Reklama

středa 2. prosince 2015

Korporátní eko-divadlo v Paříži

Václav Umlauf 
2.12.2015  E-republika
Alternativní pohled na COP21. Korporátky znečišťují, pak se schovají za státníky, a ti udělají cirkus pro veřejnost, aby jel byznys jako obvykle.
 


S klimatem to vypadá špatně, podívejte se na závěry IPCC podle tzv. Fifth Assessment Report (AR5). Ve starším článku Zpráva NASA ke globálnímu oteplování: konečná v roce 2100 jsme uváděli klíčové nálezy NASA. Tato chmurná data v mnohem větším rozsahu potvrdila i současná zpráva IPCC. Nejdůležitější je graf ukazující exponenciální růst skleníkového plynu CO2 po zahájení průmyslové revoluce, a zejména po Druhé světové válce.
Tento ukazatel je velmi důležitý, protože jasně ukazuje, že růst skleníkových plynů nemá nic společného s dobami ledovými a meziledovými v posledních čtvrtohorách. Růst skleníkových plynů podle grafu generoval mimo jiné vlivy na tento nárůst globálních teplot na Zemi.
A bavme se, kdo za to může, viz článek Seznam 90 největších znečišťovatelů planety. Mezi 5 největších znečišťovatelů světa celkem pochopitelně patří 5 největších ropných firem v pořadí: 1. ChevronTexaco, 2. ExxonMobil, 3. Saudi Aramaco, 4. BP, 5. Gazprom. Dalších 7 společností jsou pro změnu cementárny. Ale platí, že oněch 90 společností produkovalo 63 % celkových světových emisí skleníkových plynů (měřený byl metan a CO2) vyrobených člověkem od roku 1750. Z těchto 90 firem patří 50 z nich investorům a mezi nimi jsou ti největší znečišťovatelé. Dalších 31 patří státu a mezi nimi jsou tři velcí znečišťovatelé (Saudi Aramco, Gazprom a norský Statoil). Dalších devět velkých znečišťovatelů jsou převážně státem spravované společnosti těžící uhlí v Číně, Rusku a v Polsku, které z pochopitelných mediálních důvodů hostilo minulou nezdařenou klimatickou konferenci (Rozvojové země udělaly tajfun ve Varšavě).


Korporátní manipulace COP21

Podívejte se na tyto základní průvodce o Pařížské konferenci, které u nás korporátní tisk nezmíní, protože o nich nemáte vědět. Korporace znečišťují, pak se schovají za státníky, a ti udělají cirkus pro veřejnost, aby jel byznys jako obvykle. Celé schéma korporátních fosilií znečisťujících planetu a oblbujících lidi vypadá následovně.
Chobotnice funguje následovně: otáčivé dveře politiky a byznysu, viz náš článek Všichni Obamovi koupení muži. Pak si korporátky přes piárové agentury zaplatí pozitivní reklamu v novinách, založí vlastní ekologické organizace s diverzním charakterem, a sponzorují eko-divadlo v Paříži. Poslední bod eko-diverze vypadá v reálu takto.
Pak placené agentury pro spinning udělají potřebné divadlo pro TV a média, napíší otevřené dopisy na politiky, udělají potřebné podpisovky a kampaně. Tím se problém odklidí ze světa pilných ovčanů, a zůstane pouze na planetární úrovni. A jsme konečně doma, tedy v pokračující devastaci Země. A nakonec si korporátky založí konzultační firmy, aby za naše daně radily politikům a vládám, jak skrze oddalování emisních limitů a dalších opatření mají pomoci svým dobrodincům k dalším ziskům. A to vůbec nemluvím o smlouvách TTP a TTIP, které jsou ekologická katastrofa samy o sobě (Noční můra jménem TPP: Je to horší, než jsme si mysleli).


Reakce vtipných a chytrých neziskovek

Takže není divu, že lidé, kteří nemají rádi divadlo a chtějí pro planetu opravdu něco udělat, začali už v září podepisovat petici pod názvem "Vykopněte znečišťovatele z COP21". Korporátky o tom nemluví, to je jasné. Zatím petici podepsalo půl miliónu lidí, podepsat můžete zde.
V samotné Paříži si aktivistické anti-korporátní skupiny provedly (u korporací jako JCDecaux) negativní a zesměšňující reklamu na pařížské klimatické divadlo. Tento umělecký happening pro COP21 se jmenuje "brandalism" a tady vidíte vtipné plakátové kreace, které jsou nyní k vidění na plakátových plochách v Paříži.

Co plakát, to dosti děsivá story korporace a jejího ekologického skóre. Podívejte se například na články o Nigérii (Ekologická katastrofa v deltě Nigeru a terorismus). Takže se bavme, kde jsou skutečné problémy, skuteční znečišťovatelé, proč je politikové kryjí, proč hrají toto nechutné divadlo, a pro koho a v čím zájmu.

Na závěr dávám ke stažení několik alternativních průvodců Pařížskou konferencí o klimatu.
Malý pařížský průvodce korporátním lobbismem
Corporate Cookbook für die COP 21
Kick Big Polluters Out of Climate Policy
Fueling the Fire – The Big Polluters Bankrolling COP 21
Naše korporátní média budou těmto publikacím jistě věnovat náležitou pozornost, na to přece jsou víkendová vydání babišovek. No a kdyby náhodou ne, tak se do nich začtěte sami.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!


Související články:

7 komentářů :

 1. Ne korporace a firmy znečišťují. Znečišťují Dvořáci a Umlaufové, kteří konzumují ve velkém produkty těch korporací. Přitom mlaskají, prdí, lítají na dovolené letadlama, jezdí autama, topí, svítí, vaří, chtějí maso 3x denně, mají ledničky, auta, televize, počítače, iphony... A pak si zcela nesoudně, drze bez jakékoli sebekritiky dovolí kritizovat firmy a korporace které nedělají nic jiného než že reagují právě na poptávku Dvořáků a Umlaufů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře si to napsal.Asi budeš ryzí ekonom nebo planetární technik ala "Stopařův průvodce po Galaxii".
   Když zavřeme Dvořáka, Umlaufa, a zbylých 7.2 miliardy lidi např. do FEMA táborů bez elektriky (nebude třeba el. zařízení) a tam budou bez topení a nebudeme jim tam vozit maso, tak poklesne poptávka, No a korporace jednoduše budou reagovat na poptávku = nula.
   Takto se úplně vše snadno a samo vyřeší podle zákonů tržní ekonomiky. Ohled na nějaký druh Homo sapiens je zbytečný.
   Je nutný rychlý rozvoj robotiky a automatizace, protože když budou všichni na jedné straně plotu, měl by se o ně na druhé straně plotu někdo starat (alespoň je držet za plotem). Jinak by ta chamraď zase vytvářela poptávku.

   Smazat
  2. Velká část poptávky je vyvolána uměle, například reklamou: potřebujete čipsy a další sračky, abyste tloustli? potřebujete zázračné prostředky na hubnutí, abyste shodili kila po čipsech? potřebujete aviváž, když naše babičky dávaly do prádla kdoule vonělo to stejně a ryby v řekách nemuseli blbnout a měnit pohlaví? Potřebujete k životu a zábavě akčňáky, které vám každá komerční televize neustále vnucuje? Většina korporací žije z umělé poptávky a co dál, mění trh v neprospěch malých a středních firem, které zaměstnávají nejvíc lidí. Většina korporací nedaní tam, kde vydělávají a tím se nepodílí na rozvoji prostředí, kde podnikají. A to je možná jejich největší zločin. Proč nepodnikají v Antarktydě nebo na Sahaře? A pak majitelé nadnárodních korporací manipulují lidskou společností skrz presstitutky, prodejné politiky a proradné vlády. Nesnášejí národní státy, protože ty jsou jednou z mála přirozených překážek jejich nadvlády. Proto také nesnášejí vlastence, kteří chtějí pro svou zemi bezpečí a rozkvět. To korporace nechtějí, ony chtějí vydělávat a to za každou cenu. S tím nějaký Novák či Umlauf nemají nic společného. To je objektivní fakt.

   Smazat
 2. IPCC je profláknutá organizace i s jejím hokejkovým grafem. Berou v úvahu teploty od roku 1750 - tj. různé doby ledové své teorie vůbec nezahrnují. Globální oteplování není způsobeno člověkem, ale korporace už mají připraveny technologie, jak odsávat CO2 z atmosféry a cpát ho uhelných slojí. To bude teprve kšeft. A státy budou nekonečně dlouho hlídat, aby CO2 ze slojí neunikal a ponesou všechny náklady. No nekupte to.

  OdpovědětSmazat
 3. Co se mne týče, případné oteplování mi nevadí, teplo mám rád.
  Argumentace, že se dají miliony obyvatel do pohybu, kvůli neobyvatelným podmínkám v jejich vlasti mě nezajímá. Jejich předci si vybrali území, proto, že bylo možno ho využívat na úkor ostatních lidí i přírody. My například nemáme přístup k moři, ačkoliv bychom moře chtěli.
  Využívání území je spjato s využíváním přírodních zdrojů. Jak k tomu přijdou jiné země, které namají zlato, kovy, uhlí, ropu či úrodnou zemi?
  My jsme například nemohli drancovat ryby a kytovce v moři i na pobřeží, máme se snad dnes za to hanbit a připravovat prostor pro potápějící se země?. Změna klimatu nebude ze dne na den, pokud je stát odpovědný, zredukuje počet obyvatel přirozenou cestou. Pokud ne, pomlátí se národy mezi sebou. Stejně si myslím, že optimální počet obyvatel je zhruba tak čtvrtina na Zeměkouli.
  Ideologie zelených jde proti rozumu i proti matce přírodě.

  OdpovědětSmazat
 4. Kromě IPCC se nyní v Paříži koná i skutečně vědecká klimatická konference pod názvem PCC15 (Paris Climate Challenge):
  http://pcc15.org/
  Dnes tato alternativní konference končí a přednášely takové osobnosti jako prof. Mörner, Sir Monckton, Tom Harris, Piers Corbyn, Roger Tattersall, Dr. Moore, prof. Plimer a další (http://pcc15.org/about/).
  Za pozornost stojí 10 otázek, které byly zaslány GT OSN.
  O hodnotě konference IPCC vypovídá tato analýza od prof. Solheima:
  http://geoethic.com/2015/11/27/james-hansens-climate-models-versus-observations-1958-%C2%AD2015/
  PK2

  OdpovědětSmazat
 5. Bože za co!
  Pán je členem nějaké neziskovky, která si tímto mastí kapsu?
  Najděte si prosím něco od nezávislých vědců, né od placené protěžované menšiny - těch prodejných ......
  Tímhle jsem se zabýval před 10 lety, kdy tahle hysterie začínala. Pamatuji nekonečný diskuse s lidmi bez schopnosti si poskládat fakta v ucelený obraz, ale trpící nekonečnou sebejistotou podloženou tím, že to řekl schválený vědec.
  Možná, že tyto nesmyslný grafy je již trapný za ty léta ukazovat.

  Namátkou na uvážení:
  - je to pár set let dozadu, co se v Gronsku pěstovalo obilí...
  - koncentrace CO2 je důsledkem zvyšování teploty, ne naopak.....
  - cca před 20 lety nastalo kompletní oteplování na všech planetách sluneční soustavy, že by vliv člověka ze Země??....

  Zvyšující koncentrace CO2 je přirozenou reakcí Země na zvýšení akumulace přicházejíciho tepla rostlinami. Bez CO2 nejsou rostliny, pochopili, nebo to je moc složité?

  Místo toho, aby tihle podplacení .... řešili skutečné problémy s jedy běžně vypouštěnými kamkoliv, řeší neškodný a prospěšný CO2 a metan. Bože za co! Zemi by pomohlo, aby jako jedni z producentů CO2 a metanu , svoji činnost zde v rámci záchrany Země ukončili. Země si pak skutečne oddechne.
  Six

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.