Reklama

úterý 29. prosince 2015

Námořní rozvědka USA: ruské námořnictvo může s USA soutěžit o titul nejsilnější námořní velmoci


29. 12. 2015     zdroj
Ruské námořnictvo vyvíjí značné úsilí, aby zpochybnilo prvenství nejsilnější námořní mocnosti - USA. Je to uvedeno ve zprávě americké námořní rozvědky pod názvem "Námořnictvo RF: Historická transformace". Přičemž, jak poznamenává TASS, takový dokument je zveřejněn poprvé za posledních 24 let.


Je v něm uvedeno, že Rusko začalo a během příštího desetiletí bude zaznamenávat velké úspěchy při vytváření flotu 21. století, schopného spolehlivě bránit stát a "působivě, avšak omezeně, zasahovat ve vzdálenějších koutech světa, které jsou ve sféře zájmů Ruské federace."

Americká rozvědka rovněž konstatuje, že od roku 2000 Rusko cílevědomě a finančně usilovalo o obnovení ruských ozbrojených sil včetně námořnictva. "Pozastavené programy nyní směřují ke svému završení a nové poskytnou námořnictvu lodě a ponorky 21. století", je uvedeno ve zprávě.

Agentura EADaily již dříve informovala, že podle prezidenta Sdružené loďařské korporace Alexeje Rachmanova bude ruský loďařský průmysl schopen vyrábět nové letadlové lodě po realizaci modernizace loděnic, jejíž završení je naplánováno v roce 2019. Rachmanov také řekl, že Sdružená loďařská korporace má veškeré potřebné kompetence k zahájení výroby také vrtulníkových lodí. Tuto třídu zahrnují i Ruské federaci nedodané francouzské lodě "Mistral".


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

42 komentářů :

 1. To je dobře. Alespoň se mandelinka bramborová přestane rozlézat po celém světě. Škod už nadělala dost. Je nejvyšší čas, aby se zesrala strachy a schovala si ten svůj šrot doma.

  OdpovědětSmazat
 2. S ropou pod 40 budou mít problémy vůbec nakrmit obyvatelstvo. Na letadlové lodě a jiné podobné superdrahé hračky budou muset zapomenout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni už si zajisté poradí, dodávky diverzifikují odjinud, prodeje přesunují na východ. Jenom aby se to nepodělalo někde jinde, o čemž se ti ani ve snu nezdálo.

   Smazat
  2. Hmm, v 1991 a 1998 si evidentně neporadili.

   Smazat
  3. To ještě nebyl Putin prezidentem a konsolidace taky nějakou dobu trvá.

   Smazat
  4. 1:00

   Nezapomínej, že Putin se dostal k moci přesně ve chvíli kdy začaly raketově růst ceny surovin. Hlavně z tohoto pramenil jeho hospodářský úspěch a zvýšení životní úrovně Rusů. Dostal se k tomu jako slepý k houslím. Podobně jako např. Chavez.

   https://en.wikipedia.org/wiki/Price_of_oil#/media/File:Crude_oil_prices_since_1861.png

   Uvidíme jak si dokáže poradit pokud zdroje vyschnou.

   Smazat
  5. Zdroje určitě nevyschnou a ani americká loutka SA nemůže donekonečna prodávat ropu za šušeň. Má s tím sama problémy a kromě ropy prakticky nemá jiné komodity, navíc rozjela válku a podporu DAEŠ - to něco stojí, kdežto Rusové se snaží omezit závislost na surovinách krom toho mají špičkové vědce, vynikající zbraně a technologie, rozjíždějí zemědělství.

   Smazat
  6. 1:19

   Čínský hospodářský boom pomalu ochabuje a s ním i poptávka po ropě a plynu, navíc Irán se po skončení embarga chystá vrhnout na trh další nemalé množství. Každopádně, pokud se nejpozději do konce příštího roku nedostane cena ropy trvale aspoň nad 60 dolarů, tak to bude pro rusko obrovský problém. Do té doby mohou čerpat z rezerv které pak vyschnou.

   Smazat
  7. 1,32 Nechval dne před večerem. Ještě ani nezačal r.2016. Povyprávíme si o tom za rok.

   Smazat
  8. Nevypada to ze by rusove nejak stradali,ziji na penzi v Phuket Thajsko. Rusu je tu jak nablito, kazdej hotel plnej obycejnejch rusaku, jsou jich tu desitky tisic.Kazdy den prileta nekolik letounu primo z Ruska. Delaj tu bordel,chlastaj a jsou velmi arogantni a nafoukani. To priliz nesvedsi o te nizke zivotni urovni co v Rusku udajne maji. Jsem tu jiz nekolik let a jeste jsem nepotkal cecha.

   Smazat
  9. Co Ti to nalhali? Naco by měli prodávat ropu? Pro sebe mají dost a tu svoloč americkou a evropskou k ničemu nepotřebují.

   Smazat
  10. Na Pepka nereagovat. Je to placený troll z divize pro protiruskou propagandu. Nemá cenu se tím vůbec zabývat.

   Smazat
 3. K A:053. Asi jim doporučuješ nakoupit finanční deriváty (letadla) nebo úvěry (bubliny) v USA???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic nikomu nedoporučuju, ať si dělají co chtějí.
   Měli dávno diverzifikovat ale kašlali na to a vezli se pohodlně na ropném cenovém boomu. Putin vládne už 16 let a neudělal v tomto směru vůbec nic.

   Smazat
  2. 1,16 plácáš. Putin doslova zaskočil USA vyspělou vojenskou technikou - mimochodem je to docela slušný vývozní artikl, částečně rozjel a dál hodlá podporovat rozjezd ruského zemědělství, rozvíjí se celá řada technologických odvětví (GPS, procesory...)

   Smazat
  3. Podívejme se na na fakta místo žvástů. Tady je více než názorně struktura Ruského exportu:

   http://atlas.media.mit.edu/en/profile/country/rus/

   Jasně je vidět, že minerální produkty, s polu s kovy, drahými kovy tvoří skoro 90% veškerého vývozu.
   Co udělat hodlá mě nezajímá. Měl na to už 16 let.

   Smazat
  4. Tomu atlasu věří akorát khárlova kavárna .....

   Smazat
  5. 30. prosince 2015 1:38

   Pepku, tyhle linky vám rozdávají ráno na poradě? A ty sám těm naprostým blábolům věříš? A už jsi se zamyslel nad tím, kolik zbývá z exportu nám? Že jen mizerné platy našich dělníků? Ale to asi ničemu nevadí, viď, důležité je zvracet na Rusko... Tak sis zas vydělal pár shekelů...

   Smazat
 4. 1,38:
  1/ klesl vývoz RF obecně ale klesl taky dovoz z dolarové zóny. RF přesměrovává dovozy a platby probíhají v nedolarové měně.
  2/ dovoz se RF daří částečně kompenzovat nahrazením vlastní produkcí. Toto bude mít do budoucna vzrůstající dynamiku. Koneckonců, nakonec to může být tak "že bída naučí Dalibora housti, takže paradoxně všechno zlé může být pro něco dobré.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podobná, ještě hlubší ale časově omezenější krize postihla Rusko v roce 2009 (hdp -8%) ale housti se nenaučili. Uvidíme.

   Smazat
  2. No jo. Aby USA nepostihla krize jako v r. 2007. Podruhé už by to taky nemusely rozchodit. To virtuální bankovnictví a burzovní kasino jim taky nemusí vydržet navěky.

   Smazat
  3. Jsem rusofil a jsem na to hrdý! Zdar velkolepému Rusku! Ať žije Putin, největší světový státník!
   pražský vrabčák Čimčaro Čvirik

   Smazat
 5. Tady je zase rusofobů s prošlými informacemi. Rusko se samo odděluje od dolaru. Končí s platebními systémy, na př. Master card a přechází na čínský systém. Nízký kurz Rublu, jistě si vzpomenete, že ho Putin přikázal držet nízko, je pro Rusko přínosem. Za ruské suroviny a zboží se platí drahými dolary. A za drahý dolar je více rublů. Co si více přát. USA také naléhaly na Čínu, aby zvýšila kurz Juanu, protože na nízkém kurzu vůči dolaru vydělávala. V Rusku se platí rublem a nijak to nevadí rozvoji průmyslu, zemědělství. Právě naopak. Rusko se raketově rozvíjí. Vývoz nejmodernějších zbraní, jdou ve světě doslova na dračku, dosti nahrazuje ztráty z ropy. Bez plynu se západ zhroutí a tak bude i nadále platit. Průser bude, až bude Rusko chtít za plyn ruble. Dolar už moc jistý není. Čína bude, i přes malý pokles ekonomiky, stále kupovat ruský plyn a ropu. Má velké potíže se smogem, který se vlivem velehor na západě jen těžko rozptyluje. Čína musí přejít na plyn a atom. K tomu také kupuje od Ruska nové jaderné elektrárny s novými ruskými reaktory páté generace. K provozu potřebují odpad ze starých reaktorů, kterého je všude dost. Takovou technologii USA a západ nemá. A je toho ještě spousta. A potraviny do Ruska dodává zbytek světa mimo USA a Evropu. To je realita dneška a rusofobové se mohou třeba posrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymnímu 1:13 Rusové jsou na tom tak špatně, že vykoupili v nevýhodném kurzu spoustu podílů v ve fabrikách a společnostech s cizí účastí. Zahraniční investoři prchají a Rusům levně prodávají celé prúmyslové a obchodní komplexy. Kam půjde zisk z těch prodaných? Rusům. Promítněte si to na vlastní domácnost. A bude vám to jasnější.

   Smazat
  2. 2:52

   Růst HDP Ruska v roce 2014 byl zanedbatelných +0.5%, letos nastal propad o -4%, příští rok se očekává další propad o -2 % až 0% (podle cen ropy a plynu). To znamnená, že výkon ruského hospodářství se příští rok vrátí zpět někam k roku 2007. Procento chudáků kteří mají příjem menší než 10.000 rublů (3.260 Kč v přepočtu) je 14%!!! Rusů.
   http://www.themoscowtimes.com/business/article/over-2-million-more-russians-fall-below-poverty-line/552514.html
   Ale místní fanatičtí rusofilové budou stále tvrdit, že "Rusko se raketově rozvíjí" :-D Neuvěřitelný fanatismus a stupidita.

   Smazat
  3. Kavárník tomu věří...shit

   Smazat
  4. k : 30. prosince 2015 9:25
   Vševěde, ekonomika se sere uplně všude, problém s ropou je toho důsledek (neni odbyt -> netřeba vyrábět -> netřeba surovin ).

   Když už poukazuješ na pokles HDP ruska, ukaž taky data pro EU a USA, bude to zajímavější, ne ?.

   Dále : pokles HDP kvůli nižším příjmům z ropy (pokles ceny o 50% ) a růst průmyslu, který tento výpadek NE ZCELA narhadil se dá nazvat raketovým ... konečně .. kdo od koho kupuje rakety, že ?

   Koloděj

   Smazat
  5. 30. prosince 2015 9:25

   Pepku, to už jsi na tom tak španě, že musíš tapetovat? Jo, voni vám vlastně ráno rozdají předpřipravené "příspěvky" do diskuse, no jo, pokrok nezastavíš...:-D

   Smazat
  6. Anonymní30. prosince 2015 2:52
   matematika ti evidentně nejde. Rok 2014 ropa 100USD, kurs ruble 35 tj. 3500rublu za barrel. Konec roku 2015, ropa 36USD, kurs ruble 73 tj. 2600ruble za barrel. Co je víc? Krom toho inflace, rubl v roce 2014 není co rubl v roce 2015 ani v samotném Rusku, Inflace může činit kolem 20-30procent u základních věcí až 100%.

   Smazat
 6. Šustáček Lubomír30. prosince 2015 9:20

  Absolutní souhlas. Slepá ekonomická politika USA a EU s jejich bláhovým úmyslem poškodit Rusko, odejítím západních firem z jejich trhu, prodat zde západní podíly velmi pomohly Rusku. Zisk jde do Ruska, takže taková škoda jak předpokládalo USA a EU nenastalo. To je tak když nás řídí idioti z USA a jejich sluhové z EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Růst HDP Ruska v roce 2014 byl zanedbatelných +0.5%, letos nastal propad o -4%, příští rok se očekává další propad o -2 % až 0% (podle cen ropy a plynu). To znamnená, že výkon ruského hospodářství se příští rok vrátí zpět někam k roku 2007. Procento chudáků kteří mají příjem menší než 10.000 rublů (3.260 Kč v přepočtu) je 14%!!! Rusů.
   http://www.themoscowtimes.com/business/article/over-2-million-more-russians-fall-below-poverty-line/552514.html
   Ale místní fanatičtí rusofilové budou stále tvrdit, že "Rusko se raketově rozvíjí" :-D Neuvěřitelný fanatismus a stupidita.

   Smazat
  2. Šustáček Lubomír30. prosince 2015 10:02

   Jedna bitva válku nedělá. Když se na jednoho chlapa vrhne padesát chlapů, tak taky prohrává, ale když se tomu přizpůsobí a hlavně u toho myslí, tak může i vyhrát. Rus diverzifikuje svůj obchod, buduje přepravní kapacity směrem na Asií a je jenom otázka času, kdy bude mít příjmy z této oblasti a vyrovná ztráty i přes nepříznivé ceny ropy a plynu v současné době. Vše neni hned. Je to jenom otázka času a k tomu, kdo logicky přemýšlí to dojde a nemusí být ani rusofil.

   Smazat
  3. 9,27 I kdyby tomu bylo tak jak uvádíte, tak oproti dobám "demokrata" (který provedl násilný puč za dozoru západních "demokratů") Jelcina, kdy lidi nedostávali třeba půl roku důchody a platy (všechno si nacpaly do svých kapes jeho "demokradičtí" bratři oligarchové za aplauzu Západu, který se již třásl na velkokrádež tisíciletí) je to ohromný pokrok. A přitom RF nevykrádá celý svět jako USA, která má ještě mnohem větší část populace odkázané na potravinovou pomoc.

   Smazat
  4. Přitom za Jelcina (a jemu podobných) by Rusové a jejich ekonomika´neměly vůbec žádnou perspektivu. Všechno by si přivlastnili oligarchové s domicilem v cizině a cizí korporace, veškerý zisk by odtekl ze země a zadluženým Rusům by zůstalo pouze makat na cizím a oči pro pláč.

   Smazat
  5. 30. prosince 2015 9:27

   Pepku, koukám, že děláš 16 hodin denně. Ale jo, jen si dál blábol svoji písničku. Nikdo ti to stejně nežere, blbe.

   Smazat
 7. Ruské ozbrojené síly budou v příštím roce vybaveny řadou perspektivních robotechnických komplexů pro vojenské účely, oznámil v interview pro list Krasnaja zvezda náměstek ruského ministra obrany, armádní generál Pavel Popov.

  „V rámci zkušebních konstruktérských prací jsou testovány perspektivní robotechnické komplexy nové generace. V roce 2016 bude řada z nich předána vojenským útvarům", řekl Popov.

  Kromě toho zdůraznil, že moderní robotechnické komplexy jsou podrobovány zkouškám v ženijních vojenských útvarech a plní úkoly v oblasti odminovávání na území Čečenské republiky a Ingušské republiky.

  „V současné době používají ruské ozbrojené síly desítky robotechnických komplexů určených pro operace na souši i na moři, kromě toho pak stovky komplexů s bezpilotními létajícími přístroji, které dřív prostě neexistovaly. J

  Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151229/2037084/2016-ruska-armada-roboty-generace.html#ixzz3vnKmgbI4


  OdpovědětSmazat
 8. https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99%C3%ADda_Zumwalt

  Velmi hezká lodička. Co asi uvnitř skrývá za věcičky?

  https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99%C3%ADda_Gerald_R._Ford

  Také hezká lodička.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, asi to bude podobně kvalitní jako F35, takže ses udělal zbytečně.

   Smazat
 9. Pravděpodobně nejlepší současný bojový letoun páté generace: https://www.youtube.com/watch?v=9jmZaP1FeHM

  A není americký ale ruský. Jak je možné že takoví "barbaři žijící v zemljankách" mají takový letoun, který je možná lepší než nejdražší podobný letoun světa v rukou planetárního parazita?

  OdpovědětSmazat
 10. A zde jeho příští následník: https://www.youtube.com/watch?v=47YW7IMl9Og

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.armadninoviny.cz/nejista-budoucnost-ruske-stihacky-suchoj-t-50.html

   Smazat
 11. To, co Francie zaplatila za nedodání vrtulníkových lodí Mistral Rusku, trojnásobně přesáhlo částku, kterou za smlouvu zaplatila Moskva.

  Více: http://cz.sputniknews.com/byznys/20151230/2049794/rogozin-castka-francie-rusko-mistraly.html#ixzz3vocSFRmD

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.