Reklama

.

.

sobota 26. prosince 2015

Nové Rusko potřebuje novou elitu

Jurij Barančik
Jurij Barančik
26.12.2015  Regnum.ru

Čtenářům nové republiky předkládáme text, který je součástí veřejné diskuse o současné úloze ruských masových sdělovacích prostředků, o ruském vlastenectví, o "sociálních výtazích" a potřebě nové elity ruského národa.

 
Skandál se zákazem 38. vydání autorského programu Nikity Michalkova "Besogon" ukazuje na problém rusofobie v centrálních ruských televizních kanálech. Indikuje, ukazuje, že jméno pořadu je oprávněné - démoni se projevili a spustili povyk.

Zdá se, že je to takto – je třeba analyzovat veřejné poznámky známé osobnosti? Ale z nějakého důvodu v mono-etnické zemi, kterou je Rusko - v níž je Rusů více než 80%, jsou povoleny neuctivé poznámky na Rusy, ale pozice na jejich obranu – jsou zakázány. Odpověď je zřejmá - ti, kteří hovoří o údajné ochraně zájmů Ruska, často to dělají jen slovy, ale ve skutečnosti činí, aby mu ublížili. Pouze to dělají chytře, aby si toho oko nevšimlo.

Nemohu nesouhlasit s Edwardem Birovem: "Rozhořčení Nikity Michalkova nad rusofobií sportovního komentátora "Match-TV " a jeho zakrývání ze strany vedoucích pracovníků ve sdělovacích prostředcích, odhaluje důležitá otázku - ve federálních kanálech a seriózních ruských médiích jsou i nadále lidé, pro které je ruský svět podobný nevědecké fikci, nebo k němu mají vnitřně nepřátelské postoje. A tento problém není ani jen vnitrokorporátní (a to vysvětlil televizní kanál "Rusko 24" odmítnutím vysílání Michalkova), ale všeruský a civilizační. Je to klíčový problém pro ruský informační prostor.

"Besogon" Nikity Sergejeviče se svou obvyklou intuicí a režisérskou houževnatostí zachytil a vykreslil, možná i nevědomky, zásadní problém, který byl do té doby jaksi ve stínu. Souvislost mezi křupanskými výkony Ganapolskogo v ukrajinských médiích, uveřejňování zpráv rusofobnního twitteru ruského sportovního komentátora Andronova a tím, že reakce Alexeje Puškova na ně byla při opakovaném vysílání TVC vypuštěna a pak tím, že další celostátní kanál odmítl vysílat samotný program Michalkova - to upozorňuje, že mnoho ruských novinářů a hlav federální médií mají vztah k ruskému světu stejný, jako současná vláda v Kyjevě. Jenom to skrývají. (http://www.vz.ru/opinions/2015/12/15/783969.html ).

Dva nejdůležitější body tohoto tvrzení. Nejprve, že to je "klíčová otázka ruského informačního prostoru", a za druhé, "spousta ruských novinářů a vedoucích federální médií má k ruskému světu vztah stejný, jako současná vláda v Kyjevě."Jak řekl na jedné ze svých prvních porad vedoucí jednoho centrálního kanálu - "Nesledujte to, co říkám v televizi. Já říkám jednu věc a myslím si něco jiného", To znamená, že problém má masový a systémový charakter - 24 Rusko, TVC, Match TV. Kdokoliv by mohl uvést další příklady, včetně těch z nedávné minulosti RIA "Novosti", například, když jde do ruského informační prostoru pod stejným názvem vysílání s jedním obsahem, a na západ - se zcela odlišným. Ve skutečnosti liberálové i nadále řídí ruská elektronická média. O jakém druhu vlastenecké informační politiky v tomto případě, pak můžeme mluvit?Jakmile se Nikita Michalkov snažil říci hlavní věc - byl okamžitě vystřižen. Co pak říci o zbytku vlasteneckého ruského informačního prostoru, který se stále potácí za humny, bez jakéhokoliv financování ze strany státu a který pracuje za své? Kde je stát? Pro koho je?

Skutečnost, že významná část moskevské elity, a to zejména v médiích, Putinovo Rusko nepřijímá, nepřijímá ruský svět, nepřijímá těžkou cestu návratu země mezi světové velmoci. Oni to nepotřebují, protože to přináší nepředvídaná rizika a ohrožuje dosavadní dobrou existenci. Také společenské výtahy začaly trochu pracovat, a komu by se chtělo ustupovat těm, kteří jsou připraveni se s nimi rvát a bojovat za zemi? Proto se tato část elity jednoduše přetvařuje, změnila barvu, ale ne podstatu.

Opět platí, že nemohu nesouhlasit s Edwardem Birovem: "Poté, co se pro Krym zvedla vlna vlastenectví ve vysílání ruské televizi, změnila se tak, aby odpovídala historické výzvě a směřování vlasti. Ale to je externí, veřejný trend, a uvnitř médií mnozí zůstali, jak se říká, na svém přesvědčení. Do éteru říkají "Krym je náš" a vzadu mají zkřížené prsty. Mluví o boji nového Ruska - a nevěří v ideály boje. Říkají, že Ukrajina a Západ jsou útočníky a sami se domnívají, že vina je na Kremlu a Putinových osobních ambicích. Toto „podminování“ se často zcela otevřeně projeví obecným nezdravým sarkasmem pro všechno tradičně ruské. Kněží ruské pravoslavné církve jsou pro ně "pouze popové" Georgijevská stužka - "Mironjukův projekt" nostalgie po sovětském režimu - "špatné sny", oživení ruské armády - "vojenská síla", velká ruská historie - "soubor trestných činů a her" a podobně.

Řekl bych, že někdy přesvědčení zaměstnance "Prvního kanálu" není příliš odlišné od názorů zaměstnance "Echa Moskvy". Jednoduše jedna zpráva pro „Echo Moskvy“ a druhá pro "svobodný tisk". Slyšel jsem editora federální informační agentury, že se ptal, půjde-li dotazovaný na Navalného shromáždění na podporu demokracie. V další velké nakladatelství HR-tým při přijímání pracovníků zkoumali kandidáty v sociálních sítích - jestli podporují "režim" nebo „demokracii".

Mohu jen plně podpořit slova experta, protože jsem sám byl svědkem skutečného vztahu mediální "elity" k nové politice Ruska. Jen tiše sedět a "breptat". Ale jakmile Putin projeví slabinu, jsou připraveni k okamžitému zvednutí hlavy. A souhrnně "Echo Moskvy" nahrne téměř všechny rány. V čem je problém? Problém je v kádrech. Problém je v tom, že špatně pracují sociální výtahy. V regionálních médiích a na internetu je plno profesionálů, kteří jsou skutečně na vysoké informační úrovni a mohli by uvádět Putinův kurs do života. Jen kdo jim umožní dostat se na úroveň, kde to mohou realizovat?

"Proto, mimochodem, je nemotornost v oblasti podpory vidět stále více a více. Důvodem pro to není přehnaná horlivost a tmářství, jak byste mohli nabídnout, ale přesně naopak - výsměch ruskému vlastenectví a hodnotám ruského světa. Když zásadně nesouhlasíte s "politikou strany", ale jste nuceni ji dodržovat, je nejlepší možností odporu – dotáhnout ji do absurdity.

Chcete vlastenectví? Tady jej máte v takové formě a množství, aby bylo všem z vlastenectví špatně, ale přesněji řečeno z velmocenského šovinismu. Chcete kritiku Západu? Zde je primitivní protizápadní přetvářka. Chcete obraz moderního Ruska? Předhodíme Stevena Seagala, Depardieu a Roy Jonese jako nové Rusy, a pak si z nich uděláme legraci, když udělají chyby.

Výsledkem je talk show o politice, proměněná v nikdy nekončící cirkus nudných hlasatelů, který je stále méně přiměřený a stále více hysterický. Tisková agenda hlavního kanálu je omezena výhradně na Banderu a cenu ropy, zatímco vývoj v jejich vlastní zemi se jednoduše tutlá.

Ukázali například ruským občanům historický úspěch položení elektrického kabelu na dno Kerčského průlivu? Je to náročný úkol, který byl proveden v nouzovém časovém rámci, během několika dnů, za každého počasí. Přinesli reportáž o jedinečné obnově Sajano-šušenské hydroelektrárny? Kolik vidíme v ruských televizních zprávách závodech, agrokomplexu, tichých skutcích učitelů, lékařů, obyčejných pracovníků? Nic z toho není v éteru. A víte proč? Vzhledem k tomu, že redaktoři to nepovažují za zajímavé srovnání s trestnou činností a korupcí "- říká Eduard Birov.

Všechno je pravda, není třeba nic přidat. První kanály začínají ztrácet kontakt s realitou. Lidé jsou unaveni z hlučných show a zmatku. Při sledování klidných, ale zajímavých programů s účastí odborníků, aby lidé slyšeli argumenty a ne obscénní vyjadřování, získali by informace, znalostí a mohli by si pak utvořit vlastní názor. Potřebujeme pozitivní program, se skutečnými, ne vymyšlenými problémy. Se skutečnými hrdiny. Se skutečným každodenním životem. Ale kanály honí ratingy a lidé začínají od všeho hloupnout a nemyslet - kdy se vláda na to podívá?

"Mlčet a předstírat, že se nic neděje není o nic méně zločinné. Vzhledem k tomu, že to poskytuje živnou půdu pro šíření infekce. Na Ukrajině se domlčeli do potíží. Vždyť jsou zde aktivní účastníci občanské války a stoupenci masového vyvražďování obyvatelstva na jihovýchodě - dědici samotného Bandery. Odsuzovat zločiny a jejich samotnou existenci by se považovalo téměř za zločin. Ano, o tom je třeba volat. A vypalovat to horkým železem. Dokud není příliš pozdě.“ (http://cont.ws/post/163 823) - tato slova Nikity Michalkova by měla být poplašným zvonkem v našem boji za Rusko, protože zvon již zvoní a spoléhat se v těžké minuty na centrální elektronická a tištěná média bude velká hloupost.

Pokud budeme mluvit věcně, země potřebuje novou kádrovou revoluci v centrálních tištěných a elektronických médiích. A není třeba se bát, že prý přijdou jaksi nepřipravení lidé. Media mají takovou povahu, že se v nich lidé stanou profesionály ve velmi krátkém časovém období, bez ohledu na úroveň médií. A vedoucí roli v tomto procesu může zaujmout administrativa prezidenta, lámající tento mediální, a ne jen mediální systém, který do značné míry pracuje, nezahálí, ale otevřeně proti Putinovu kurzu dělá tiché sabotáže. Který se otevřeně pitvoří. Nové Rusko potřebuje novou elitu.


Zdroje:
http://regnum.ru/news/polit/2038324.html
http://www.chelemendik.sk/___429710228.html

Volný překlad pro České národní listy: P. Rejf

26 komentářů :

 1. Rok,dva...možná tři.Rusku dojdou brzy peníze,nebudou na válku v Sýrii,na sociální výdaje....nenamlouvejte si tady,že dobro zvítězí:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko je trpaslík, říkal Švédský král. Po Poltavě 1709 Švédsko navždy ztratilo postavení velmoci.
   Dobiji Rusko, pravil Německý Fridrich. V roce 1759 vstoupila ruská armáda do Berlína.
   Rusko je kolos na hliněných nohou, řekl Napoleon. V roce 1814 ruská armáda byla v Paříži.
   Vyhraji nad SSSR, tvrdil Hitler. V roce 1945 vstoupila ruská armáda do Berlína.
   Rusko je pouze regionální mocnost, řekl Obama v roce 2014.

   Vymazat
  2. Jsi blb bez znalostí dějin.Vymytý mozek ze školních lavic prolhaných,zaprodaných pedagogů,co jsou kvůli groši posraní strachy,blbeček,co se ještě nic nenaučil,takového sopláčka nebude škoda....

   Vymazat
  3. Jsi blb pro 10:47..

   Vymazat
  4. Jsi blb ..pro 10:48..dobro zvítězilo vždy.Běž si utřít zadek a zaskoč Schapirovi vyhulit...

   Vymazat
  5. A 11:14 ani nevíš jakou jsi mě na Vánoce dělal radost. Taková štěkání mě fascinují. Naplňuje je neskonalou radostí a štěstím, když někdo zuří. Děáme to dobře a díky ti. Co nejdříve se s podobným výronem žluči objev znovu. Potřebuju radost. Mnoho radosti. Tvoje záchvaty jsou pro mě lékem. A jsou lékem zadarmo. Krásné Vánoce přeju.

   Vymazat
  6. No, vy všichni, nemáte ani chvíli pocit, že u nás je v mnohém situace velice podobná? Že se jede všude podle stejného scénáře, který se vždy jen mírně upraví podle místních poměrů? Média nám jako tzv. celebritu představují kdejakého ořežpruta, jehož sláva vznikla leda tím, že je ještě obscénnější než ti před ním, popřípadě někde vystrčil do televize něco, co se mezi slušnými lidmi neukazuje ... Místo informací potřebných pro život nám cpou, kdo kde s kým a co dělal, kdo s kým spí, kdo koho podvádí, případně nám vnucují info o britské královské rodině. Proč by nás to mělo zajímat? Britská královna je pro mě stejná jako stará Kelišová, jen má prostě jiné hadry. Co je mi po ní? A pořád do toho, jak jsou Češi ve srovnání s tzv. vyspělými zeměmi v tom či onom zaostalí, hrozní, rasističtí, zbabělí, obvykle na nás nenechají nit suchou. V mladých vysloveně pěstují stud za vlastní národ (naštěstí se to zas až tak nedaří - zákon akce a reakce funguje bezchybně). A tak by bylo na čase se zeptat "qui bono?"

   Vymazat
  7. Pro 10:48 Komu hulíš péro, ty kreténe ! Jsi schopen stvořit tak akorát holou větu, holou jak vlastní prdel, tak zavři zobák !

   Vymazat
  8. Pravda, pravda 11:10. Zatím každý kdo si troufl na Rusko, tak dopadl velmi špatně - každý dostal pořádně na prdel. Jinak by to nedopadlo ani kdyby se Rusko pokusil porazit trpaslík Husein Obama-Muslim.Ten ubožák ani neví co říká a do čeho se hrne. Až se seznámí s hystorií Slovanských národů, potažmo Ruska tak stáhne ocas mezi nohy a odtáhne tam odkud přišel - do Africké pustiny.

   Vymazat
 2. Média ,to je mocná zbraň .Jestli Putin a ruská vláda nechá bez zásahu tuto část médií,které se zmocnili nepřátelské a proamerické živly nadále (v podstatě jako pátá kolona) působit,může se jim podařit rozeštvat vzhledem k ekonomickým problémům značnou část občanů.
  Kam to vede , když se většiny sdělovacích prostředků
  zmocní bezcharakterní a zaprodaní lidé,vidíme v současnosti názorně u nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pre celé dejiny Ruska je typické, že ruská "verchuška"je zahľadená do Európy, do Ameriky. Tento problém riešil Stalin krutým vraždením, ktoré na druhej strane zabránilo kolaborácii s Hitlerom. Nie je to ale iba problém Ruska. Elitárstvo elít vedie k tomu, že sa v hĺbke duše dištancujú od národa a jeho, v Rusku až sebaobetujúceho sa, vlastenectva, od prostých občanov a svoj vzor nachádzajú kdesi mimo, neraz u toho, kto je objektívne nepriateľom. Našťastie v naozaj ťažkých časoch,sa vždy znova objavuje pozoruhodná sila národa v tom, že z akéhosi "úkrytu", "zálohy" vystupujú jednotlivci schopní "zradiť" túto elitársku "všehoschopnosť". Tieto skôr či neskôr podporia úsilie vodcu smerujúceho k upevneniu národnej svojbytnosti, suverenity. Táto prekvapujúca životaschopnosť národov desí globálne elity a preto vedú tak intenzívny boj práve proti línii rodina-národ-národný štát. Ona je zdrojom národnej "nesmrteľnosti". Ona vie proti individualizmu,pažravosti konzumu, egoizmu, rozkladu morálky postaviť kolektivizmus, zachovanie tradícií a tradičných hodnôt. Možno bude táto sebazáchovná sila raz rozložená a zničená, ale ja dúfam, že dnes to ešte nebude! Postupne sa formujúca nová národná elita naznačuje, že táto moja nádej má svoje opodstatnenie.

   Vymazat
  2. Vážený Jaroslav Vinduška 26. prosince 2015 21:39. Zatím se to o čem píšete, tedy rozvrátit národní uvědomění v Rusku nikomu nikdy nepodařilo - že už těch pokusů bylo dost a dost. Rusové se sice vydávají za Slovany, ale nejsou to čistí Slované, pouze s nimi splynuli a převzali jejich zvyky a víru. Stalo se to ve velmi dávné minulosti a od té doby se Rusové považují za Slovany. Rusové byl původně jeden z hrdých Vikingských kmenů. Po tom co splynuli se Slovany a jako Slované začali vystupovat,kdy Slované dodali novému národu houževnatost a Vikingové vytrvalost a hrdost, tak si na nich vylámalo zuby již velké množství dobyvatelů. Stejně to dopadne i v současnosti, pokud si někdo dovolí do Ruska vstoupit jako dobyvatel a nepřítel.

   Vymazat
 3. Podobnost čistě náhodná a našími medii?Vymývání mozků je na prvním místě a daří se jim. Ale chci upozornit na jinou věc. Problém není to jen současný. Kdyby jste si přečetli knihu Svjatoslava Rybase:Stalin krev a sláva, kde jsou podané nově dějiny SSSR bez Chruščovových výmyslu, viděli by jste, že tatáž situace byla v SSSR v polovině 30.let.Tehzdy Stalin vyslovil onu známou větu "Kádry rozhodují vše". Je vidět, že i v současném novém Rusku stojí tento problém na pořadu dne. Nakonec Pjakin (leva.net)o tom mluví neustále.Problém je v samotné vládě, v nejbližších spolupracovnících Putina. Když si srovnáte, co píše Rybas, je ta situace stejná jako přes kopírak.

  OdpovědětVymazat
 4. Zmocnit se médií a ovládnout je, to je hlavní snaha těch, kteří chtějí mít v rukách reálnou moc, avšak bez následků z výkonu téhle moci. Oni nic, oni muzikanti, oni přece jen šíří "slovo boží". tedy slovo svého boha.

  OdpovědětVymazat
 5. Všechno toto proběhlo a probíhá denně i u nás. TV kanály jsou přehlceny stupidními seriály, vyprázdněnými soutěžemi v nichž vítěz získává více peněz nežli dělník za 10 let, sportovními šou se stejnými výsledky a překrucovanými i přímo lživými zpravodajskými relacemi. T

  OdpovědětVymazat
 6. Fidel: "Žádný stát nelze porazit z venčí, jedině když se rozloží sám zevnitř". Putin bude muset oprášit příručky Stalina, nedá se nic dělat. Ale faktem je, že Ruská elita vždy inklinovala skrytě, nebo napolo skrytě, nebo dokonce otevřeně k západu. V době Napoleóna, vysoka elita hovořila mezi sebou převážně Francouzky a celé roky pobývala v Paříži za peníze z výnosů dřiny mužíků na svých statcích. Před druhou světovou válkou mnoho sovětských důstojníků vzhlíželo k německému drilu a perfektně ovládali němčinu a mnoho pro svojí loajalitu k Německu muselo jakýmkoliv způsobem odejít z Krásnoi armii. Dnes člověk sleduje jak ruské tenistky hovoří jenom anglicky a pohybují se jenom v západním cirkusovém světě, ruská elita tráví dovolené na západě, děti ruské elity studují na západě. Ale první vlaštovky opatření Putinovy vlády už jsou tady. Všem úředníkům ve státní správě byl zákonem vysloven zákaz mít v zahraničí bankovní účty. V Číně dokonce přijali zákon, zakazující státním úředníkům vysílat své děti do zahraničních západních škol v Evropě a v USA. Jestli si někdo myslí, že jsou to zákony potlačující demokracii, musí vědět, že USA má zákony, které američanovi ukládají podávat daňové přiznání když pracuje kdekoliv na světě, kde bezpečnostním složkám dávají zákony USA možnost zavřít kohokoliv kdo je podezřelý z terorismu na neomezenou dobu a bez soudu, kdy zbavit se Amerického občanství pro koholiv je horší a těžší než ho získat, kdy nesmíte mít jako Američan mít účty v cizích bankách. Takže jak řekl a napsal Fidel, stát je možné porazit jenom když se rozloží sám zevnitř a Rusové musí dávat bacha, aby tomu někdo nepomohl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fide mluvil vždy pravdu. T

   Vymazat
  2. hrabě Kocharowski29. prosince 2015 17:50

   To není podstatné, hlupáku. Podstatné je, že zrovna v tomto pravdu měl. Mluvil o Kubě, hlupáku.

   Vymazat
 7. Jsem překvapen, že v Rusku jsou na tom podobně, jako my tady? Myslel jsem, že Rusové mají svá média již pod kontrolou. To ale ovšem exponenciálně zvyšuje hodnotu práce, kterou Vladimír Putin vykonal. Ale on už to vlastně vysvětloval v nějakém dokumentu, že se opírá o přímou podporu lidu, čili stejně jako náš Miloš Zeman. Pak ovšem vyvstává otázka, jaký smysl má celý ten konglomerát, co sráží národ k zemi?

  Jsem z generace, které dokonale vymyli mozky. Celá devadesátá léta jsem prožil v totálním brainwashingu. Až někdy po roce 2000 začala ta titanová helma praskat a do roku 2010 už bylo zřejmé, jak odporným způsobem nás zneužili.

  Toto je trauma, které si moje generace ponese do konce života. Možná, že to někomu připadne nadnesené, ale je to podobné kolektivní trauma jaké měly předešlé generace z nacismu. Tehdy jsme se stali kořistí Hitlera, v 89´ jsme se stali kořistí vítězů studené války. Kořistí, která byla zotročena těmi nejsofistikovanějšími metodami. A právě brainwashing může za to, že si spousta lidí ještě vůbec neuvědomuje, v jak těsné neokoloniální svěrací kazajce jsme navlečeni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Миропорядок. Документальный фильм Владимира Соловьева.

   Pokial by bolo mozne k tomuto filmu vytvorit ceske tituly a hodit to sem, velmi by som to ocenil. Dakujem.

   Vymazat
  2. Příteli to by jsi chtěl asi už moc. Zatím vkládám originální verzi. Třeba se někdo najde kdo ty titulky udělá.

   https://www.youtube.com/watch?v=ZNhYzYUo42g

   Vymazat
 8. všetky médiá ovládajú chazari - aj u nás, aj u vás, a aj v Rusku - takže - v podstate sme všade mimo oficiálne kanály, TV a tlač, rovnako na celom svete, je to len lastovička v Rusku, závan vetra, a po čase to dostane punc odplaty a noviny a TV prejdú do ruských rúk, čo sa u nás nestane -

  OdpovědětVymazat
 9. Vy si to predstavujete nejake divoke. Neco, asi jako u nas. To tak neni, ani zdaleka.
  No, faktem je (a je to vsude, i u nas), ze se otriskavaji korupcni kauzy a trestni ciny, ignoruji, jakekoli hospodarske uspechy. Je to snad u nas jinak?
  Ale neni to zase na vsech federalkach, no medialni svet je jakoby "z jednoho vrhu" ze zcela jinych pricin.

  Dalsi skutecnosti, kterou pisatel ignoruje, je to, ze samotni Rusi nazivaji bednu "debilizator" a jsou velmi vnimavi, daleko od zapadnich cumilu.
  Tzn. nedaji se ovlivnit. Ale televize se o to prozatim nepokousi (Krome Dozhd TV). Pervyi kanal je moskovska hlasna trouba oligarchu. Nejstupidnejsi porad je "Davayi pozhenimsya". Ten jeden stcaci na to, abych si udelal predstavu o majiteli.
  A opet, v Rusku s tim nemaji problem. De;aji si z pervovo prdel vsude, dokonce ve velkem i v Moskve.

  Mezitim nutno zminit, ze mimo ORT jsou vsechny TV soukrome. Vcetne Pervovo kanala, Rossyia 1 i Match-TV (prednedavnem Rossyia 2).
  Fedwralni neznamena, ze jsou verejnopravni. Federalni status dotalo 20 TV stanic. Ten "status" jim zarucuje prijem ve vsech oblastech Ruska s casovym posunem vcetne. ORT bezi ne moc dlouho.
  Ten status jim (a to naridil Putin) dale zarucuje, ze je lide budou prijimat bezplatne. Jak v terestrialu, tak na satelitu i v kabelovce.
  O ten status mohou kdykoli prijit, kdyz naserou nekoho, kdo si zrovna uziva mocensky vliv.
  Ten "vliv" ovsem temer VZDY odrazi zajem vetsinove pozice Rusu samotnych.

  Takze, ty, co si za chrbtem mysli sve (a vedi to o nich i ridici taxiku) si nemohou dovolit ani ceknout. Ovsem zkousi to pres pretlaky/ignorace/cenzuru, zminene v clanku.
  Vysledek bude stejny jako v pripade Dozhd TV. Jednou prestreli. A staci malinko. Na tu televizi se pustila temer cela Russia za prebarvovani historickych faktu. Telefonaty se netrhly a lide DONUTILI provozevetele "vykopnout" tu ves z nabidky programu. Vylozene je samotni zakaznici vystvali.
  Proc autor nezmini RenTV, LifeNews a ostatni, ktere se naopak strefuji do cerneho.

  A jeste, trochu uprimnosti k samotnym moderatorum (ne jejich, k nim) by take neuskodilo.
  Vycita jim, ze nejsou "prispusobivi". Divne, no je to tak. Pred 7-10 lety se vsichni politici objimali se zapadem, samy pritel, partner. Merkelova je nejlepsi.....
  Jedno male, trefne hladce-obratce a situace je jina. Mezitim si moderatori vytvorili zapadni svet, maji vsude zname, rochni se spolu s moskevskymi hvezdami ve Spanelsku.....
  Je NUTNE vedet, CO JE TO ZA CLOVEKA, KTERY CHCE BYRT VIDEN, OSLVOVAN A UZIVAT SI SVETLO KAMER.
  Tomu v tomto pripade berete cely "svet", ma prirozeny obranny reflex a strach, zajiste se namasti psychousi v centralismu bezne.

  Moderatora ani medialni hvezdu nezajima politika, nezajima pocet mrtvych na Ukrajine, zajima ho pouze "ja". Kdekoli ve svete.

  OdpovědětVymazat
 10. Ano, Ukrajina, Sýrie, to jsou ty drobnější problémy. Děda.

  OdpovědětVymazat
 11. Ked ludia ziskaju cit pre pravdu, ziadne media IM nepomozu...

  OdpovědětVymazat
 12. A v jakém supermarketu se ta elita prodává?
  Elita je taková , jaká je. Záleží na tom, koho za elitu považujete.
  Mně se to, co se u nás samo za elitu vydává, také nelíbí.

  OdpovědětVymazat