Reklama

středa 30. prosince 2015

Lhaní velkých nevládek aneb Krach společného světa


Image

Václav Umlauf 
30.12.2015 E-republika  
 Žijeme ve zvráceném světě, kde je možné beztrestně lhát na mezinárodní scéně, používat k tomu velkých mezinárodních organizací. A když to praskne, tak se hraje na demokratická betlémská neviňátka.

Před nedávnem jsme psal článek Zpráva Amnesty International o mučení na Ukrajině. Dokument je zdánlivě nestranný, protože ukázal, že obě strany páchaly mučení a porušily základní lidská práva v rámci trestných nebo bojových operací. Jenže zdánlivá reciprocita je v tomto případě hodně zavádějící. Na Donbase jsou zničena celá města a vesnice. Někdo to udělat musel. Dokument AI se rezolutně nepostavil na stranu skutečných obětí konfliktu: civilistů, žen, dětí, uprchlíků, protože tyto oběti v současné zprávě prostě pominul. Dále nespojil zvěrstva s nacionálně-fašistickou ideologií, kterou odsoudil Norimberský tribunál. Z výše uvedených důvodů považuji tuto zprávu za manipulaci, minimálně do doby, pokud nevyjde nový materiál AI.

Nedávno vyšla zpráva AI odsuzující ruské bombardování v Sýrii (Civilian objects were not damaged: Russia’s statements on its attacks in Syria unmasked). Nechci se zabývat touto zprávou stejně podobně jako předešlou. Letos už členský příspěvek na AI nepošlu, takže oficiálně přestanu být jejím členem a nemám povinnost tuto organizaci hájit. Pokud bere peníze od jiných sponzorů, tak ať pro ně dál dělá, co je třeba. Vůbec nemám chuť se stavět na ruskou stranu a říkat, že civilní oběti nebyly. Ale zpráva AI je psána zcela oficiálně pouze z doslechu, žádné šetření na místě, dokumentuje velmi problematicky 6 útoků. Použití kazetového střeliva je sporné, protože Katar je nakoupil na Ukrajině a teroristé je údajně odpalují v civilních čtvrtích sami. Tady by opět musel být jasně dokumentován původ těchto bomb. OSN odmítlo potvrdit závěry studie, není v ní zmíněno bombardování USA a NATO, které stálo také životy civilů a přitom probíhalo ve stokrát menší frekvenci. Takto se prostě slušné monitorování lidských práv dělat nedá. Je to škoda. Další z respektovaných organizací přestala sloužit společným hodnotám a nechala se koupit velmocemi do logiky studené války.

Další příklad tohoto krachu v prosinci ukázala International Atomic Energy Agency (IAEA). Její lhaní a manipulace ohledně Íránu běžely od roku 2008. Zajímavý byl styl naprosto jednostranné komunikace. Vedení sloužící zájmům USA se ani neobtěžovalo odpovědět na oficiální upřesnění íránské strany k probíhajícím šetřením. Viz například tento 117 stránkový dokument z Íránu. Oficiální odpověď zněla, že íránská strana nemá k postupu IAEA žádné námitky. Celé divadlo prasklo na konci tohoto roku zrušením embarga, protože jej nebylo jak fakticky doložit. Už v roce 2013 jsme psali článek kritizující celý postup velmocí používajících IAEA pro vlastní politické cíle (Proč se podepsala jaderná smlouva s Íránem až nyní).

A co je mnohem horší. Tato organizace používala falešné důkazy. A když byla usvědčena ze lhaní (jako v tomto případě), tak se ani neobtěžovala zveřejnit opravu. Izrael mohl mezitím beztrestně zabíjet univerzitní vědce a strašit nukleárním scénářem. CIA měla dodat americké administrativě rozhodující důkazy o vojenském využití jaderného programu. Nedodala nic a Spojené státy musely smlouvy podepsat, nebyly důkazy o obohacování uranu. Prostě a jasně, stejný scénář jako vylhaná válka v Iráku, ale tam si lhali Američané do kapsy sami. Viz článek Lhát až do hořkého konce. Jenže v případě IAEA jde o mezinárodní organizaci, která skrze RB OSN může na daný stát uvalit ekonomické a politické embargo, jako tomu bylo v případě Íránu. Zase byli postiženi nevinní lidé. Co je horší, nikdo na Západě nemá chuť se jim omluvit, ani to je nenapadne. Pak už žijeme ve zvráceném světě, kde je možné beztrestně lhát na mezinárodní scéně, používat k tomu velkých mezinárodních organizací. A když to praskne, tak se hraje na demokratická betlémská neviňátka.

Závěr není příliš povzbuzující. Velké světové organizace postupně vstupují na pole studené války a nechávají se zneužívat pro ideologické a mocenské zájmy, zatím převážně západního světa. Stejně bezmocné a nefunkční je dnes OSN a z velké části i její Rada bezpečnosti. Od 90. let začala ve světě eskalace unilaterálního násilí a použití vojenské síly, která se nechce před ničím zastavit. Smrt civilistů je nezajímá, ani rozvracení celých států. Ve světě plném uprchlíků (maximum od II. světové války), a navíc postiženém globálním oteplováním a dopady korporátního fašismu, nebude snadné žít. Tolik k PF roku 2016. 


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!

 
Související články:

29 komentářů :

 1. Je to žumpa, USA všem vnucuje svůj židoanglosazský národní kolorit, to je lhaní a přetvářka.

  OdpovědětSmazat
 2. Je všeobecně známo,že tzv.nevládní organizace jsou od
  někoho placeny.Jinak by nemohly existovat.Kdo je platí
  je tajné,ale dá se to vystopovat podle jejich hlášek.
  Kdo je platí není třeba vyslovovat konkrétně.Jejich
  zprávy hovoří za ně jasnou řečí.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amnesty International = Soros

   Smazat
  2. Spoustu nevládních neziskovek si tu platíme sami. Ve většině případů je z jejich proklamované náplně evidentní, že pod rouškou humanismu jsou to jen trójští koně. Pokud by se vládě a parlamentu podařilo sebrat moc (nebo povinnost) je podporovat, tak by se určitě pročistil vzduch a hochštapleři aktivní v těchto spolcích by museli o dům dál. Pro získání kontroly je nutné prosadit zákon o obecném referendu, trestně právní odpovědnost politiků, tedy zrušení imunity a jejich odvolatelnost. Bez veřejné kontroly je dnes vidět, že stranické vlády, ekonomicky provázané s pseudoelitami nemají žádné sebezáchovné vědomí a jdou klidně proti své zemi a voličům ve prospěch cizích mocností.

   Smazat
  3. Oprava textu:
   Je všeobecně známo, že tzv. nevládní organizace jsou od někoho placeny. Jinak by nemohly existovat. Kdo je platí je tajné, ale dá se to vystopovat podle jejich hlášek.
   Kdo je platí není třeba vyslovovat konkrétně. Jejich zprávy hovoří za ně jasnou řečí.
   Petr Majevský

   Smazat
 3. Svět chce být klamán. Tady záleží na tom, kdo takové zprávy čte. Jestli to čte OBČAN, pak jejich zprávy bere s velkou rezervou a obrázek si udělá sám podle dalších nezávislých zdrojů. Ale jestli to čte OVČAN, pak za vším zlem vidí Rusa a nikdo mu to nevymluví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano ale potom existuje jen několik vysvětlení buď je to placený lhář, snadno manipulovatelny a neinformovany naiva, a nebo blb.

   Smazat
 4. Všichni dokola vám lžou, celý svět na vás kuje neustále kuje pikle. Aneb, svět podle paranoidně schizofreních pošuků.
  Tady máte další lež:
  http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/meny/rubl-klesl-na-letosni-minima-siluanov-ekonomiku-ceka-dalsi-tezky-rok-1258669

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, i ruský ministr financí je lhář a agent CIA
   http://byznys.ihned.cz/c1-65037170-klesajici-ceny-ropy-i-sankce-drti-ruskou-ekonomiku-podle-ministra-financi-ceka-zemi-obtizny-rok

   Smazat
  2. U nás ve vládě minimálně dva tito kokotoidní pošuci,Sobotka,Zaorálek a řada dalších.

   Smazat
  3. Ta dojemná starost o Rusko. Sami jsme v hnoji. Až splaskne ta ekonomická bublina a bude po dotacích, my budeme platit a platit. Saudská Arábie, díky levné ropě deficit 66 bil. liber. Příští rok nebude lehký pro nikoho, ani pro nás. Pavel.

   Smazat
  4. 19:49

   Asi jsi neviděl Vánoční poselství prezidenta Zemana
   "... Celkově tedy můžeme říci, že skončila blbá nálada a že je důvod pro opatrný a kritický optimismus, pro pozitivní očekávání..."

   Polepši se.

   Smazat
  5. Jako sarkasmus to od Vás beru. Prezident Zeman si to užívá, říká to, co chce lůza slyšet. Náladu má každý takovou, jakou si vytvoří. V tom je naprosto svobodný. Pavel.

   Smazat
  6. Kdo je u tebe lůza?

   Smazat
  7. Blbe 18:37, dávat sem odkaz burešových serverů je opravdu troufalost. Jak řekl Bohuš v Dědictví: jsi opravdu tak blbý? Nebo jsi pouze odpad havloid?

   Smazat
 5. Lhaní a propaganda jede na plné obrátky.Nejen že je to podporováno USA,ale i EU,přece přímo k vůli tomu zřídili nějakou agenturu.Řekl bych,čím toho víc chrlí,tím jsou občané obezřetnější.Díky různým informačním kanálům,jako i NR,posuzujeme zprávy a hledá se přijatelná pravda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Goebelsovská propaganda rozvinutá po válce v USA a nyní využívaná i v Česku.

   Smazat
  2. No, řekněme si upřímně, že ani Rusko nezůstává v propagandě pozadu.

   Smazat
 6. http://blisty.cz/art/75859.html

  Píše Veronika Sušová-Salminen:

  Na Novinkách.cz je nyní anketní otázka:
  Schvalujete brutální praktiky CIA při výsleších lidí podezřelých z terorismu? Odpovědi jsou k mému nepříjemnému překvapení: 72,4 % ano a 27,6 % ne.:
  Tak si říkám, jak na tom vlastně tedy jsme s těmi západními hodnotami a s jejich přenášením do konkrétní praxe a s jejich deklarovanou universální platností.


  Podívejte se do zrcadla a uvidíte zrůdu asi tak na 72% ... Stačí vám to?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidi si zřejmě neuvědomují že dle americké definice je terorista kdokoliv protivladni a může to být i člověk morálně ctnostnejsi než celá vláda USA dohromady, jako jako J.Assange a nebo Showden který je spíš disident.

   Smazat
  2. hovinky a jejich klikače neberte vážně. Kdo má trochu za ušima už tam neleze, neregistruje se (boj s vetrnymi mlyny) ..
   A pravda, cast lidí stale veri, ze 9/11 provedli islamsti teroristé... nezajimaji se o deni kolm sebe, staci jim nova ct1 blesk a jsou v obraze. Diskuze pod clanky na hovinkach jsou stejne blbe jako bezobsazne. Proto bych neresil ani ankety tamtez.

   Smazat
  3. Ano - žijeme ve zvráceném světě. Server Novinky je sračkovitý bulvár už dávno. Pro prodej reklam píšou neobyčejný srajdy, vůbec se to nedá číst. A kupodivu, někteří to nejen čtou, ale ještě k tomu v diskuzi blafou ty svoje pologramotný sračky. Nedokážu to pochopit. A už i pisálkové z Novinek považují své diskutující za úchylné a sprosté bzuky. Často je diskuze zablokována -proč asi? Třeba zrovna teď k článku o zabitých horolezcích na Slovensku včetně těhotné ženy - co by asi tak k tomu psala ta přiblblá diskuzní stoka? Docela bych rád viděl, z jakého lidského odpadu se toto rekrutuje - že nemůžou být duševně v pořádku, je evidentní. Někdy jsou zablokovány diskuze i ke komentátorským článkům - téměř denně něco. Někdo ale tvrdí, že ještě horší hnus je třeba iDnes - internetové publikační aktivity začaly být nesmyslné a zralé na zákaz. Kdybychom na diskuzích neviděli dnes a denně, jakými praštěnými tvory jsme obklopeni, třeba bychom začali více věřit, že svět ještě lze dát do pořádku - takhle tomu věřit nelze, a snáze propadáme beznaději.

   Smazat
  4. Je to tak. Žijeme v jakémsi obludáriu, kde lež je pravdou a pravda lží. A vše posvěceno naší parlamentní demokracií. Že by byl konec "blbé" nálady? Ani náhodou.T

   Smazat
 7. Tahle civilizace je dobrá leda tak na Storno.

  OdpovědětSmazat
 8. Co se divíte? Největším sponzorem Amnesty International je Soros.
  To musí dost pálit, zjistit, že svůj šesták posílám do Sorosovy neziskovky...

  ...ale já už se takhle taky spálil. Proto když chci někomu pomoci, pomůžu někomu ve svém okolí, kdo je na tom bídně a nepotřebuju k tomu nikoho třetího.
  Navíc 100% mé pomoci jde adresátovi, a ne že 85%(to je skutečné průměrné číslo) prožere prostředník.

  OdpovědětSmazat
 9. AI sa nedala kupit velmocami k ich prospechu, ona bola zalozena k zakryvaniu smradlavych aktivit elit velmoci. Respektovana mohla byt iba nevedomymi hlupakmi..

  OdpovědětSmazat
 10. hrabě Kocharowski31. prosince 2015 11:12

  Další z respektovaných organizací přestala sloužit společným hodnotám a nechala se koupit velmocemi do logiky studené války.

  xxxxxxxxxx

  Ne velmocemi, jen jednou velmocí, USA.

  AI lhali odjakživa, přesně ve smyslu úsloví - koho chleba jíš, toho píseň zpívej!
  Vzpoměňte jenom jejich výblitky o tom, jak jsou v ČR "utiskovaní" cigáni.
  Stačila jedna taková "zpráva" o lických právech, a bylo jasno, která bije.
  Jde jen o to, strkat svůj drzý a prolhaný čenich do věcí, po kterých jim nic není, a tam, kde skutečně o něco šlo, tak tam taktně drželi zobák.
  Amorální autorita - AA.

  OdpovědětSmazat
 11. trochu k tématu a k dnešnímu "veselí" :

  https://www.youtube.com/watch?v=BKDUM2SAkpE

  :)

  OdpovědětSmazat
 12. Lhaní a vůbec lež je součástí života. Stačí se podívat na některý biblický film (produkce USA)a hned je jasno, za jakým účelem byl vytvořen. No a proč jsou svátky vánoční ? Celkem bych pochopil oslavu slunovratu, ale je to jeden velký kšeft.
  Členství v KDU-ČSL je jen soudržnost v mamonu, polností a spolek popletených babek, nic víc.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.