Reklama

úterý 1. prosince 2015

Karel Schwarzenberg odchází. Je to (prý) ctihodný muž!

Jiří Baťa
1. 12. 2015  
Není překvapením, s jakou dobrou náladou, entuziasmem a nadějným pohledem do budoucnosti odchází pan Karel Schwarzenberg z postu předsedy(!) TOP 09, nejkonzervativnější pravicové strany u nás. Obecně lze také konstatovat, že Schwarzenberg odchází „vysmátý“ nejen proto, že TOP 09 podle něj získala významné postavení mezi ostatními politickými stranami, že svou politikou a činy „pohnojila“ řadu velmi vážných politických rozhodnutí. 

Pan expředseda svým nekonformním, kontroverzním, antiruským a de facto vlastizrádným jednáním vyvolal řadu situací, které mohou být pro společnost v budoucnu velmi složité a problematické. Jeho vlastizrádné, neslovanské a protiruské jednání, při kterém šířil poplašné zprávy o tom, že jsme ve válce s Ruskem, že je potřeba vyzbrojovat Ukrajinu, že naše společnost je vážně ohrožena nebezpečím napadením Ruskem a celá řada jiných provokačních a nezodpovědných výroků a projevů, to jej vnitřně naplňuje uspokojením, že se mu „jeho dílo zdařilo“.

Tímto rozumějme, že (i když, chvála bohu, ne do puntiku) naplnil podstatnou část úkolů a zadání představitelů NWO, Bilderbergu, amerického establishmentu, úkolů a zadání ze strany velení sil severoatlantického paktu NATO. Podařilo se mu i díky členům TOP 09 rozkolísat názorové poměry v Česku, zvláště mezi lidmi z tzv. okruhu pražské kavárny, havloidů a sluníčkářů, ale co horší, naprosto otupit racionální a logické uvažování a myšlení mladých lidí, což si tak významně pochvaluje. Podpora, kterou dostal od těchto lidí, včetně těch mladých, je přímo odstrašující. Mladé lze snad pochopit a omluvit jejich nadšení pro „Kchárla“, ale lidé z kulturního, sportovního, vědeckého či intalektuálního prostředí naprosto propadli euforii aristokracie, kterou se v osobě knížete Schwarzenberga nechali unést v blahé naději, že jeho prezidentování jim vynese nemálo výhod a upřednostnění, kterých se jim dne ne všem dostává. Navzdory tomu, že českými zákony není povoleno používat aristokratické tituly, pražská kavárna a mladí se shlédli ne v naturální osobě Karla Schwarzenberga, ale právě v jeho knížecím titulu.

Karel Schwarzenberg při ukončení své politické angažovanosti ve funckci předsedy strany, které dělal více rozporuplnou a ne vždy důstojnou reklamu, než skutečnou práci předsedy, té se velmi uspěšně zhostil Miroslav Kalousek, dnes už (staro)nový legitimní předseda TOP 09), před členstvem sněmu TOP 09 vedl velmi vzletný, dojemný, místy až burcující proslov, ve kterém se oháněl T.G. Masarykem a výzvou pro členy : „ Stojíme před velkou výzvou a když v ní obstojíme, když dokážeme, že v nejtěžších dobách zůstaneme pevná odhodlaná proevropská strana stojící na zásadách svobody, právního státu a tržního hospodářství, věřím, že i lidi poznají, že to je spolehlivá strana“ konče. Ne, opravdu není čemu se divit, něco takového se při odchodu z vlivné pozice dá vždy očekávat, protože jen málokdo je natolik otevřeně upřímný a sebekritický, jako byl např. J. Paroubek.

Co je však s osobou K. Schwarzenberga značně negativně spojeno, jsou jeho již výše zmíněná výroky, projevy, výzvy a požadavky značně militantního charakteru, v některých situacích přecházející ve vlastizrádné jednání. Na jeho osobu, často ve spojení s členem TOP 09 Štětinou byly na něj (na ně) podána trestné oznámení na podezření ze spáchání trestného činu podněcování k válce a vlastizrady, avšak všechna oznámení skončila tzv. na dně v nejnižšího šuplíku psacích stolů státních zástupců, pokud ne přímo v koši. Je tragedií, že tento člověk získal mezi některými lidmi z oblasti práva a spravedlnosti takový respekt, že nikdo v rámci proklamované „demokracie“ si nedovolí obvinit člověka, který se dostal do nejvyšší politiky způsobem, který odporuje a zpochybňuje demokratické zásady a principy ctění Ústavy a zákonných norem České republiky.

Václav Havel se rychle shlédnul v jeho aristokratickém původu, v majetku a penězích, kterými disponoval, což jej natolik fascinovalo, že z něj ustanovil do té doby neznámé funkce, kancléře prezidenta republiky. Protože si navzájem padli tzv. „do oka“, jejich první polistopadové osobní kroky vedly k prosazení restitucí svých majetků navzdory Benešovým dekretům, které se jim povedlo prolomit a významné majetky jim byly vráceny zpět do vlastnictví.

Zde není od věci připomenout, že odcházející pan předseda na sněmu TOP 09 připomněl také (na to si velmi potrpí) slova T.G. Masaryka : „Nebát se a nekrást“, k čemuž poznamenal: „Prezident Masaryk měl pravdu, když řekl nebát se a nekrást. Teď vidím - o kradení už ani nemluvme, o tom se mluvilo příliš - že se taky bojíme, že spousta politiků tady káže strach a nenávist, která je vždy se strachem spojena.“ Jak si vzal tato slova k srdci sám Schwarzenberg dokázal svými resitucemi.

Ale dosti již bylo Karla Schwarzenberga. Jeho odchod snad mohou nebo budou želet jen jeho věrní, skalní příznivci, pro společnost domnívám se, to zas až taková ztráta nedobude, protože většina občanů již více prohlédla a seznala, s kým že to máme tu čest. Přesto (z důvodů objektivity) dávám nahlédnout na hodnocení jeho osobnosti ze stzrany jeho stoupenců, např. renomovaného novináře Erika Taberyho zde.

Zde vyjímám jeho nejpozoruhodnější výroky, hodnocení a konstatování:

Karel Schwarzenberg je ctihodný muž. (Snad svým věkem, ale osobností sotva).

Česká republika se tudíž začíná loučit s mužem, který své vlasti sloužil celý život. (Kterou vlast má pan Tabery na mysli? Do Česka se vrátil ve svých 51 letech, když od r. 48, tedy celých 40 let, žil v cizině a o Československo se zajímal jen snad z rakouských novin !)

Bývalý ministr zahraničí je v české politice naprosto mimořádný zjev. ( Hlavně svým postojem k válce v Jugoslávii, S tím lze naprosto souhlasit, jeho zjev je opravdu výjimečně impozantní, zvláště když žvatlá češtinu nebo spí!)
Řadu skandálů, zmiňme například korupční aféry na „topkou“ vedeném ministerstvu práce, nechával být, protože se nechtěl zaplétat do složitých sporů. (To jen dokazuje jeho charakter, „průsery“ nechával na jiných!)

Dnes však můžeme říct: Karel Schwarzenberg se zasloužil o stát! (Ano, s tímto názorem lze souhlasit, protože on o jeho strana se mj. zasloužili, zvláště v Nečasově vládě, na totální dehonestaci životní úrovně české společnosti!)

Ještě by nebylo od věci zmínit jeho mimořádné sociální cítění a úsilí na přijímání muslimských imigrantů v ČR, ale sám ještě na své panství nevzal ani jednoho muslima, natož celou rodinu! Takový je ten pan kníže lidumil!

(Poznámky v závorce autora článku)

Jiří B a ť a , 1. prosince 2015

21 komentářů :

 1. Nikdy som nepochopil ako sa mohol tento dement dostať do českej politiky tak vysoko.Nič odpornejšieho ako Schwarzenberg v celej histórií politikov od roku 1918, včítane povojnových politikov, som nevidel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl tam dosazen Bilderbergem, prosím.

   Smazat
  2. V kocourkovském švejkostáně je totiž možné všechno....

   Smazat
  3. ŠVANCI UDĚLAL CHYBU,KDYŽ NA KYJEVSKÉM MAJDANU NEPOČKAL JEŠTĚ CHVÍLI

   mohl by se pak dát na hranici proclít jako olověný šrot,aby alespon k něčemu byl potřebný

   Smazat
 2. Dalo by se pokračovat- uznání Kosova, podpora Majdanu,...Q.

  OdpovědětSmazat
 3. Ještě zapomněl (Tabery) zmínit předpověď časů, kdy ,,Češi nebudou mít co žrát a pak si to všechno vezmeme zpátky".(počátek 90. let)

  OdpovědětSmazat
 4. No konecne ved ten debil ked otvoril papulu hanbili sa za neho aj slovsci.

  OdpovědětSmazat
 5. Nemohu než souhlasit s hodnocením spícího d...
  Snad na nikoho více se nehodí povídka od Jaroslava Haška: Činnost meoderního diplomata, Doporučuji k přečtení,pokud neznáte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-)

   http://redmp3.cc/9177022/bohumil-bezouska-cinnost-moderniho-diplomata.html

   Smazat
 6. Chvála bohu, že už Švanci odchází z veřejného prostoru. Kdykoliv jsem tohoto odporného člověka viděl anebo slyšel v médiích, fackovala mne hanba ze všech stran. Jediné, kde by se mohl skutečně uplatnit, by bylo v operetě Emmericha Kalmána: Čardášová princezna, je tam vedlejší role přitroublého aristokrata, to by Švancimu sedlo, tam by bylo bez námahy, naprosto přirozené. Napoleon řekl toto: Co je nepřirozené je nedokonalé a já v této souvislosti k tomu dodávám: et vice versa.

  OdpovědětSmazat
 7. Co dodat. Po staletí produkovaná degenerace nalezla svůj výpotek ve jmenovaném.

  OdpovědětSmazat
 8. I vy chudí duchem,co si zde přísazujete k výpotku p.Bati,když nic jiného,koukněte do některe encyklopedie,kdo je kdo.Karela Schwarzenberga určitě najdete už dnes i s curiculun vitae,aleJiří Baťa,co??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bože, to je argument. V encyklopediích bude vždy napsáno - Karel Schwarzenberg se dostal k majetku svého strýce v Čechách podvodem a korupcí, a sám se k tom,u přiznal. Proti vůli českého pralamentu uznal jako ministr zahraničí za stranu Zelených Kosovo - ukradenou jihosrbskou provincii ovládanou narkomafií, kandidoval na prezidenta republiky, ale Češi se nenechali zblbnout mocnou mediální kampaní a rozumně zvolili jeho protikandidáta. Po opakovaném pochrápávání v Parlamentu se odebral do politického důchodu, což mu Češi ze srdce přejí!

   Smazat
  2. Podle českého práva by neměl mít na restituce nárok. Schwarzenberg se ale neváhal soudit a podařilo se mu prosadit, že v jeho případě bylo upřednostněno rakouské právo. České právo totiž říká, že dědická práva po biologických rodičích adopcí zanikají, kdežto rakouské právo je umožňuje. Navíc byl Schwarzenberg adoptován jako dospělý, což české právo taktéž nezná. Neptejme se, jak se to stalo, ale soud si vyslechl znalce na mezinárodní právo a rozhodl se, že se bude postupovat podle práva rakouského.
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/karel-trochu-jinak-9-jeho-tajemne-restituce/

   Je možné se soudit v Rakousku či jiné cizí zemi podle českého práva?

   Smazat
 9. Byl jsem v šoku, když cizák šišla prohlásil: My, češi....., když on Čechem nikdy nebyl, a Čechy dodnes nenávidí, on jen Česko zásluhou Havla okradl..Časem se budeme tomuto dementnímu "knížeti" smát více než Jakešovi kvůli "bojlerům", zato o Boryšovi si budeme vykládat i po jeho zániku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. neřekl bych to lépe, je mi z " knížete "stydno

   Smazat
 10. Ještě toho "zmrda" vyhodit z poslanecké sněmovny a může se vrátit do Rakouska pomáhat z tzv. uprchlickou krizí. Pro rakušany bude určitě přínosem a TOP09 tam může jezdit na zkušenou " jak se to nemá dělat ".

  OdpovědětSmazat
 11. Ovšemže je ctihodný.Ctihodným způsobem obešel výzvu parlamentu,aby
  neuznával Kosovo jako samostatný stát.Udělal to stejně.Na příkaz svých
  skutečných pánů.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 12. No vidíte, a od "soudnych opcanu" tohoto státu clovek slysi o jeho krasne cestine a to, ze je to "velice pracovity clovek".
  Kdysi jsem ucil matematiku na ucilisti a vim, ze ucilistaci jsou nesoustredeni, a absolutne odmitaji něco jako premysleni. Obcas jsem se s tim setkal, s hruzou, i u absolventu filozoficke fakulty v Brne. Zajimava relace. Proste jsou stastni, když se jim da nejaka "proteza psychiky" a oni si zvani a fabuluji. Takze po prvním zdeseni, o cem ti lide mluvi zacinam chapat, ze to je rozumnym uvazovanim nezpracovany materiál. Oni v zivote nic poradneho nevytvorili, ziji ve virtualnim svete. No a ti kreteni, co tady vladnou jsou obdobna, ale vypraskanejsi pakaz, která je stahuje na svou stranu. Z duvodu, neceho tak pitomyho jako je soucasna forma demokracie. Nikdo nejspis nevi "VO CO VLASTE DE".
  Proboha, jak muze mladez, pokud není dementni, akceptovat a volit pankace Karla. No, ale ti "mozna nerozeznani zmetci" Vam kradou deti.
  To si neuvedumejujete drazi "spolupcane", ze uspesnost organizmu se meri jeho schopnosti se rozmnožovat. Plati to jak na zizaly tak na lidi.
  Takze kdejaky "vypatlany" mozek zvani ruzne nesmysly, neuvedomuje si o co se jedna, ostatne prekazi a není duvodu, aby nesel do kompostu, kde udela vic "práce?".
  Opravdu mne michne, ze Izraelcu je 8 M a dokazi se ubranit te chasce barbarske. A Evropa je z toho dusevne v "pip".
  Snad by se jim ubranili i samorni Moravaci.
  Protože, jak uz jsem tady psal, ale samozrejme, nikdo necte a uz vůbec nechape, "Inu, je potřeba se dat do práce".
  Proberte se pitomci. Nebo chcipnete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokrytecká, prolhaná, falešná, fašistická, odporná, morálně pokleslá, na špičku nosu si nevídící feudální kreatura v podobě fatální debilitě se blížícího nebezpečného zednáře Schwarzenberga, je výsledkem naší národní benevolence k takovýmto idiotům a prospěchářům, jako je on a ta jeho pochybná fašistická partaj STOP 09, kde se to jemu podobnými fašouny, prospěcháři, pokrytci a ulhanými kreaturami jenom hemží.Počínaje Kalouskem, Kortem, Drábkem, Ženíškem, Štětinou,Niedermayerem, Polčákem a ani Langšádlovou stále nekonče.....Odpadlíci z KDU-ČSL,a po moci bažící individua,si před 6 lety vytvořili jednu z nejpokleslejších a antidemokratických partají, která tady v ČR za posledních 26 let vůbec vznikla. Chci věřit, že přijde doba, kdy to těmto největším škůdcům republiky ještě bude řádně spočítáno !!!!! Jo, a jejich velký sponzor a obdivovatel je m.j. Z.Bakala, největší český zloděj. To taky hovoří za mnohé....

   Smazat
  2. Pitomci raději chcípnou . Toť vše .

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.