Reklama

úterý 8. prosince 2015

P.C. Roberts: Válka je na obzoru – není už příliš pozdě ji zastavit?


8. 12. 2015     zdroj
Jednou z pouček vojenské historie je ta, že jakmile se spustí mobilizace na válku, nabírá tato mobilizace hybný moment, od něhož už nelze další vývoj kontrolovat. Může to být to, co se – dosud nerozpoznáno – odehrává před našimi zraky? Na posledním zasedání OSN prohlásil ruský prezident Putin, že Rusko už nemůže dále snášet takový stav věcí, jaký ve světě je. A o dva dny později, na výzvu syrské vlády, zahájilo Rusko válku proti Islamskému státu (IS). Úspěšně zničilo armádní skladiště IS a pomohlo syrské armádě získat zpět řadu oblastí, dříve obsazenýh silami IS. Rusko kromě toho zničilo tisíce ropných zásobníků, jejichž obsah poté, co býval odtransportován do Turecka a tam prodáván rodině současného tureckého gangstera, představoval zdroj, z něhož se IS bohatě financovala.

Washington ruská rozhodnost na okamžik omráčila. A v obavě, že by rychlý úspěch takovéto rozhodné ruské akce mohl washingtonské vazaly v NATO odradit od další jejich podpory pro válku Washingtonu proti Asadovi i proti jeho dosavadnímu využívání loutkové vlády v Kyjevě k nátlaku na Rusko, zaranžoval ve spolupráci s Tureckem sestřelení ruského bombardovacího letadla. A to bez ohledu na předchozí domluvu s NATO, že v oblasti ruského vzdušného prostoru nad Sýrií k žádným leteckým střetnutím nebude docházet.

Washington pochopitelně svou odpovědnost za sestřelení ruského bombardéru popřel, ale okamžitě využil umírněnou ruskou reakci na tento útok k tomu, aby znovu začal Evropu ujišťovat o tom, že Rusko je jen papírovým tygrem. A západní presstitutky se k této kampani okamžitě připojily, když jim tón udal článek deníku Wall Street Journal s titulkem TURCI SESTŘELUJÍ RUSKÉHO PAPÍROVÉHO TYGRA.

Umírněnou reakci ruské vlády na tuto západní provokaci využil tedy Washington k znovuujištění Evropy o tom, že se vůbec nic neriskuje, pokud se bude na Rusko tlačit dál, a to jak na Středním východě, tak na Ukrajině, v Gruzii či v Černé Hoře, či kdekoli jinde. Washingtonský útok na Asadovu vojenskou sílu je tak i nadále využíván k tomu, aby kontinuálně naočkovával evropským vládám víru v to, že zodpovědné chování Ruska, tvrdošíjně se vyhýbajícího válce, není ničím jiným než výrazem jeho strachu a slabosti.

Je nejasné, do jaké míry rozumějí ruská a čínská vláda tomu, že jejich nezávislé politické linie, vyhlášené prezidenty Ruska a Číny 26. září, považuje Washington za „vnější hrozbu“ americké hegemonii.

Základnou americké zahraniční politiky je totiž závazek zastavit růst takových mocností, které by byly schopny zabránit Washingtonu podnikat jeho jednostranné akce. Schopnost Ruska a Číny právě toto činit, tak pro USA dělá z obou těchto zemí palebný cíl..

Washington nemá nic proti terorizmu. Washington úmyslně vytvářel terorizmus po mnohá léta. Terorizmus je zbraní, kterou zamýšlí destabilizovat Rusko i Čínu tím, že jej bude exportovat do jejich oblastí s muslimským obyvatelstvem.

Washington využívá jak Sýrii, tak Ukrajinu k tomu, aby na jejich příkladu demonstroval impotenci Ruska. A to nejen směrem k Evropě, ale i k Číně, které chce dokázat, že impotentní Rusko je pro ni spojencem málo atraktivním. A tak se pro Rusko staly jeho zodpovědné reakce na provokace vlastně přítěží, protože povzbuzují k dalším provokacím.

Řečeno jinak: Washington a slepá důvěřivost jeho evropských vazalů postavily lidstvo do velmi nebezpečné situace, když ponechaly Rusku i Číně jen tyto dvě možnosti: buď taktéž přijmout americké vazalství, nebo se připravit na válku.

Putinovi je třeba vzdát čest za to, že svými zodpovědnými reakcemi na provokace, diktovanými snahou vyhnout se válce, klade hodnotu lidského života mnohem výš než Washington. Nicméně však Rusko musí učinit též něco pro to, aby přimělo země NATO uvědomit si, že jejich přizpůsobování se vůli Washingtonu je může také něco stát. Rusko by se např. mohlo rozhodnout, že je nesmyslné prodávat energii evropským státům, které jsou s ním de fakto ve válečném stavu. Se zimou, která nás čeká, by ruská vláda mohla oznámit, že Rusko nebude prodávat energii členským zemím NATO. Rusko by tak přišlo o peníze, ale bylo by to lacinější, než ztratit suverenitu či válku.

Aby uzavřelo konflikt na Ukrajině, anebo jej vyeskalovalo do takového stupně, v němž by se už ocitl mimo zájem Evropy se na něm dále účastnit, by Rusko mohlo přijmout žádost těch ukrajinských oblastí, které si přejít být znovu připojeny k Rusku. Kdyby i poté chtěl Kyjev v konfliktu pokračovat, musel by pak zaútočit na Rusko sám..

Ruská vláda až dosud vsázela na zodpovědné neprovokativní reakce. Tento její diplomatický přístup, spoléhající se na víru, že evropské vlády, při vědomí, že jejich zájmy se vůbec nekryjí se zájmy Washingtonu, přijdou jednoho dne přece jen k rozumu, nedošel uplatnění. A s rizikem, že se budu jen opakovat, tedy tvrdím: umírněné reakce Ruska na provokace využil Washington jen k vykreslení Ruska coby papírového tygra, ze kterého není třeba mít žádné obavy. Takže zde máme ten paradox, že ruská rozhodnost vyhnout se válce, válku naopak přibližuje.

Zda ruská média či ruští lidé tomuhle skutečně rozumějí či nikoliv, není tak důležité, ale je důležité, aby tomu rozuměly ruské ozbrojené síly. Stačit by jim např.mohl pohled na složení letectva, které NATO vyslalo „k boji proti IS.“ Jak poznamenává Georg Albert, jak francouzská, tak britská letadla, jež směrem k Sýrii vystartovala, jsou stihačky, vybavené jen pro vzdušné souboje,a nikoliv tedy stroje, vybavené pro útoky na pozemní cíle. Jde tedy o hrozbu pro ruské bombardéry, a nikoliv pro IS.

Není pochyb o tom, že Washington žene svět do Armageddonu a Evropa mu umožňuje tak činit. Washingtonem koupené a placené loutky v Německu, Francii a Britanii jsou buď hloupé, lhostejné či bezmocné na to, aby z washingtonského sevření unikly. A jestliže se neprobudí Rusko, nelze se válce vyhnout.

Překlad: Lubomír Man

113 komentářů :

 1. "Washington žene svět do Armagedonu a Evropa mu umožňuje tak činit. Washingtonem koupené a placené loutky v Německu, Francii a Británii jsou bud hloupé, lhostejné či bezmocné na to, aby z washingtonského sevření unikly." A ty naše mu ani nestály za řeč !?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máme historickou možnost vidět v reálu, jak třeba taková česká sociální demokracie připravuje zemi na 3. světovou válku. Právě po jednom století vidíme opakování taktiky a chování evropské sociální demokracie před 1. světovou válkou. Nepoučitelní !

   Smazat
  2. Co to melete vy dva idioti?

   Smazat
  3. Idiotský ignorant nadává do idiotů druhým.

   Smazat
  4. Anonym 16:48, nebude to spíše tak, že idiot jste vy osobně ?? Buď jste nevzdělaný trotl nebo blb !!

   Smazat
  5. Ostudné Česko v NATO bez referenda,největší ZRADA našich posthavloidních politiků,kolaborační neschopnost českých bruselonských jelit a nyní i ZRADA Sobotky na schůzce V-4. Nejdříve posraný Zaorálek,hned jak se ocitnul ve funkci ministra,nyní posraný Sobotka na V-4.Nepotřebujeme posrané politiky z ČSSD ani zloděje a lumpy destruktívní ODS alias TOP-O9.Zatím tito nadělali více škody než užitku,napáchali kupu zmatků,chameleoni,řiťovlezové,podvodníci,vystupující proti vlastnímu národu.Čest bezdomovcům-skutečně svobodným lidem,hanba prašivým psům,politickým hujerům,zaprodancům beze svědomí-zmutovaným opicím.

   Smazat
  6. Nelze než opětovně připomenout historickou minulost a také přítomnost USA. Z ničeho se nepoučili a neustále už více jak 200 let terorizují svět, provokují válečná konflikt s cílem ovládnout svět. USA řídí ze zákulisí síly, které usilují o redukci počtu obyvatel na planetě Země na pověstnou jednu miliardu. A nezáleží na tom za jakou cenu. Věřme, že Putin s podporou ČÍNY zabrání plánům USA a jejich protektorů.
   http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

   Smazat
  7. Už je načase, aby zločinecké USA, teroristické NATO a jejich zrádcovští přisluhovači dostaly konečně přes tu svou nevymáchanou držku!!!

   Smazat
  8. Stovky tisíc imigrantů..hlavně mladých mužů ženou do Evropy..á s prvním ŽOLDEM!! v kapse od žida Sorose aj..neumí nic,ale jsou agresívní a lehce mnanipulovatelní,,,další trik USA,jak lehce z nich v blízké budoucnosti postavit ARMADU v Evropě s konečným cílem..Rusko!! Uvědomme si tuhle novou CHazarsko židovskou,novou taktiku.Tito mladí jsou noví USA žoldáci příštích let!!!!Je to potřeba chrstnout do tváře přímo Schapirovi,Sobotkovi i reischtak Merkel,..!!!

   Smazat
  9. Můj závěr je, že od nyní prakticky každou chvíli se může nad Prahou zablesknout jaderný výbuch. Rusko se svou cca 150 mil. populací, 20x nižšími vojenskými výdaji než mají 850 mil. státy NATO... a 10x menší ekonomii, než mají státy NATO..., je v situaci, že ve své obraně se nemůže na nic než svůj jaderný arzenál spolehnout. A když dojde k závěru, že se válce nemůže vyhnout, nebude nám to laskavě říkat, prostě své zbraně použije jako první! Na spojenectví s Čínou se Rusko nemůže opravdu spolehnout, byť se zdá, že Čína stojí na straně Ruska... Jenže Čína má své zájmy, a ty jsou hlavně dělat byznys s celým světem a postupně se stát nový celosvětovým hegemonem. Proč by měla hasit to, co jí nepálí? Vážení, díky hloupé, neetické a nesmyslné politice USA ovládané kryptomarxistickými neocons jsme v pr...!

   Smazat
  10. Tento předpoklad je leogický. Koneckonců Rusko vyvíjí a uchovává jaderný arzenál proto, aby ho v případě nutnosti použilo. A přesně tak - nebude "až potom", až budou podléhat v konvenční válce. Nebude to ovšem na Prahu. Stačí nějaké Košice či Vyškov, nepříliš zásadní město v méně důležitém státu NATO - a úder nemusí být moc silný, stačí jen dát signál. Pak se ukáže, že USAA nejsou ochotný jít do váky kvůli Košicím. A toto je cesta, jak se rtozbíjejí spojencké svazky. Kdo má moc spojenců, má vlastně jen kouli u nohy.

   Smazat
  11. Hlavně je dobře, že je již Rusko soběstačné ve výrobě potravin. To je základ - kvalitně živená populace je spokojená a zdravá.Hory sádla čučící do obrazovky, které samy dojdou akorát k ledničce a do auta žijí pouze ve virtuální realitě, virtuálně vyhrají každou válku, ale nepřežijí vypnutí el.

   Smazat
 2. Skor, ci neskor bude musiet Rusko reagovat. Bezprecedentne kroky Turecka, ktore obsadilo uzemie v Iraku, bude potrebne riesit. Ak reakcia nepride, pridu dalsie provokacie a budu sa stupnovat.

  OdpovědětSmazat
 3. Panove predkladam k posuzeni dva plany, ktere nejsou z moji MAKUVKY !...Plan prvni : Nekteri vlivni lide se dali slyset, ze je dulezite vest kolem sveta male valky na zredukovani obyvatel, (ktere se nezodpovedne mnozi) a tim se vyhnout valce velke, ktera by znicila svet. V pripade, ze se to nestane, tak bude konec sveta pro nedostatek zakladnich zdroju za 25 let...Plan druhy , ktery je stary..Syrie by mela byt rozdelena mezi 3 "mocnosti" na blizkem vychode a to mezi Turecko, Israel a Iraq.... Israel by tim byl v bezpecnesi pozici protoze by byl vetsi. Ted je trpaslik. Iraq by byl silnejsi proti Iranu a Turci banditi od pradavna by z toho paktu meli ropu... honolulu - mezinarodni zvedava klepna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. První varianta je vysoce pravděpodobná a nesouměřitelná s nepodstatným dělením Sýrie (to neřeší podstatu problému, kterým je nenažranost lidstva).

   Smazat
  2. Obě naznačené plány jsou jen obyčejná židovina....

   Smazat
  3. 17.02 to su plany jedne strany, do ktorych ma co povedat druha strana...

   Smazat
  4. Je vidět, že nemáte vhled do situace. Tedy ani já ne, ale vím dost, abych poznal, že jste vedle. 1. Malé války neredukují populaci! Zjistěte si nárůst populace v oblastech konfliktů, a zjistíte, že tam je největší porodnost! 2. Irak je většinově šíítský a tíhne k Iránu. Tamní sunitská menšina zase moc netíhne k Turkům, neb to jsou Arabové = Irák se možná rozsype na 3 díly - na šítský Irák, sunnitský Irák a Kurdský Irák. Takže jste zapomněl i na sunitské, nábožensky velevlažné a levicově orientované Kurdy... V Sýrii je 74% obyvatel sunnitů. Jenže jejich skladba je taky takováto: část jsou Kurdové, část jsou Čerkézové, část jsou Turkmeni a část jsou Arabové /těch asi nejvíce - asi přes 50% obyvatel). Jenže sunnitší muslimové zde nejsou rozděleni jen dle etnického klíče, ale i dle náboženství neb i mezi sunnity jsou náboženské podskupiny - například súfijci. I Sýrie se asi rozsype. Odhad je: Golany s Drúzy připadnou Izraeli, kousek severu s Turkmany zabere Turecko, které se ale může ocitnout v konfliktu se svými Kurdy..., samostatné bude Syrské území známé jako Rojava, které se bude chtít spojit s Iráckými Kurdy a povede spolupráci s Tureckými Kurdy na jejich osamostatnění..., přičemž záhada je pro mě Iránský Kurdistán..., západ země bude Alávitsko-šíítsko-křesťanský, ke které se připojí i sunitské menšiny Čerkézů a část země budou sunnitští Arabové inklinující k S.Arábii. Z pohledu ropných trubkomaniaků toto rozdělení obou států ale nebude žádným přínosem, a tak budou tlačit na jejich nedělení a spíše jejich ovládnutí... Proto si netroufám dělat jakékoli závěry...

   Smazat
  5. Ještě doplňuji. Dělení Sýrie bude nejpravděpodobněji podle mapy současného rozdělení sil na mapě - viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%BDrie#/media/File:Syrian_civil_war.png

   Smazat
 4. Sobotka zaplatí dalších pět tisíc khaki mozků a zavede odvody nejenom mužů, ale i žen. Myslím, že to ze své hlavy nemá. A pochybuji, že to je idea herce. Spíše příkaz od loutkáře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obnovení povinné vojenské služby rozhodně stojí za úvahu, avšak pouze s tím, že cílem naší armády by bylo pouze bránit vlast v případě našeho napadení. V historii už jsme se mnohokrát mohli přesvědčit, že pokud si nepomůžeme sami, nikdo jiný to za nás neudělá. Ovšem cíle podrazáka Sobotky jsou naprosto rozdílné.

   Smazat
  2. To Anonymní 8. prosince 2015 17:02
   To co popisujete je naplnění direktivy NATO známé pod kricím jménem "Steel Rosse" - viz: (http://aeronet.cz/news/exkluzivne-americka-utocna-doktrina-steel-rose-je-v-cesku-novela-branneho-zakona-je-legislativni-pripravou-k-nucenym-pracim-zen-a-invazi-nato-na-vychod-evropy-pravy-cil-dragounske-jizdy-odhalen/).
   Cílem není obrana teritoria ČR, ale poskytnout kanonenfutr pro NATO zakázky kdekoli ve světě. Na rozdíl od 1.SV, kdy český voják v barvách CaK bojoval za císaře pána v sousedství a na území monarchie, tak podle této doktríny může česká mamina střílet v Rusku, jako v Indii, nebo v Panamě. Podle toho, kde bude světovému kurvítku USA hořet koudel pod zadnicí a kam pro hájení svých zájmů pošle dle čl. 5 charty NATO spojenecká (i naše) vojska.

   Rozdíl oproti současnému stavu mimo jiné spočívá v záměně dobrovolnosti kontraktora (placeného žoldáka) při "misi" v zahraničí za donucení (splnění rozkazu) vojáka (včetně neprofi povolanců) k nasazení proti komukoli kdekoli ve světě.

   Mír s námi!
   Ferro

   Smazat
  3. Jenomže v České kotlině je všechno velice převelice komplikované.
   Každý president po zvolení / včetně komunistických / okamžitě narukuje do chrámu sv. Víta /symbolu státu, ne církve/ a děkuje sv. Václavovi / je přinesena Václavova lebka a president "mu něco daruje"/.
   Sv. Václav je patronem Země České, ale vládci musí dodržovat určitá pravidla, např. na obranu našich hranic jsou oprávněni povolat obyvatelstvo, ale za hranicemi musí použít najaté žoldnéře.
   Další vládcovou povinností je dbát o rozkvět vlastní populace, v čemž např. v posledním století vynikl Husák, který svou politikou dostupného bydlení, novomanželskými půjčkami, mateřskou dovolenou, výstavbou školek a škol, dostupným vzděláním pro všechny / děti "kádrově špatných rodičů" mohly bez omezení studovat na učňovských školách s maturitou, clapci z dětských domovů a matek - samoživitelek na vojenských školách/.
   Na povinnosti vládce se "vykašlal" Beneš, dovolil kolektivní trest pro lidi, hlásící se k německé národnosti, i když po desítky generací žili v Čechách, potom byly Čechy 2x postiženy povodněmi, ta 1 byla zachycena nově postvenou přehradou na Vltavě, ta 2. měla již plně znaky trestu / puklo srdce zvonu sv. Zikmunda, zastavil se Orloj/. A přitom Havlovi stačilo velice málo, a mohl Václavův hněv odvrátit - stačilo dovolit potomkům čs. občanů nakoupit nemovitosti v Čechách v době, kdy se fyzickým osobám-cizincům neprodávaly /nešlo by o restituce/.

   Smazat
 5. Ano je to tak,USA chtějí vyvolat rozsáhlý válečný konflikt ale tak, aby se jejich území přímo netýkal. V USA v současné době vládnou váleční zločinci .Je to skutečná říše zla .

  OdpovědětSmazat
 6. Hollywood už svoje ovečky připravuje na Armagedon dlouhodobě. Jenom jsem nikde nenašel zdůvodnění, proč byly v USA právě aktivovány FEMA lágry. To čekají povstání obyvatelstva nebo to je příprava na výbuch supervulkánu v Yellowstone ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. prý se oživují plány na Stalinův průliv :-)

   Smazat
 7. PROTIPLAN (17:02) Turecko ukradana zeme - bude zniceno a rozdeleno mezi Recko, Armenii a Kurdy...Turci kteri to preziji budou odsehovany do sve pravlasti..To jsem take NEvymyslel ja - honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kus prý dostane i Bulharsko a možná i Gruzie

   Smazat
  2. pravlast Turků je kolem Ašchabádu (v Turkmenistánu)

   Smazat
 8. Kdyby k tomu jak se říká nedej bůh došlo tak bych měl jediné přání, dozvědět se dříve než naposled vydechnu že USSA už neexistuje potom by se mi dobře odcházelo z tohoto světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přidávám se...konečně s pocitem naplněné spravedlnosti.

   Smazat
  2. Vzal jste mi myšlenku. I já bych byl spokojený, pokud k něčemu velikému dojde a viděl bych, že USA není. To by bylo mé poslední splněné přání.

   Smazat
 9. Chce to vyvolat valku v USA. Pak budeme mit klid.

  OdpovědětSmazat
 10. Tuto naší vládu prostitutů musíme sundat dolů, než způsobí nevratné důsledky pro tento stát. Pište Sobotkovi a žádejte ho o demisi: sobotka@psp.cz, pište Zemanovi at´ tuto vládu shodí: Jiri.Ovcacek@hrad.cz
  Pište Zaorálkovi, že je kokot: zaoralek@psp.cz

  OdpovědětSmazat
 11. Podle mého soudu je PROTIPLÁN (17:10) nejblíže realitě. Turecko se samo vmanévrovalo do situace, kdy bude muset dostat přes držku. NATO se Turecka bude muset zřeknout, protože oficiálně ho nikdo nepověřil okupací Iráku. Už teď jsou američané nasraní, protože turecké sestřelení SU 24 umožnilo Rusku změnit poměr sil, m.j. i umístěním systému S 400. Podle mého bude následovat zákaz letů tureckému letectvu nad Sýrií, a po smlouvě s Irákem i tam. Dost pravděpodobně, po prvních sestřelených stíhačkách Turecka se rozjede i pozemní vytlačení z Iráku a vzbouří se Kurdové, sjednocení ze třech státních území. Pak provedou turečtí generálové, nikoliv poprvé, státní převrat. To už ale bude o jiném Turecku. Silně pochybuji, že se při takovém vývoji NATO Turecka nezřekne. Erdogan je idiot, nikoliv však užitečný. Nikomu neposlouží, místo nové Osmanské říše Turecko zničí. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To J.B. 8. prosince 2015 17:30
   Váš úhel pohledu postihuje pouze jednu možnou variantu procesu.

   Já se přikláním k té, že nic není náhodné (ani verbálně-akční podpora USA a NATO Turecku) a vyostření situace v Sýrii byl taktický cíl k vyprovokování RF k jakékoli akci (klamný útok). Strategickým cílem je přesunout globální centrum řízení z GB do ČLR, odstranit USdol ze světového finančnictví, pomocí války mezi USA a RF vymazat dluh USA, zpřístupnit nerostné bohatství RF a dosáhnout restartu globální ekonomiky - cesta k nastolení NWO.
   USA jsou jen nástrojem k dosažení tohoto cíle - ozbrojenou paží zákulisních loutkovodičů (globálních bankéřů), který bude bez zármutku obětován.

   Mír s námi!
   Ferro
   Smazat
 12. Panove v Cesku ! Kdykoliv posuzujete nejaky mezinarodni konflikt, tak by jste meli klast zvysenou pozornost na etnicitu - kmenove zarazeni/rasu ruznych stran. O tom se zminoval B.J. Vorster, (prime minister of South Africa.)
  Tak napr. Alevite (Asad) a Iran jsou ze stejne skupiny. Jeho odpurci jsou z uplne jine skupiny. T.j. zakon kralovny prirody, ze lide kmenove sprizneni se domluvi snadnej, nez kmenove vzdaleni. Existuji vsak cestne vyjimky. Pan Sobotka by se znadno domluvil v Zululandu , nebo s Eskymaky, ale s Cechy to posledni dobou nefunguje. honolulu - svedomity pozorovatel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sobotkovi dnes hoří půda (Česko) pod nohama. Bude se muset poradit se šéfem svých poradců (Špidla), koho má zradit tentokrát, neboť "není na světě člověk ten, který by se zavděčil lidem všem".

   Smazat
 13. Americky lid je po staleti vychovavan, ze je nejvetsim statem, kteremu prislusi, aby vsem poroucel.
  Nelze se divit, Americane nemeli nikdy na svem uzemi cizi vojaky a jsou tak politicky nevzdelani,ze si mysli, ze staci nekolik atomovych bomb a zmizi Rusko, pozdeji i Cina.
  Jsou vychovani k tomu, ze maji vzdy nejlepsi zbrane
  a byli sveho casu bez sebe, kdyz zjistili, ze Rusove
  drive vypustili druzici a maji ve vesmiru sve zakladny. Toho se musime bat, nebot by souhlasili i
  s treti svetovou valkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud jste Soběstačný, nezávislý a nemusíte nakupovat, jste Svobodný.

   Tepelné čerpadlo poháněné fotovoltaikou je Energetická Soběstačnost: https://www.youtube.com/watch?v=6_r2b8goTvg

   Smazat
  2. poradím vám (17:51) - běžte to nabídnout našim americkým přátelům

   Smazat
  3. A 17:51
   Tady není reklamní rubrika

   Smazat
 14. Dost lidí staví domy, které se dají bránit : https://www.youtube.com/watch?v=aKfUMm9akZY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady není reklamní rubrika

   Smazat
  2. 17:49 Nakolik přijdou ty velký trojitý a neprůstřelný tabule? Pokud nejsou neprůstřelný, proč nabízíš děravý bunkr? Nebo chceš ty díry v betonu bránit vlastní hrudí?

   Smazat
 15. Předpokládám, že Rusko si je všech těchto hrozeb vědomo, jen má jinou taktiku než navrhuje autor. Připojit např. Donbas k Rusku je jednoduché, ale mnohem zajímavější je využít ho ke změně režimu na Ukrajině, což lze provést jen tehdy, pokud bude součástí Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas s 17:55 Jsem též přesvědčen o tom , že Rusové si byli velmi dobře vědomi toho co je čeká pokud zasáhnou v Sýrii a mají všechny varianty promyšleny . Putin udělal přesně to co před tím řekl : "Pokud víš že je konflikt neodvratný udeř jako první" .Jsem přesvědčen taky , že v záloze mají něco o čem svět nemá tušení . Už to před mnoha lety předvedli na řece Ussuri při konfliktu s Čínou a dodnes nikdo neví co tam tehdy za zbraně použili . Prý tam po Číňanech zůstaly jenom knoflíky od uniforem !

   Smazat
 16. Američané nám tady celá léta budují skvělou finanční pyramidu. Kdyby to budoval Čech, tak by ho označili za tvůrce systému "letadlo". Ale ekonomové tomu říkají Ponziho schéma. A´t se to jmenuje jakkoliv, tak na to "celosvětová spodina" doplácí dnes a denně.

  OdpovědětSmazat
 17. Pri cteni Robertse mam pocit, ze ne vzdy rozumi Putinovym postupum. Putinovi nejde vest politiku na ostri noze, ale R. ji casto dava prednost. Putin je trpelivy a dosahne sveho vysledku, i kdyz se nam zda, ze ustupuje. V pripade Turecka se jeho sankce projevi ne zitra, ale casem a mohou znamenat pad Erdogana. Malo kdo si vsima, ze Erdogan ztraci pozice i v severnim Kypru a jak Recko. tak Kypr cekaji jen jeho oslabeni a podobne i Bulharsko. Uvidime, dokdy bude Turecko zadrzovat migranty. Rekove spravne nechteji povalit zed vybudovanou s Tureckem na pevninske casti. Nahrali by Erdoganovi, ktery by presmeroval migranty a to i Turky do vnitrozemi Recka, ale i Bulharska. Uspisil by se jeho sen o Osmanske risi.Pokud Merklova uspisi betvizovou politiku s Tureckem,jejim vysledkem nebude nic jineho, nez Osmanska rise v Evrope. Je s podivem, ze hloupi politici to nechapou nebo nechteji to pripustit. Jedine rozpad Turecka muze tomu zabranit.

  OdpovědětSmazat
 18. Presto, ze mnozi z vas nemaji radi Ameriku , tak mi dovolte vas UJISTIT, ze bezny American MLUVI, MYSLI a ma stejne zivotni hodnoty, jako mate vy..Kdyby jste si vzajemne jazykove rozumeli, tak by jste s udivem zjistili, ze nekteri z vas jsou psychologicky Amici - jak poleno !
  Zahranicni politika Ameriky byla uzmuta pouze jednou skupinou, dobre organizovanou, ale nesikovnou a nekvalifikovanou..(Je to silne kritizovano.) Podle nekterych priznaku se to stane i vam. honolulu

  OdpovědětSmazat
 19. USA jsou říše zla, to fakt, který snad dojde co nejvíce lidem.
  Ovšem podstatné je, že EU je poskokem NATO a NATO je spolek nesvobodných marionet, tančících jak USA tahají za drátky.

  OdpovědětSmazat
 20. Každý den se modlím za Rusko a za Putina.
  Pro mně zàpad přestal moràlně existovat...
  nevěřím jim VŮBEC nic a jsou mi odporní!
  jestli opravdu dojde k válce -nebude už nic tak,jak bylo dříve-dokonce ani kulturní počiny v literatuře a hudbě,jà budu nesnášet snad už i ty minisukně a tu super módu,kterou jsem vždy s takovým nadšením sledovala...a hlavně nosila!!mně už s..e všechno!
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pražska vlaštovka

   jsme na tom stejně, blil bych ze všeho co páchne tím Západním pokrytectvím, tou zrůdností promyšleného, co lidé nejsou ochotní na každém kroku vidět. Blil bych jak se plahočí za zbytečnými předraženými cetkami namísto toho, by se vzdělávali aby mohli zhodnotit život, který žijí a kam je vede. Stáda hlupáků maká od nevi do nevi, aby zaplatilo nelidské úroky a daně nenažraným korporacím. Ten svět pozlátka je pro ně drogou. Žijeme ve světě závisláků a debilních stád. Z chlapů jsou kapouni, protože tento debilní svět jim vnutil prádlo po kterém umírají spermie, krmí je chemií (vitamíny) aby sem potom musel poslat černé svalovce jako oplodňovače evropskch feministek toužící díky reklamě po exotických dětech.
   Blil bych z debility lidské !
   Svět je krásný, naštěstí příroda nikdy nezklame tam daleko od hlučícího davu.....
   Míra

   Smazat
  2. Míro ,mluvíš mi absolutně z duše !
   musíme to zvládnout;přišel čas přehodnocování...
   netrap se,já se o to budu taky snažit!vytvoř si okolí a obrať se k přírodě a čistotě!
   ahoj jituš

   Smazat
  3. Jituš jsme na tom stejně ale naděje umírá poslední . Pro nás všechny kteří ještě nemají vymyté mozky od zparchantělých politiků a sdělovacích prostředků je opravdu už tou poslední nadějí Putin !

   Smazat
  4. Ne, ty se nemodlíš za Putina, ty se modlíš k Putinovi.
   Vy, komunističtí vymatlanci jste si vytvořili nové náboženství na jehož piedestál jste si postavili Putina jako vašeho spasitele a modlu. Modlu která vás má spasit před tím, že s nacpanými břichy v teple vašeho bytu můžete bezstarostně klepat do počítačů připojených k síti ty vaše nenávistné nesmysly ke společnosti která vám tento blahobyt umožňuje, kreténi jedni.

   Smazat
  5. Ale fůůůj 20:09, ty se nemodlíš k něčímu obličeji, ale k pindosí řiti :-)))

   Smazat
  6. Anonymní8. prosince 2015 20:09
   A helemese, zavšivenej prasáckej troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze i když o něj nikdo nestojí. „
   Trolle, trolle ty si vůl, z prdele ti čouhá hůl.
   Z Americké ambasády cpali ti tam asi klády.
   V makovici místo mozku máš jen asi z hoven kostku.
   Co tu plodíš, samé sračky, bereš za to asi kačky (dolary?).
   A hrdlem je proleješ a tady se posereš". :-)

   Smazat
  7. 20:23
   Já se ty debile nemodlím k nikomu. Nečekám na žádného vymyšleného spasitele před vymyšleným nepřítelem. Řeším jen konkrétní reálné problémy a ne blbosti. Spoléhám přitom jen na sebe, svou rodinu a nejbližší přátele.
   Ale chápu, že hňup který nic neumí a je zcela neschopný rád někoho ze svých problémů obviňuje a na někoho dalšího čeká že za něj vše vyřeší a spasí jej mávnutím proutku.

   Smazat
  8. Anonymní8. prosince 2015 20:09
   Flustráte! Každému tu nadáváš, přitom blahem uchcáváš.
   Kdo tě platí, drzý fracku? Potřebuješ dostat facku!

   Smazat
  9. Před těma našima dvěma Trolly je ošidné ukazovat cit.Ten oni mají jen pro "své". K ostatním mají vztah z pozice hyeny.Jsou narušení, Koukolík by řekl deprivanty.

   Smazat
  10. Tak to je opravdu gól. Deprivant který už 26 let každý den mlátí hlavou do zdi a křičí u toho "kam jsme to dopracovali", denně se navíc modlí k jakémusi papalášovi 5000 km daleko a prosí ho o spasení, nazývá +- spokojené lidi "deprivanty".
   You just made my day, Povolný :-D

   Smazat
  11. 21:51-znáte to, o potrefené huse? Funguje to, heuréka!

   Smazat
  12. No, Povolný, váš "geniální" rádobyobjev má do toho Archimédova nekonečně daleko. Ale pokud vás to potěšilo a vytáhhne vás to aspoň na chvíli z vaší deprivace, tak si to "heuréka" klidně zařvěte.

   Smazat
  13. 22:49-díky, neumím anglicky, 21:51-anglický závěr je můj nebo Váš den?

   Smazat
 21. Jen jestli náhdou ten cirkus s kradenou ropou neměl od začátku účelově sloužit snížení cen ropy. Tedy ten, kdo ovládá trh s kradenou (levnou) ropou diktuje nízké ceny na, kterých profituje jen on s cílem poškodit tradiční producenty. SA údajně ustála ceny díky investování všech rezerv a SS se to "netýká" protože objevily kouzlo frakování. Zbývá tedy už jen Rusko, které to asi mělo společně s vyhlášením karantény zlomit a mírově (humanitárně) čestnou ekonomickou soutěží dorazit. Ceny ropy totiž začaly klesat s náhlým enormním nárůstem aktivit projektu ISIL. Časově se to totiž shoduje. Zbývá tedy jen obligátní otázka: Komu to prospěje???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je naprostý nesmysl. Ropa vytěžená v té oblasti představuje jen promile každoročně těžených zásob v Saúdské Arábii, USA, Rusku, Kanadě... a na světovou cenu má tak minimální vliv. Krom toho, ona najednou nepřibyla na trhu, byla na trhu i předtím, takže cenu ani snížit nemohla.

   Smazat
 22. HUUU, ha, ha, ha, - Jejda lidi, to je srandy kopec ! To jim prelozim - Americanum ! (Mira - 19:33) Reknu jim : "Jste kapouni, chciply vam spermie a nosite spatne
  pradlo" !
  Vim urcite, ze budou mit slzy smichu v ocich ! ...Tak predne ! Hollywood neni v rukou Amiku ! Tak jako vase kulturni scena neni v rukou Cechu. Kina zde zeji prazdnotou. Chodi do nich pouze deti. Vetsina Ameriky je polarizovana a nema rada smisena manzelstvi. Amerika je silne krestanska, konzervativni a pilne pracujici. Kostely jsou v nedeli plne lidi, v jiznich statech vice nez v severnich. Evangelici se deli na nekolik dominations a jsou pocetnejsi nez Katolici. Lide jsou kamardsti, ale meni se zjevem a kulturnimi sklony, hudbou a kuchyni kazdych 300 mil..Americka mesta maji neviditelne hranice a dely se na ctvrte bilych, kde se zije dobre a barevnych, kde je kriminalita.. Je to zemepisne krasna zeme. Je to take zeme hracek pro pany vsech veku. (Auta, letadla, lodicky, motorky.) Amerika VASICH predstav je zalozena na indoktrinacni, manipulativni, cilove propagande prosazujici to, co je v Americe samotne mezi lidmi neoblibene..Amerika je zeme, ruznych architektnich stylu, ruzne hudby, ruzne kuchyne a mody. Ma nejlepsi kavu a tabak na svete. Americane jsou tenci a tlusti. Hezci (napr. JA) a skaredi. Jazyk na uzemi Ameriky ma v jiznich statech jiny accent nez v severnich. NEJKRASNEJSI anglictinu na svete ma severovychod USA. Nejhorsi ma Appalachians staty.... Amerika ma daleko horsi, krutejsi pocasi nez Evropa. Hrozne zimy a vedra. Tornada a huricany..Ma nebezpecnou prirodu. (Medvedi a jinou nebezpecnou zouzel.)
  honolulu, znalec severu a jihu !
  (pssst, pani prazska vlastovko, nevite, jak Vam mohu dokazat, ze Mira je na omylu s temi spermiemi ?)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-))) Americký bedekr?

   Smazat
  2. O Turecku se taky píše globálně a nevytahují se z obyvatel pracovití lidé a lidumilové, i když tam určitě jsou. Myslíte, že kdyby na USA dopadla atomovka, zabila by jen zlé Američany a ti hodní, co jsou pracovití a nezkažemní by to ani nezaznamenali? Samozřejmě to platí i opačně. Až tu bude řádit Islám, postihne to jen Sobotku, Štětinu nebo Zaorálka? Srát půjdeme všichni, i ti dobrosrdeční a pracovití.

   Smazat
  3. Nicku,
   ani Míra ani jà nejsme takoví blbci,abychom házeli všechno ,jak se říkà do jednoho pytle...faktem je ,že člověk tvàří v tvář americkè politice je opravdu zhnusen....
   co se týče jednoho příkladu blbosti výrobců spodního pràdla,určitě na tom něco je .To je zrovna tak,jako je nepříjemné nosit zkrátka cokoli těsného na těle..ale kvůli tomu nemusíš zesměšňovat Mírův cit pro "atmosférický přetlak", který zde v Evropě bezesporu panuje a to dlouho...a stále se stupňuje....
   i ty ,s prominutím,nasrávačky jsou toho důkazem...
   Já sama jsem strašně zklamaná ,ano pŕímo stojím v úžasu před tím ,s jakou nestydatostí se tam u vás ve státech lže v politických otàzkàch..
   vím ,samozřejmě ,odkud tohle svinstvo pochází,ale nebudu to tady rozvàdět ...
   co se týče povzdechu mého i Mírova ,tak to byla pouze redukce na emoci...
   Žes to nepochopil ,mně mrzí...
   jituš

   Smazat
 23. Pro trolla 20.09. Právě proto, že s plným břichem sedím v teple obýváku a klepu do počítače, tak kvůli těm tvým bohům ze zámoří o to nechci přijít, ty troubo. Putin mi to relativní pohodlí vzít nechce, což se o těch krvelačných bestiích z USA říct nedá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč.

   Smazat
  2. Ne díky Putinovi nebo Rusku, ale právě díky těm "bohům" máš to štěstí, že si můžeš užívat západního pohodlného stylu života. Proč a jak by ti to pohodlí "krvelační vrahové z vólstrýtu" chtěli vzít když ti ho sami umožnili?

   Smazat
  3. 21:44-Vy nejste jen blbý ale i navedený.Co mám já, je z mé práce včetně dětí.Co Vám umožnili"krvelační vrahové z vólstrýtu"je věc k jednání!

   Smazat
  4. Povolný, z poloviny vaše zásluha, z poloviny náš zápdní systém který vám to umožňuje. Třeba jako Kubánec nebo Venezuelan byste byl s tím samým úsilím v prdeli.

   Smazat
  5. Ty trolíku, ty musíš být od Člobrdy v plísni. TAm jsou přesně stejná vygumovaná vemena, jako ty. Srovnávají nesrovnatelné, píší hlouposti v diskusích, kterým nerozumějí a vedou propagandy, až jsou celí hnědíjak stále lezou do americké řiti. Pavel P.

   Smazat
  6. 22:08-"západní"systém je Váš fetiš.Mně"zásluhu" umožnili mí"neurození"předci za velkých obětí a já jsem jim vděčný.Z Vašeho pojetí neměnnosti"západního" systému dovozuji, že ideální by byl feudalismus. Protože asi ani Vy nejste urozený,připouštím raný kapitalismus, tedy současnost.A nedávejte mi přiblblé"třeba".Co třeba Křovák?

   Smazat
 24. Americane s kritikou jeji zahranicni politiky budou souhlasit s mnohymi z vas. Je mrzi, ze jsou neoblibeni ve svete a otevrene o tom mluvi. Donald Trump, kandidat republikanu na presidenta je v nekterych s vami totoznych nazorech daleko radikalnejsi ve sve retorice, nez
  jste vy !
  On chce zlepsit vztah s Ruskem a chce se sejit s presidentem Putinem. Ohledne Islamu ma mnohokrat horsi mineni nez cesky president Zeman, nebo vysokoskolsky ucitel pan Konvicka z Budejovic s kterymi si bude urcite dobre rozumet... V cem je jeho sila ? V PENEZICH ! Jeho hodinovy prijem je $ 38 000, a to i kdyz spi, coz je za den
  $ 912 000..Tyto penize znovu investuje v ruznych castech sveta do hotelu atd.... Je jasne, ze mu nejde o penize, ale o ozdraveni Ameriky... To take dokazuje jeho silny politicky NEkorektni jazyk... Ted se dozaduje TOTALNIHO, uzavreni hranic Ameriky pro Machometany. Dozaduje se take vysokeho hranicniho plotu na Rio Grande...Prizdisraci si nevi rady s jeho vetami. (Samozrejme, ze ho budu volit.)
  ...honolulu, ktery fandi ceskemu presidentu Zemanovi a Donaldu Trumpovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu ty jsi ale blb. Nebylo by pro celý svět nic nebezpečnějšího než postavit do čela mocnosti USA zcela nevyzpytatelného a nepředvídatelného šílence typu Trump a čekat kdy mu definitivně přeskočí v hlavě a způsobí katastrofu.

   Smazat
  2. 21:48-toho bych se nebál.Česká exmanželka to Trumpovi dobře srovnala v hlavě.Jen Američané budou překvapeni, že mimo nich existuje i jiný svět.

   Smazat
  3. POdle toho, co kandidáti na prezidenta veřejně prohlašují, tak Trump je jediný rozumný a normální. A ty nevychovanče 21:48 jsi ukázka omezeného a propagandou úplně zblblého individua, které ani neví, jak je samo proti sobě. Marek

   Smazat
  4. 22:16
   Najednou ti nevadí, že je Trump multimiliardář, oligarcha, zástupce tisíciny promile nejbohatších elit, střet zájmů... Primitivům jako ty stačí jen trochu máznout okolo huby přesně to co chtějí slyšet a všechno okamžitě odpuštěno. Musí to být radost pracovat s takovými hloupými ovečkami.

   Smazat
  5. 22:55-omlouvám se Markovi i Vám ingerencí do debaty.Vím, že jste"Obamista, demokrat"-myšleno v USA.Rád si zítra přečtu duel s "honolulu".Pasívně, zítra pracuji aktivně, bohužel.

   Smazat
 25. V současnosti je ta vládnoucí sebranka v USA řízená americkými nebezpečnými neokons a k tomu ještě v zákulisí chazarskými a stejně tak nebezpečnými zednáři,bankstery,vojensko-průmyslovými korporátními fašisty, takže Říše největšího zla-USA,chce zcela nepokrytě destabilizovat,rozvrátit a posléze ovládnout všechny státy na Zemi,aby sloužily jejich moci,jejich zájmům a jejich chamtivosti,která se nikdy nedá uspokojit, protože je nekonečná.A jedině tupí, a neogoebelsovskou propagandistickou ideologií zla zpracovaní jedinci s vymytými mozky,jako je ten z 20:09,20:31, 20:33,20:51, to zlo šířené z USA budou chválit, obhajovat a fandit mu.Do té doby, než je samotné toto zlo semele jednou provždy do nicoty.Ale asi nikdy nic už nepochopí, protože jejich dutá hlava to nesvede a chápání reality je nad jejich síly.Jen nám ještě prozraď ty proamerický trotle,kdy si půjdeš zase pro zelený toaleťák ke svému příteli Čapírovi?

  OdpovědětSmazat
 26. Cesky president Zeman, Nigel Farage z UK, (UKIP) ex-president Vaclav Klaus (v zahranicni politice). President Orban - Madarsko, Donald Trump budouci president USA, pani Marine Le Pen z Francie, budouci presidentka. Maji spolecne to, ze mysli samostatne, ze jsou REALISTE a ze nejsou poplatni loutkovodicum ! Tyto osobnosti jsou oblibene a UZNAVANE ve svete ! KAZDY je zna, vcetne deti v Cine, nebo Brazilii pri uceni zemepisu..V Cine kdyz ucitelka rekne Ceska Republika, tak deti jeci Zeman,
  Zeman ! Akorat poslusne loutky v Praze v rukou cizich zajmu
  maji jiny nazor - ktery ani neni jejich... Koncim pro dnesek. Budeme se hadat zitra ...honolulu

  OdpovědětSmazat
 27. Tak uz se na me nezlobte pani Prazska vlastovko...Sice nevim co za pradlo se nosi v Cesku, ale nejzdravejsi je BAVLNA !
  V lete je to zdravotni nutnost ! Vim to na 100 % uz z dob kdy jsem pracoval v Africe...Musim koncit - honolulu

  Pane (21:48), predvadite typickou propagandu na DEMONIZOVANI schopneho cloveka a jeho nahrazeni Vasim blbeckem, ktery bude zobat z vasich pracek prosazovane politicke
  DINGLEBERRY ! Budu Vam nadavat az zitra, musim koncit. honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nicku ,jà se nezlobím,to bych byla hodně malicherná!;-)
   j.

   Smazat
  2. Pro Honolulu:
   Fandím Vašemu nadšení a idealismu.
   I tomu, jak se snažíte co nejlépe porozumět světu. Přesto Vám trochu ztížím situaci.
   Zkuste do Vaší představy o světě zapracovat těchto několik faktů:
   1.Všechny „Říše zla“ (= všechny agresivní, útočné státy) měly a mají mezi svými obyvateli většinu hodných, pracovitých a zájmové koníčky pěstujících lidí. (Například váleční nacističtí zločinci byli milujícími otci, apd. Proto třeba ve filmech hodně zlých fašistů a obecně padouchů miluje umění). Nabízí se otázka:
   Jak to, že jejich stát tedy dělá to, co dělá? Jaký je jejich podíl viny? Vždyť mlčení znamená souhlas.
   2. Vědeckým experimentem potvrzený fakt. Člověk, který říká pravdu, ve společnosti, která říká lež, se přizpůsobí a začne v 99% také říkat lež! To proto, protože potřeba žít v komunitě je silnější než potřeba říkat pravdu.
   3. Stačí 5 let (zpočátku pozvolné) mediální manipulace, aby se změnilo myšlení společnosti! Nádherným příkladem je proměna myšlení nejen české společnosti, ale všech postkomunistických zemí, vedoucí až k bratrovražedným válkám (viz. Jugoslávie a nyní Ukrajina).
   4. Stačí pouhých 15 – 20 let, aby byla vymazána objektivní fakta v myšlení populace (nejen o minulosti) a byla nahrazena propagandistickými bláboly a papouškováním aktuálních hesel.
   (Kdo si ještě pamatuje, že před 6-ti lety USA a celý jeho blok „budoval společně s hodným Ruskem kapitalismus“?)
   Bohužel Amerika funguje na principů Jezinek :“ … jenom prstíček si ohřejeme a hned zas půjdeme!…“.
   Pan Roberts má pravdu a jestli si to Rusové neuvědomí a nezařídí se podle toho,bude to mít špatný konec pro nás všechny.
   Pavel p

   Smazat
 28. Dobré připomínky! A když už mám tu drzost hodnotit, tak ještě Roberts - velmi dobré, Rusové - výborné. Děda.

  OdpovědětSmazat
 29. VSECHNO SPATNE Pavle P. ! (0:22) Amerika NENI tatalitni zeme, proto prirovnavat ji ke sesnerovanym lidem pochodujicim jednotnym "husim" krokem Nemcu 1933-1945 se absolutne neda ! Americane jsou psychologicky jini, nez Nemci, kterym se smeje svet ! Znate to ? - Hejtman z Kopniku ? Kde byla ukazana povaha Nemcu, ve vztahu k autoritam ? To, ze kazdy z Amiku ma Hobby, je vsak
  pravda !
  Nemec je jako kostelni holub. Zobe Vam z ruky, kdyz je pod vami a kadi vam na hlavu, kdyz je nad vami..American se neda myslekove spoutat i kdyz jeho myslenky jsou nekdy vystredni, ci naivni a hloupe. Oni jsou vice individualisticti nez Nemci a rozdodne daleko vice nez CESI.. Jsou zahledeni do sebe. Neznaji zemepis, tak dobre jako Evropane. Nedivte se jim ! Jejich zeme je krasna ! Vy take neznate rozdil mezi Sarasotou a Saratogou. Oni zase rozdil mezi Slovenskem a Slovinskem. Ne vsak vsichni.

  BOD CIS. 2 ! V pravidlech souziti, kdyz budete pracovat u hodnotne americke firmy, nebo chodit do jejich pocetnych klubu po praci je ZAKAZANO - mluvit o penezich, nabozenstvi a politice. Proto mezi lidmi je klid v praci.
  Amici jsou take od mladi vychovavani - ignorovat co ma soused a hledet co mam on. Proto lidem nevadi kolik ma penez Donald Thrump !

  MEDIALNI MANIPULACE, BOD CIS. 3 - je totalne prohrana pro manipulatory. Americane vyhazuji TV, a kupuji computry.
  A tam se kousou jako psi. Tolik vykalu, kolik na sebe vzajemne lopatuji by prekvapilo i presidenta Zemana, ktery to ma od prazskych manipulaturu denne ! Sila manipulatoru a jejich monopol na lzi je dnes zakryt TP (toaletnim papirem) neexistuje uz ! Amici se hadaji na zminenych computrech, nebo v klubech THINK TANKU. T.j. spravna demokracie.

  Na bod cis. 4 odpovim zvlast..Bez ohledu na jeceni...honolulu

  OdpovědětSmazat
 30. DULEZITY BOD CIS. 4 Na Rusko se v oficialni propagande v rukou nejmenovane skupiny pela chvala dukud zahranicni oligarchove Rusko zdimali. President Putin vymenil zahranicni skupiny za mistni nacionalisticke/ruske oligarchy a v oficialni propagande byl zmenen kurz o 180 stupnu.. To je na posrani, kdyz se dve skupiny oslu kopou o jednu hromadku sena. Vy kvuli poloze to sliznete z obou stran. Proto politika pratelstvi k oboum rivalum, o kterou se snazi president Zeman je vyborna. Budte radi, ze ho mate ! Kdyby jste meli Schawarzenberga, tak jste byli tercem utoku v budoucnosti. (Pravdepodobne budete kvuli prazske kavarne.) honolulu.

  OdpovědětSmazat
 31. Omlouvam se za chybi a preklepy.... honolulu

  OdpovědětSmazat
 32. Zasnu, kdyz to po sobe ctu bez spechu, kolik je tam chyb.
  Jenze ja utekl tak davno, ze na to potrebuji kalkulacku.
  Sledujte prosim moji myslenku, bez moji gramatiky. Nemusite s ni souhlasit, nejsem vsak sam, kdo zde tak mysli.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odpověď pro Honolulu :
   Technická poznámka :
   Bohužel jsou zde od minulého týdne dva „Pavlové p“. Já jsem s malým „p“ na konci, on je s velkým “P“ na konci. Přestože jsem ho slušně žádal, aby si změnil svůj podpis, že si nás lidé budou plést. Nic se nestalo, takže si jen domýšlím, proč to dělá.
   Teď k Vaší odpovědi.
   Bohužel Amerika je totalitní země. Jen je to tak sofistikovaně vymyšlené, že si to většina Američanů vůbec neuvědomuje. Žijete jako zvířata v ZOO – lépe v Safari. Když vás neokukuje moc návštěvníků, myslíte si, že jste svobodní. Neuvědomujete si, že jste úmyslně nevzdělávaní, že u vás platí stále diktátorštější pravomoci (Patriot act a jiné), že schvalujete a provozujete mučení, že váš president nahlas říká, že je třeba zemím, které vás neposlouchají „kroutit ruce“, že o vás prohlašuje, že jste „výjimečný národ“ (tedy asi „od boha vyvolený vládnout“), atd.
   Podívejte se kolik válek a konfliktů ve světě jste rozpoutali (stačí za posledních 100 let, aby Vás to nevyčerpávalo), kolik máte na svědomí mrtvých a kolik národů jste přivedli do bídy. (Že vám již od Vietnamu vláda nedůvěřuje a nechává za vás bojovat profesionální armádu a námezdní žoldáky, taky o něčem hovoří.)
   Kolik spotřebováváte na jednoho obyvatele pitné vody, nafty, energií a surovin. Jak jste vnutili celému světu bezcenný cár papíru – „petrodolar“ , který vám dle potřeby neustále tiskne FED a za který vám vaše vláda kupuje blahobyt na úkor celého světa (jen z České národní banky díky povinné devizové rezervě odchází od nás ročně 30 miliard korun jako náš „příspěvek“ na živobytí Američanů a to zdaleka není vše)a i tak už by jste dávno zbankrotovali nebýt vojenskou mocí podepřeného „petrodolaru“.
   Vaši obyvatelé jsou nejtlustší (díky nezdravé,geneticky modifikované, ale levné) výživě, kterou k nám chcete importovat (TTP), nejflustrovanější a nejagresivnější lidé ze všech zemí světa, kteří když neodpovídají na otázku jak se mají : „je mi fajn!“ tak jsou společensky deklasovaní.
   Že ve státech „k přelétnutí“ (tak je označují sami Američané)některé věci ještě nejsou tak zjevné (a nejen tam), je způsobené oním efektem „uzavřeného safari“. A tak by se dalo ještě dlouho pokračovat.(Jeden francouzský renomovaný sociolog už v 80. letech psal fundovanou vědeckou práci na téma „Amerika a její odtrženost od reality“.)
   Celkově se dá říct, že všechny Vaše odpovědi se tváří, že obecně platné sociologické principy chování lidí a řízení všech typů společností, které jsem připomenul v bodech 1. až 4. pro Američany neplatí!
   Pokud to myslíte vážně, tak to jen opět něco dokazuje.
   Promiňte, myslel jsem si, že jste mladý asi 30-letý muž. Teď si nejsem jistý (dle Vaší poznámky) jestli Vám není už kolem 60 let. Pak už by jste totiž na naivitu neměl nárok. Můžete mi říct jen přibližně, kolik je Vám let? Děkuji a doufám, že se důkladně zamyslíte Váš
   Pavel p
   P.S.: Chyby a překlepy, pokud nedeformují myšlenku v tomto případě akceptuji.

   Smazat
  2. ....velmi správnà odpověď od Pavla
   (p -17:20)Nickovi,ale to neznamenà,že ho do té dálavy taky nepozdravujeme...:-)
   j.

   Smazat
 33. Nicku ,
  Tvoje analýza je bohužel nepřesná a celkem povrchní....myšlenku jsem sledovala a opět to zopakuju;tak jak to popisuješ ,tak to není...
  V bodě 4)kupř.
  Putin naopak zamezil rabování zahraničních
  skupin tím,že je vyhnal ze země a tem,kteří se snažili rozprodat a vytunelovat vše ,co patří Rusku ,poslal do vězenî(viz.zločinec a podporovatel protiruských nálad(mírně řečeno) Chodorkovsky;zatnul ťípec všem těm banditům,kteří měli jen jedno kredo-likvidaci
  ruského přírodního bohatstvî,balkanizaci Ruska na nepodstatné ,malé a lehčeji jimi tudíž ovladatelné územnî celky...(strašně to zjednodušuji,nemám čas)
  někde existuje výčet všeho toho,co vrátil ruskému hospodářství a lidu a jak na rozdíl od jelzina,vrátil opět správu Ruska do jeho vlastních rukou a hlavně rozhodovàní...
  bodejť by,Nicku,se tohle těm zahraničním zlodějům líbilo!!!!?proto ho tak nenávidí..(proto Ukrajina-jako klín a rozvalinu, NATO obklíčení a další hnusárny)
  A to neníjenom to!
  Nicku sežeň si link(já se podívám také,kde to mám-co všechno udělal president Putin,během své politic.přítomnosti pro svoji rodnou zem!!!!
  a podîvej tam u vás,co dělají za ostudu politici ameriky ,pro jejich zem !!!
  jituš

  OdpovědětSmazat
 34. Pani Prazska vlastovko, snad jsem mel napsat v bode cis. 4 ,VYHNAL, misto VYMENIL, ale celkove to vidim jako Vy. Myslim si, ze bude dobre pro lidi, az kazdy bude mit svoji "zahradku" ! Aby Cesi byli pany doma a Rusi u nich. Zadny NWO (svetova vlada) se konat nebude. U nas je take napeti, jako v Evrope ! Mejte se fain a nezapomente podporit presidenta Zemana, 12.12. - ONI ho nemaji radi ! Neposloucha je ! honolulu

  OdpovědětSmazat
 35. from honolulu, pane Pavle p., jak mam vysvetlit, ze zlo nedelaji
  Americane , ale mala dobre organizovana skupina, ktera ma cas od casu monopol na representovani obcanskeho/americkeho hlasu... Cechy take nereprezentuje Sobotka a TV v Praze !

  Prave Americane z ulice tento system nejvice kritizuji, (tuto skupinu) - vcetne vysokych dustojniku armady, kteri jdou za to do penze... Americane jsou vlastenci, kteri casto intenzivne politicky ziji. Verte tomu, ze Ukrajina je NEZAJIMA. Ukrajina je zajimava pouze pro zminenou skupinu..

  "Americane spotrebuji hodne vody" ! Kdyby jste videl americke reky a jezera, tak by jste se zasmal, teto kritice. Pouze Florida ma 5000 jezer. Horejsi jezera maji nejvice sladke vody na svete...Na jihozapade Ameriky je vsak vody malo, proto se stavi potrubi z mist, kde je vody hodne..Budete-li mit zizen prijette se napit.

  "Americane jsou tlusti" ! Ano, ale pouze tam kde jezdi-jen autem. Tam kde chodi stale pesky napr. ulice Chicaga , nebo New Yorku jsou tenci..

  "Maji spatne jidlo, plne hormonu" ! To je pravda, ja sezeru i peceny ocas z Alligatora. Zatim vsak tlusty nejsem..Dr. rikal, ze zatim Tasemnici nemam.

  "Maji na svedomi hodne valek !" T.j. prevence proti piratstvi uz z dob zacatku 19-stoleti..Americe je stale VYHROZOVANO a je nucena se casto vmesovat do konfliktu mezi dvema opicaky, ktere Amici z ulice ani neznaji...To co Evropa NEMA rada na Americe se jmenuje NEOCONS...

  Nejvice nepratel vsak ma Neocons prave v Americe a ne v Evrope... Evropane NEVI, kdo je kdo v Americe, a o co usiluje (nezna jmena).... Myslim si , ze Rusko a Amerika se jednou domluvi na spolupraci a pratelstvi. Az bude omezen vliv Neoconu..

  Vas jmenovec , ten druhy Pavel P, me nadal do RASISTICKYCH MAGORU, neverte mu a radej hlidejte vice etnicitu, ta vam rekne vsechno - rikaval B.J. Vorster... a Vy jmenovce druheho Pavla zbalte kufr a projedte tuto krasnou zem z rohu do rohu... A ted si semnou zaspivejte ! Pussycat - Mississippi 1991....honolulu (Zase tam budou nejake chyby, t.j. disabity.)

  OdpovědětSmazat
 36. Ano pane Pavle p. jsem American a MAM TUTO ZEM RAD ! Citim se zde spokojen a citim se 100 % svobodny. To nemuzeu zmenit ani Neocons. Incom co dostavam bych si mohl nechat posilat VSUDE - kamkoliv na svete, kdybych chtel zit nekde jinde. Neee, me se nelibi v Monacu, protoze nejsem Sardinka. Kam me srdce laka, tam si zajedu. Nektera mista v Americe (a Canade) mam velmi rad a vracim se tam.. Rad jsem jezdil i do Evropy. Hamburg, Cologne, Viden , Praha atd. Merkerova Evropu znicila a znici i vase zivoty... Vas argument, ze nejsem svobodny absolutne neuznavam... Vuci Rusku a presidentu Putinovi NEMAM ZADNY NEGATIVNI pocit... Ten narod zazil nejvice hruz na svete a mam pred nim respekt. Chci aby Amerika a Rusko byli pratele, coz se jednou stane ! Nepritel je ISLAM ! Z ceskych autorit fandim presidentu Zemanovi a povazuji ex-presidenta Klause za velmi chytreho na mezinarodni vztahy. Nevim nic vic, co by Vas mohlo zajimat. honolulu

  OdpovědětSmazat
 37. A ted neco typicky americkeho pro Pavla p. Zde vidite dva 'tluste' Americany, pri typickem americkem tanci.
  BOOGIE WOOGIE (rashel 9876 na Youtube)

  Nagooglujte Prospect Ave. E, mezi Ontario St. a E - 9th St. Cleveland , Ohio. Tam se narodil Rock and Roll.

  Ve svete nejznamejsi americka hudba zv. Country music, vsak neni z Clevelandu v Ohiu, ale ze statu Tennesse - z Nashville, Gatlinburgu a jinych nedalekych mist. Tu zpivavala pani Marta Kubisova v Praze.
  Tennesse Waltz, Kikki Danielsson na Youtube. Nebo Lucille Starr - Yodel Love Call - typicke... Je to zeme VSECH druhu hudby.
  Zeme nejlepsi whisky na svete (kam se hrabe UK.), vetsinou ze statu Kentucky, (kde roste modra trava.)..

  Americane intenzivne pracuji a intenzivne se bavi. Maji pres 200 modelu aut v jejich prodejnach a 30 000 rocne jich zemre na silnicich a dalnicich Ameriky... Je to zeme intenzivniho, nekdy tvrdeho zivota, ktery neni zly, ale INDEFERENTNI. Proto se musite zaradit tak, aby jste meli nejlepsi zdravotni pojisteni a praci, ktera vas zajima a bavi ! Potom s prekvapenim zjistite, ze mate uspech. Ten je vsak vsem lhostejny, tak jako vas neuspech....Je to zeme volnych prostoru a ma na vas stejne ucinky, jako tezke vino. Nejde ho dostat z krve...Koho by zajimali NEOCONS ve Washigtone D.C., nebo dokonce Ukrajina ? Co to je ? Kde to vubec existuje ? honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu.
   Asi jste milý „starší“ poděs.
   Umět žít život na „plné pecky“ je VELMI potřebná vlastnost.
   Nevím, jak velké procento Američanů tohle dokáže. Z těch, co znám, jich to většina neumí a nemá na to čas (koneckonců ani u nás).
   Máte BEZNADĚJNĚ PŘILEPENÉ růžové brýle, nemá smysl Vám je násilím sundávat. Když nechcete vidět, že i v té Vaší „vysněné Americe“ fungují zákonitosti sociologie stejně neúprosně jako kdekoliv jinde, tak přidám už jen pár poznámek.
   Kdybych věřil v nebe, tak bych Vám řekl asi tohle: „Pokud Vám nic nedokáže otevřít oči a stále si myslíte, že hodní lidé v Americe za nic nemůžou a že je „zemí snů“ tak až se konečně podaří Americe rozpoutat III. světovou válku, tedy TO, O CO JIŽ PŘES DVA ROKY NEPŘETRŽITĚ USILUJE, tak „možná se za pár dnů potkáme v nebi a tam mi konečně dáte za pravdu“!
   To proto, protože jsou pouhé dvě alternativy světového vývoje :
   1. Amerika zbankrotuje a ponoří se do chaosu jako za Velké hospodářské krize.
   2. Rozpoutá III. světovou válku, protože její šéfové (dle Vás to jsou „pouze“ neocons) naivně věří, že oni to přežijí!
   Teď ještě zkusím naposledy „pošimrat“ Vaší hroší kůži.
   Hudba, kterou si Američani s takovou chutí přisvojují,je ze 75% tvořena ze dvou zdrojů : z hudby koupených a dovezených černých otroků a z imigrantské židovské hudby. A z 18% od Irů (i Angličanů).
   Vážná hudba hlavně od Čecha a opět židů a zbytek z evropské klasiky.
   Většinu vašeho umění a vědy vytvořili (a ještě tvoří) penězi a postavením nalákaní imigranti.
   A děti imigrantů, dokud nezhloupnou na průměrného Američana.
   Ano, vytvořili jste si prototyp „mladého, ambiciózního Američana, který za kariérou jde i PŘES MRTVOLY“!
   Že by takový jedinec byl schopen vytvořit lepší budoucnost, tomu věří jen VELMI vypatlaná hlava!
   Takže, jak říká jeden hodný člověk, zdravím Vás „s modrou oblohou“ (kterou „nějaké potvory“ neustále sviní chemtrailsem) Váš
   Pavel p

   Smazat
  2. P.S.:
   Víte jak velké procento Američanů žijev chudobě?
   Pavel p

   Smazat
  3. Poslední P.S.S.:
   Můžete zatím cestovat po celém světě a užívat si, protože zbraně vašich "neocons" a tištění zelených papírků FEDem Vám to zatím "umožňují".
   Howgh
   Pavel p

   Smazat
  4. Souhlasím s Pavlem v tomto hrubém pohledu na USA. Bude-li"honolulu" reagovat, prosím i o reakci na mně. Neocons vládnou USA, tudíž i nám. Odstraňte je u Vás, zde padnou sami. Předpokládám, že jste odešel po 68. Co jsme zůstali, spoléhali jsme na změnu v SSSR. Stalo se, teď je řada na"amících". Jen si nejsem jist, zda Gorbačov nepatřil právě k neokons jako kandidáti v USA, včetně Trumpa. Vaše tvrzení, že většina občanů USA nevěří TV a je na PC, je nicneříkající s prominutím blaf. O politiku se zajímá cca 20% lidí-přibližně půl na půl levo-pravo.Zbylých 80% se přiklání dle reklamy, osobních zájmů, aniž politice rozumí. V tom je síla, nejen neocons! Poslední otázka je osobní.Emigrant se v první generaci obvykle nehlásí k získané národnosti.Přesto Vás a mnoho Američanů, za mnohé E.Besta rád čtu.

   Smazat
 38. To je divne ! Ja na to odpovedel a prispevek se stratil.
  Psat to 2x nebudu, tak se sejdeme zase nekde jinde. Nektere thema je proste zakazano.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. honolulu, protože vím jak tolerantní je NR, chybu hledejte mimo území ČR.

   Smazat
 39. from honolulu to Pavel p. (17:12) Az to mozne nebude, tak nevylezu do schodu ani po ctyrech a bude mi vsechno jedno.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Berte to z nadhledem, to už budete typický Američan.P.S.-všiml jste si, že v kultovních filmech a seriálech z produkce USA je nadprůměrný počet českých, slovanských jmen tvůrců?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.