Reklama

čtvrtek 10. prosince 2015

Lidé nemusí mít drahou vodu a města nemusí mít zchátralé trubky, pokud ...

Radek Novotný
10.12.2015

Drahá voda, korupce na místo investic, smlouvy, které i politici prohlašují za nemravné či vazalské. Jsem jeden z mála, který se tunelování vodáren a našich peněženek postavil a obrátil se na justici. Netušil jsem, co mne čeká.


Po 14 letech soudních sporů mohu veřejně prohlásit, že justice v ČR řádně nefunguje. Kdyby obdobně, jak pracují někteří soudci, pracovali doktoři, či hasiči, tak je řada lidí a mezi nimi soudců, po smrti.

Mohu rovněž veřejně říct, že je krásné, když vám Ústavní soud (ÚS) dá za pravdu v tom, že Nejvyšší soud neplní své zákonné povinnosti. Stejně tak je určitou satisfakcí, když vám Ministerstvo spravedlnosti zaplatí bez soudů poněkud trapnou náhradu za neoprávněné průtahy českých soudů. Částka se pochybuje ve výši 15-20 tis.Kč za rok. Náklady na právní zastoupení, vedení řízení, jeho doplňování a sledování spisu, vývoje a konzultování právní stránky, stojí 20-30 tis.Kč/měsíc a soudy i koncerny to samozřejmě velmi dobře ví.

Nic z toho, co řekne ÚS a co zaplatí ministerstvo, ovšem neřeší a neukončuje fungování soukromých penězovodů v okresních vodárnách a vůbec nevede k ukončení protiprávního stavu, k náhradě škody a ukončení ožebračování lidí i měst. Přitom na soud jsem se obrátil již v roce 2002 s tím, že probíhá proces, který směřuje k protiprávnímu vytunelování okresních vodáren v ČR. Naivně jsem si myslel, že tím, díky soudům, vytunelování vodárny předejdu a pomohu tím jiným vodárnám, kde se obdobný proces spouštěl s jistým zpožděním.

V roce 2004 byly první dvě vodárny vytunelovány a žádné soudy do té doby ani nezačaly. Soudkyně Krajského soud v Brně v období let 2004 – 2008 vydala dvakrát zcela protichůdná rozhodnutí. Jednou mi dala zcela zapravdu, podruhé mne zcela utřela a tím dokázala, že logika jejího rozhodování je a bude "poněkud nešťastná", protože zcela popřela své původní závěry, přitom důkazy byly stejné.

V obou případech vydala nepřezkoumatelné usnesení, resp. jeho zdůvodnění a Vrchní soud v Olomouci ji usnesení vrátil k dalšímu projednání. Poté, co jsem VS v Olomouci upozornil na „kvalitu“ jejího rozhodování, soud v Olomouci rozhodl, že spor z roku 2004, (kterým byl tunel do vodárny zaveden), dostane jiný soudce. Ten do roka rozhodl, že jde o nemravný, pokoutný a protiprávní proces, který je od samého počátku neplatný. Po 7 letech soudů tak bylo možné v roce 2010 tunelování okresní vodárny zastavit, požadovat náhrady škod a vrátit vodu, její prodej i zisky z vody městům a obcím.

K mému překvapení se vedení tunelované vodárny proti rozhodnutí soudu, který je ve prospěch lidí, samotné vodárny a měst i obcí odvolalo a tunel díky tomu pokračuje dál.
V roce 2012 Vrchní soud v Olomouci přitom pravomocně rozhodl o protiprávnosti jednání kolem vodárny v letech 2002-2003 a 2005-2007, což dokládalo kontinuitu protiprávního jednání a nemravnost přípravy tunelu.

Vedení vodárny dokonce zaútočilo na soudce, který rozhodoval o protiprávním zavedení tunelu do vodárny v roce 2004. Pokusilo se ho odvolat. Tím soudní proces "zmrazilo", ale soudce, potvrzený ve svém postavení Ústavním soudem, v roce 2014 opět již podruhé potvrdil a zdůvodnil protiprávnost instalace soukromého tunelu do okresní vodárny.

Vedení okresní vodárny se opět odvolalo a když mělo dojít k jednání u Vrchního soudu, tak dva dny před jednáním soudu požádalo o přerušení řízení a poté se různí podivní pánové pokouší zkorumpovat ty, co podali žaloby. Nabízí např. investice do kanálů v obci, různé provize či podíly ve společnostech nebo účast v orgánech vodárny těm, kdo stáhne žaloby.

Mezi tím jsem došel k Ústavnímu soudu. Ten mi dal v letech 2014 a 2015 za pravdu a konstatoval, že Nejvyšší soud porušuje zákonná a ústavní práva občana České republiky a současně neplní řádně své povinnosti a dopouští se soudní zvůle. 

To, co následovalo v roce 2015 je ještě více šokující. Nejvyšší soud nerespektoval závěry Ústavního sodu a neprovedl to, co mu Ústavní soudu nařídil. Ve věci, kterou v dané kauze opakovaně neposoudil, opět nic z toho, co mu nařizoval Ústavní soud a dokonce v rámci dovolání tentokrát okresní vodárny, zúžil posuzování celé věci na jeden zákon, jeden paragraf a jeden odstavec a tím "vytvořil závazný právní názor". Obsahuje podmínky, které se mi podařilo snadno splnit a věcně i důkazně doložit, takže jde jen a jen o natahování doby tunelování vodárny.

Nejvyšší soud pak bez toho, že by splnil to, co po něm Ústavní sodu požadoval, vrátil vše k projednání Vrchnímu soudu. Právníci si vyměnili právní stanoviska a já napsal Vrchnímu soudu v Olomouci vlastní názor na to, co a jak se děje. Co jsem soudcům napsal, najdete v článku: VODA SE VRÁTÍ DO RUKOU OBCÍ.

Takže mi i nám držte palce, protože v roce 2016 přijde pravomocné rozhodnutí soudu, které může být pro řadu okresů České republiky zlomové, z pohledu toho, kdo bude v budoucnu lidem prodávat vodu, kdo bude inkasovat od lidí peníze a kde tyto peníze budou končit. V obnově trubek nebo na účtech koncernů v zahraničí?

Pokud vás zajímá, jak se dá bránit drahé vodě přes justicii, tak ho najdete na stránkách projektu PRAVDA O VODE.CZ 
Ing. Radek Novotný

32 komentářů :

 1. Ale, ale, zase jeden nepochopil, že v tzv. Česku se jedná o liberální tržní prostředí s neviditelnou rukou trhu s cílem maximalizace zisku a akumulace kapitálu. Nakonec kdo nemůže platit, je pro společnost přece nepotřebný a zbytečný...He? Pořád nikomu nedochází, že to mají vymyšlené a pojištěné??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem to trochu prolezl a vychází mně, že vodárny neprivatizovala "neviditelná ruka trhu", ale "jistoty a prosperita", společně se "zdroje jsou".

   Smazat
  2. Je typické, že i když ze strany vodáren dojde k masovému ohrožení zdraví, jako např. při otravě fekální vodou v Dejvicích a Bubenči, Magistrát ani nenapadne si vodovody vzít zpět do majetku města. Tak nás čekají další a další havárie a otravy, protože soukromníci na bezpečnost svých klientů - v tomto případě konzumentů vody - zvysoka kašlou a dodržují ji, jen když jsou k tomu zákony a častými kontrolami donuceni.

   Smazat
  3. Lidé kopou studny i v centru měst, návratnost investice 1 - 3 roky : https://www.youtube.com/watch?v=11yUrYrksjQ

   Smazat
  4. Vlastní studna - voda zadarmo dosmrti.

   Smazat
  5. Zadarmo těžko,stočné se musí platit

   Smazat
  6. Jak to stočné zjistí ?

   Smazat
  7. Stočné se dá zjistit jedině z vodného, pokud snížíte vodné, je to pro vás vhodné

   Smazat
  8. pokud neodebíráte vodu,tak vám stočné naúčtují
   podle tabulek na počet osob v domácnosti a to se vyplatí...nejlépe je odebírat minimum vody,které je určené na osobu a zbytek ze studny

   Smazat
  9. 19:13 máte pravdu. Ať si tu drahou vodu strčí do těch děravých trubek, trubky jedny.

   Stejně veřejné vodovody nejsou schopné zajistit bezporuchovost dodávek, ani kvalitu.

   Občas se pokaká celý město....

   Smazat
 2. NWO agenda jak vyšitá...pracující občan je jen zdrojem okrádání jejich terminologií řečeno - zbytečný jedlík (useless eater)

  OdpovědětSmazat
 3. Chtěl bych se vsadit, že voda zůstane v pařátech zahraničních koncernů. A rozhodne o tom naše prohnilá justice! T

  OdpovědětSmazat
 4. Ano mají to neprůstřelné. Zajímá mne pouze kde chtějí žít?

  OdpovědětSmazat
 5. České vodárny mají (díky dividendám) rozhodující podíl na tvorbě důchodů na vyspělém západě, protože akcie "našich" vodáren nakoupily jejich důchodové fondy. Např. Čevak "živí" rakouské důchodce atd.. Čěši se proto levné vody už nikdy nedočkají, důchodci na západě jsou na rozdíl od těch tuzemských "dlouhověcí". Blahopřeji, je to krásný příklad solidarity se západním bližním :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste popsal přesně. Jenže zákony karmy fungují. "Božím" trestem obyvatelstvu Západních států, za to, že má nemravné ekonomické benefity z neokoloniálního korupčního jednání svých nadnárodních korporaci u nás a i vůbec v celém světě je současná imigrační kalamita... Imigranti nesměrují k nám, neb ví, že u nás je bída. Všichni vesměs říkají, že chtějí do Německa a že se chtějí mít tak dobře, jako Němci.

   Smazat
  2. Jenže většina neví,že něco takového jako říkejme tomu třeba"karmické zakony"ať už jednotlivce nebo národa,vůbec existují.Oni myslí,že se vše děje náhodile,jako třeba že podle Darwinovi teorie.

   Smazat
 6. Vrátit čas zpět do roku 1990 a začít znovu bez Havla,Klause a jím podobným. Přesně tak jak říkal Havel - nebojte se, bude líp !!!
  A je ???

  OdpovědětSmazat
 7. Sobotku, Mládka a Urbana je třeba pověsit na kandelabry. Babise je třeba zastřelit za Úsvitu. Juracku je třeba defenestrovat.

  OdpovědětSmazat
 8. "Kdyby obdobně, jak pracují někteří soudci, pracovali doktoři"

  Máter na mysli třeba doktora Ransdrofa, doktora Bendu a podobné?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty víš něco o činnosti Ransdorfa v EU ? Napiš !!

   Smazat
 9. Já myslím, že soud s kontraverzním umělcem, který před ruským chrámem zapálil pneumatiky a posléze zapálil dveře ruské policie, je u nás důležitější.
  Až některé koze z Radiožurnálu takový umělec začne řádit před domem, bude se divit.
  Možná, že přistaví dodávku se semtexem.

  OdpovědětSmazat
 10. Spotřebitelé, zákazníci a naši milí odběratelé. Musíme vás informovat, že už je našlápnuto na poslední privatizační akci na zeměkouli a to p i v a t i z a c i vodních zdrojů a toků. Co to znamená si někteří dovedete představit, u vás minimální spotřeba a nám nejvyšší platby za H2O. Vaše MonSanto a spol.

  OdpovědětSmazat
 11. Nekupujte jim to. Kopejte studny, než to zakážou,...

  OdpovědětSmazat
 12. Klobouk dolů před panem Novotným, tomu říkám vytrvalost a trpělivost. Já už bych to dávno vzdal. Proti takové soudní svoloči bojovat na to člověk potřebuje celý jeden život. Říkám pořád, že nejhorší spodinou tohoto národa jsou soudci. Nejenže nejsou schopni rozhodovat včas, ale nemají ani pojem o slovu spravedlnost a navíc nijak nepomáhají nastolit funkční a morální soudní systém, prostě se jich to netýká.

  OdpovědětSmazat
 13. Voda je strategická surovina. Vláda, která ji prodá do soukromého vlastnictví a ještě ke všemu cizímu státnímu příslušníkovi, páchá vlastiradu.

  OdpovědětSmazat
 14. Výžení, nenavážejte se do soudců. Soudce jste vytvořili vy. Na práva se hlásí pětkrát tolik uchazečů, než mohou právnické fakulty přijmout. Vědomosti, které musí mít uchažeč, jsou vědomosti absolventa na jiných školách. Pak podstupuje běžným zkouškám, ty vyhážou počas studia dvě třetiny studentů. Přijde do praxe a zjišťuje, že bez známosti není nic. Deset let i více musí dělat poskoka za pár šlupek. Nedivte se, že když se dostane na lépe honorované místo, chová se jako predátor. Přitom činnost soudce je v podstatě 90 procent administrativa. Podstatně lépe jsou na tom notáři a advokáti, ti si mohou oficielně vydělat peníze jako každý jiný.
  Můj názor je, že soudcem by se měl stát člověk až projde alespoň dvěma stadii právničiny. Například když bude dělat firemního právníka a nesklouzne k podvodům. Soudce by měl dělat jen člověk na sklonku života, který je vyzrálý a nezáleží mu na penězích a moci. Spodní hranice by měla být minimálně 50 let a měl by mít možnost si vybrat tým dobře placených spolupracovníků. Hlavně by měl mít hmotnou odpovědnost. Takzvané oddělení soudní moci je jen arogance proti zbytku společnosti a je to jenom nástroj nelidského systému vyždímat z lidí co se dá.

  OdpovědětSmazat
 15. Bez morálky a cti celé společnosti nemohou být jiní ani její představitelé, potažmo třeba i ti soudci. Q.
  p.s. trochu mimo- legrační tematický výběr reklamy k tématu článku. Jak je ten Google empatický!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.