Reklama

čtvrtek 31. prosince 2015

P.C. Roberts: USA jsou dost hloupé na to, aby rozpoutaly nukleární válku


31. 12. 2015     zdroj
„Pro střední třídu neexistuje žádná šance –  bude se tenčit i nadále. Dále si myslím, že americká ekonomika se nachází na dlouhodobém sestupu. Se zmanipulovanými čísly, kterými měříte inflaci či nezaměstnanost, lze oklamat běžné občany, ale neoklamete jimi ty, kteří se na ta čísla umějí podívat zblízka.“ 

Koncem tohoto roku poskytl P.C. Roberts televizní interview společnosti USAWatchdog.comp. Otázky mu kladl zakladatel společnosti a současné i její ředitel Greg Hunter, známý to americký publicista, který šest let pracoval pro ABC News a pro Good morning America, později pak pro CNN.

Někdejší náměstek amerického ministra financí dr. P.C. Roberts je velmi skeptický pokud jde o tzv. hospodářské oživení v USA. Tuto otázku komentuje takto:

„O žádné oživení nejde. Jestliže na hospodářské výsledky pohlédnete realisticky, což znamená, že necháte na pokoji falešná a vymyšlená čísla, jež se vám předkládají, vidíte, že k žádnému oživení nedošlo, ba že naopak došlo k poklesu. Vidíte, že účast pracovní síly v ekonomickém procesu se neustále snižuje, takže po sedmi letech domnělého oživení máme na stole 25 procentní nezaměstnanost. Mám za to, že toto je první tzv. oživení, během něhož se účast pracovní síly v hospodářském procesu snížila. Normálně totiž, máte-li oživení, získávají lidé zaměstnání a účast pracovní síly v hospodářském procesu se zvyšuje. A jak vůbec můžete mluvit o oživení, když celá polovina dnešních 25 letých Amerčanů musí sdílet domov se svými rodiči? Jaké je tohle oživení? Říká se nám též, že jsme skoncovali s inflací, ale každý, kdo chodí nakupovat ví, že je to lež. Čeho se nám tedy dostává, je balíček zatemňujícího kouře a lží. A neočekávejte, že by se to mělo v dohledné době změnit.“

Dr. Roberts k danému problému dále říká:

„Pro střední třídu neexistuje žádná šance – bude se i nadále snižovat. Dále si myslím, že americká ekonomika se nachází na dlouhodobém sestupu. Se zmanipulovanými čísly, kterými měříte inflaci či nezaměstnanost, lze oklamat běžné občany, ale neoklamete jimi ty, kteří se na ta čísla umějí podívat zblízka.“

Pokud jde o nebezpečí vzniku války, je dr. Roberts ještě pesimističtější:

Vše, co dřívější američtí prezidenti učinili, aby rozptýlili napětí mezi nukleárními mocnostmi, jež hrozilo vyústit ve válku, odhodili jako zbytečnou stranou Clinton, George W. Bush i ten, který sídlí v Bílém domě dnes. A vše je to dílem neokonzervativců. Ano, je to bohužel tak. Nalézáme se v nebepečnější situaci, než v jaké jsme se kdy ocitli během Studené války. Díky neokonzervativcům a díky prostitujícím se našim médiím, jsme ve větším nebezpečí, než v jakém jsme – my lidé – kdy byli. Válka může vypuknout kdykoli, a jestliže přece jen nevypukne, bude to pouze proto, že Putin má rozum, anebo ještě lépe řečeno, že má až příliš mnoho rozumu. Nemyslím si však, že dokáže všechny ty americké provokace absorbovat do nekonečna. A taktéž pochybuji, že bude stále ochoten smířit se vším tím nesmyslem na Ukrajině. Ukrajina byla součástí Ruska déle, než existují Spojené státy. A je tedy možno představit si ještě něco šílenějšího, než vstoupit do oné části Ruska, jež je nezávislou pouhých pár let, namísto původní legální vlády zde dosadit americké loutky se všemi těmi choromyslnými nacisty, a tak navodit celou tu naši současnou lapálii s Ruskem? A pak, na závěr toho všeho spustit totální koncert lží?

Proto tvrdím: dokázali-li jsme ztropit tohle, dokážeme rozpoutat i nukleární válku.“


Přeložil Lubomír Man

26 komentářů :

 1. Na Honolulu se prý přivalila další velká vlna..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soběstačné domy. Voda, kanalizace, elektřina , teplo zdarma, potraviny levně z akvaponického skleníku.

   Peníze, které ušetříte, nemusíte vydělat. www.jakbydlet.cz   Smazat
 2. http://www.niejetotak.sk/kritika-vojny-proti-terorizmu/

  "...Kandidát na amerického prezidenta a texaský senátor Ted Cruz sa v televíznom rozhovore pre MSNBC Morning Joe vyjadril, že “Blízky Východ bol na tom lepšie za vlády Saddáma Husajna a Muammara Kaddáfího”... Bližšie sa na štatistiky a výsledky toho, čo priniesla 14-rokov trvajúca vojna proti terorizmu, ktorú vyhlásil v roku 2001 vtedajší americký prezident George W. Bush po útokoch na Svetového obchodné centrum 11. septembra, pozreli v televíznom programe Reality Check, denverskej stanice CBS 46. Moderátor konštatuje:

  “Podľa správ našej vlastnej vlády, počet obetí terorizmu sa na Blízkom východe medzi rokmi 2002 a 2014 zvýšili o 4500 percent.

  Ale poďme trochu hlbšie. Vezmite si napríklad len Irak. Viete, koľko samovražedných útokov bolo v Iraku, pred americkou inváziou v roku 2003? Žiadna. V histórii krajiny nebol ani len jeden. No vďaka invázii v roku 2003, ich tam pribudlo 1892.

  V Iraku, pred začiatkom vojny, žilo v krajine údajne niečo málo cez 1,5 milióna kresťanov. A napriek tomu, krátko na to ako začala vojna, viac ako jeden milión ich utiekol do Sýrie. Dnes tu zostáva menej ako pol milióna kresťanov a teraz sú zabíjaní skupinami ako ISIL.

  A čo Afganistan? Len v minulom roku povstalci zabili 2643 civilistov, čo je najvyšší počet počas trvania záznamov OSN.

  Čo Pakistan? Pred 11.septembrom nebol na pakistanskej pôde jeden samovražedný útok. Za posledných 14 rokov tu došlo k 486 samovražedným útokom.

  To isté platí pre posledných 14 rokov v Somálsku (88), Jemene (85), Líbyi (29), Nigérii (91), a Sýrii (165).

  Takže to, čo potrebujete vedieť je, že 14 rokov po tom, čo táto takzvaná vojna proti terorizmu začala, sú Spojené štáty na dobrej ceste minúť 6 biliónov dolárov iba na vojny v Iraku a Afganistane.

  Pre lepšie pochopenie to znamená, že sme minuli 75 000 dolárov na každú americkú domácnosť – a väčšina z toho boli pôžičky.

  A čo viac, umrelo takmer 7000 amerických vojakov. Desiatky tisíc ďalších je stratených, pretože každý deň 22 amerických veteránov spácha samovraždu.

  Ak máme byť úprimný, jediná vec, ktorú vojna proti terorizmu priniesla nám, ako aj zvyšku sveta, je zdá len ďalšia vojna a viac teroru.”

  OdpovědětSmazat
 3. Pokud bude v zájmu "světové demokracie, prosperity a lidských práv" rozpoutat válku, ať ji rozpoutají!!
  Velmi rádi přineseme na oltář těchto hodnot svoje životy!!

  Všichni jistě víte, že USA jsou "světovým četníkem", bez nich by nebyl ve Světě pořádek!!! Velkým přínosem je i jejich boj proti světovému terorismu, po boku tak vyspělých demokracií, jako je Turecko, Katar, Saudská Arábie a další.

  USA jsou jedinou spásou Světa!!!!! Proto si važme jejich úsilí a podporujme je v jejich Bohulibém díle!!!

  Tedy: "Přesnou válečnickou mušku", "Rotačky FEDu bez poruch"!!!

  HLAVNÍ JE, aby se "neprobudila" bahenní sopka v Yellowstone.

  To bych "nepřežil". :-))))))

  Proamerický aktivista. :-))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš tam málo smajlíků, vykřičníků a velkých písmen. Polepši se.

   Smazat
  2. Prosím tě,napiš už konečně něco nového. Číst pořád dokola ty stejný bezduchý plky mne už nebaví. Dřív tady býval k smíchu jakýsi Palmer. Ty nejsi ani k smíchu, ani k pláči, prostě nuda. Myslíš,aktivisto, že někoho zajímáš?

   Smazat
  3. Neblbněte, to docela vtipné....mám vcelku rád ironii...i zde...

   Smazat
 4. Jediný argument tohoto profesionálního idiota a rozesírače je, že všechny statistiky ukazující hospodářský růst pokles nezaměstnanosti atd, jsou zfalšované. To je tedy už dost velká zoufalost, křeč a přání otcem myšlenky. Proč je nezfalšovali i v letech 2008 až 2010 je mi tedy záhadou.
  Tento magor je schopen i tvrdit, že

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. že dolar kolabuje i když jasně sílí a US akcie jakbysmet.

   Smazat
  2. Každá jiná měna by šla při takovém tisku (+ virtuální "výrobě")a zadlužení do s prominutím hajzlu. Rating každého jiného státu (odvozený od schopnosti splácet závazky) by byl někde v pásmu C. Ne ovšem u USA. Jejich měna posiluje i když zadluženost závratně roste a rating je setrvale v pásmu A (stabilní). Rating málo zadluženého Ruska (které je schopno splatit své závazky bez problémů), které je navíc záměrně uměle poškozováno politikou USA (sankce na základě vycucaných důvodů, kdyby bylo všem měřeno stejně tak s USA kvůli Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii by již dnes nikdo nepromluvil jediného slůvka a ze sankcí by nikdy nevyšly), umělé srážení dolaru etc. je v pásmu C (spekulativní). A tak je to správně. Tak to má být. Všem měříme stejně, podle "stejných" kritérií.

   Smazat
  3. Milý řiťomile americký z 18:48,když do toho tak vidíš a vidíš,že dolar sílí,neváhej a investuj do něj a vydělej si a dokaž těm profesuonálním idiotům,falšujícím statistiky,že opravdu těmi idioty.

   Smazat
  4. Když nerozumíte ekonomii tak ji nekomentujte a nespřádejte svoje teorie.
   Z těch "natištěných" dolarů se dostal do oběhu zlomek. Důkazem je minimální inflace v USA. Tudíž není žádný důvod aby dolar jakkoli kolaboval.
   Dále, asi nevíte, že když Rusko v roce 1998 zbankrotovalo, tak mělo dluh jen okolo 60% HDP. Na druhou stranu Japonci mají dluh 250% HDP a nebankrotují. Když dva dělají totéž, není to totéž. Vezměte to na vědomí.

   Smazat
  5. 19:13

   No, idiote, kdybych investoval v minulosti podle rad anti-ami pošuků do rublu, do ruských akcií nebo do zlata, tak bych dnes už nocoval pod mostem.

   Smazat
  6. 19,16 Nejvíc se mi líbí každý rok na konci účetního období to divadélko s navyšováním dluhové hranice. Taky solventnost amerických bank - proč asi chtějí přejít do plného režimu elektronického bankovnictví a likvidace státu jako instituce, kdy měna zůstane zcela v rukou lichvářů - virtuálních mágů? Kdo je pak bude kontrolovat, kdo bude určovat hranice jejich spekulacím, kdo bude kontrolovat čachry s měnou (bude moct probíhat výroba světových peněz do absurdna?)
   Všechno je to jenom virtuální podvodná hra insiderů. Proč se amíci tak bojí toho, že dolar skončí jako světové platidlo, vždyť je skvěle krytý a americká ekonomika je na to skvěle?

   Smazat
  7. Inu, on ten, podle Vás magor, netvrdí nic, co mu podsouváte. Pouze připomíná, jak žijí dnešní Američtí občané a jejich děti, a jaké mají perspektivy. K tomu dodává, co všechno se jim ještě může velmi pravděpodobně stát. Poněvadž ovšem nechodil do VŠE, nerozumí ekonomii a je tudíž magor. Slovutný ekonome, ten foxtrot tančíte bravurně, ale možná byste měl vědět, že hudba hraje valčík. Nazdar

   Smazat
  8. Americká bankéřská esa se drží hesla: to se nám to hoduje, když nám to druzí platí. A kdyby náhodou nechěli, tak je obdaříme demokracií a humanitou, že se z toho po... a platit rychle začnou - i s ušlým ziskem.

   Smazat
  9. 21:26

   Ano, pokud jsi si koupil iPhone, používáš PC s procesorem Intel a OS Windows, používáš Youtube, Google, Facebook..., máš tiskárnu HP, piješ CocaColu, chodíš do kina na US filmy, jezdíš Fordem, létáš Boeingem, atd, tak to hodování Amíkům opravdu platíš. Radím ti, přestań s tím a zační používat ruské výrobky a služby.

   Smazat
  10. ŽVaníš nesmysly - a víš to. USA vytvářejí vagony virtuálních peněz a nakupují si za tento vzduch doslova cokoliv po celém světě - mozky, patenty, suroviny, platí jimi války jenom proto, že jejich hajzlpapír je navázaný na nejobchodovanější komoditu -ropu a plyn. To je taky důvod proč padli prezidenti ropných zemí, kteří chtěli odejít anebo odešli od dolaru. Proto ty války kolem ropy a ropných tras a ropným diktaturám ze středověku bez ohledu na stav demokracie, lidských práv v nich a jejich podporu teroristů válka není a nebude. O to se teď hraje. Jestli Rusové vytěsní americké loutky od kohoutků ropy a šiítské země Írán, prošítská Sýrie a Irák se vybodnou na dolar, tak se zcela změní konfigurace vlivu a dolar půjde tam kam patří. I s celými USA které si vynucují akceptování svého platidla silou, vydíráním, púodvody, intrikama... Ale už jim to přestává vycházet. Tentokrát narazily na sobě rovného, který se jim rázně postavil. S loupením a krádežemi reálných statků za nic bude brzy konec.

   Smazat
 5. oprava: umělé srážení (ne dolaru) ale rublu etc. je v pásmu C (spekulativní).

  OdpovědětSmazat
 6. Ono to ma souvislost s americkou genetickou dedicnosti, nebot masy Americanu jiz po staleti se nezajimaji o politiku, tim spise, ze politika jim je servovana pres media, ktera jim doporucuji politiky az po presidenta.-
  Veri tedy vsemu i tomu, ze budouci atomova valka se nedotkne uzemi USA Anglie a Izraele, nebot vsechny tyto staty maji vybudovane dosud tajne sofisticke zbrane, ktere zneskodni kazde ruske letadlo jiz pri startu anebo raketu.Dosud skutecne l.i 2.svetova valka se vyhnula USA a lide se na ni divaji jako televizni porad.
  Je treba neustale Rusko obvinovat a provokovat, aby
  lidu zbulikovanemu byl predlozen duvod valky s vinikem Ruska.

  OdpovědětSmazat
 7. Americký dolar sílí a jistě bude nadále stoupat, dokud se neocitne v nebi. A to jenom zásluhou všech přispěvatelů z celého světa, kteří si budou i nadále utahovat opasky (podle Kalouskovy metody, nadarmo nedostal ceny nejlepšího ministra financí), zadlužovat své země a ještě přitom tyto země drancovat záviděníhodným tempem. Česko je skvělý přispěvatel - v roce 2002 to bylo jenom 20 miliard korun, ale v r. 2012 to už byl desetinásobek 200 miliard, letos to asi bude historický rekord ve výši 500 miliard. Ale stále jsou tu rezervy, pomoc dolaru (potažmo euru) lze navyšovat až na úroveň srovnatelnou s ročním státním rozpočtem (cca 1.200 miliard). Přátelé, pomozme dolaru a všem nás bude hřát vědomí, že jsme své životy nežili nadarmo, že jsme pomohli potřebným. P.S.: bylo by to krásné předsevzetí do nového roku 2016

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani pejsek s kočičkou by to mepomatlali víc než jsi to zvládl ty.
   Ať je nějaká legrace, vysvětli jak Rusko dotuje USA, jak USA Rusko drancuje, že Rubl k dolaru stratil 2/3 hodnoty.

   http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RUB&view=10Y

   Smazat
  2. 21,38 Dočkáš se brzy doby, že pro dolar budou platit stejné standardy jako pro ostatní měny. A pak uvidíš co se najednou stane z fiktivního obra. Privilegovaného postavení se amíci dobrovolně sami nevzdají. Musejí být donuceni k tomu aby akceptovali DEMOKRACII A VOLNOU KONKURENCI. I to, že jim někdo na jejich měnu prdí a oni jej budou muset nechat být ať se zařídí podle svého. To by tě jako liberála mělo hřát na srdci. Nebo ne?

   Smazat
 8. sme na jednej lodi, len mi nejde do hlavy, že tu na Slovensku zriaďujeme priamu linku do Moskvy, premietajú sa tu ruské seriály -Katarína Veľká, ruské filmy, akosi potichu zhromažďujeme policajtov - ale ako som sa dozvedel - na ochranu hraníc, Lajčiak behá kade tade, neviem čosi sa chystá, rotačka spúšťa tlač eur - ... toto mi vysvetlite - ale racionálne, jedna veľká spoločnosť stará, veľmi stará pôsobiaca v oceli sa akosi kymáca, USA byrokrati stopili dôchodcovské fondy, 150 mil. a číňania sa vylodili v Lakatii v počte 5000 !???

  OdpovědětSmazat
 9. 21:38
  Pro ajtíkového génia machrujícího statistikami o úpadku zlého Ruska (jaksi mi chybí statistiky rozkvétajících USA). Na tvoje iPhony, Oracle, HP, atd. a podobné argumenty sere pes. Uvědom si iPhone, že USA by neměly ani atomovou bombu ani raketový program bez Evropanů. Stejně je to tak i s mnohými vynálezy. Tvoje statistiky a prognózy mohou ohromit tak akorát americké řiťomily jako jsi ty sám, nicméně nemohou zastřít fakt, že proti takovému P.C.Robertsovi jsi pořád nula, ne-li poslední ho.no u plotu. To si uvědom. Na druhé straně s tebou soucítím, protože já sám jsem byl zrovna takový hňup, který chtěl věřit tomu, že v USA jsou mekka demoracie. Z toho jsem vystřízlivěl, stačí tam pár roků žít. To ze mně ještě nedělá komunistu. BTW - na ty tvoje nadávky do komunistických blbečků atd. bych si dal na tvém místě pozor. Ne každý, kdo není tak vymazaný jako ty, je komunista. A jsou na to dosti citliví.
  https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Assistant_Secretary_of_the_Treasury

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.