Reklama

pátek 11. prosince 2015

Koho a proč asi bolí kuří okoKarol Hrádela
11.12.2015 Střípky ze světa
Pozoruhodná hypotéza na margo Ransdorfovy anabáze v Curychu
Jde o bizarní postup, který si švýcarská banka, policie a státní zastupitelství dopřály vůči europoslanci Ransdorfovi. Tentokrát je však glosuje známý pražský advokát.A to na svém profilu na sociálních sítích. Doslova takto:Na můj facebook byl vložen jedním z mých sledovatelů článek nazvaný: Jde o dědictví z brazilské čokoládovny, naznačuje Ransdorfův komplic.

„Nemám dostatek informací o věci, ale osobně ji hodnotím jinak. Nedomnívám se, že Ransdorf něco pro sebe chtěl, přestože možná s variantou jisté vděčnosti případného dědice mohl kalkulovat. Dědic, pokud existuje, což samozřejmě nevím, by podobně hradil výdaje i odměnu nám právníkům a to zpravidla v nezanedbatelné výši. Využití nás advokátů samozřejmě doporučuji, ale uznávám, že ne vždy jde o nejrychlejší a nejlevnější řešení. Spíš na mne kauza než jako snaha o obohacení Ransdorfa budí dojem, že politik Ransdorf ucítil možné vhodné politické téma. To by mu pomohlo získat politické body: „Ve švýcarských bankách se válejí pro nečinnost bank peníze po zavražděných v druhé světové válce a to zřejmě z důvodů na straně bank. Pokud bych našel podobný příklad zahálejících peněz pro nečinnost bank či banky i ze současnosti, mohl bych vytvořit paralelu a domáhat se na orgánech Evropské unie tlaku na Švýcarsko, aby zahálející prostředky byly z bank vyzvednuty a použity na výdaje, které jsou dle názoru možná i většiny obyvatel EU značně podceněné. Tím bych získal značné politické body a popularitu, když se může jednat o miliardy a Evropa je ohrožována.“

Mohl ho inspirovat postup amerického právníka Fagana, který již v minulosti ve Švýcarsku uspěl. Donutil tamní banky otevřít tajné účty, na které si peníze před nacisty ukryli Židé. Pokud by se něco podobného podařilo Ransdorfovi jako politikovi, mohl se stát v očích mnoha lidí hrdinou. Tlak nemusí být vždy jen právní, často jsou jiné tlaky účinnější a k právním tlakům se přistupuje až později. Podařilo-li by se mu docílit toho, aby takto získané peníze sloužily pro omezení dopadů konfliktů v místech blízkých konfliktům, nemohl tratit. Peníze by podstatně mohly přesáhnout částku, kterou chce EU věnovat na řešení migrace v roce 2016. Europoslanec Tomáš Zdechovský nedávno uvedl, že rozpočet na bezpečnost Evropy je stanoven v roce 2016 na 4 miliardy euro s tím, že byly překročeny limity, které byly stanoveny ve Víceletém finančním rámci 2014 – 2020. Z toho 2,9 miliardy euro má jít na řešení migrační krize. Takto stanovené výdaje v době, kdy jde o naši bezpečnost, považuji za směšně malé.

Téma mrtvých prostředků a jejich využití ve prospěch řešení migrační krize by tak bylo zajímavé pro celou EU. Ransdorf v rozhovoru pro Parlamentní listy navíc uvedl: „V každém případě otevření tohoto tématu na půdě Evropské unie by mohlo přispět k řešení problémů mnoha lidí, k omezení rizik spojených s migrací. Ta se dotýká nás všech a nejen mne jako politika.“

Myslím si, že když by se stal propagátorem řešení zdrojů na omezení migrace využitím prostředků z mrtvých švýcarských kont, tj. bez využití stávajících prostředků EU, získal by silné téma pro svoji politickou budoucnost. Pomohl by nejenom nám, ale i sobě, přestože si myslím, že hlavním motem nebyla pomoc jemu samotnému. Došlo by k jeho zviditelnění, což se u politiků počítá. To by vytvořilo předpoklad pro jeho případné další zvolení i za situace, kdy by jej KSČM zařadila opětovně na téměř nevolitelné místo na kandidátce.

Při výše popsaném pohledu na věc bych se jeho angažmá vůbec nedivil. Šel-li se pouze dotazovat, tj. navázat kontakt, jak on tvrdí, pak neočekával jakékoliv riziko. Zatím jsem nečetl nic, z čeho bych mohl dovodit, že si skutečně šel pro nějaké peníze. Nikdo neuvedl, že podepsal výběrčí lístek, příkaz k převodu, prostě nic konkrétního. Skutečně si tak mohl jít ověřit tvrzenou situaci a následně z ní chtít získat politické body.

Koho mohlo napadnout, že místo odpovědného pracovníka povolá recepční bezpečnostní agenturu a policii? Nedivím se pak, že ostražitá policie zadrží osoby, označené bankou za podezřelé a následovně je předá k šetření státnímu zastupitelství. Jednal bych jako policista stejně. Pokud někoho označí za podezřelého banka, jde o rutinní postup. Pro mne je důležité, že státní zástupce nyní věc šetří, v případě Ransdorfa samotného však dal zároveň pokyn k jeho propuštění. Tak by určitě nejednal, pokud by měl k dispozici důkazy, že Ransdorf chtěl banku ošidit, navíc o velké peníze. Musel by předpokládat, že se Ransdorf bude chtít trestnímu stíhání vyhnout. To, že ve švýcarských bankách dochází k nekomunikování s klientem, jsem se přitom včera dočetl i v jednom novinovém v rozhovoru s kolegou v oboru.

Nevím však, jak to skutečně bylo. Proto svoji úvahu označuji jako spekulaci. Připadá mi však mnohem věrohodnější, než řada tvrzení, která se třeba ukáží jako zcela nepravdivá. Spekulace není v rozporu ani s tvrzením Ransdorfa a ani s tvrzením jeho komplice, jak označuje informátora vložený článek. Pokud je moje spekulace správná, bylo by zcela logické, jak Ransdorf postupoval. Šel navázat kontakt, a pokud by to nevyšlo a měl by podezření na účelový postup banky, získal by argumenty do budoucí politické hry. Nečekal ztrátu. Uvidíme, co nám přinese další vývoj. Jsem na něj velmi zvědavý.

34 komentářů :

 1. Ransdorf byl švýcarskou prokuraturou obviněný z trestního činu. Proto nechápu, proč autor článku zde vytapetoval ti své fantasmagorie a bludy. Raději ať čeká na ukončení trestního řízení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. uveď důvěryhodný zdroj tvé informace, jinak jsi fantastmagor ty!

   Smazat
  2. 10:05

   Bez urážky, jen úplný retardovaný idiot může věřit podobným blábolům v tomto článku.

   Smazat
  3. Váše nálepkování mne rozesmálo. Je totiž přesně v duchu slavného Sokratova rozhovoru:
   "bezpochyby totiž ani jeden ani druhý z nás neví nic dokonalého, ale tento se při svém nevědění domnívá, že něco ví, kdežto já ani nevím, ani se nedomnívám, že vím; podobá se tedy, že jsem nad něho moudřejší aspoň o něco málo, právě o to, že co nevím, ani se nedomnívám, že vím."
   Autor článku zmínil, že jde o spekulaci, nicméně je zřejmě založena na znalostech z oboru.
   Nálepka je vždy po ruce, když je argumentační nouze, že?

   Smazat
  4. Ta Sokratova slova opravdu nemají chybu!
   (už tenkrát,panebože)
   j.

   Smazat
  5. Zde doporučuji toto objektivní a nezávislé zpravodajství, jako:
   - www.instory.cz/
   - http://megazine.cz
   - www.novarepublika.cz
   - www.parlamentnilisty.cz
   - http://pravyprostor.cz
   - http://cz.sputniknews.com
   - http://svobodnenoviny.eu
   - http://zpravybezcenzury.cz

   Smazat
 2. Zda je Ransdorf take v te siti nelze zatim tvrdit,
  ale jen CESKY VUL nechce slyset, ze v roce 1989 melo tehdejsi Ceskoslovensko pres 100 miliard dolaru nebo jine zapadni meny a tato aktiva byla nejvice soustredena na zahr.kontech podniku zahr.obchodu.
  K temto zahr.kontum mely disposicni pravo jen reditele filialek PZO v zahranici jako sefove cs.afilaci.,
  Samozrejme, ze tito sefove mohli tyto miliardy prevest kam chteli, kdyz byli vybaveni plnou moci.
  Kolik jich ma sva konta pod tajnymi jmeny nikdo nevi,ale bezesporu nejlepsi pro ne byly svycarske banky.Nasi tehdejsi "demokrate" se svym ministrem financi Klausem a min.prumyslu Dlouhym mohli ihned
  tato konta, dokud jeste nebyly prevedeny na soukroma zastavit, coz by bylo obtizne, kdyz k tomu mel opravneny jen reditel cs.zahr.afilaci.
  Je VUL nevi, ze pokud cast deviz prisl i na konta
  novych polit.stram, ze to bylo zkorumpovani, aby
  nikdo o techto kontech nepatral.Proto jako odesilatele byly uvedeny i fingovane osoby/mrtvy Madar/ a jediny, kdo to chtel vypatrat byl Ruml a Filip a oba dva museli od valu.
  Och och jak ubohy jen ten cesky lid a jak snadno se necha oblbnout.Mozna, ze jeden z tech reditelu, spise jeho deti nebo pribuzni pozadal o doprovod
  Ransdorfa -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní9:39
   Kousl jste do kyselého jablka,PZO to je přesně ono a co konta všech,kteří pracovali v PZO,Babišové,Kellnerové,Janečkové,no jejích více.Já si ale myslím,že ty konta po zavražděných židech,tam budou také,jen někdo nemá správné heslo.Táta mě říkával,jak má žid pět korun,tak hned čtyři ukládá do Švýcarska.

   Smazat
 3. Jedno je jisté,že vůbec nevíme,kolik je ještě židovského majetku ve Švýcarských bankách.Po takovém holokaustu,kdy byly celé rodiny povražděny,tak se lze domnívat,že se o některé konta nikdo nepřihlásil.Židovské obce si ale vedou matriku svých souvěrci naprosto přesně,tak bych očekával,že by měli dodat určité podklady.Pokud nejsou dědicové a tím i doklady o účtech,tak je problém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Před lety byl zveřejněn nějaký seznam kont po umučených židech, tehdy to bylo pokládáno za vstřícný akt švýcarských bank k vyrovnání se z důsledky 2.světové. Ten seznam jsem osobně viděl, buď na netu či dokonce i v našich novinách. Byla tam výzva aby se potomci přihlásili švýcarským úřadům s doložením oprávněných nároků. Nikdo tehdy ale neuvedl zda to byl úplný seznam či nějaký výběr pro účel "aby se vlk nažral a koza zůstala celá". Od té doby až na proces Fagana jsem už nic podobného neslyšel a neviděl. Fabulace dr. Hrádely nemusí být až tak nesmyslná, Ransdorf je pro ty účely vhodný "materiál", jeho naivita je známá a není ojedinělá na naší politické scéně, takových politiků máme celou zásobu.

   Smazat
  2. To je samozřejmě logický nesmysl. Němci by rádi vyměnili své jidy za jejich peníze ve švýcarské bance.

   Smazat
  3. "samozřejmý logický nesmysl" , stačí, více nemusíte už tady psát, vidím, že to máte samozřejmě logicky nesmyslně neuspořádané.

   Smazat
 4. Ty cs.podniky zahr.obchodu byly vubec mimo kontrolu a o to tim horsi, ze po roce 1989 jsme meli malo schopnych lidi, kteri znali jazyky. Bohuzel i Klaus s Dlouhym nemuseli mit pro jine problemy na ne cas.
  Tvrdili jen, ze spadaji take pod privatizaci a kdo
  je privatizoval jen ti, kteri byli za komunismu rediteli techto podniku.Neodpustitelna katastrofa a
  obrovska prilezitost pro darebaky a zlodeje.
  Zatimco normalni vyrobni a podobne podniky mely
  nad sebou kontrolu hospodareni, nad PZO bdela Stb, ktera samozrejme nesledovala financni manipulace.
  Tak se stalo, ze si nejaky papalas s pomoci svych kumpanu vypracovali privatizacni projekt a kdyz jim to bylo odsouhlaseno, tak uz nikdo dale nepatral kolik milionu je na zahr.kontech a kolik ma podnik
  dostat od svych zakazniku v zahranici.
  Zahr.obchod prodaval vyrobky nasich vyrobnich zavodu za t.zv.optimalni ceny. Ty kalkulace vubec
  neodpovidaly zakl.ekonomickym parametrum.Za techto okolnosti Klaus a Dlouhy je mely vyjmouz z privatizace a pockat az si vyrobni podniky vytvori svoje spravne ceny a vyrovnaji ztraty

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 10:11
   Myslíte třeba Hávu?

   Smazat
  2. Pro začátek by stačilo se dovědět, kam se poděl nemalý majetek mládežníků. Vysvětlení by měl podat právě pan Dlouhý tehdy aktivní člen ČSSM a šedá poradní eminence nyní. Zázračná zbohatnutí některých současných prominentů jsou a ještě nadlouho zůstanou obestřena tajemstvím. Nicméně každý kal jednou vyplave na povrch. Paměť národa by neměla trpět aizhamerem.

   Smazat
 5. Se vší pravděpodobností někdo banku a možná i policii před Ransdorfem předem varoval, jinak by si prostě nemohla dovolit to, co udělala. No a že bylo podáno obvinění je také pochopitelné. Je to pro všechny zúčastněné na švýcarské straně jediná naděje, jak svůj přešlap aspoň částečně zakrýt.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přešlap? Jen úplný debil skočí na tisíckrát omletý "africký" mail s vybíráním peněz v bance.

   Smazat
  2. Proboha, ale ten debil jste tady vy. Dovedete si představit hmotnost a objem 350 milionů EUR? Jestliže ano, tak mi prozraďte, jak ten Ransdorf s dalšími dvěma chtěli ty prachy odvézt? To tam byli s náklaďákem? Vy jste ty články kolem toho vůbec nečetl, jinak byste nemohl napsat takovou hloupost.

   Smazat
 6. Jak jsme vsichni blbi - jen par lidi vi, ze vetsina byv.papalasu nema penize u ceskych bank a ze ihned po roce 1989 je ulili do Svycarska.
  Blbi redakoti popisuji jak ma nekdo vilu ale jiz zadny nezjistuje ze ma dalsi vilu na nejkrasnejsich mistech ve svet jako ten soc.dem Gross v Kalifornii
  Kdyby jen vily ale maji zahr.tajna konta nejen ve
  Svycarsku a to tolik, ze i jejich deti a vnuci budou z nich prepychove zit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gross tam neměl vilu, ale dvoupokoják v paneláku, který koupil v době boomu, čili předraženě. To je jako byste tvrdil, že pan XY koupil v Praze vilu a on koupil dvoupokoják na Jižáku za 3 miliony, nyní cena 1 milion.

   Smazat
 7. Řekněme, že jsou spekulace autora článku relevantní a Ransdorf je naivní idealista. Pročpak si ale přibýral do této své "spasitelské" akce ty provařené Slováky? Cožpak se předem neinformoval na curiciulum vitae tajemného pana VH a na morální štít 3 pánů ze Slovenska, kteří mu v tomto "bohulibém" skutku měli pomoci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On si je tutově nepřibral, oni si ho vybrali, jako známého hejhulu, který se nechá ukecat na cokoli. Co si z toho slibovali, těžko říci, protože předpokládat, že vám někdo vyplatí 3 miliardy korun, když tam máte na účtu 15 tisíc, i když o to bude žádat europoslanec, je docela srandovní. Skoro to vypadá, že dostali nějaký bakšiš, aby Ransdorfa znemožnili. Čistě jen pro tu srandu.

   Smazat
 8. Můžeme stejně jen říkat, ako to zvonku vyzerá.

  Pokud Míla Ransdorf nalítnul, sorry, nebylo to poprvé. Zeman ví, o čem mluví. Vladimír Dlouhý by to věděl taky, protože jako hodný soudruh předseda ZO KSČ v Prognosťáku řešil Ransdorfovy stranické přestupky. To šlo ovšem o "úchylky", Ransdorf byl vždycky hádavý filosof a střelec.

  Kdo jde do švýcarské banky tímto stylem (a to není jen o chování na místě) a není za tím nějaká skrytá chytrá hra, provokace atd., tak je buď naivní podvodník, nebo takovému nalítnul.

  Ransdorf podvodník určitě není.

  O nějaké "špionážní" historce se lze bavit, až s ní někdo natvrdo přijde. Především sám Ransdorf. Hrádela jen spekuluje, vymýšlí scénáře. Těch se dá vymyslet neúrekom, ale to je na prd. Vycházjme z toho, co je, jak se zdá, nepochybně známo.

  Jaká možnost tedy zbývá ??

  VR

  OdpovědětSmazat
 9. Ten spekulativní článek nepokládám až za tak spekulativní, vychází z docela logické premisy. Spíše to vidím jako určitý politický tah ze strany Ransdorfa, který je rozhádaný se svými "soudruhy" z ul. Politických vězňů, protože jim svým neukočírovatelným radikalismem trvale ohrožuje jejich výnosné politické živnosti a proto se ho potřebují zbavit. Jsem zvědavý na další dění v téhle kauze..., možná jakési temné nitky vedou i do baráku na ul. Politických vězňů,v němž jsou schováni nejvykutálenější "soudruzi". Ransdorf určitě není podvodník...a pokud by kandidoval příště do EP třeba i na kandidátce Spolku přátel žehu budu ho volit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Idioti s IQ pod 60 by neměli mít volební právo.

   Smazat
  2. A 13:56
   Ještě že jsi k sobě tak sebekritický.

   Smazat
  3. On by měl být radikální akorát tak ve svých finančních průserech, to na Politické vězně nehodíte, to je ukázka toho, jak je v reálném světě mimo.

   Smazat
 10. Mediální kauza Ransdorf v Curychu je krásným případem virtuální reality, lží, polopravd a manipulací, kterými nám ovčanům naše prolhaná masmédia každodenně zaplavují časoprostor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Čt nepátrá po realitě, anóbrž vytváří si svou vlastní a ať řeknou či předloží zúčastnění aktéři cokoliv, Čt odborníci si o tom "myslí své". Je to učebnicová ukázka manipulace občanů, podobně jako v kauze Rath. Špinit, špinit a špinit, a pokud se z toho i nakrásně nakonec soudně vysekají, ulpělý mediální sliz užitý k ovlivnění veřejného mínění, toho se jen tak nezbaví. A že se jim to více než daří, je patrné i ze zdejších komentářů. Za tím vším však zůstávají mnohdy zničené kariéry i celé životy, a to i u zcela nevinných lidí. Ovšem, jakou budou mít takováto média moc, záleží jen a jen na nás.

   Smazat
  2. Našeho předního konspiračního teoretika, komouše Ransdorfa, utáhl třetiřadý podvodníček Huňek na vařenou nudli. Tento usvědčený podvodníček má přesto i teď stále plnou důvěru Ransdorfa.

   Co je na tomto za manipulace? To jsou fakta. Ransdorf je prostě věčně problémový idiot kterého ani sami komunisti mezi sebou nechtěli. Přesto se díky jeho osobním voličům, podobným idiotům, dostal opět k lizu.

   Smazat
  3. A 14:07
   Umíš ještě něco jiného, než sprostě urážet? Ty těm lidem nesaháš ani po kotníky, proto ta zášť.

   Smazat
  4. 14:07 Huněk je pro mě prozatím spekulace a i kdyby se jednalo o jakéhosi Huńka, tak Ransdorf není Huněk a případný soud to doufám bude rozlišovat. Takže svojí reakcí přesně potvrzujete to, co jsem napsala výše. Věříte tomu, čemu věřit chcete a Ransdorfa jste již předem odsoudil, zcela "demokraticky", bez soudu a bez důkazů. Jinými slovy, ve skutečnosti víte úplně stejný prd, jako my ostatní, ale to Vám nebrání na něm vystavět katedrálu. Já si počkám na výsledky soudních jednání a informace ze seriózních zdrojů a to je ten propastný rozdíl mezi námi dvěma (a ještě Vám to dokážu napsat slušně, to je druhý zásadní rozdíl). Ještě bych ráda upřesnila, že mi nejde o obhajobu žádné konkrétní osoby, jen se mi nelíbí ta davová psychóza, kterou tady někteří předvádějí.

   Smazat
 11. Už s tím jděte někam. Ten člověk by neměl vůbec být veřejně činný. Těch malérů má až moc za svůj život, nemyslíte ? A může mluvit třeba 16 jazyky jak řekla jednou reportérka čt. Pokud nemá soudnost, měl by ho už konečně někdo "hodit přes palubu". Škodí všem tady.

  OdpovědětSmazat
 12. Nikdo u toho nebyl, nikdo neví jak to bylo, ale naše sdělovací prostředky mají vděčné antikomunistické sousto. Už jim antikomunistických argumentů kvapem ubývá, tak jsou lační i tohoto trapného krmiva.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.