Reklama

.

.

pátek 11. prosince 2015

Přichází pohraniční jednotka EU : Národní státy budou zbaveny moci


11. 12. 2015     zdroj
EU chce spěšně zřídit novou pohraniční jednotku. Ta má vyvíjet činnost i proti vůli vlády státu. Byla by to největší ztráta národní suverenity od zavedení eura. EU chce uprchlickou krizi zjevně využít k významnému budování svých kompetencí v členských státech. Jak informuje FT, podá EU v příštím týdnu návrh, aby agentura pro ochranu hranic Frontex byla nahrazena vlastní, trvalou jednotkou ochrany hranic. Její nasazení má přímo podléhat Evropské komisi, která může jednotku vnutit i proti vůli vlád národních států.


Zavedením této jednotky ztratí členské země EU velmi mnoho ze své suverenity. Neboť nová jednotka má mít rozsáhlá práva: Má si svou výzbroj zajistit sama a má být nasazena i v Srbsku a Makedonii. Především má ale provádět samostatně policejní opatření, jako odsuny. Bude dohlížet nad národními pohraničními úřady a bezprostředně zasahovat, když dojde k názoru, že národní úřady operují nedostatečně.

Vznik takové jednotky se plánoval již dlouho. Ovšem až teprve s uprchlickou krizí našla EU potřebné pole působnosti, aby si vynutila odbourání suverenity národních států.

Jak EU zde postupuje málo citlivě, ukazuje příklad Řecka. Řekové se nedávno bránili přijmout nasazení Frontexu na vlastním území. Poté dala EU Athénám ultimátum a pohrozila vyloučením z Schengenu. Athény ustoupily a vpustily jednotky Frontexu do země, které od té doby převzaly kontrolu nad ochranou hranic.

Východoevropské státy by sice mohly hlasitě protestovat, ale jsou lehce vydíratelné ekonomicky. Všechny jsou čistými příjemci a nemohou se vzdát evropských miliard. Angela Merkelová řekla již v souvislosti s uprchlickou krizí, že se Východoevropané k dodržování společné solidarity donutí.

Vývoj sahá k Angele Merkelové a Fr. Hollande: Německo a Francie vyzvaly Evropskou komisi, aby posílila agenturu ochrany hranic Frontex. Ve zdůvodněných výjimečných případech bude moci být nasazena i tehdy, když o to členský stát nepožádá, informuje před několika dny FAZ. List se přitom odvolává na dopis, který tento čtvrtek napsali ministři vnitra obou zemí , Thomas de Maiziére a Bernard Cazeneuve příslušnému komisaři EU Dimitrisi Avramopoulosovi. „ Protože chceme udržet Schengen, musíme naléhavě rozvinout ochranu našich společných vnějších hranic EU a společný evropský azylový systém“, citují noviny z dopisu.

Oba ministři vnitra vyzývají Evropskou komisi k rozšíření pohraničního kodexu Schengenu, „aby Frontex v případě závažných nedostatků při kontrolách vnějších hranic mohl na základě zhodnocení rizika rychle zasáhnout.“ Důrazně ještě připojili: „ Ve výjimečných případech by měl Frontex převzít iniciativu při použití týmu zvláštního nasazení na vlastní zodpovědnost.“

Dosud je nasazení možné jen tehdy, požádá – li o to členský stát a ostatní vysloví souhlas.

Evropská komise chce předložit návrh zákona k nové úpravě ochrany vnějších hranic EU 15.prosince.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila Mgr. Zdeňka Holešová
Deutsche Wirtschaftsnachrichten: EU – Grenztruppe kommt: Nationalstaaten werden entmachtet

57 komentářů :

 1. Včera bylo s důslednou ochranou vnějších hranic pozdě, kurva!!! Nechápu o co pomatenému Davidovi zase jde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za pomatence jsi tady leda tak ty. Jak by se ti líbilo, kdyby tady např. byla nasazena Evropská policie, která by byla nadřazena státní policii, diktovala ji co má dělat a rozhodovala by v rozporu s našimi zákony?

   Vymazat
  2. 17:12
   Troubo, pokavaď si Řecko a Itálie nejsou schopny a ochotny plnit svoje povinnosti, tj. ochránit svoje hranice, tak se jim buď musí "pomoci" nebo je nekompromisně vyloučit ze Schengenu. O ČR tady není vůbec řeč.

   Vymazat
  3. A 17:17
   Trumbero, tady vůbec nejde o ochranu hranic Schengenu, ale o diktát dotčeným státům! Kapišto?

   Vymazat
  4. 17:31
   No dobrý. Tak Řecku nebudem nic diktovat abychom náhodou neranili jejich city a oni budou na oplátku za naši dobrotu dál v klidu posílat imigranty dál do EU.
   Ty jsi důkazem toho jak Evropa zajde na vlastní blbost.

   Vymazat
  5. A 17:57
   Evropa zajde na blbost takových trollů jako jsi ty. Není vás málo, kteří ignorují právní systém, státní i mezinárodní. Tohle dělají ve světě USA a jak to dopadá? Na Evropu momentálně vlnou imigrantů.

   Vymazat
  6. A 14:58
   Co kdyby ses podíval na zdroj informace:
   http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/11/eu-grenztruppe-kommt-national-staaten-werden-entmachtet/

   TAK KDO JE POMATENEC?

   Vymazat
  7. Ale tady nejde o ochranu pred imigranty, nybrz o ochranu imigrantu pred Evropany, kteri protestuji jejich prijeti. Evropska policie bude jednat dle prikazu EU a donuti nas je prijmout a postarat se o ne v ramci evropske "solidarity". Spolecne evropske cokoli je cesta do pekel.

   Vymazat
  8. 19:30
   PRESNE!!!!!

   Vymazat
 2. A vše bude řídit fírerka.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už se vžila do role "Evropská unie jsem JÁ!" přidělené USA.

   Vymazat
  2. Frontex NECHRÁNÍ hranice EU, Frontex jr cestovní kancelář ORGANIZUJÍCÍ islamizaci Evropy.
   Nadnárodní EUROFAŠITICKÁ "pohraniční služba" a "policie" bude dělat totéž.
   Vynucovat nasilnou ISLAMOFAŠIZACI EU a likvidovat zbytečky demokracie v EU!!!!!!!!!!!

   Fakt si to NECHÁTE LÍBIT???????????????

   Vymazat
 3. Tak:

  Mě by spíše zajímalo, KDY se tady objeví článek o rezignaci Obrtela,
  KDY se sám jmenovaný vyjádří jasně o tom, co jej k tomu vedlo...

  Já jsem přesvědčen o tom,
  že to bylo jinak, než jeho pohádky, které vykládal u Veselovského.

  Dali mu nůž na krk... co jiného.
  KDO ASI ?!

  (Pravda musí někdy počkat...)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Dali mu nůž na krk... co jiného.
   KDO ASI ?!"

   Ježiš, po Ransdorfovi další kdo někomu šlápl na kuří oko? Už těch konspiračních nesmyslů nechte.

   Vymazat
  2. to je zase případ. jakákoliv pravda a realita přesahující jeho srdéčko a hlavičku mu hned spadne do konspirací a je hotovo. To je jak povídá ta jedna ovečka druhé: " nechci konspirovat, ale mě se zdá, že ten bača s tím psem spolupracují na našem hlídání" :)
   njn svatá prostota v zemi kde pravda a láska se snaží zvítězit i nad zdravým rozumem.
   Kdo je trochu insider a vidí za kulisy nemlže být tak naivní... Jednou ti to chlapče dojde!

   Vymazat
  3. 17:39
   Jaká "jakákoli pravda"? Tvůj fantasmagorický blábol, nic víc.
   Ty vidíš za kulisy asi jako ten mistr konspiračních teorií Ransdorf. A pak se nechá utáhnout od třetiřadého podvodníčka na vařenou nudli a ještě mu přes to všechno navíc dosud plně důvěřuje :-D

   Vymazat
  4. Mektá šiřitel konspiračních teorií o "aktivní účasti Ruska v Ukrajinské občanské válce", mnohokráte vyvrácených OBSE ;)

   No jo no, co má jeden dělat je-li mektavým Josífkem Vyskočilovic;), že Pepíčku ;)

   Vymazat
  5. Igor Girkin - Strelkov s ruskými armádními dovolenkáři a Kozáky Vám nepřišel dost aktivní ?

   „Válku jsem odstartoval já: kdyby náš oddíl nepřešel hranici, všechno by skončilo,“ přiznal v rozhovoru Strelkov, který sám sebe označuje za profesionálního agenta tajných služeb, nikoli vojenského velitele. Bývalý dlouholetý příslušník ruské kontrarozvědky FSB a vojenské rozvědky GRU působil podle svého vyjádření v bojových operacích v Bosně a v Podněstří i v obou čečenských válkách. Nyní žije v Moskvě, protože Kremlu se znelíbil a z Donbasu byl svými veliteli odvolán.

   http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krize-na-ukrajine/287060/valku-na-ukrajine-jsem-rozpoutal-ja-otevrena-zpoved-velitele-vzbourencu.html

   Vymazat
  6. BLESK a jeho reportéry vykuchaný rozhovor, proti OFICIÁLNÍM zprávám OBSE, včetně pozorovatelů na hranicích??????

   Kuš Vy konspirátore :D:D:D:D

   Vymazat
 4. Nová republika se chová stejně jako mainstreamová média, když se jí nelíbí diskuze pod článkem, tak zmizí celý článek. Nepracovali tihle lidé v ČT nebo ve vládě ?

  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:tsxeWlpqBSIJ:www.novarepublika.cz/2015/12/genocidata-ekonomickapisi-institute-for.html+&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

  OdpovědětVymazat
 5. Vlastenec:

  !!!!!! fuj !!!! HNUS !!!!!!!!

  OKAMŽITĚ NAŠI ARMÁDU NA HRANICE ČR A

  !!!!!!!!!!!!! VYSTOUPIT Z EU !!!!!!!!!

  ŽÁDNÉ CIZÁKY ZDE NECHCEME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Genocida.Ta ekonomická,píší Institute for Policy Studies,The Guardian

  Masakr ve Srebrenici nebyl jediný aneb co předcházelo genocidě. Lidé upálení jako v Oděse srbskými nacionalisty.

  http://www.bosnia.org.uk/news/news_body.cfm?newsid=2771
  https://en.wikipedia.org/wiki/Milan_Lukič
  https://en.wikipedia.org/wiki/Višegrad_massacres

  Jenom Srbsko, které přijímalo před kapitulací exhumované Albánce v chlaďácích a vracelo na smrt pronásledované Bosňáky, zůstalo multietnickou společností. Od těchto klerofašistů - wahhábistů, ustašovců a četniků radši dál.

  http://www.balkaninsight.com/en/article/serbia-s-kosovo-cover-up-who-hid-the-bodies

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bože, ten brept o tom chladicím voze plném mrtvých Albánců z Kosova je přece dávno vyvrácená 'kachna'. Břéťa

   Vymazat
  2. 0:06 Nevyvrátil jste nic, naopak dá se říci, že zločin byl vyšetřen, některé oběti již identifikovány a předány rodinám, a to i na základě v článku uvedených svědectví potvrzených exhumacemi těl kosovských Albánců z masových hrobů v Srbsku (tak např. policejní cvičiště Batajnica, lokalita Rudnica, Raska, Perucac Lake, Petrovo Selo, atd.)

   Něco si o tom přečtěte, stačí zadat dotaz do vyhledávače anebo translate.google.com a vložit adresu:

   http://www.balkaninsight.com/en/article/serbia-s-kosovo-cover-up-who-hid-the-bodies

   https://www.youtube.com/watch?v=5zJM4MfOM6Q

   Vymazat
  3. To vám srbským nacionalistům nedošlo, když jste kosovské Albánce hnali do Makedonie jako dobytek, že tam potom s těmi lidmi nevydržíte ? Aha, ono nemělo být žádné potom, Miloševič -ův režim a Šešeljovo četnici dokončili etnickou čistku a myslel si, že ustojí bombardování, neočekával pozemní invazi. Zmýlil se, stejně jako Saddám Husajn v Kuvajtu, mezinárodní společenství dalo ultimátum stažení sil agresora, vynutilo si jeho plnění a zastavilo se až na hranicích (Srbska) podobně jako během 1. války v Iráku (po osvobození Kuvajtu).

   Vymazat
 7. Mně se ten nápad líbí. Mohl by to být začátek vytvoření bezpečnostních sil Evropy mimo NATO a s tím souhlasím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli půjde vývoj tím směrem, tak fajn, ale to uvidíme až to nejvyší pomazané hlavy EU dají dohromady. Rozhodně společné pohraniční síly jsou dobrý začátek. Je to sice již dost pozdě, ale lépe pozdě než nikdy.

   Vymazat
 8. 16:06 Plně v Vámi souhlasím. Jestli lidé nedostanou rozum, tak jsme v prdeli a skončíme jako nesvéprávný otrokářský stát. Tohle měl přece v plánu A.H. Dnes to jen jinak pojmenovali. Je mi smutno při vzpomínce, že jsem byl před 40 léty hrdý na to, že jsem Čech. Nedivím se Britům, že chtějí z EU pryč. Jirka H.

  OdpovědětVymazat
 9. Místní imbecilové zřejmě nepochopili, že se nejedná o naše hranice, ale o hranice Řecké a Bulharské s Tureckem a také Italské, kteří si je nejsou schopni nebo nechtějí ochránit sami a kterými se valí nekontrolovaný příliv migrantů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Místní imbecilové mohli pochopit jen to, co je napsáno v článku. Ale zřejmě ty jsi vůbec nic nepochopil a meleš si po svým!

   Vymazat
  2. Za místního imbecila jsi tady ty. Tohle není o pomoci při ochraně hranic Schengenu, ale o hrubém porušení suverenity hraničních států. Ale to ty nikdy nepochopíš.

   Vymazat
  3. Co vleze mezi ploty Amerika -Mexiko, je okamžitě pokropeno ze samopalu. Co přijede do Evropy, je přikázáno vítat, krmit, ubytovat. Jirka H.

   Vymazat
  4. 17:36 Hraniční státy se suverénně zavázaly k chránění hranic Schengenu a léta na to dostávaly nemalé finanční prostředky. Dnes své povinnosti neplní a imigranty přeposílají dál. Co tedy navrhujete vy, aby nebyla narušena jejich suverenita? Uzavřít navazující hranice? To by rozhodně pomohlo, ale vám by se to také nelíbilo.

   Vymazat
  5. 18:01

   Ten nenavrhuje nic krom našeho okamžitého vystoupení z EU a připojení k Rusku. Pro takové čím hůř tím líp.

   Vymazat
  6. A 18:01
   Legální je posílit jejich útvary ochrany hranic v podřízenosti těmto útvarům, nikoliv v nadřízenosti.
   A 18:01
   Věštíš z křišťálové koule? Tak ji zahoď, máš ji porouchanou - nebo máš porouchaný mozek. Jak by sis představoval okamžité vystoupení z EU? To není vlak, který staví v každé stanici. A připojení k Rusku? Vzdušným mostem nad státy mezi ČR a RF? Blábolíš nesmysly.

   Vymazat
  7. Anonymní11. prosince 2015 18:01
   Tady je totiž jeden rozpor, který si neuvědomujete. Jedna věc je myšlenka a druhá věc je, její praktická realizace.
   Doposud komisaři EU nijak nebránili vstupu těch hord a naopak, tomu kdo se jim snažil bránit v duchu dohod Schengenu (Maďaři), hrozili vyloučením. A vymýšleli zvrácenosti jako kvóty, jen aby se sem co nejvíce hord rozptýlilo.
   Od těchto lidí očekáváte, že navrhnou zákon, který bude realizovat to, co by očekával každý rozumný člověk? S největší pravděpodobností to bude další omezení národních vlád a přijmutí vojsk na svém území, kterým budou velet právě tito komisaři. P.K.

   Vymazat
  8. Konečně jeden rozumný názor mezi zapšklými bláboly. Děkuji.

   Vymazat
 10. Prezident MUSÍ ODVOLAT VLÁDU!!!! Jinak to ti kreténi klidně přijmou!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdo sestaví novou? ODS-TOP09? I tady platí "nemyslíš, zaplatíš".

   Vymazat
 11. Prezident sestaví úřednickou vládu - jako se to stalo už několikrát!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není řešení - úřednická vláda má silně omezené pravomoci.

   Vymazat
 12. Tak z celé diskuse jsem nepochopil proč to někomu vadí? Vždyť bude působit na hranicích EU! Copak se nás to týká?

  OdpovědětVymazat
 13. Zvrácená strategie vedení evropských zemí pod jednou střechou, včetně vojenského uskupení NATO. Nato se zabývá nácvikem rozdrcení "ruské agrese", nebo hlídáním generality vývozců demokracie v Africe. Přitom jim nějak uniká, že vojska je třeba na hranicích Schengenu už jen proto, aby VOJSKO ZAMEZILO NEZÁKONNÉ EMIGRACI. Jenže na to není lidí, ti mají jiné úkoly! Proto EU rozhodla pověřit ostrahou hranic pověřit nějakou podezřelou agenturu FRONTEX(mimo jiné s neprůhlednmi pravomocemi a financováním), aby sjednávala pořádek na hranicích namísto vojáků, kteří jsou primárně na hlídání hranic určení, protože to odjakživa platilo mezi jejich povinnosti a v každém státě! Prostě svět se v
  piˇu obrací a navíc chlupatým dovnitř!

  OdpovědětVymazat
 14. Leo K. (naivkovi):
  Do Frontexu budou přijímáni žoldáci,kteŕí pojedou až bude potřeba podle scénáře papalášů z Babylonu...
  jinak je to také tak pojato,aby domácí moc nezlobili a mohli být okamžitě "uklidněni" soldateskou,kterà se s nima mazat nebude a nebude mít s nima žádný slitování!
  Kam s tolika migrantama ?Ti budou použiti!
  Ať se to tady nekomu líbí nebo ne,chci být za konspirátorku -opravdu CHCI SE PLÈSTI!!!!
  ale bohužel to nebude ten případ!
  takhle to VŽDYCKY začíná...
  jituš

  OdpovědětVymazat
 15. doktor tyto jednotky mají i udržet stabilitu režimů a orientaci na EU.Takže až vyrazíte do ulic, tak nebudou zlí pendrekáři, ale dobří anonymní a nepostižitelní střelci.....U nás budou Poláci.

  OdpovědětVymazat
 16. Vlastenka


  Bič a pryč. Dokud je čas.
  Tahle eu jednotka může přikázat otevřít naše hranice muslimským hordám dokořán.

  OdpovědětVymazat
 17. Od pradávna tlupa, kmen, knížectví, království, atd. pokud si neuhlídalo své hranice - své území, tak zaniklo.
  Stát, který si nedokáže uchránit své hranice, své historické a kulturní dědictví NEMÁ PRÁVO NA EXISTENCI!.
  Je to smutné, ale je to tak.

  OdpovědětVymazat
 18. Evropské jednotky budou chráit muslimské migranty před eventuálními nepokojnými Evropany. Budou dohlížet a umožňovat hladký průběh islamizace a osidlování Evropy migranty. To nemá obdobu v dějinách.Evropští chlapi budou muset chodit dát pěkně POKORNĚ, JAK JSOU ZVYKLÍ, do zaměstnání, až jednoho dne uzří,že jejich šéfové v práci jsou Arabové.Na nás ženy budou muslimové plivat.Pak se lidi budou chtít bránit. Až pak.

  OdpovědětVymazat
 19. Chápal bych tyto jednotky na hranicích EU tj.na moři u Řecka ,Itálie.Pokud by to bylo na hranicích každého státu,pak by to byla pěkně vymyšlená lumpárna.Tyto jednotky by pak pouštěly na např.naše území tolik migrantů,kolik by si přála Frau Merkelová.Mám vážnou obavu,jestli to takto není myšleno.

  OdpovědětVymazat
 20. Ztráta ochrany hranic = konec suverenity státu = konec státu.
  Co s tím? Okamžitě předčasné volby a vystoupení z EU. Děda.

  OdpovědětVymazat
 21. Spojené Státy Americké jsou rovněž unií. A mají od jejího založení společnou armádu a rovněž i „federální“ policii. EU měla mít rovněž mimo jiné i tyto dvě instituce hned při jejím zakládání. Že je nevytvořila, se nyní mstí. Jenom společná a podotýkám silná armáda, je v tomto reálném světě jedinou skutečnou garancí suverenity. Buď ji EU bude mít, nebo bude kolonizována Amerikou prostřednictvím NATO. Byl bych rád, kdyby pohraniční policie byla prvním zrnkem budoucí federální policie a předzvěstí opravdové, silné Eurounijní armády. To všechno měla EU mít dřív, než Euro.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Hošek. Uvažoval jsem dlouho přesně tak, jak uvažujete vy. A považuji to za ideální stav i nadále. Evropa to v současném měnícím se světě potřebuje.

   Jenže, jak poznávám z drsné praxe posledních let (od Majdanu), Evropa (celek EU i většina jednolivých států) postrádá vůdce pracující v jejím zájmu a naopak má přebytek vůdců kteří pracují proti ní samé. Z nejrůznějších důvodů, v zájmu cizích sil. Ať už politických nebo finančních.

   Takže mám za to, že by v současné situaci EU neměla mít silnou armádu pod společným velením, neboť by v současné perzonální sestavě sloužila pravděpodobně také proti ní samé.

   Takže, aby se naše pohledy sblížily, měl bych asi začít sledovat naši televizi a rozhlas, a vy zase přestat. Nesmírně mě mrzí, že na tak životně důležité otázky můžeme mít tak krajně protilehlé názory, to není dobrý stav. Zdravím, Děda.

   Vymazat
 22. Mám pocit, že tato zpráva zavání mystifikací - toto opatření se má týkat vnější hranice Shengenu(a to pouze vnější i v případě, že stát má další hranice s několika vnitřními státy-týká se pak pouze té části hranic, která je vnější hranicí Shengenu)

  OdpovědětVymazat
 23. Můžeme si vybrat,blahobyt ve šroubárně pro germány nebo chudobu bez jejich diktátu.Jak by asi rozhodnutí dopadlo je zřejmé.Dobře si to Merklová pojistila.

  OdpovědětVymazat