají svědectví o tom, co se děje, a to jak v americké ekonomice, či na světové scéně politické, s výjímkou ovšem oněch běžných výkřiků o tom, jak je Amerika největší a jakým ďáblem je Putin. Absolutně žádný hlubší pohled, žádné skutečně respektované svědectví se k očím a uším prostých Američanů nedostane, kterážto praxe je zanechává v nevědomosti i v nevědomí pravdy. A navíc: jestliže máte dvě anebo víc zaměstnání na částečný úvazek a tvrdě zápasíte o to, aby vám zůstala střecha nad hlavou, či abyste dokázali koupit dětem nové boty, stává se nutkání hledat pravdu přepychem skutečně nadbytečným.

Jedním z nejlepších způsobů jak porozumět tomu, co se dnes děje v Sýrii, na Ukrajině či na Středním východě, je ustoupit o krok zpět a podívat se, co ukazuje historie. Protože většina situací, ve kterých se lidstvo ocitlo, má kořeny právě v minulosti. To, co se stalo v několika minulých letech na místech jako jsou Irák, Sýrie či Libye, má svůj počátek v pozdních devadesátých letech minulého století. PROJEKT PRO NOVÉ AMERICKÉ STOLETÍ či THINK TANK (myšlenková nádrž, myslivna, mozkovna)), založené Dickem Cheneyem, jedním z netvrdších neokonzervativců, jakého kdy svět spatřil, vydláždily cestu k americké invazi do sedmi zemí v průběhu pěti let, což je delší čas, než s jakým se tato invaze původně plánovala. (Zřejmě se nepočítalo s jakýmkoli odporem Ruska a Číny). Al Kájda se přeměnila v Islamský stát (IS), což taktéž nebylo v plánu. Darebácká banda žoldáků se stala darebáckou, až když se vydala jinou cestou, než jí CIA původně určila.

Dr. Roberts ve svém interview pro Daily Coin popisuje i to, jak byl neokonzervativci zbudován v USA škrtící mechanizmus na veškerá politická dění, který je kromobyčejně obtížné setřást. Tyto válečné štváče nezajímá nic než moc, krvavý zločin a „smysl osudu“, jak jej oni chápou. Gobelín, který Dr. Roberts tká, začíná tedy Nixonem a Vietnamskou válkou a končí u posledního setkání prezidenta Putina s americkým ministrem zahraničí Kerrym. Obraz je vykreslen jasně a i v detailech ukazuje, jak jsme se dostali až na samý okraj nukleárního vymazání z planety Země. A jak bylo uvedeno z počátku: Svět je ve stavu změny, jejíž rychlost akceleruje.

Překlad: Lubomír Man

64 komentářů :

 1. to amerika se rozpadá vlastní blbostí a hamižností a ne svět
  amerika není svět ale banda teroristů kteří budou zničeni
  ano je konec hegemonie usáckých zmetků !!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu pouze částečně. Nezapomeň, že po 2 sv.válce bylo do USA odvezeno z Evropy velké množství nacistických vědců a jiných specialistů. Ti samozřejmě získali novou totožnost, měli své rodiny a pracovali nejen pro vládu USA, ale i pro soukromé firmy. Jejich myšlení však zůstalo stené - byli tedy stále nacisté i když se nijak neprojevovali. Co mohlo vzejít z jejich potomků - zase nacisté, ale už jich bylo mnohem více. Takoví lide s prosazovali do různých funkcí, převážně velmi vysokých fukcí, ve státním aparátu a jak to dopadlo vidíme. Hitler se také snažil získat celý svět pod nadvládu Německa, ale nestačil mu dech (hlavně finance a lidská síla a taky mu chběl čas). To všechno dnes ti noví nacisté již narozeni v USA mají a opět se snaží ovládnou celý svět. Bylo by na čase s nimi udělat pořádek jednou provždy a zničit je, bez ohledu na nějakou hiumanitu, do jednoho.

   Smazat
 2. Pouze muj osobni nazor a mozna milny !
  Ale, kdyby Saddam Hussein a hlavne Muammar Gaddafi nemeli tak NABUBRELOU , sebevedomou retoriku a kdyby otevrene neohrozovali Dollar a Israel, tak by Neocon nezacali panikarit a neprislo by ke vsem akcim, ktere se staly.
  Tak to vidim ja !

  Arabska strana nebyla DIPLOMATICKA a opatrna a Neocons jsou neschopni videt NASLEDKY svych cinu a uz VUBEC nejsou schopni videt budoucnost - toho co nasleduje z jejich cinu.

  Ne vsichni Americane jsou v situaci, ktera je donuti nemyslet na nic jineho nez na preziti. Oni vi co se deje a jejich nespokojenost je videt v masivni podpore Donalda Trumpa.

  Tento kandidat na presidenta otvrene kritizuje ty lidi, kteri zavinili negativni vztah mnoha Evropanu k Americe.
  Myslim si, ze vyhrajeli Donald Trump, tak se situace ZLEPSI, vcetne vztahu Ruska s Amerikou.

  Vyhraje-li Hillary Clintonova, tak BUH nas ochranuj.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Nicku!
   Hillary nesmí vyhrát v tom máš pravdu,jako v mnohém ,protože tam v ušákově žiješ a znáš situaci...je to satanistka...
   Tady v evropě je živo....už tu máme milióntého "uprchlíka"...( mluvím teď za esterajch)...rvou se v táborech,nikde je nechtějí umístit,ve vsích a na malých městech se jich lidi bojí,furt zvoněj zvony...V médiích lžou jak když tiskne
   a všichni ,kteŕí trochu myslí kebulema si dělají opravdové starosti..jenom politici ne...Jà myslím,že jsi stejně informován...Nàlada pod psa...Vánočních stromečků bylo oproti loňskému roku prodáno
   téměř o celou třetinu mèně a to ještě nadsazeno,aby se nepropadlo úplné depresi..nemluvím o téměř neexistentním předvánočním
   obchodu...všude buď předražený šmejd a anebo levný šmejd....pro klasického nákupujícího snad jedině knihy z antikvariátu(kde ještě alespoň kvalita zaručena ,kvalitní zpracování ,obsah necenzurován)
   anebo blešáky ,kde tu a tam člověk padne,nostalgicky unešen ,na něco ,co podpoří ducha a zušlechtí pŕíbytek.
   To je asi všechno.
   Měj se moc hezky a napij se zítra nejen na svoje zdraví,ale také na nás na všechny tady doma
   a my se zase tady doma napijeme na Tebe a vůbec na vás na všechny,kteří tu momentálně nejsou a
   taky na nás někde v dálce připíjejí :-()))!!!!
   vzhůru číše !
   jituš

   Smazat
  2. Jitusko, lide dobre vule meli vanoce krasne a pokojne.
   Ze se vy komousi v zoufalstvi ozirate jako vas soudruh prezident, to je jen vase chyba.
   Zradili jste narod a ten vami bude navzdy pohrdat.

   Smazat
  3. Honolulu, budes pracovat (zametat v supermarketu) i na Silvestra ? Tak to si s Jituskou muzes pripit fakt jen symbolicky.
   Mel se ucit a jezdil bys taky v Cadillacu, vole.

   Smazat
  4. 23:43- byly to vaše poslední"krásné a pokojné" vánoce. Kdo zradil a "kým se bude pohrdat" se brzo rozhodne. Zaseli jste zlo,co čekáte?

   Smazat
  5. 23:43 Ukázka provokatérského chudáka, co mluví o zrádcích a při tom je vlezlej v US řiti až po uši. No vždyť jsou jeho vzorem zdegenerovaný kníže a opilý dramatik a ti v tom uměli a umí chodit, že vlastenče?

   Smazat
  6. Hele ty trumpeto 23:51. Jouza jako ty asi nepochopí, že někomu třeba vůbec o nějakej pitomej Kadilak v životě nejde. Evidentně hmotné statky jsou tvojí hlavní modlou. Jenže na majetek tady kašle pes. Řeč je o tom, že nenažranost globálních elit žene svět směrem, kterým pošle i nás a ta cesta se opravdu nejeví růžově. A jestli chceš radit mě, jak jsem měl vést život, tak brzdi, na to by jsi ty, s tvými přitroublými nážkami, prozrazujícími zamindrákovaného ťulpase, rozhodně neměl. Tak pa, puso....

   Smazat
  7. Anonymní30. prosince 2015 23:51
   Honolulu odešel z republiky v 68 do Jihoafrické republiky, později před černými do USA. Tak pokud to zvládneš, spočítej si kolik má roků.

   Smazat
  8. Kdyby hovnolulovi nezalezelo na penezich, tak by tady tak bolestne nekvicel.
   A nebyl by v Americe, ale zral by kobylky a jiny hmyz na Kube.

   Smazat
  9. Evo,"honolulu" utekl před pseudo-komunistickými rodiči toho kreténa-23:51. Cítíte tu aroganci z jeho textu? Zabít je ho málo.

   Smazat
  10. Povolný,
   tuto samou kokotinu jste napsal už několikrát i mě. Zřejmě trpíte nějakou utkvělou chorobnou představou kterou se snažíte "obšťastnit" všechny okolo.

   Jinak, všímám si, že vaše agresivita a zoufalost se v poslední době začíná zvyšovat.

   Smazat
  11. 2:16- protože nemáte jména, je to možné. Jisté je jediné. Vy máte moc a aroganci. My zoufalost a zvýšenou agresivitu.Začíná poslední dějství, řekl by "dramatik Václav Havel".

   Smazat
  12. Honolulovi
   Zdravím Vás starý kamaráde a rád Vás tady vidím a rád čtu Vaše názory podepřené velkými životními zkušenostmi. U nás tady pitomečkové sloužící mainstreamu utahují kohouty a např. na Deníku.cz, kde jsem Vás občas zahlédl, zase zavedli vpodstatě cenzuru. Idioti. Ale ono se to změní, lidé jsou už poměrně dobře informovaní a rozkoukaní a tak si informaci dokážou nalézt a vyhledat. Mějte se a přeji Vám hlavně do r.2016 hlavně zdraví, to je to nejzákladnější
   co člověk potřebuje.

   Smazat
  13. Ježiš, i idiot Maximus už sem doklopýtal. Už zbývá jen Maloměšťák, Filuta, PepaŘepa a bude definitivně vymalováno.

   Smazat
  14. 2:43
   Poslední dějství? Copak? Vy už ležíte na smrtelné posteli? To by byla škoda.

   Mo, tu já opravdu mám. Nad svým životem. Úplně stejnou jako máte vy. S tím rozdílem že vy si tuto moc odmítáte přiznat abyste se sám před sebou vyhnul zodpovědnosti za váš život který jste si zpackal.

   Smazat
  15. 3:10- jste blb, pokud si myslíte, že máte moc nad svým životem. Další diskuze netřeba.

   Smazat
  16. Spousta lidí je nesvéprávných blbů. Ale aby se tímto žalostným stavem mysli někdo ještě chlubil tak jako vy, Povolný, to už vyžaduje skutečně smrtelnou dévku óbrblbství. Jděte ve vlastním zájmu odevzdat občanský průkaz.

   Smazat
  17. Panenkoskákavá, je vidět, že chudák, který sem doklopýtal ve 3:04 byl o marxismu informován jen z úst nejpravdomluvnějších veřejnoprávních médií. Ale k tomu, aby pochopil Marxovo učení, by musel vlastnit i mozek. T

   Smazat
  18. Omluva: já jsem osel, jelikož jsem místo Maximus četl Marxismus. T

   Smazat
 3. At uz je to America, nebo je to Cesko, tak je zarazejici nekvalifikovana neschopnost a kratkozrakost NEKTERYCH autorit, ktere jsou pricinou napeti a podchmurne budoucnosti.

  Dnesni cena benzinu je $ 1.87 za Gallon ($ 3.78 litru). Coz me vyhovuje !
  To vsak neni proto , ze by nekomu zalezelo na nas, na obycejnych lidech. To je kvuli ekonomicke valce proti Rusku. Neocons proste nemaji radi presidenta Putina a chteji se vratit do doby, kdy v Rusku vladl Jelcin.

  O to vic Rusove se radi za Putinem ! Jemu sice roste popularita, ale na druhe strane to zvysuje napeti ve svete.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. napětí ve světě živí američané a svět říká DOST!!
   je nutné vyhostit USA z Evropy a zrušit ambasády ze kterých pochází veškeré zlo v příslušném státě jinými slovy - čím méně bude američanů ve světě tím více bude MÍR a klid proto půjdem po američanech ať jsou kde jsou a vyženem je !!!!!!

   Smazat
  2. Kořen potíží je v chybné koncepci řízení (spíše neřízení) společnosti. Orientace na zisk a nesmyslnou výrobu, kterou nikdo nepotřebuje a obyvatelstvo je manipulováno, ke stále většímu nesmyslnému konzumu (aby někdo mohl mít zisk), kdy není čas na rodinu a radost ze života. Chvíli by mohl ještě jet tento trend, kdyby se mohla zvyšovat životní úroveň rozvojových zemí, ale není na to dost zdrojů a také dostatečná úroveň vzdělanosti rozvojových zemí.

   Je potřeba jasně a hlasitě říci "Hrnečku dost". Putin a další lidé z Ruska na tom podle mne pracují a snaží se dělat nejlepší možné kroky v rámci svých manévrovacích možností. Je jasné, že Ti kteří mají zisk z navařené kaše se budou zuby nehty bránit.

   Ovšem veřejná media poskytují informace ve stylu lhaní do té míry do jaké skutečná informovanost obyvatelstva dovolí, pak už je lhát příliš trapné... Tam se o blahodárné snaze jdoucí z Ruska nedozvíte (ale není snadné se v tom vyznat, je těžké už jenom poznat, kdo je v Rusku dobrý a kdo je ne).

   Smazat
 4. Ten vas Roberts je naprosto bezvyznamny a neznamy hnup. Jeste ze ty jeho zblebty cte alespon par nacku a komousu v Cesku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:45 Zdravím, bezčárkový a bezháčkový trotl dal o sobě vědět. Nojo US klávesnice, to se pozná hned intelektuál s myšlenkou. Neznámý je Roberts pouze pro hňupy, lidé s mozkem ho znají a rádi si ho přečtou. A hlavně se už smiřte s tím, že ten váš kandidát na prezidenta "hajnej" nevyhrál a nikdy ani nevyhraje, demokrate!!

   Smazat
 5. Kdo vyhraje v USA volby je úplně jedno.
  Tamní prezident je prolhaná figurka řízená korporacemi. Je vidět, že jediní, kdo mají v USA v poslední době rozum, jsou vojáci. Jenže ti podléhají rozkazům politruků řízených korporacemi.

  OdpovědětSmazat
 6. Pozdraveni, pani prazska vlastovko. Budu volit Donalda Trumpa !
  Vidim v nem nadeji na zlepseni situace nejen v USA, ale i v Evrope.
  Na svete jsou 3 zeny, ktere me desi ! Je to Angela Merkerova, Viktoria Nuland, a Hillary Clinton.

  Kazda z nich zarucuje destrukci a ohrozeni stability !
  Prohraje-li Hillary Clinton volby, tak bude navzdy v politicke popelnici. Napsat o ni do Ceska se neda. Bylo by to okamzite smazano...

  Donald Trump ji vsak pred celou Amerikou obvinil z neschopnosti a BLBOSTI (doslova) a rekl, ze ma na svedomi tisice zivotu.

  Victoria Nuland (Neocon), byla jedna z architektu Majdanu. Asi pred mesicem vsak nas internet uverejnil kratkou zpravu, ze mela mozkovou mrtvici. Neverim tomu ! Ona proste musela zvolit mensi viditelnost, po velkem prohlubujicim se neuspechu na Ukrajine. Myslim si, ze znovu za nejakou dobu vydesi cely svet.

  Angela Merkerova zasadila Evrope smrtelnou ranu a nebude-li se Evropa branit, tak cela bila rasa bude exterminovana, tak jako na mnoha mistech v Africe.
  To je nejhorsi zena na svete ! Nemci jsou hnupi, ze ji toleruji..

  Mejte se fain a zitra pripiji na vase zdravi a uspech 2016.
  honolulu

  (A nezpomente carovat 1.1.2016 ! Snadno jde nahlednout do osobni budoucnosti v ten den.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JJ, Nuland se totálně ztrapnila. Na mozkovou to nevypadá, to by ta děva vypadala jinak.
   A Němci jsou v horší totalitě než před sametovkou u nás, tam se lidi bouří, ale média tam lžou. A bojí se, je jim vyhrožováno ztrátou zaměstnání. Tam to nedopadne dobře.

   Smazat
  2. 0:22 vubec nezalezi jak a kdo bude volit, americke volby presidenta jsou rozhotnuty nez k nim vubec dojde. Americti presidenti jsou jmenovani zidovskymi loutkari,ne hlasovanim. Vsadte vsechny penize co mate na tu odpornou krveziznivou carodejnoci Clinton. Doufam ze se mylim.

   Smazat
 7. Ale kdepak, Robertsi. Svět se nerozpadá. To se u tebe jen začíná projevovat stařecká demence a rozpadá se ti mozek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty trpíš samomluvou, žádného Robertse tady v diskuzi nevidím, demente.

   Smazat
  2. 1:43

   A co kdyby jsi si, ty vymytlaný pičus,i přečetl nadpis článku?

   Smazat
  3. 1:05 Jen počkej hlupáčku, však uvidíš kam to s tím tvým optimismem v příštím roce lidstvo dotáhne.

   Smazat
  4. 2:08

   No svět se určitě nerozpadne. Možná jen ten tvůj, troubo.

   Smazat
 8. Co to zde zvatlas, popleto (23:51) ?
  Zametat ? Sice nevim jak se to dela, ale kdybych se to musel naucit, tak bych mel uspech.

  Cadillac ? Vlastnil jsem jednoho 1983, (deville), ale protoze dostatecne nepodtrhoval muj zjev a socialni status, tak jsem povysil (nekolikrat)..Od kdy pak rozumis autum, kdyz jsi jeste neslozil ridical na wheelbarrow ?

  (T.j. trakac na odvazeni kravencu, po nalesteni rectalu ustajeneho dobytka. Coz je Tva jedina kvalifikace na zamestnani co mas, a to z milosti - Ty hanbo rodiny..)
  nick HONOLULU - Tvuj intelektualni superior !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K čemu cadilac? Aby člověk musel jezdit opatrně jak s hnojem? Pak pojede za nějakým nevalnym evropským autem a přesto vyletí ze zatáčky.

   Smazat
 9. Ze neumis hovnolulu zametet, tomu bych docel veril. Zkuse zeptat ve Wallmartu jestli by te pod dohledem nenechali tlacit voziky. Oni radi zamestnavaji mensiny a ty coby komunisticky polomozek mensina urcite jsi.

  OdpovědětSmazat
 10. Cesi to nepoznaji, ale ja okamzite ! (23:51)
  Ty mas VYSOKO DO HRANTU !
  Kolik dluzis a na kolika stranach ? Pochlub se !
  A ja Ti reknu, kdy budes homeless..

  Uspesni lide maji jinou psychologii. Z Tebe je citit
  self-doubt, insecurity a nedostatek. Upozornovani na Cadillac je naplast.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A VIEš čO ? BOZAJ MA V RIť. CHcem pokoj na zemi a mier vo svete. Nepotrebujem Ohavu ani Trempa, dajte nám pokoj z vašimi blbosťami o demokracii. Pretože ja nepotrebujem vaše zlaté ústa čo nasľubujú zlaté vrabce na zlatom podnose. Ja chcem pokoj na zemi a mier. Chcem z ďeťmi vyjsť na lúku a pozerať na motýle. Seriem vám na vašu demokraciu, pretože demokracia znamená - vláda ľudu, čo nieje nikde na tejto zemi, v žiadnom štáte. Tak čo ma nasierate kecami ako bude keď. Brúsim doma valašku, čo je sekera na dlhom porisku, a daj bože, aj keď som neznaboh, zabijem každé hovado čo siahne na moju rodinu.
   AN

   Smazat
  2. 2:46

   Hlavně že se do USA nacpalo za lepším životem půl východního Slovenska, ty ovcomrde.

   Smazat
 11. Huuu, ha, ha, ha...Kde jsi vzal komunismus ?
  Ty jsi sezral hribek ze Sierry ? Mas halucinace !
  Pis neco hodnotnejsiho ! Nalepky produkuji zmetci !

  Zvikni si na zhorseni situace pro blbecky, ke kterym patris.
  Jak to ze nemas nick ? To Te mam poznat znovu po
  smarade ? Podepisuj se Ty osle !
  Tak jako to delam ja, nick HONOLULU.

  OdpovědětSmazat
 12. Wallmart ? Tam rad chodim nakupovat ovoce z Chile..
  Zivocichove jako jsi Ty, tam chodi vsak jen po 1/2 noci. Amici patrici k Lowlife tam vzdy nekomu z Tve degenerovane party rozplacnou frnak a policajti slzi smichem, kdyz je nikdo nevidi... Zajdi si to proverit !
  honolulu


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Strejda Sam ti to zruší, Načo sú mu taký blbci čo neplatia dane, najlepšie 80 percent. Čo nevraždia ten pleps v okolitom svete. Ak niesi elitný strelec o čom to tu táraš. Choď v úklone nakrmiť bankára a utrieť jeho šťanky a zvratky po prehýrenej noci. Čo sa pcháš medzi ľud pospolití, čo ráno o piatej vstáva a maká do noci za žobrácku almužnu. Čo na tom, že tvoríme 99 percent ľudstva na tejto planéte. Čo na tom, že máš o kúsiček viac ako ja. Čo to mení na tom, že si otrok ako ja.
   AN

   Smazat
 13. EDITORE, Valasku nabrus na souseda ! Tvoje deti nejsou
  Tvoje !
  PRECO ? Chces pouzivat Janosikovu Valasku, kdyz jsi Slovak a vsichni vi, ze Janosik byl MADARSKY ZID !
  Nemas nejakou lepsi zbran ? Co takhle ZADUVKA po fazulkach z Mexika ?
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. honolulu
   Z tvojich príspevkov doteraz vychádzalo, že si normál chlap čo prekúsol kus sveta a niečo vie. Chceš ma presvedčiť že si idiot a hnup. Zatiaľ sa ti darí. Hlavne tou naráškou na Maďarov. Taký pojem ako Uhry a Horné Uhry a nebodaj Slovian ti nič hehovorí ?
   AN

   Smazat
  2. Bude tomu 7 rokov čo sa konal v Petrohrade (Sankt Peterburgu) prvý medzinárodný kongres o počiatkoch slovanských písomných prejavoch a kultúre. Zúčastnili sa jej prednášajúci z 20. univerzít a 9. výskumných ústavov.
   Prednášajúci prichádzali napr. z Macedónskej akadémie vied a umenia, Ruskej akadémie vied, Lomonosovej štátnej univerzity, z Poľska, Bieloruska, Ukrajiny atď.

   Účastníci konferencie vtedy dospeli k záverom, že:
   - slovansky písaný jazyk a kultúra nepopierateľne existovali niekoľko tisíc rokoch pred prácami Cyrila a Metoda;
   - zorganizujú medzinárodnú asociáciu slovanských vedcov najrôznejších špecializácií k výskumu slovanských dejín novej éry;
   - založia medzinárodný časopis tejto inštitúcie;
   - odporučia ministerstvám vzdelávania slovanských štátov, aby vyvinuli metodické materiály k začleneniu pradávnej histórie Slovanov do akademického výskumu.
   Dobu vzniku slovanskej písomnosti síce nie je možné presne vymedziť, ale účastníci konferencie prijali ako orientačné určenie zápisy, ktoré sa zachovali v archeologickom nálezisku Lepenský vir, ktorého počiatky siahajú do doby osem tisíc rokov pr.n.l. Ďalšiu, už pokročilejšiu etapu predstavuje vinčianska kultúra z druhej polovice 6. tisícročia pr.n.l.

   Predmety s nápisov z Lepenského viru – a pochopiteľne i inde – boli nájdené v priebehu 20. storočia. I napriek tomu sa žiaci ešte stále celé desaťročie učia, že prvé písmo priniesli na Veľkú Moravu Cyril a Metod. Slovania tiež neprišli do strednej Európy niekedy v 6. storočí, ale sa jedná o jednu podstatnú a prapôvodnú (autochtónnu) skupinu obyvateľov Európy.

   Oblasť „macedónsko”-slovanskej kultúry zahrňovala celý Balkán vrátene dnešného Grécka a Maďarska. Slovanský pôvod jazyka – a zrejme i písma – sa talianski autori pokúšajú poprieť razením pojmov dunajské písmo a dunajská civilizácia.
   V tejto súvislosti pripomíname, že už v roku 1943 americký vedec a lingvista prof. Price považoval slovenčinu za kľúč ku všetkým slovanským jazykom, za unikum na dorozumenie sa s ostatnými Slovanmi. (John D. Price, The Key to all Slavonic Languages, SHF, Columbia Univerzity, New York, Dec. 15. 1943, 9. s.). Profesor J. Price túto myšlienku vyslovil na varšavskom kongrese slavistov. Poľská delegácia vyšla s návrhom, aby sa schválila definícia prvého slovanského jazyka, ktorej určujúcim bodom je slovenčina. Všetky slovanské delegácie (okrem českej) odhlasovali poľský návrh: Slovenský jazyk je najstarší a podľa neho sa potom vytvorili ostatné slovanské jazyky (Kanadský Slovák, Slovenčina, najstarší slovanský jazyk, Toronto, 23. marca 1989).
   Zdroj: http://voltaire.netkosice.sk/
   Národný Inštitút Francois Marie Voltaire

   Smazat
  3. Honolulu, není Slovák jako Slovák. Nick "AN" má jméno a nezdá se, že je to editor.Problém ve slovenštině to asi nebude! Snad ji ještě rozumíme, my"dědci".

   Smazat
 14. Editore , jeden den me zde jebas, kvuli hackum a carkam a dnes pises bez hacku a carek a pod initialem AN.
  Neni to zkratka pro ANalfabet ?

  A jak to, ze chlastas uz dnes, a ma se chlastat az zitra ?
  Z Tvych vet je citit smutek !
  NEBEC, nedochudce a poslechni me !

  Vezmi KARTY ! Nedivej se na symboly a obrazky !
  Hrej si s nimi a michej je !..Vyber potom 3 a rekni mi je.
  Dam to do Occultistickych tabulek. Nesnaz se tomu rozumet Ty ozralo a nesvindluj... Uvidime co rika cas o Tvem smutku. Budes-li podvadet, tak to nebude pracovat a krome toho Cesi neznaji orginalni vysvetleni symbolu a Slovaci neznaji uz vubec nic od smrti Batoricky.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nie som editor a čiarky a háčky píšem. Nevieš kam z odpoveďou tak táraš. A čo je dôlešité urážaš diskutujúceho, to my je povedomé. To tu už bolo a je. A že si pijane a to furt je mi známe, a čím ďalej ma presviedčaš o tom že si hnup. Aj keď ma to mrzí. Poukázal si vo svojich doterajších príspevkoch, že máš ako taký prehľad, ovšem čo dávaš dnes je akosi mimo. honolulu honolulu, nechlonci. Alebo niekto iný.
   AN podpisujem už nejaký piatok ak mám čo povedať.

   Smazat
 15. Toto je TOTALNI ZMATEK ! Ja nevim kdo je kdo !
  Dokonce i OPICE v Africe pocuraji strom , coz je jejich podpis. Akorat ten ULTRA IDIOT, (23:51) co se camra Cadillacem se nepodepise a schova se za editora. ZRUDO ! Cadillacu se rika PIMPMOBIL. Preloz si to sam !
  Kdo se nepodepise, tak nebudu NEREAGOVAT !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 16. AN, vyber si nick, a nebo me neoslovuj.
  Editor se ted muze posrat smichem.
  Karty Ti neprelozim, bez za Romkou, SOMARE !
  Koncim dnes, nevim kdo je kdo.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Som tušil, že je v tom nejaký chaoz. Až na to, že som svoj príspevok vždy podpísal, až na tú správu, za čo sa ospravedlňujem. Uznávam, že je dosť hodín a únava má svoje čaro. honululu raz musíme pokecať aj keď si ma pourážal nemám ti to za zlé. Holt skús občas nepiť. Keď nechlonceš majú tvoje príspevky aj hlavu aj petu. Dnes bohužiaľ nie. A Báthorička nemá nič spoločné zo Slovákmi. Je to Maďar čo sa pokúšal ovládnuť svet. A Maďar je diagnóza, duševný stav. Niečo na spôsob ja Američan.
   AN
   Z tým nickom niečo zrobím, len zatiaľ neviem ako na to, nie som až taký zbehlí.
   AN

   Smazat
 17. Pane Povolny (3:42), ja opravdu nevim kdo je kdo.
  Blbec mi rekl , ze jsme komunista a poslal me do Wallmartu.
  A AN, mel rict okamzite kdo je !
  Podepisuji se vzdy ! Nebudu se hadat se stiny i kdyz se hadam velmi rad.. Zitra zde vecer nebudu. Mame vsichni velkou party. honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro "honolulu"- já to často nevím také. Tuším Čapek řekl bonmot"anonym by se přece pod takovou pitomost nepodepsal" To jsou naši Trollové. Jsou zde ovšem i kvalitní příspěvky, nepodepsané.Usuzuji, že pisatel je známá osoba, která nechce "prozradit "identitu, aniž si uvědomuje, že přezdívkou(nickem) riziko nezvyšuje. Já budu na NR též až po Novém roce, tak "honolulu", hodně štěstí v novém roce.

   Smazat
  2. P.S. a veselý dnešek,za nedlouho nás obou na periferiích sveta(budoucích)-ha ha.

   Smazat
 18. OMLAUVAM se ti AN ! Myslel jsem, ze jsi ten PASAK, co jezdi s pimpmobilem...
  Vymysli si svuj nick a nebudeme se muset
  hadat ! Karty Ti prelozim, mas-li zajem.
  Editore, Tobe se take omlouvam, i kdyz vim se se kutalis SMICHEM...
  Vsechno nejlepsi vsem do noveho roku ! A pani Silvie v Turine - slozil "italskou" OPERU na Vasi pocest.
  Prijedu to zaspivat na jare pod vas balkon. Snad me policajti nezavrou.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 19. Honolulu, užij si Silvestra (na Waikiki Beach?), díky za příspěvky do diskuze, i přesto, že jsi na to Bushovo "shit" nereagoval, ale hlavně ať ty volby vyhraje Trump. Hitlary by znamenala konec světa. PS: S těmi třemi ženskými máš naprostou pravdu, Angela, Hitlary, Nuland.

  OdpovědětSmazat
 20. Hezké silvestrovské ráno přejí všem.
  Zdravím přednostně nick Maximus,jsem rád,že jste aspoň tady na NR.Jak se naplňuje,co jste často tvrdil na blocích Akt.
  Jen mám obavu,že ten příští rok,nebude klidnější,než tento co odchází.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se naplňuje? Ty jeho kraviny o Ročíldovi? Nebo o nepřistání Amíků na Měsíci?
   Chytněte se oba za ruce, přidejte Maloměšťáka, Filutu a další pošuky a jděte skočit z mostu, blbečci.

   Smazat
 21. Anonymní 9:22
  No tak,je silvestra,veselá mysl neuškodí.
  Skákat z mostu budou jiní,kteří se projevili,jako škůdci Českého národa.Co je podstatné i ti jmenovaný,ale je nás mnoho,co nemusíme měnit postoj.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 22. V USA je v podstatě jedno , kdo bude zvolen za prezidenta.
  Všichni se nakonec musí podřídit vládnoucím korporacím a bankéřům. Názorně to ukázal prezident Obama .S jakými sliby nastupoval do funkce a jak velké naděje do něj vkládaly miliony lidí na celém světě .A jak to skončilo ?
  Rozpoutáním dalších válek,rozvrácením celé řady do té doby fungujících států a s tím související migrační která ohrožuje samou existenci evropských národů a jejich kulturu , překotným zbrojením vystupňováním mezinárodního napětí.Z jeho slibů se nerealizovalo téměř nic , spíše naopak.Z USA se pod současného prezidenta stala říše zla. A takový osud čeká vzhledem k politickému systému
  v USA i jejich každého dalšího prezidenta.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.