Reklama

čtvrtek 3. prosince 2015

Přišel čas se bránit!

Jan Veleba
3.12.2015   Rukojmí
Před více než měsícem prezident republiky Miloš Zeman vystoupil s dnes už klasickými třemi větami směrem k uprchlíkům a poté sdělil, že je třeba postavit na hranici vojsko.
Reakce jeho odpůrců byly odmítavé, část jako vždy, jak praví bonton Pražské kavárny posměšné, ale už nikoliv tak zuřivé, jako dříve. No a podívejme. Uplynulo pár dní a hranice se skutečně zavírá. Ne my, ale Německo!


Co to všechno znamená? Především to, že EU je rozložena a její koncept se v podstatě zhroutil. Vzato historicky, tak po staletí platí, že stát či impérium, které neumí ochránit svoje hranice není funkční a následuje zánik. No a přesně to se nyní přihodilo EU, která byla hrdinná, když francouzské a britské letky bombardovaly Kaddáfího, když se Ukrajinci zabíjeli mezi sebou, když pomáhali proti opozici proti Asadovi, aby z toho nakonec vznikl Islámský stát. Nyní se ale ukazuje, že EU je naprosto bezradná a sterilní, pokud nastane problém, který se dotkne jejího území. A nemusí to být vůbec vojenský útok, stačí pochod civilistů.

Jsem si teď už jist, že žádného systémového řešení ve prospěch svých obyvatel nejsou vrcholní politici EU schopni, naopak. Byla to Merkelová, která vyzvala uprchlíky, ať si pospíší, že náruč Německa je jim otevřená! Diletantismus, snílkovství, záměr? Ať to či ono, tak nastala situace, kdy se na EU nemůžeme dál spoléhat a čekat, neboť se od nich ničeho nedočkáme a musíme hájit svoji zemi bez ohledu na to, co tomu Merkelová, Hollande a jiní řeknou.

Nemám potřebu dále tyto věci rozvádět, jen bych opakoval fakta, která byla v posledních měsících popsána snad tisíckrát. Pouze konstatuji, že jsem dospěl k závěru, že EU ztratila schopnost řídit svoji politiku ve prospěch obyvatel jejích členských států a v důsledku toho jsme se ocitli ve stavu skutečného ohrožení a je naší povinností se bránit.

Co je třeba udělat? V prvé řadě urychleně připravit krizový pohraniční režim a podpůrnou legislativu. Dále svolat mimořádné schůze obou sněmoven PČR a projednat návrh postupu

ČR. A konečně třetím krokem, který může být souběžný, je třeba vypsání lidového referenda k otázce řešení hrozby uprchlíků a našeho postoje k EU v této věci.

Právě teď se láme chleba a je třeba mít jasný a podložený postoj našich občanů. Už třeba jen proto, aby si zodpovědný ministr ušetřil bláboly o tom, že si budeme uprchlíky vybírat. Většinový názor, a myslím si, že výrazně, je jasný a je třeba ho respektovat – je třeba bránit naše hodnoty a naši zemi.

38 komentářů :

 1. Poděkujme panu Shapirovi za to, jak radí našemu nesvéprávnému prezidentovi. Poděkujme paní Merkelové, neboť ona ví, co činí. Poděkujme vedení Ukrajiny, neboť kdyby nebojovali proti ruským agresorům, již jsou ve Francii. Ukrajina brání naše západní hodnoty.
  Poděkujme přátelům z USA za jejich eliminaci indiánského nebezpečí tím, že je vyhladili. Poděkujme za eliminaci pěti milionů vietnamců, jakožto budoucích komunistů. Poděkujme USA i za to, že se chystají eliminovat čínské nebezpečí a nebezpečí, jež přichází od primitivů z ruských stepí. Poděkujme státu Izrael za to, že likviduje potenciální teroristy v Gaze již v kojeneckém věku!!! Poděkujme naší vládě, že podporuje tyto CIVILIZOVANÉ státy, s vládou Izraele dokonce zasedá. Poděkujme naším voleným zástupcům, že odhlasovali náš vstup do NATO bez nás, bez referenda. Jsme všichni duševně choří, nemuseli bychom to schválit!!!! Navrhuji změnit vojenskou přísahu: nepřísahat naší republice , ale USA!!!

  Navrhuji zvýšit koncesionářské příspěvky pro NAŠÍ Českou televizi, aby mohla ještě lépe informovat a lépe bojovat proti ruské propagandě. Musí mít i na placení odborníků, jako jsou: Romancev, Šír, Fištejn, Dvořák a Procházková.
  Posílejte příspěvky panu Pánkovi a jeho nadaci Člověk v tísni.
  Kupujte Lavičky Václava Havla.
  Posílejte přání na americkou ambasádu a děkovné dopisy.
  Kupujte zboží z Izraele a okupovaných území.

  Končím provoláními : Generál Pavel na Hrad, "Kníže" do křesla kancléře. Jména členů vlády nynější i vlád předchozích zapsat do Síně slávy za SAMOSTATNOU A NIKÝM NEOVLIVŇOVANOU POLITIKU!!

  Jen poznámku, jak jsou Rusové vychytralí. Pokud se podíváte na fotku tankové kolony, kterou ukazovali naši američtí přátelé jako důkaz ruské agrese na Ukrajině, je to TATÁŽ fotografie, jako při ruské agresi v Gruzii a STEJNÁ fotka, kterou Rusové pořídili při svém vojenském cvičení. Dokonce má i stejné pozadí!!!!! To je ruská záludnost, co????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. za použití jména V.H. ve vašem příspěvku, poukažte Kč 30.000 na konto nadace Dáši Veškrnové.

   Smazat
  2. Krásně napsáno, jen bych ještě doplnil, že naši američtí ochránci a přátelé (úmyslně jsem vynechal spojenci), chtějí mír po celém světě, ale ty tupé hlavy v těch dotčených státech to ne a ne pochopit.

   Smazat
  3. Americká vysoká škola ekonomická za 29min. 57sec. https://www.youtube.com/watch?v=Awa0FQi3l3Y

   Smazat
  4. pobavil jste mne

   Smazat
 2. 15:33 ...Chlapi,vy si dělàte legraci ,ale situace je víc ,než vážná ;
  ti smradi chtějí žalovat (podle júsej "práva") našeho presidenta pro velezradu !!!!
  j.
  je to možný?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O.D. Á náš "borec" doplave až do Hřenska. Ale jako utopenec, protože zapomněl že neumí plavat.

   Smazat
  2. O.D. 16:26 Cihla se nikdy plavat nenaučí.

   Smazat
  3. O.D. 18:03
   Tak už jsi se dostatečně vyblil?

   Smazat
  4. O.D. 18:45
   Tak už abys to udělal. Včera bylo pozdě.

   Smazat
  5. Jo, Pepek je jedináček. Příroda se už bála stvořit dalšího retarda.

   Smazat
  6. O.D. 18:58
   Plky tety lebky. Co bude s tím mazáním? Jenom velkohubé kecy?

   Smazat
  7. Stojím za prezidentem Zemanem. Stojím za Janem Velebou.
   Hranice se musí chránit. Držím nám pěsti, ať se to podaří a situace se zvrátí. Pakliže by byla podána žaloba na prezidenta za velezradu, vypukla by s největší pravděpodobností občanská válka. Možná o to jim jde

   Smazat
 3. Ti ať si USA políbí prdel včetně s Šapitém a přijďte 12. prosince na Hradčanský nám. ve 14 hodin našeho pana prezidenta podpořit. Vždyť je to jenom sakra o troše volného času a to v sobotu. Tak nepůjdu nakupovat pitomosti a něco udělám pro p. prezidenta. Když nás budou miliony co vymyslí ten židáček jinýho? Bude se muset hodně snažit.

  OdpovědětSmazat
 4. Chránit fyzicky naši hranici již nelze. Na to nemáme prostředky a ani lidi.Pan Veleba se asi zaseknul v roce 1980,kdy to ještě šlo realizovat.A navíc to nemá vůbec žádnou cenu. Je již rok 2015 a vše funguje jinak.Jedinou rozumnou věcí by bylo zrušení NATO a vytvoření společných vojenských a bezpečnostních sil EU.Jinak to nevidím - jinak to nepude !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není pravda! My, co jsme byli na vojně jsme přísahali Československé republice...

   Smazat
 5. Pane Veleba, jak se mohou Cesi branit, kdyz kavarenska 5 - kolona zradcu a retardu je okamzite obvini z RASISMU ?.. Obdivuji presidenta Zemana a velmi mu fandim pro jeho proziravost ! U nas se zase hromadne vrazdilo v Californii... Tercem se stali nemocne deti. 14 bylo zastreleno a 17 zraneno tremi vrahy - ISLAMISTY, kteri se vratili z vyletu do Saud. Arabie....Jeden z nich mel privilegovane zamestnani u vlady.. (Social services). Na zaklade ceho oni si zvoli terce, ktere jsou uplne bezbranne a neskodne nevi ani policajti.. Nemocne deti slavili Vanoce, a to se NESMI v ocich Islamu. Kdyz drive dali Islamiste bombu mezi mlade lidi na bostonskem maratonu, tak lidske okonceniny se valely po cele silnici...Ale poukazat na ty super vrahy je "rasismus" !... Mate tam BLBCE v Cesku, tak jako jsou nekteri u nas.. U nas je vsak casem policajti postrili a u Vas by jim mel president Zeman omlatit o jejich palice tu hulku s kterou chodi. AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN.... nick honolulu... Cesi stujte za presidentem !

  OdpovědětSmazat
 6. On toho náš prezident před časem řekl za posměchu Schwarzkomanda daleko víc a na jeho slova najednou dochází. To se přehlíží. Zemana osobně nemusím ale ty útoky ze strany jeho ,,skalních" odpůrců jsou trapné, ubohé až směšné. Bohužel, že nejdemokratičtější první volba prezidenta byla poslední, národ bude prohlášen za bezprávný a jeho samozvaní zástupci zvolí Halíka!!! Jen dodám, kdyby volby do PS měly dopadnout jinak, než by měly, tak podle mne taky určitě nebudou...

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Velebo,je třeba zúčtovat se zrádci národa!!Usák Dientsbier,nácek Štětina,zdegenerovaný senil Kárl,a pak ta maistreemová žumpa ala Mitrofanof,Honzejk atd...Jo a zapomněl sem na černoprdelníka Halíka.Pan prezident je velmi statečný člověk a má mou úctu.Až bude nejhůř.lid si ho ochrání,a ti,co by ho chtěli žalovat skončí ve Vltavě a v propadlišti dějin!!!Je načase ,aby se slušní čeští muži stali Blanickými rytíři!!!

  OdpovědětSmazat
 8. To, že v rámci V4 zradí Polsko, to se dalo čekat. Ale to, že se náš zbabělý úředníček nepřipojí jako Orbán k Ficovi k jeho podání k soudu kvůli kvótám, tak to už je hanba. Stydím se za naše zbabělce, za naši prodejnou, loutkovou vládu. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388237-madarsko-se-pripojilo-ke-slovensku-podalo-zalobu-kvuli-kvotam.html

  OdpovědětSmazat
 9. Doktor snad jste nepředpokládal, že "pusi" Sobotka má páteř a koule.....
  Je to prototyp věčně mladého,krásného a perspektivního politika ĆSSD a takovým zůstane až do smrti ( Jako Kim Ir Sen)

  OdpovědětSmazat
 10. To snad ani pan Veleba nemůže myslet vážně. Vždyť ta "jeho" SPO nebyla sama schopna zorganizovat ani manifestaci na podporu M.Z.
  17.11. na Alberově a museli vzít za "vděk" Konvičkou, Černochem, aspol. A teď´ přišel na to, že "se láme chleba" a vyzývá "bránit naše hodnoty a naši zemi."
  Čím, tímhle článkem ? Co bod návrhu řešení, to je opravdu "perla".... L.S.

  OdpovědětSmazat
 11. Pana Mitrofanova cist je nebezpecne pro brisni svaly ! Hodne se
  zasmeji ! Zde mate priklad ! Americka media pisi rozhorcene o vlne Nacionalismu v Rusku a o oblibenosti presidenta Putina. Mitrofanov pise o ruske psychologicke STAGNACI a ja chudak honolulu mam gulas v makuvce a nevim komu verit... Myslim si, ze Mitrofanov usiluje o dasi novinarskou cenu. Ma uz Peroutkovu cenu a cenu Karla Havlicka Borovskeho. Ma cenu Krepelek a ted urcite dostane cenu Vlasty Buriana.. - "Ja nerikam tak, a ani tak, vsak na ma slova dojde. Ten komu ujede vlak se zarucene projde ", atd....Blaboleni novinaru ma byt ukaznene a koordinovane ! Spravne nalikovani vrchnosti se musi dodrzovat, jinak dostanete od nasich informacnich autorit krystyr..Popleteny dezorietovany nick honolulu s malym I.Q...

  OdpovědětSmazat
 12. Prestoze jsem pomocnou skolu vychodil s petkami, tak mam rad vysokoskolskeho ucitele pana dr. KONVICKU.. ! On je nejen velmi inteligentni, ale i hluboce lidsky ! On nema rad, kdyz Islamiste rezou hlavy nam Katolikum... Tak proc je na neho lopatovano tolik negativnich nalepek ? Hmmm ? AT ZIJE PAN KONVICKA ! Vazeny pane presidente Zemane - pan Konvicka si zaslouzi nejvyssi vedecky titul !
  - honolulu with keen talent for observation....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbec z Xeemünde.

   Smazat
  2. O.D.

   A 18:52 patřilo samozřejmě tobě.

   Smazat
  3. Pepku , ty jsi tomu zase dal...

   Smazat
 13. Skoro velebny pan Halik je momentalne v Indiane a protoze to tam znam v okoli, tak mam o neho obavu - nebot je CECH...! On je totiz v rajone konservativni frakce katolicke cirkve, ktera je v tajne opozici proti liberalnimu papezi... Tento budouci kandidat na presidenta (nedej Boze) je v nebezpeci, ze ho rozpoznaji a postavi pred Inkvizici. To neni to nejhorsi ! 200 mil od jeho bydleni se schazi New Age ! To kde se Halik toula svedci o nezodpovednem sklonu k dorodrustvi.... Jdu se pomodlit za bezpecny navrat Halika, nebot NIKDO neumi tak dobre a dlouho mluvit o nicem... Amerika mela breptu Boba Hope. Cesko ma Halika.
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN ....honolulu

  OdpovědětSmazat
 14. EU vlastně nikdy nefungovala. Resp. nikdy nefungovala podle deklarovaných zásad. Nikdy neplatilo rovný s rovným. Vždy byly protěžovány zájmy Německa, Francie, V. Británie a dál šly země podle své důležitosti a významu. V podstatě koloniální systém. U nás se montuje, těží suroviny a zisk z vyšší přidané hodnoty lidské práce jde ven. Všechno je nastaveno tak, že nikdy nemáme šanci dohnat západ.

  OdpovědětSmazat
 15. z toho slova rasista a xenofob se mě už dělá špatně,tak jo,jsem rasista no a co,dcera byla rok ve Virginii a vyprávěla,jací jsou černoši na letištích a v obchodech,z nich ta nenávist k bílým zrovna čiší.Slušní lidé mně nevadí,ať mají barvu kůže jakoukoliv,ale na hajzli jsem podle zařazení rasista

  OdpovědětSmazat
 16. Bývalý agent německé rozvědky: USA si byly vědomy účasti Turecka v nelegálním obchodu s ropou

  Více: http://cz.sputniknews.com/#ixzz3tIRKrDuu

  OdpovědětSmazat
 17. Kdyz se KONECNE ozyva vice hlasu ceskych autorit na obranu
  statnosti , tak by se mela zavest registrace tech, kteri pro osobni karieru meli popletene priority a vymenili zajmy zeme za svoje kratkozrake cile kariernich prdolizku.
  Aby je lide znali a nikdy je uz nevolili na pozice responsibility...Kdyz se jich NEzbavite, tak dopadnete tak, jako nase bila vlada v Pretorii (JAR) v casech meho mladi... Vse si pamatuji ! ...dedek honolulu - pametnik !

  OdpovědětSmazat
 18. Vazeni cesti obcane, chci vas informovat o prisne tajne akci ceske emigrace. Kdo prijde podporit presidenta Zemana na hrad se zelenou kartou (12.12.) a bude provolat slavu presidentu Zemanovi - tak hlasite, ze ho bude slyset v Berline dostane lahodneho FRTANA...
  (Musi vas byt slyset !)
  Ten kdo prijde s cervenou kartou dostane osvezujici tranquilizer s laxativem, ktery zarucuje nezapomenutelne dobrodruzsti ... barman drogista honolulu, hvezda ceske emigrace.

  OdpovědětSmazat
 19. Já si myslím, že Sama už sere, že v jihovýchodní Evropě je drobenka, tak to hodlá za pomocí Ruska vyčistit. Sobotka nepochopil, že ze zámoří Česko, Slovensko a Maďarsko se jeví jako nedílná součást Balkánu. Tedy, až budou ruské lodě blokovány v Bosporu, šrumec zasáhne i naši kotlinu. Evidentně, Merkel dostal echo a proto se hranice EU smrskne na bezpečný západ.

  OdpovědětSmazat
 20. PAN VELEBA A JEHO STRANA ODMÍTÁ DIALOG S VOLIČI.O TOM SE PŘESVĚDČILI AKTIVISTÉ OSV

  požádali jsme ho,aby otevřel zablokované diskuzní rubriky pod články strany SPO.To ze strachu před voliči ODMÍTL a nyní lže,že by chtěl mít JASNÝ A PODLOŽENÝ POSTOJ NAŠICH OBČANŮ.Kdeže,on si stále myslí,že ho budou volit JEN OVČANÉ, když jim bude servírovat svoji přitulnost k neoliberálnímu lhaní,kdy se NĚCO JINÉHO POVÍDÁ A NĚCO JINÉHO ČINÍ.Důkazem zůstanou snad navěky zablokované diskuzní rubriky na jeho webu pod články SPO. MUSÍ se zacpat pusa zejména VOLIČŮM.Tak zase chce,aby jeho strana i když se opírá o presidenta HAVAROVALA VE VOLBÁCH JAKO MINULE.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.