Reklama

čtvrtek 3. prosince 2015

Prezident Asad na ČT24

admin ČR
3.12.2015  Český ráj
 
Díky ČT víme, že stroj Asadovy propagandy funguje dobře.

Doporučuji si přečíst článek pisálka z Hospodářských novin, Petra Fischera : zde. Na celém jeho „blití“ je pravdivá pouze jediná věta:Hranice mezi novinařinou a užitečným idiotstvím v leninském smyslu je často velmi tenká.
Při sledování zajímavého rozhovoru, kterých si moc poslední dobou neužijeme (vzhledem k tomu, jaká parta ovládla Českou televizi a mainstream), jsem si všiml nesouladu mluveného slova a titulků. Nejdříve jsem si myslel, že jsem se přeslechl. Ale nebyl jsem sám, kdo si toho všiml. Např. diskutér Marek: zde.

V upoutávce na rozhovor bylo cenzorem redakce ČT vyškrtnuto jméno země, kterou prezident Asad uvedl v seznamu zemí, podporujících teroristy v Sýrii. Bylo to jméno Velkého bratra.

V kompletním rozhovoru se už výčet těchto zemí objevil celý. Je to dáno tím, že celý dokument byl oboustranně „parafován“, současně vysílán jak v Česku tak v Sýrii v odsouhlaseném znění. Tedy jeho úprava by byla porušením smlouvy a již by si ČT v Sýrii neškrtla, pravděpodobně by to dopadlo stejně s uvažovaným podpisem mírových dohod v Praze. Na výseky z tohoto rozhovoru se asi smlouva nevztahuje, takže parta cenzorů v ČT toho využila.

Úsměvná byla po pořadu „párty“ diskutujících, kteří opět uváděli věci do „správných mezí“, tedy co si máme myslet … Chyběl už jenom Fištejn, Votápek, Dvořák, Romancov, … A všimněte si toho mediálního ticha kolem zmiňovaného pořadu.

Důkaz: Nahoře je upoutávka, dole „ostré“ znění rozhovoru.


Ještě připomínám originální formu protestu proti manipulaci a cenzuře v České televizi. Posílejte hlasy do StarDance Lukáši Pavláskovi. Více zde.

23 komentářů :

 1. Tak to je pecka s Pavláskem!! Nesnáším tyto soutěže,ale letos jsem poprvé hlasoval ve Slavíkovi Ortel.A Pavláskovi budu posílat hlasy taky.Díky za tip.

  OdpovědětSmazat
 2. Nechci autorovi kazit dobrý záměr, ale jste si jistý, že hlasování ve zmiňované soutěži bude košer? Zvlášť, pokud se vedení čt dozví a vaší výzvě. Pokud začnou Pavláskovi stoupat preference, udělají kouzlo...a Pavlásek skončí na chvostu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zásadní problém tohoto "hlasování" je v tom, že průběh, sčítání a vyhodnocování je NEVEŘEJNÉ, takže ČT si může výsledky upravit podle svého uvážení. Takže Pavlásek z tohoto důvodu vyhrát nemůže.

   Smazat
 3. Je to jak za Husáka. Proč by měl být 17. listopad 1989 něco extra. Nic se nezměnilo, akorát se rozkradlo a rozdalo co šlo.

  OdpovědětSmazat
 4. Tady si jen potvrzuji, jak tu zpravodajskou žumpu, zvanou česká televize,
  žerete.
  Sice na ní nadáváte,ale je to stejná závislost, jako na nikotinu.

  A dobře vám tak, ovce !

  OdpovědětSmazat
 5. Přesně tak jsem to viděl.

  OdpovědětSmazat
 6. Mně fascinuje, jakou Češi používají angličtinu, ten ušatec mluvil jak hotentot, až se ho asi třikrát musel p. Asad zeptat - jak to myslíte? Toho blba si tam měl Fidél nechat nadobro.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě fascinuje JAK IDIOTI co nejsou schopni napsat MĚ FASCINUJE a píší MNĚ FASCINUJE ..... si vůbec troufají otevřít ústa .....

   Takové blby stát skutečně nepotřebuje - a navíc jejich názory protože neví o co jde v první řadě ...

   Smazat
  2. Jen upřesním 9:30 Tyto blby nepotřebujeme my obyčejní lidé , ale potřebují je politici aby se udrželi u moci . Takže čím větší hňup novinář , tím lépe pro Sobotku a spol .

   Smazat
  3. Tím jsem chtěl říct - 3 věci

   1. Buď jsi nevzdělanec a snažíš se posmívat někomu jehož angličtina je jeho druhý jazyk a navíc mluví s někým jehož angličtina je taky druhým či i třetím jazykem tak že přeslechnutí významu otázky není až tak překvapující ... Reportérovi otázky byly jasné a srozumitelné a byly komunikované DOBROSRDEČNÝM, ISRAELEM A AMERIKOU, NEZMANIPULOVANÝM ČECHEM co se týká STYLU jakým reportér vedl dialog ... to že neumíš pravděpodobně dostatečně anglicky není reportérova chyba .... VŠE BYLO SROZUMITELNÉ A JASNÉ A K JÁDRU VĚCI

   2: Nebo nejsi čech a za čecha se vydáváš a zařadil bych tě do tzv ¨židovských sionistů¨ co samo sebou nejsou židé geneticky a jenom se na to hrají a doufají, že podvedou, oklamou a okradou celý svět ... což se jim samo sebou nepodaří a velmi narazí...

   3: Jedná se o podstatu dialogu, což je otázka a odpověď a ubožáci tvých dimenzí nemohou ztrávit že pravda prosakuje na veřejnost ....

   Já jenom čekám na to až Zeman veřejně poděkuje televizi za důstojnou prezentaci reality o Sýrii ....

   Smazat
  4. Co se týče cizích jazyků, tak mě (mně)m baví, jak se posmívají Zemanovi stran jeho výslovnosti a pošklebují se i nad jeho ruštinou apod. A to je prosím politik, to není zahraniční televizní zpravodaj, který byl asi 6 let v Americe, takže se dá těžko předpokládat, že by nebyl naroveň s Asadem, který v Anglii studoval medicínu a nevím, proč by měl umět anglicky lépe než mladý a neklidný Kubal.

   Smazat
 7. Oni dělají, jako by tady byl každý týden rozhovor s Asadem nebo jeho náčelníky a apologety.

  OdpovědětSmazat
 8. z parlamentlíchlistů -----

  závěr článku ... toto je jak by si šapirovci představovali rozhovor s Assadem ....


  Podle představ některých kolegů to mělo vypadat asi takhle:

  Asad: „Dobrý den, pane redaktore. Vítejte v Damašku.“
  Kubal: „Vůbec na mě nemluv, ty fašistická svině. Máš na rukou krev!“
  Asad: „To je váš názor, pane redaktore, ale pojďme si o tom promluvit.“
  Kubal: „S vrahama se nebavim. Jsem z České televize. Z televize Václava Havla.“
  Asad: „Tak co tu chcete, pane redaktore?“
  Kubal: „Nevim. Mě sem poslal Dvořák, protože si to potřebuje vyžehlit u Zemana, což je podobná svině jako ty.“
  Asad: „Chápu, nemáte to v České republice lehké. Ale až budete mít v Evropě Islámský stát – a vy už ho tam máte – budete to mít ještě složitější.“
  Kubal: „Didoprdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. když slyším Václav Havel zvracím, pořád otravují všude, trapáci vždyť to byl obyčejný zhýralec a ožrala, nic neudělal, celá pos...aná "revoluce 89 byla dávno připravena a z neznámého V. H. udělali kult osobnosti , hajzl nemám slov..........

   Smazat
 9. na tupounka (9:21) nereagujte, pamatujte na přítomnost najatých agentíků, kteří mají za úkol odvádět pozornost od klíčových věcí, od obsahu k formě (zde k podobě a angličtině, jako kdyby to měl být rodilý mluvčí)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jsme po dvaceti šesti letech ,,svobody a demokracie" vděčni za jednu pravdivou a necenzurovanou informaci v ČT...

   Smazat
 10. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/lenka-prochazkova-pokani-ceske-televize/

  OdpovědětSmazat
 11. tanemstvi erdoganovy rodiny
  Hlavním zdrojem peněžních prostředků skupiny Islámský stát je prodej ropy. Podle údajů tureckých a syrských médií není tím člověkem, který zabezpečuje vývoz ropy z území kontrolovaných ISIL, nikdo jiný, než rodný syn tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Jmenuje se Bilal.
  Je známo, že Bilal Erdogan je majitelem hned několika plavebních společností. Objevila se informace o tom, že podepsal smlouvu na dopravu „isilovské" ropy na asijské trhy. Plavební společnosti Bilala Erdogana má v přístavech Bejrútu a Ceyhanu zvláštní kotviště, kam tankery dopravují pašovanou ropu, píše list Rossijskaja gazeta.

  OdpovědětSmazat
 12. Rozhovor p.Klubala s Asadem předcházelo jednání proč k takovému rozhovoru má dojít.V Jemenu jsou zadržováni naši občané vysláni min.zahraničí..V takovémto rozhovoru by musela jasně zaznít na toto temá nějaká otázka,zda o tom p.Asad něco ví.Nezazněla.Byl pouze prezentován rozhovor,dle mého názoru profesionální,včetně zásad jeho prezentace.Takže nemohlo dojít k žádnému zkreslení.Vše proběhlo dle scenáře.Na ČT měly komentáře zvrátit celou reportáž.Asi se to nepodařilo.Odnesl to pouze p.Klubal co by postoupil jak obyčelný dopisovatel z terénu pod vedením syna bývalého majitele Novy.Zda moje teorie se potvrdí bude podloženo propuštěním zadržovaných osob.

  OdpovědětSmazat
 13. Ve všeobecném veselí nezapomeňme, že Israel (židé) a Syria (muslimové, křesťané...) jsou stále ve válečném stavu, kterému neprospěla anexe (proti anexi byl i soudr. Lenin!) Golanských výšin a naprosto drzé, arogantní rozbombardování syrské stavby atomové elektrárny židy. Proto budou všichni židé (zejména USžidi) rozesetí po celém světě útočně hulákat, že chtějí odstranit inteligentního, vzdělaného, smířlivého a schopného al-Asada.

  OdpovědětSmazat
 14. Můj názor: Rozhovor jsem viděl náhodně, ne úplně od začátku. Samotný rozhovor dobrá žurnalistika, profesionální, korektní. Totéž Kubalovo vystoupení v debatě. O podmínkách rozhovoru i Asadovi osobně mluvil jako chlap vybavený vlastním mozkem a páteří. Aspoň na začátku, dál jsem nevydržel kydy ostatních, to už byla Czechistan TV Classic. Že Kubal profesně umí, jasná věc, že se už dávno dovede wohnout, taky. Takže jsem čučal s hubou otevřenou. Hlavně v té diskusi, tam už přece "nemusel".

  Asi že na tom fakt něco bude s tým Libanonom. Chytré.

  VR

  OdpovědětSmazat
 15. Podle ČT 24 že 16:55 dne 4. 12. prý každý rozhovor s diktátorem jej polidšťuje!!
  Ptám se.
  Proč nevyšle p. Tvarůžkovou za George Bushem, aby byl polidštěn po usmrcení více jak 600 000 Iráčanů, zabití Husseina, když se nenašly v Iráku chemické zbraně?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.