Reklama

čtvrtek 31. prosince 2015

Kde domov můj?

Jaroslav Kuchař
31. 12. 2015     JaroslavKuchař

To, že bude zpochybňován prezidentův výrok „tato země je naše“, by mne nenapadlo ani v nejhorším snu. Měl snad prezident říct „…jejich země“? Nebo „…země nikoho“? Nebo „…země všech?“ Umíte si představit, že tento výrok příslušného prezidenta zpochybňuje kdokoliv třeba ve Španělsku, Francii, USA, v Polsku… vlastně v jakékoli jiné zemi? A že ho relativizují i ústavní činitelé? 


Proč tedy existují armády, tajné služby a vojenské aliance? Co a koho chrání? A obráceně: Mají třeba Číňané považovat Austrálii za svou?

Trestní zákoník (40/2009 Sb.) zná pojmy Vlastizrada (§ 309) a Rozvracení republiky (§ 310). Ne, že by zpochybňovači presidentova výroku měli být podle těchto paragrafů obviněni. Nenaplňují jejich skutkovou podstatu.

Existence těchto paragrafů je ale snad pro všechny dostatečným důkazem toho, že tady je NĚCO, co je potřeba CHRÁNIT. To něco je podle výše uvedených paragrafů: územní celistvost, obranyschopnost, samostatnost. Kdo to NĚCO má chránit a za tuto ochranu nese odpovědnost je snad jasné. A když to vysloví nejvyšší ústavní činitel, je to zpochybňováno? Přitom je to jeho základní povinnost! Na prezidenta se přeci vztahuje v ústavě definovaný pojem Velezrada: tou se rozumí jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu.

Pro mne vůbec nejzajímavější otázka je, PROČ vůbec někdo tak „samozřejmou“ věc zpochybňuje, když nejde o nic menšího, než o vlastní existenci. Jak říkal už německý kancléř Konrad Adenauer: „O tom, jak budeme žít, rozhoduje politika domácí; o tom, zda vůbec přežijeme, politika zahraniční.“

Vynechám-li osoby, které ztratily zbytky soudnosti nebo mají zatemněný mozek nenávistí k prezidentovi, zbývají logicky (asi i fakticky) jen placení agenti „cizí moci“ a samozřejmě osoby motivované nějakou ideologií / světonázorem. Jakou? Ať jsem dumal, jak dumal, nepřišel jsem na nic jiného, než na ideologii multikulturalismu (chápanou jako aspekt krajního liberalismu).

Musím přiznat, že dříve jsem moc nechápal, proč je kvůli multikulturalismu tolik povyku. Teprve teď mi naplno došlo, kam až je možné zajít a jak nebezpečnou ideologií se může stát. Ve své extrémní podobě není chtěným a potřebným vyvážením rizika nacionalismu, ale je stejně nebezpečným opačným pólem vedoucím v konečném důsledku k jinému typu totality: podle druhu hrozby buď náboženskému (aktuálně islamismus), anebo korporátnímu (kdože „stvořil“ Hitlera?).

Za současného stavu společnosti (sám pro sebe jí nazývám „parazitická společnost neodpovědnosti“) a mezinárodní situace nemůže být ani pomyšlení na alespoň nějakou demokracii bez existence suverénních národních států. Zatím nemáme k dispozici lepší model do nepohody: kdyby všichni lidé na planetě byli „dobré vůle“, to by byla jiná. Ale nejsou. Ještě jinak: Mír je dynamická rovnováha, založená na vytvoření dohod, hranic a jejich respektování. Mír není opakem agrese / války; opakem války je otroctví; tam nekonečné ustupování nutně vede. A schopnost bránit se otroctví – jak historie dokládá – je nejsilnější v pokrevní linii: rod – národ.

Tvrdit, že naše země není naše, je plivnutím do tváře všem, kteří v minulosti obětovali své životy za národní svobodu a svrchovanost, za možnost rozhodovat o svém osudu samostatně. Některé tzv. elity si s odpuštěním nevidí na špičku nosu. Pro mne osobně pojem (národní) elita v sobě zahrnuje především schopnost a ochotu stát za svým lidem a pracovat pro jeho dobro, cítit spoluodpovědnost za chod a vývoj společnosti. Bez vypočítavosti a postranních úmyslů. Místo toho často cítím pohrdání, intelektuální povýšenost a bezbřehé sobectví. U některých bohužel i hájení zájmů „cizí moci“.

Co dál? 

• Přiznejme si konečně, že poklidné období posledních 70 let v Evropě končí a před námi je etapa daleko bouřlivější. A připravme se na to. Adaptabilita je klíčovou schopností každého živého organismu. Strkání hlavy do písku je životu nebezpečné.
• Přiznejme si, že současnost dává spíše za pravdu Samuelovi Huntingtonovi s jeho „Střetem civilizací“ než Francisovi Fukuyamovi s jeho „Koncem dějin“. Bez ohledu na to, že i řadoví islamisté jsou svým způsobem také oběti. Jít s květinou proti naprogramovanému bio robotovi se samopalem, který již se člověkem nemá nic společného, je hloupost.
• Přiznejme si, že jedinou možností smíru uvnitř naší kotliny a v Evropě je komunikovat a vnímat argumenty druhých. Cílem diskuzí nemůže být zničení protistrany, ale přiblížení se k pravdě. To samozřejmě platí především pro ty, kdo to tzv. myslí dobře. Zde je rozsah skutečně široký: od většiny lidí z tzv. sluníčkových nevládek až po Islám v ČR nechceme. Všechno ostatní může mít fatální důsledky: uvědomme si to se vší vážností „synové a dcery Svatoplukovi“.
• Přiznejme si, že ve světě existuje i „zlá vůle“, jejíž zájmy jdou dlouhodobě proti našim zájmům. A její proponenti se bezostyšně mohou tvářit jako největší přátelé… kolikrát už jsme to jako národ zažili? Jejich snaha o „rozděluj a panuj“ je aktivní víc než jindy.
• Přiznejme si konečně, že dosáhnout Míru často není možné bez konfliktu: jak jinak stanovit pravidla a hranice? Dejme sílu míru!

Tyto odrážky berte, prosím, i jako Novoroční přání a zároveň jako nabídku na Novoroční předsevzetí:)

A stále platí Dykovo:
...
Neoslyš slova varující:
Neprodej úděl za čočovici.
Třeba mne opustíš,
nezahynu.
Ale víš,
kolik sem přijde stínů?
Kolikrát pěst bude potomek zatínat
a syn tvůj kolikrát bude tě proklínat?
...
Opustíš-li mne, nezahynu.
Opustíš-li mne, zahyneš.

28 komentářů :

 1. Kde domov můj? Na to již odpověděli Mutti Makrela, ožrala Juncker a von Rampouch: Nikde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. --- Nová česká hymna ---
   Kde domov můj, kde domov můj?
   Prachy hučí v zlodějinách,
   mravnost leží v rozvalinách,
   pučí vším korupce květ,
   lumpů ráj to na pohled!
   A to je ta hrozná země,
   země ČEZská, domov můj,
   země ČEZská, domov můj!

   --- Nová slovenská hymna ---
   Nad krčmou sa blýska Rómi divo pijú.
   Zaplaťme im bratia, nech sa len vymlátia, až krčmu rozbijú.
   Európska únia, tú menšinu chráni.
   Len ju nenapadne, že keď Slovák zhynie, skapú aj Cigáni.
   Keď Slováci zhynú, kto tu bude vládnuť?
   Krumple nezasadia, pole neobrobia,
   čo len Rómi budú kradnúť?!

   pražský vrabčák Čimčaro Čvirik

   Smazat
  2. Nejsmutnější je to , že ti kdo hymnu pro nový Československý stát tvořili ani ve snu netušili , kam tato nešťastná země na své pouti dospěje .V této nové hymně je to popsáno naprosto dokonale . Klobouk dolů před autorem .

   Smazat
  3. Tak, pokud takto vy vnímáte vlastní zem, je to moc smutné. Myslíte si, že korupce je jinde menší? Co jste udělal, aby se situace zlepšila? Šel jste aspoň k těm volbám? Já tuhle zemi mám moc ráda, tahle zem je taková jací jsme my, nemyslím si, že jsme strašní, bohužel máme špatné politiky, tak konečně lidi přestaňte nadávat jak to je špatné a ukažte u voleb co chcete. Tahle země je krásná a lidi co v ní žijí nejsou špatní, mám štěstí, že s lumpy se moc nesetkávám, ty vidím a slyším akorát v médiích.

   Smazat
  4. Milá občanko, už 20 let zodpovědně studuji volební programy všech kandidátů a jejich stran a hnutí, pak provádím volební akt, ale stane se vždy něco , čemu nerozumím. Po volbách si připadám jako v kasinu. zvolení hráči usednou k hracímu stolu, rozdělí si role(židle) mezi sebou si zvolí hru, zda poker či ruletu (vytvoří si koalice) a pak hrají něco jako člověče nezlob se. Po uplynutí volebního období nelze reklamovat nesplnění volebních programů.protože to znemožnili partneři v koalici a budeme znova rozdávat karty. máte lepší zkušenost ?

   Smazat
 2. naši omylem zvolení zástupci přičichli k bezceným zeleným papírkům které singer uměle nadhodnotil a taky se stal jejich obětí / tak tihle zmetci zrají ke svému úspěšnému konci kde je čeká provaz ne válení se ve vězení za peníze daňových poplatníků

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Singer zhodnotil? Spíš znehodnotil. Nejsem si jist jestli si "naši" politici nezvykli spíš na Eura a doláče.

   Smazat
  2. Plný souhlas s 14:19
   Problém je , že ta cesta než tito zmetci dozrají k tomu úspěšnému konci kde je čeká provaz je ještě tuze dlouhá a napáchají ještě mnoho škody . V současnosti není v Česku síla , která by dokázala pro ně tuto cestu podstatně zkrátit . Bohužel . Ale stále platí , že naděje umírá poslední .

   Smazat
  3. Síla tu je. Problém je, že si svou sílu neuvědomuje a z vlastního prospěchu není ochotná postoupit kus svého pohodlí kolektivním prioritám. Jsme to mi všichni, kteří jsme bezmyšlenkovitě předali moc nad svými osudy do rukou politiků. Bez jakékoliv kontroly a možnosti odvolání. Je to 20 let naší národní hlouposti a vymývání mozků za našeho souhlasného potlesku!

   Smazat
 3. Myslím, že pán prezident tuto jasnou a nezpochybnitelnou myšlenku zařadil do svého projevu úmyslně a právě v přesném slovosledu, jak jí řekl. Je jasné, že každý kdo se proti tomu vymezí je živel, placený zřejmě cizí mocností za likvidaci České státnosti. Jako první se projevil Kalousek a po něm, mimo jiné, i ostatní pohlaváři z TOP09. Krásně se odkopali. Lidé by si měli takových věcí všímat a řídit se podle toho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak řídit se podle slov těchto kolaborantů. Ale hlavně je monitorovat, znát jejich bydliště, mobilní čísla, jejich jména a kde je najít, až se bude účtovat. To je pravé.

   Smazat
 4. Naprosto perfektní a v hodný článek.
  Občané naší republiky,kteří mají dvojí občanství a Izraelské jako přednostní,si neváží naši republiky a je jim jedno kde budou pobývat.Také to očividně ukazují,když přímo volají po přijetí muslimských běženců.Něco podobného jsem říkal u prezidentských voleb,žádný šlechtic,který by popřel naše republikové zřízení.

  OdpovědětSmazat
 5. Chtěl bych vyzvat čtenáře NR, aby neopomněli prokliknout na původní zdroj článku.

  Sic tím jednorázově zvýšíte návštěvnost poskytovatele prostoru blogu (což v tomto případě není žádný altruista), ale také tím zvýšíte čtenost tohoto konkrétního originálu, čimž zvětšíte šanci, že se článek dostane do sloupku s nejčtenějšími články, což je předpoklad toho, že tento blog pana Kuchaře nezapadne a že si jej následně přečte více standardních návštěvníků Aktualně.cz - což je ta část společnosti, která je intenzivně masírována různými politruky typu Jiří Pehe apod. – tedy ta část společnosti, která nejvíce potřebuje otevřít oči.

  Zdraví
  JiB

  OdpovědětSmazat
 6. Češi, buďte hrdí na Zemana. O niekom ako on sa Slovákom môže iba snívať. Doslova ma šokujú komentáre niektorých vašich "spolubratov" ako Sobotka a i.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. ...domove, domove, drahý a jediný, nejdražší, nejsladší nad světa končiny. Před mořem, za mořem, nenajdu takové, jako ty, jediný, drahý můj domove .....
  Básník z minulého století. Tehdy lidé ještě dokázali za vlast snášet různé útrapy, dokonce za vlast i zemřít. To ještě slovo "domov" o něčem bylo.Než to smečka pravicových šmejdů, zlodějů a lumpů zdiskreditovala, díky zaprodané mediální svoloči se dnes vlastenectví kdekdo pošklebuje, dokonce je stavěno na úroveň nacizmu. Hnus. Spousta lidí žije bez domova, a nikoho to nesere ani netrápí. O čem je dnes "domov?" O ničem. O hovně. Tak proč se o tom bavit?

  OdpovědětSmazat
 9. Nezakážou nám za chvíli zpívat hymnu? Nebude to xenofobní?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezakážou. Akorát mírně upraví text a budete si moct s chutí zazpívat "Kde byl domov můj"?

   Smazat
  2. Mnoho nescházelo a z Hradu by se neslo : "Kte tomof muj ...

   Smazat
  3. 18,18 Spíš jadrnou češtinou "Wo ist mein Vaterland"?

   Smazat
 10. Na aktualne.cz "komentátor" Fendrych přirovnal PREZIDENTUV výrok "Tahle země je naše",k výroku "Čechy čechům".Je fakt maras číst na výše zmíněném plátku výplody některých Pehů, Urbanů, Uhlů(manžel Šabatové),Buquoyů atd.

  OdpovědětSmazat
 11. Skvělý článek.Gratulace.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 12. Pokud tady máte nějaký pozemek, vlastníte i část země; v opačném případě nemáte zemi, ale pouze občanství, což není žádná zásluha. Tečka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi spotřební blbeček. Žvanit takový kraviny, když je řeč o vlasti - o domově. Bezdomovec nejsi, to bys nedřepěl u počítače, ale jsi uslintánek. Co čteš - komiksy? Nebo ses dostal na vyšší level? To ti nejspíš nehrozí. Tečka.

   Smazat
 13. Svůj domov jste dobrovolně odevzdali svým odvěkým ne-
  přátelům v Německu,aby si mohli vytvořit tak lákacou
  čtvrtou říši.Tu však pro větší přijatelnost nazývají
  EU.Co jste si nadrobili,to si teď taky snězte.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 14. CESI ! Nechte si poradit od svetobeznika !

  At mate sebevetsi bordel doma, kriminalitu, nezamestnanost, bidu, vykradeny majetek, zradnou patou kolonu, prodejne cleny vlady, tak to jde VSE NAPRAVIT !

  Jedna vec napravit NEJDE ! To je ztrata vasich ceskych genu.. To vam chce znicit silena Merkerova planovanou Invazi nezadoucich. BRANTE SE, odmitnutim kooperovat na vlastni destrukci.
  Prokazana existence ceskeho naroda uznavana svetem je 1566 let. Prece by jste existenci neukoncili na prani nevzhledne pomatene utopisticke zenske...
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN !
  honolulu.

  OdpovědětSmazat
 15. Hlavní píseň filmu Exodus je This land is mine (tato země je moje). To by asi dneska neprošlo, nebo jo?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.