Reklama

úterý 1. prosince 2015

Od ledna 2015 je ve státech EU uzákoněna minimální hodinová mzda!

1.12.2015 přišlo mailem

Z pohledu reálné minimální hodinové mzdy je v ČR 80% žebráků, což je zřejmě
Opět jedno naše světové prvenství! Za to můžeme poděkovat Odbornému Drancování Státu (ODS) a jí podobných.


Tak se milí pracující potěšte:
Lucembursko       8,69 €
Německo              8,50 €
Francie                  8,03 €
Nizozemsko          7,96 €
Irsko                     7,65 €
Belgie                   7,48 €
Velká Británie      7,36 €
Řecko                   3,86 €
Španělsko            3,78 €
Malta                   3,35 €
Slovinsko              3,03 €
Portugalsko          2,62 €

Česká republika 1,58 € !!!

Z pohledu reálné minimální hodinové mzdy je v ČR 80% žebráků, což je zřejmě
Opět naše světové prvenství! Za to můžeme poděkovat Odbornému Drancování Státu (ODS) a jí podobných.

A je třeba dodat, že ceny výrobků a služeb jsou u nás stejné a mnohdy vyšší, než v uvedených zemích.

To potěší ... fakt jo!!! Ještě, že ta "REVOLUCE" byla, neboť jak známo, PENÍZE KAZÍ CHARAKTER !!!

A tak zůstaneme nadosmrti "CHARAKTERNÍ UBOŽÁCI" !

40 komentářů :

 1. Hele Dvořáku, ty jsi placený od počtu komentářů, když jsi zveřejnil dva ,komentáře během dvou minut. První o dvou větách, druhý o jedné.
  Přitom bylo možné obě komentáře věcně spojit do jednoho. To víš, hlava není jenom na česání.
  Mlčící většina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nebo že by mečící jednotlivci?

   Smazat
  2. Mně spíše vadí ten sprosťák, co sem v noci zasemeňuje svoje hnusné výkřiky a dělá z toho tady stoku.

   Smazat
  3. Hele Dvořáku, ty jsi fakt placený od počtu komentářů, když jsi zveřejnil 5 dalších komentářů v čase od 16:27 do 17:31.
   V těch komentářích tapetuješ ty své tupožvásty a žbrndokecy, které nemají s článkem žádnou souvislost!!! Zřejmě si n-letý adolescent, který si tak chce nabudit své hormony. Ví o tom cenzor?!
   Mlčící většina

   Smazat
  4. Nezáviď, většino!

   Smazat
 2. asi došlo k drobné nesrovnalosti. +Minimální mzda je v ČR 55,- Kč/hod což je cca 2,03 eura/hod. což je stejně o 1/2eura za Portugalskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:44

   To se počítá čistá mzda (každý stát má totiž jiné daňové zatížení - jinak by to srovnat ani nešlo - a podle Německa mi to tak přibližně také vychází). Při dnešním kurzu ČNB by to bylo 1,78 Euro u nás. A teď ještě, z které doby je ten výpočet - v tom je ten rozdíl proti tabulce.

   Smazat
  2. 16:44

   Zde je upřesnění, jen pro pořádek, že se jedná o čisté mzdy.


   http://www.finance.cz/zpravy/finance/447311-oecd-minimalni-mzda-pod-lupou/

   Smazat
 3. A ty vysoké důchody!!! Např. v Řecku nyní 800 EURO !(dříve 1200,-),V Polsku 540 EURO a v naší prosperující kolonii 340 EURO !!!!!!!Takže opět na špici-odzadu!!!!Být kolonií US a Německa se vyplácí!A platy?Sotva čtvrtinové!Odborné Drancování Státu má skvělé výsledky!A na to,abychom těmi otroky zůstali bdí zejména Singer ten nás likviduje trvale kurzem Kč a velegauner Dlouhý z HK(kde je čestným prezidentem asociál Drábek!),který požaduje ještě více zlevnit práci v ČR!!!Nakopat tuto zrůdu do pr.ele je málo!
  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
 4. Kdepak nám soutřetí Kraďousek udělal chybu ? Respektive Lidovci, ods, top09, socdem, zelení, ODA, US-EU,.......... to jsou HAJZLOVÉ , ti za to mohou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:01 Nene, ti jen hájí zájmy určité skupiny lidí a ani to neskrývají. "Hajzlové" jsou ti pomýlení, kteří je proti svým zájmům volili a volí. Ti za to mohou.

   Smazat
 5. Kdo dělá za minimální mzdu zřejmě nic pořádného neumí a měl by se nad sebou zamyslet, speciálně pokud se jedná o chlapa.
  Dále by mě zajímalo kolik Dvořák zaměstnává lidí a kolik jim platí. To samé v případě Davida jiných "nadávačů na poměry".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo takže by měl být každý PR manager a odpadky bude vysypávat nějaký docent z Plzně a stát mu to doplatí.

   Smazat
  2. 17:34

   Ale komunismus již nastal přece. Jak jinak nazvat to, že se nakupují nesplatitelné úvěry, které se hodí do koše a místo nich se dotisknou peníze a pustí opět do oběhu ? A jen tak pro zajímavost - Evropská Centrální Banka takových "peněz" vytiskne za 60 mld. Eur/měs..A již od začátku letošního roku.

   Smazat
  3. Tebe bych chtěl poznat !!!!!!!!!!!

   Smazat
  4. 17:10

   Tuším, že toho o světě okolo sebe asi mnoho nevíš, že ? Jinak bys něco takového nikdy nemohl napsat.

   Smazat
  5. 17.10 Pochybuji, že víte o čem píšete. Někdy jsem byl opravdu rád, že jsem byl svým zaměstnancům i sobě schopen vyplatit minimální mzdu. Např. v době, kdy mi náš stát dlužil za provedenou, převzatou a vyfakturovanou práci půl roku statisíce Kč. Když jsem to urgoval, se zlou jsem se potázal, mám si prý půjčit v bance. Oni přece za nic nemohou, nejsou peníze ..... Příště už jsem od nich žádnou zakázku nedostal .... L.S.

   Smazat
 6. Česko také schválí minimální hodinovou mzdu na stejné úrovni jako Německo. Bude to nutné kvůli všem pracujícím běžencům, kteří tuto mzdu budou pobírat za náročnou práci - za mírumilovné chování v imigrantských střediscích.

  OdpovědětSmazat
 7. 18:47

  Ano, jedině tak :-D .

  OdpovědětSmazat
 8. Srovnání výše minimálních mezd v jednotlivých státech EU i naprostá většina příspěvků je "k smíchu", neboť podmínky pro podnikání jsou v každém státě EU, z různých důvodů, podstatně různé.
  A od toho se odvíjí i výše mezd, které jsou podnikatelé schopni za práci svým zaměstnancům zaplatit. Výše mezd státních zaměstnanců je přímo závislá na schopnostech hospodářství jednotlivých států, na úrovni jejich zákonodárství, výběru daní, apod.
  Ve státě, řízeném neschopnými, lze těžko očekávat, že budou vypláceny např. důstojné důchody. L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosperita státu po 26letech kapitalismu = od 10ti k 5ti.

   Smazat
  2. Anonyme 19:18 - minimální mzda se většinou vyplácí v profesích fyzické práce, která na nevzdělané lidi zbude. Minimální mzda je výraz uznání většinové společnosti lidem za práci, kterou nikdo nechce dělat. U nás je toto uznání malé a mluví také hodně o kultuře a úrovni celé společnosti.

   Smazat
 9. Každý má svůj osud ve svých rukou. Schopní, šikovní a pracovití lidé za minimální mzdu nedělají....tak o co vám jde?.-)

  OdpovědětSmazat
 10. jenže staty jako nemecko mají nekolik kolonií jako nas a mnohé další zisky jim tečou z jinych statu proto ty peníze jsou vysoke

  OdpovědětSmazat
 11. To podle vás 19:41 tedy znamená, že oproti všem státům, v článku vyjmenovaných, jsou v ČR samí neschopní, nešikovní a líní lidé - tedy, kromě vás.
  Podle toho, jak se vyjadřujete o jiných, asi budete opravdu schopný, ale všeho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem schopný se o sebe poctivě postarat....
   ...jinak je vidět, že to co je v článku moc nechápete....podle toho co píšete. To co jste napsal si nemyslím :-)

   a teď jeden zdánlivý paradox...
   http://www.finance.cz/zpravy/finance/456285-v-cesku-je-nejmene-chudych/

   Smazat
  2. To není žádný paradox, to je překroucená statistika, to jsou jen vyfabulované relace, které nic nemluví o skutečném životě. Berte spotřební koš - samozřejmě bez lokomotiv a elektráren a porovnejte se spotřebním košem člověka s minimální mzdou v Německu, Rakousku a podobných zemích. A přestanete psát ty vaše hovadiny.

   Smazat
 12. 19:41 Jste zřejmě "šťastný" člověk .... Zřejmě nepochopíte, že i "schopní, šikovní a pracovití lidé" jsou u nás někdy rádi, že vůbec dostanou za svoji práci zaplaceno a že jsou vůbec zaměstnáni ! Zákony, předpisy a společenské klima jsou u nás nastaveny pro takové, jako jste zřejmě i Vy. L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano jsem šťastný, protože chci být šťastný :-)
   To co píšete samozřejmě chápu....ale na druhé straně nemůžu za to, co si lidi v tomto státě zvolili do parlamentu...:-)
   Neříkám, že je tady ráj na zemi, proto jsem také dceři požehnal, aby si šla vidělávat do zahraničí...:-)

   Smazat
 13. 19:42 To co je u nás, tomu se těžko dá říkat "kapitalismus". Výstižnější slovo je "bordel" ..... Mnohým to ale vyhovuje ....

  OdpovědětSmazat
 14. 20:01, 20:06 nezajímají žádné argumenty. Jemu se ten bordel líbí (dobře ví proč) a bude každému odpovídat do roztrhání těla jakoukoliv demagogií. Proto nemá smysl s ním komunikovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se na rozdíl od Vás bavím obecně. Vaše rétorika je ovšem evidentně útočná. Žádné argumenty jsem od Vás nečetl...
   ...už jsem jednou napsal, že tady není ráj na Zemi, na druhé straně kvůli tomu nebudu naštvaný na celý svět :-)

   Smazat
  2. 20:18

   Vy jste tady asi nový a stále nechápete že jste se ocitl v hnízdě komunistických skuhralů, kteří podobně jako islamisti ze svých neúspěšných životů obviňují všechny dokola jen nikdy ne sebe. Za to, že berou 10.000 nemůže jejich nízká kvalifikace, vzdělání, malá snaha atd, ale zkažený západ, Havel, USA, Soros, korporace, bankéři....

   Já kupříkladu momentálně čekám už 3. měsíc na známého instalatéra, který je dle jeho slov minimálně do konce roku zavalen prací. A málo si tedy nebere.

   Smazat
  3. Další "šťastný" člověk, který nic nevidí a neslyší ...
   Ani ho nenapadne "přemýšlet" o tom, proč musí čekat 3.měsíc na instalatéra a zda, když si málo nebere, tak zda i řádně platí zdravotní a sociální pojištění, o daních ani nemluvě. O tom, zda v budoucnosti budou naše děti a vnoučata žít v morálně a hospodářsky prosperujícím státu zřejmě přemýšlejí dle Vás jen Ti "komunističtí" skuhlarové. L.S.

   Smazat
  4. 21:20

   Čekat na něj nemusím. Ale chci ho protože vím, že je dobrý a svou práci vždy udělá perkfetně.
   Daně? Většina řemeslníků vám dá na výběr jestli chcete práci s dokladem nebo bez. Samozřejmě že tu daň zacálujete vy protože vám o ni navýší cenu. Takže je to jen na vás. A už vás vidím jak vytahujete 5000 navíc ze šrajtofle :-D
   Komunističtí skuhralové by měli namísto svého zcela zbytečného "přemýšlení" a vymlouvání se na to a tamto, raději začít konečně makat, vzdělávat se, zvyšovat si kvalifikaci. Na přemýšlení jste měli 40 let a totálně jste to v konkurenci západu posrali.
   Proč myslíte, že dnes nemáme mzdy jako na západě kterým se oháníte? No právě kvůli těm "přemýšlivým" komoušům co nám 40 let vládli a západ nám mezitím utekl o 20 let.

   Smazat
  5. 21:37 Vy jste nejen "šťastný" člověk, ale i pořádně naivní .....
   Vždyť Vy ani nevíte, co a o čem píšete .... Kde jste k těm svým "vědomostem" přišel ? Na Západočeské univerzitě U v Plzni ? L.S.

   Smazat
  6. 22:03

   Argumenty NULA, zato plno keců o ničem a výmluv. Vědomosti mám dostatečné na to abych dokázal sebe a svou rodinu slušně uživit. Že mě nějaký zcela neschopný blbec, zřejmě komunista pobírající minimální mzdu, označuje za "naivního" mě nechává zcela klidným. Nazdar.

   Smazat
 15. kafemlejnek :-)))

  OdpovědětSmazat
 16. Tuto minimální mzdu by měli pobírat především politici v Česku . A i tak by to byl pro ně přepychový plat vzhledem k jejich výkonům .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.