Reklama

středa 30. prosince 2015

Nad plánem našeho „osvobození“ jadernými hřiby... National Security Archive, Independent: Manuál nekrofilní pedanterie

U.S. Cold War Nuclear Target Lists Declassified for First Time30.12.2015   Střípky ze světa


O dokumentu, odtajněném Archívem národní bezpečnosti USA těsně před Vánocemi, už psaly i Novinky.cz a Právo. Řeč je o seznamu cílů amerických jaderných úderů z roku 1959. V příloze nabízíme  k prvotnímu zdroji komentář britského The Independent.Ten, co pár dní tajný není, sepsalo velitelství strategického letectva USA už v létě roku 1956. Jaderné inferno rozepisuje 1.100 letištím a 1.200 městským aglomeracím v SSSR, zemích Varšavské smlouvy i ČLR. Jen v moskevském regionu jich uvádí 179 a leningradském 145. Plných 69 však také jen v Praze a okolí (Beroun, Kladno, Kralupy nad Vltavou, Králův Dvůr, Neratovice, Psáry, Radotín, Roztoky, Slaný a Štěchovice). Morbidní partitura má na 800 stran. A je zatím – píše její vykladač přímo ze zmíněného Archívu - vůbec „nejobsáhlejším a nejdetailnějším seznamem jaderných cílů a systémů, jaký byl kdy odtajněn“.  Z „období studené války nebyl dosud odtajněn žádný srovnatelný dokument“.
Není to manuál sebeobrany. Cílem byl masakr, který odvetu vyloučí. Hlavně na americkém území. „Klíčovou prioritou velení strategického letectva“ – citujme znovu vykladače - „bylo zničení sovětských vzdušných sil“, paralyzující jejich odvetný úder na „Spojené státy i jejich síly v Evropě a východní Asii“.
Především tady se počítalo – uvádí odtajněný dokument - s „vysoce účinnými termonukleárními zbraněmi“ a „jadernými údery, explodujícími na zemi“. S plným vědomím, že vyvinou „obrovskou masu radioaktivního spadu“. Redukovat aspoň tyto následky by umožnilo nasazení pum, explodujících ve vzduchu. To ovšem dokument odmítá se zdůvodněním, že by to „účinek úderů snížilo“. V plánu bylo nasadit i nálože o síle 60 megatun. Tedy 4.200krát ničivější než ta, co sežehla Hirošimu. „Vítězství ve vzdušné bitvě je prioritou, jíž třeba podřídit všechna ostatní hlediska,“ stojí v odtajněné směrnici.
Osou plánu je „faktor krajně omezeného času“. Sázka na „dosažení cíle v počáteční fázi“. Už prvá vlna termonukleárních a jaderných úderů měla garantovat zničení minimálně „90 procent cílů v kategorii vzdušných sil“.  „Kolaps jejich struktur na zemi i pod ní.“ „Ranveje v kráterech.“  
   
Především ty na základnách v běloruských městech Bychov a Orša, kde byly dislokovány strategické bombardéry Tu-16. Jaderné pumy měly rozmetat i 18 československých letišť – v Ruzyni, Kbelích i Vodochodech, Bechyni, Brně, Čáslavi, Českých Budějovicích, Dobřanech, Holešově, Milovicích, Mimoni, Pardubicích a Žatci, stejně jako Bratislavě, Košicích, Piešťanech, Sliači a Trenčíně.
Tlustospis „šokujícími detaily“ neskrblí. Bez skrupulí doznává i to, že přinejmenším „vysoké dávce smrtícího radioaktivního spadu“ by byla vystavena nejen civilní populace napadených zemí, ale i „spřátelené síly a země“. Klíčové aglomerace východního bloku to nemělo potkat jen „kolaterálně“. Pro ty se počítalo se „systematickou destrukcí“. S „údery, likvidujícími veškeré průmyslové zázemí obranyschopnosti“.
Masivní útok, vedený záměrně proti civilní populaci, atakuje mezinárodní právo. Všímá si toho jak britský deník, tak glosátor z citovaného Archívu. Ten navíc s dodatkem, že Bombing Encyclopedia, jež tuto podkapitolu nekrofilní direktivy rozvádí do detailů, zůstává v režimu utajení dodnes.
A také vysvětlivkou, že tady se přímo navazovalo i na „koncepce vojenského letectva, pokud jde o dopad náletů na morálku civilního obyvatelstva“ už z II. světové války. Fazónu závazné normy jí vtiskl například text majora Muira Fairchhilda z roku 1940. „Útok na ekonomickou strukturu země“ – stojí tu doslova – „musí ochromit morálku civilní populace nepřítele“. Vyvolat tu v každém „strach z toho, že zemře či utrpí zranění on sám či jeho milovaní“. Aby „místo dalšího boje přistoupil raději na naše mírové podmínky“ a „donutil vlastní vládu kapitulovat“.
Autorům směrnice, plánující nás uškvařit, byly k ruce i čerstvější inspirace.  V podobě „poválečných studií společenských věd o potenciálním dopadu jaderného bombardování na morálku civilní populace“.
„Spojenecká vděčnost“ až za hrob má o pádný důvod víc.

25 komentářů :

 1. A u nás je veřejnost už 25 let masírována antikomunistickou propagandou, jak byla přehnaně hlídána státní hranice a jak byly bezpečnostní síly neustále ve střehu a jak surově se zacházelo s odpůrci režimu. A výše v článku je odpověď jak na talíři. Asi to bylo nutné.

  OdpovědětSmazat
 2. A u nás je veřejnost už 25 let masírována antikomunistickou propagandou, jak byla přehnaně hlídána státní hranice a jak byly bezpečnostní síly neustále ve střehu a jak surově se zacházelo s odpůrci režimu. A výše v článku je odpověď jak na talíři. Asi to bylo nutné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Irko v té době to bylo nutné.Škoda jen, že jsme ten plot na hranicích zbourali, dnes by se náramě hodil. Mirek

   Smazat
 3. Bohu díky za to, že Rusové neponechali nic náhodě a dneska by největší rozsévači demokracie dopadli špatně nebo vlastně ani už nedopadli:o) No a ten jejich věčný zadkoliz UK by bylo spláchnuto do moře raz-dva. O té bandě NATO v Evropě nemá cenu ani mluvit.Zkrátka Rusko s Čínou je drží na uzdě. To už se to totiž hůř plánuje s vědomím, že půjdu na věčnost taky.

  OdpovědětSmazat
 4. Jak říkal tovarišč Gromyko - pokud nám turci zavřou bospor tak do 5 minut uděláme nový....

  OdpovědětSmazat
 5. Jestli si někdo myslí, že tento plán není dnes v USA překopírován, doplněn, vylepšen a aktualizován, tak, aby se podle něho provedl jaderný útok na Rusko, Čínu a státy, které se nechtějí podřídit demokratické zvůli USA, ten je naivní člověk. USA dlouhodobě připravují podmínky pro vypuknutí třetí světové války, kdy napadeným bude Rusko a válčiště bude Evropa. Naivní Gorbačov opustil střední a východní Evropu a Američani mu slíbili, že NATO se nebude rozšiřovat. Výsledek všichni vidíme. NATO je na území celé Evropy až k hranici Ruska. Na Rusko jsou namířeny bezprostředně atomové rakety a obyvatelstvo Evropy je systematicky štváno proti Ruskému obyvatelstvu. Přepisují se dějiny, kdy osvobození od nacismu v roce 1945 se u nás už učí, že to bylo přepadení a okupace, Koncentrační tábory neosvobodila Rudá armáda, ale Ukrajinci, Banderovci byli hrdinové, my jsme nechtěli, aby nás Rudá armáda osvobodila, pomníky s rudoarmějci jsou bourány, malovány na růžovo a další urážky. A až USA začne demokratický útok na humanitární vyvraždění Rusů, my půjdeme v první linií a budeme jásat, tak jako jásáme na vraždění lidí v Oděse, protože jsou to rusky mluvící lidé, jásáme nad kroky Ukrajinské vlády, která střílí do vlastního obyvatelstva, jásáme nad kroky Lotyšské a Litevské vlády kde je pronásledováno Rusko mluvící obyvatelstvo! vše se souhlasem EÚ. Že jsme už otroky USA a nemáme už právo ani na vlastní názor to nám nevadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to smutné, ale je to tak!!!

   Smazat
  2. 12:22 Bohužel, je tady jeden podstatný rozdíl .. I když se většině z nás se to tehdy "moc nelíbilo", obyvatelstvo bylo, po zkušenostech SSSR z 2.světové války, systematicky připravováno pro případ konfliktu, budovány ochranné kryty, zajištěna evakuace obyvatelstva,výroby, zásobování, doprava, atd.
   Co je z toho nyní pro obyvatelstvo zajištěno ? Zůstali bychom zřejmě všichni jak "nazí v trní" !?
   Uvědomuje si to u nás ale vůbec někdo ?!!

   Smazat
  3. Velmi dobře popsáno...

   Smazat
  4. 13 11 to ano dnes by pro nás nebyly atomový kryty,krabičky záchrany, plynové masky ani ty tabletky které umožňují úpravu vody.

   Smazat
  5. Pravdivo napísané, ak si terajší posluhovači západu myslia, že už nie sme terčom, mýlia sa, kašlú kapitalisti na nás zvysoka, chceli zničiť poľnohospodárstvo a z nás urobiť otrokov, aby sme na nich dreli za pár šupiek. Kde ste tí, čo ste v 89 roku štrngali kľúčmi? Tento stav vám vyhovuje? Aj to ponižovanie? Asi áno, len mi je ľúto vašich detí

   Smazat
  6. promluvil jste mně z duše

   Smazat
 6. Jestlize bude napadeno Rusko jako zeme bude to SSA kdo zkusi prvni uder!-Ne NATO!!!Pravdepodobnost,ze to zkusi, se rovna skoro jistote.Ze strategickeho hlediska je jasne,ze 40-65% obyvatelstva SSA bude vyhlazeno vcetne aglomeraci kde ziji.Prvnim uderem!
  Pocitam,ze Rusove "obdaruji" SS 75% jadroveho .chemickeho a biologickeho arzenalu. Z toho mnozstva bude doruceno na kontinent zhruba 75-90% "darecku"... Europske zakladny budou paralyzovany taktickyma prostredkama a nasledne se obyvatelstvo Europskych zemi samo postara o ten prezivsi zbytek bojechtivych "nejlepsich vojaku zemekoule a prilehlych vesnic". Celej ten usackej cirkus je zalozen na principu dokonale souhry vsech zlozek a jestlize z toho retezu neco vypadne nastava chaos! A Rusove jsou si toho moc dobre vedomi a nepochybuju o tom ze to maji moc dobre promysleno a prubezne aktualizovano podle situace.Uvedomuji si, ze taky se jim neco "ujde" ale taky vedi ze to rozchodi...Europu nerozmlati,je to pro ne "nahradni ubytovani",tu prozehli konvencnima prostredky a nebude tady vojenska sila ktera by jim v tom mohla potencionalne zabranit.Nepochbuju,ze tady najdou spojence kteri jim v tom pomohou a pak prijde na radu "neutralizace" spiny ale ten uklid si udelaji europske zeme sami,- pod dohledem anebo spontanne.
  Nicmene tenhle scenar je nejpravdepodobnejsi protoze vychazi z letitych zkusenosti a ruske mentality.V konecnem dusledku to zaplati plebiscit at tady nebo za velkou louzi.Proto,ze lenosti anebo dusledkem obav z perzekuce neni schopen se zorganizovat a udelat si poradek na "dvorku".
  V nejblizssi dobe si kazdej hospodar" sklidi co si vypestoval"!Uz delsi dobu je mi z toho vseho blivno....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám stejný obavy a počítám s tím....

   Smazat
  2. Už Stalin říkal, jestliže USA neotevřou druhou frontu v západní Evropě, tak ruská vojska projdou celou Evropu a zastaví se až na pobřeží Atlantského oceánu. Dovedu si docela dobře představit, že by ztěch států na západ od nás asi moc nezbylo a to co by zbylo by bralo Rusy jako sovoboditele. Škoda už to mohlo být hotový a Amíci by si tolik netroufali. Mirek

   Smazat
 7. Tak trochu pro 17.32
  Ke druhé světové. USA podporovaly obě dvě strany, jak Hitlera, tak Stalina. Bylo v plánuýe USA s V.B. v roce 1941 letecky napadnou kaspickou oblast a vybombardují jejich naftové zdroje. Jenže Hitler je předběhl a Rusy napadl. Proto USA podporovaly obě strany, aby se ekonomicky vyčerpali a teprvve pak by zasahoval na starně vítěze. Jenže Stalin byl schopen Německo porazit i bez otevření druhé fronty. Proto tolik otálení s jejím otevřením.
  No a teď to hlavní.
  USA zdržuje od napadení Ruska nevědomost! I v době tak vyspělé špionážní techniky USA NEVÍ, co všechno Rus má a co všechno dokáže! Jsou si vědomi, nebo si to alespoň v USA připouštějí, že jaderný útok na R.F. by byl možná posledním okamžikem života na této planetě. Jo, kdyby měli jistotu (v USA), to by jinak jednali! Tomu věřte!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Zato Rusaci podle vas zadny plan zniceni zapadu se svymi tisicemi raket nepripravovali.
  Vy komunisti jste vskutku blbi jako hovna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsi si pořídil pas s biometrickými údaji a letenku do USA?

   Smazat
  2. Už jsi si pořídil pas s biometrickými údaji a letenku do USA?

   Smazat
  3. Už jste Anonime slyšel nebo četl o Mexicko-Kanadském průlivu? Nikdo z tehdejších a ani dnešních "vládců" neskončí v ráji! Martin von Brünn

   Smazat
  4. 18:59- hovno není blbý, jen "některým hovnům" je třeba pomoci ven! P.S. z Česka.

   Smazat
  5. 18,59 Atomovku vyvinuli, demonstrativně použili v praxi (jako jediní 2x na civilisty) a připravovali jaderný déšť pro tisíce měst od Prahy až po Peking - Američané. Nebylo to naopak. Rusové měli atomovku s několikerým zpožděním a zaplať pánbůh dohnali hendikep dřív než ambiciozní světovládci svůj plán uskutečnili.

   Když za agenta Gorbačova sověti ukázali vlídnou tvář, rozpustili VS, odstranili velkou část jaderné výzbroje a vyšli vstřícně s mírovými aktivitami, USA naslibovaly hory doly, NATO nerozpusuly, naopak po čase jej proměnily na výlučně útočný pakt a dál konspirovali (tentokrát již pouze proti Rusku). Přisunovaly rakety a základny do jeho blízkosti, začaly s vytěsňováním Ruska, přerušováním všech jeho ekonomických kontaktů etc. Tos jsou fakt. S tím nic nenaděláš.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.