Reklama

pondělí 28. prosince 2015

Krymští Židé odmítají lži Petro Porošenka


porošenko 12 2015
Jan Urbach
28.12.2015  Vaše věc

Židovské organizace Krymu kategoricky odmítly prohlášení prezidenta Ukrajiny Petro Porošenka o porušování práv Židů, jak prohlašoval v souvislosti se situací na Krymu v izraelském Knessetu. "Tato prohlášení jsou nepravdivá,“ říká se v prohlášení.

Krymští Židé hovoří o beznadějném pokusu takovým lhaním narušit pravdivý obraz existujících vztahů mezi etniky na ruském Krymu. Autoři v prohlášení uvádějí, že Krym je domovem více než 170 národností a Židé jsou jednou z velmi důležitých. Připomíná se, že zde nejsou projevy antisemitismu, nejsou tam pochodňové pochody s hákovým křížem a nemají tam Banderu.

Naopak se uvádí, že je známo, že v posledních dvou letech opustily Ukrajinu tisíce Židů, Rusů a dalších národností. Mnozí z těchto uprchlíků odešlo na Krym. Krymští Židé dodávají, že „milují a vzpomínají na skutečnou Ukrajinu a její národní barvy, bohatou kulturu, pohostinné lidi, takovou Ukrajinu, jaká byla před nekontrolovaným nacionalismem a Banderou“. 
Autoři poukazují na to, že dnes Židé Krymu jsou "pod ochranou ruského státu". „Máme plnou podporu naší kultury, tradic, svátků a řadu klíčových pozic v mocenských strukturách zaujímají Židé,“ vyvracejí židovské organizace Krymu lži Porošenka pronesené před několika dny v Izraeli.

16 komentářů :

 1. Porosenko Je Americke prasa ktore kolaboruje.Zradil Ukrajinu vrazdil zeny deti !!!!! Tato svina bude dufam obesena!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porošenko nezradil svou vlast, nezradil Ukrajinu. Oligarcha totiž nemá vlast. Je doma všude, kde má majetek. Je to něco podobného jako Schwarzenberg. Kde je doma? Ve Švýcarsku jehož je také občanem? V Rakousku, kde prohýřil mládí? U nás? Ne, takovým lidem pojem vlast nic neříká, ale dovedou ho používat jako marketingovou známku.

   Smazat
  2. Jak by mohl Prasečenko, pardon Porošenko zradit svou vlast:
   1. Prezident Ukrajiny Peter Porošenko má občanství Švýcarska a Izraele.
   2. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko má občanství Německa.
   3. Gubernátor Dněpropetrovské oblasti Beňa Kolomojskij má občanství Švýcarska a Izraele .
   4. Zástupce gubernátora Boris Filatov má občanství Izraele.
   5. Náčelník SBU (Bezpečnostní služba Ukrajiny) Valentin Nalivajčenko má občanství USA. ... a ministryně financí ... nejen že má občanství USA, její hlavní zaměstnavatel je min. financí USA

   Smazat
  3. 6. Gubernátor Odeské oblasti Michail Saakašvili má občanství Gruzie.

   Smazat
  4. pro upřesnění - samotná Gruzie nedávno Saakašvilimu gruzínské občanství odebrala !

   Smazat
  5. Děkuji za informaci. Jsem z 10:02.

   Smazat
 2. Cílem mj. byla americká základna na Krymu a geostrategické oslabení Ruska. Tohle Anglosas tak snadno nepřekousne.
  Apropos, doporučuji k přečtení Tolstého Sevastopolské povídky.
  Vodolejka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:58 Vodolejka
   Díky za literární typ...
   Ukrajinu sleduji od začàtku,co tam ta banda
   zločinců chtěla a chce provést(provedla)
   je strašné...
   neboj se Vodolejko,oni to dostanou zpátky
   nejméně stokrát!Ale stejně mně nejde do hlavy a nemohu se s tím ani smířit ,že tato odporná ,prolhaná a nelidskà americko-izraelsko-eu "akce" se vůbec mohla rozpoutat..a v podstatě stále jede- NATO obchvat Ruska ,Sýrie ,uprchlíci,hysterické neutuchající napadání Ruska včetně sankcí,chaos všude v Evropě..atd..co všechno z toho resultuje!
   spadly mi totàlně klapky z očí a celé dva roky jsem nemohla ani dýchat hrůzou z celè té situace -
   promítlo se mi to do všeho ...jsem jiný člověk.
   j.

   Smazat
  2. Nesouhlas s kulkou do čela . Pro takového parchanta příliš milosrdné .Jinak souhlas za úsvitu a ranní rosy . Ale na šibenici s ním a hlavou dolů jako s Musolinim .

   Smazat
  3. Jsem pisatel toho komentáře z 10:06. Na své původní koncepci mého komentáře z 10:06 trvám, včetně kulky do čela. Tvé změny by narušily celkovou logiku dané koncepce. Jinak děkuji za Tvůj aktivní přístup!
   pražský vrabčák Čimčaro Čvirik

   Smazat
 3. Chazarský proamerický zmetek a vrah občanů Ukrajiny Prasečenko lže, kudy chodí!!Tehle lidská zrůda musí za své odporné skutky,které napáchal, určitě viset!!Není jiná alternativa, než aby byl potrestán,stejně, jako Saddám Husajn,nebo M.Kaddáfí,či Nikolae Čaušesku.Nový Majdan je na obzoru....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za rána, za úsvitu, za ranní rosy před nastoupenou jednotkou... A kulku rovnou do čela, aby neokřivěl, zmrd jeden prasečí!

   Smazat
  2. S jeho chazarskou "vládou" vytvořil ukrajinský kaganát.

   Smazat
 4. Porošenkův projev v Knésetu je především otevřené přiznání toho, že majdan byl financován ze zahraničí

  OdpovědětSmazat
 5. Stejně je to ironie, když židé odmítají prohlášení svého souvěrce Waltzmana (který vyženil příjmení manželky Porošenkové).

  OdpovědětSmazat
 6. Zajimave - vsude jsou souverci, dokonce i dcera Trumpa a ceske manzelky Ivany jeji dcera ma za manzela take souverce a ma s nim jiz tri deti.Taktez dcera Clintona
  ma take zidovskeho manzela. Pak se mozno ptat - kdo vladne v USA

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.