Reklama

pondělí 28. prosince 2015

Lidé se srocují proti aktivistům „blokády“ Krymu. To hlásí ne ruská, ale ukrajinská TV

- ea24 -
28. 12. 2015 Eurasia24

Proti účastníkům „blokády“ Krymu se vzbouřili obyvatelé Kalančaku, města v ukrajinské Chersonské oblasti. Vstupují do domobrany, která bude udržovat pořádek a chránit obyvatele i před aktivisty z krymské hranice. To není projev „ruské propagandy“, ale zpráva TV Ukrajina.


Místní obyvatelka Valentina Plotnikova, majitelka nevelké kavárny v Chersonské oblasti, říká, že se už opakovaně stala obětí účastníků takzvané blokády Krymu, kteří střílejí, kradou a bijí lidi, a to při shovívavém přístupu policie. Valentině vyhrožovali zabitím a jejímu muži zlomili při napadení čelist. Jí samotné pomohly příslušnice policie, které ji ukryly v kanceláři, zatímco policisté se podle ní jednoduše bojí.

Místní obyvatelé říkají, že aktivisté „blokády“ Krymu drží ve strachu celé město: ve dne kontrolují cesty a večer vtrhávají do jejich domovů, pijí a dělají výtržnosti v místních barech.

Podle lékaře zdejší nemocnice Lorise Kušnira je za vším takzvaný Patriotistický klub Ajdar, jehož příslušníci se neostýchají ani přes den chodit se zbraněmi a dopouštět se zločinů – jeden chlapec například musel podstoupit operaci poté, co jej postřelili do břicha.

Police tvrdí, že situaci kontroluje a že bez důkazů nikoho zadržet nemůže. „Fakta“ žádají také aktivisté „blokády“ Krymu.

Obyvatelé Kalančaku říkají, že se svými problémy zůstali sami. „Budeme vytvářet partyzánské oddíly, budeme je sami chytat a budeme je tak bombardovat, že z nich bude lítat peří. To je třeba dělat,“ řekl v emotivním projevu jeden z místních.

Do domobrany se už přihlásilo okolo stovky obyvatel města. Obrátili se také k prezidentovi s požadavkem ukončit zločiny aktivistů „blokády“ Krymu.

Celá reportáž v ruštině je zde:


Zdroj: reportáž TV Ukrajina
Foto: YouTube.com

6 komentářů :

 1. Slzy dojetí se do očí vkrádají, když zde člověk čte o tom, že si konečně i ta ukr. TV povšimla projevů odporu proti místním náckům.
  Cosi se tam přece jen začíná dít.
  Země v bakrotu, (US) Biden už není, co býval, EU je nad nimi v rozpacích a bez chuti to tam dál financovat, a Porošenko (kterého náš prezident Zeman kdysi zbrkle, tj. velice neprognosticky, nazval mírovým!!) chystá další kolo válečného dobývání východu. To aby snad "demokraticky" přesvědčil své ruskojazyčné spoluobčany o správnosti směřování té rozvrácené země. Na západ a proti Rusku. Do zcela koloniálního postavení, a role užitečných (pa)blbů ...

  OdpovědětSmazat
 2. Veru nech tam vznikne odboj nech vesaju fasismus na stomoch.A Porosenka nech obesia v Kyjeve.!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava textu:
   Veru, nech tam vznikne odboj, nech vešajú fašistov na stromoch. A Porošenka nech obesia v Kyjeve!
   editor
   PS: Prosím Ťa, nehuntuj tú slovenčinu! Si trapný!

   Smazat
 3. A co u nás?
  Ač je ještě situace podstatně lepší, polarizace je vysoká a roste. Za tichého souhlasu vlády s děním na Ukrajině i doma směřujeme k témuž.
  Děda.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dědové, kolik je vás vlastně?! Jeden, dva..., a to se pak kopírujete nebo klonujete?! Děkuji za odpověď!

   Smazat
 4. Svůj k svému, fašista k fašistovi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.