Reklama

sobota 12. prosince 2015

Putin nařídil, aby byly likvidovány veškeré síly, ohrožující Rusy v Sýrii


12. 12. 2015    zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že veškeré síly, které ohrožují ruské vojáky v Sýrii, musí být zničeny. Informuje o tom agentura RIA Novosti. "Nařizuji vám jednat maximálně tvrdě. Veškeré cíle, které ohrožují ruskou skupinu nebo naši pozemní infrastrukturu, podléhají okamžitému zničení," řekl prezident na rozšířeném kolegiu ministerstva obrany 11. prosince. "Chci varovat ty, kteří se pokusí znovu uspořádat jakoukoliv provokaci proti našim vojákům. Přijali jsme další opatření k zajištění bezpečnosti ruských vojáků a letecké základny. Je posílena dalšími články letectva a prostředky protivzdušné obrany," zdůraznil prezident a dodal, že všechny akce úderného letectva jsou prováděny s krytím stíhacích letounů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr, Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Žejo,moc se s nima párají,pořád ohledy na lidská práva nebo ohledy na veřejné mínění.Mírotvorce Putin nařídil,tak zlikvidovat!Viďte.Božíčku kde jste nechala vlaštovko rozum?Á propo,zkust myslet,proč asi"ruskÿ občan",s takovou slávou vítán,G.Depardieu se vystěhoval z RF a ve své knize Putina nazývá darebákem,lhářem a kriminálníkem.Přitom třeba u nás o tom ani řádka,ale předtím,co?

   Smazat
  2. Pro Anonymní 11:55.Drahý vlastenče,rád bych se dozvěděl na které straně knihy o tom pojednávají,rád se připovzdělám.Zdraví též anonym

   Smazat
  3. Tak to slyším prvně, ještě nedávno ho chválil až do nebes. Že by i Putin chtěl po něm daně, před kterými zdrhnul z Francie?
   Jinak, máte pravdu, Jituš se trochu nechala unést, ale jak ji známe, byla to spíš nadsázka. Je dobře, že Rusko si velice zakládá na dodržování mezinárodního práva, i když všechny ostatní už na něj kašlou. Bude to jednou mocná zbraň v jeho rukou. A ať už to dopadne jakkoliv, nebudou se mít za co stydět, na rozdíl od již profláknutého, nedůvěryhodného a zločineckého Západu.

   Smazat
  4. Samozřejmě,že to byla nadsázka,ale také jenom do určité míry...
   nejsem jistě krvelačná,ale taky všeho do času...
   a když vidím ,co se tam děje, a jak dlouho již a co je s tím všechno spojeno, když vidím tuhle "koaliční partu nestydů"( a to je velmi slabé slovo ) , kteří toto všechno způsobili a nejenom
   tam ,jak stàle obviňují Rusko a melou ,jak zaseknutá gramodeska-dokud ten třetí konflikt s ním v Evropě zkrátka nevyvolají(a co všechno tomu již bylo obětováno) ..,tak...
   někdy je lepší konec s hrůzou,než hrůza bez konce....
   j.

   Smazat
  5. Nadsázka Vlaštovky není přehnaná, taky to tak cítím. Pokud se to někomu nezdá přiměřené, má ještě co dohánět ve sběru informací o tom co, jak a proč se tam děje.
   Děda.

   Smazat
  6. Máte pravdu je lepší konec s hrůzou,to si řeklo i těch 100 uskupení rebelů,co se nakonec snad vč.Kurdů,spojí v jednotný odpor proti režimu al-Asada,jak se dohodlo v Rijádu.A co se týče Ruska,no Rusko není Putin,to snad víte.Nebo si myslíte,že se tamním lidem chce válčit?Zkuste se poinformovat u Sdružení ruských matek Memorial,proč neobsahují Putina jak vy.

   Smazat
  7. Kolik dolarů bere průměrná "ruská matka"?

   Smazat
  8. Žádné dolary! "Průměrná ruská matka" není nějaká Pussy Riot či jiný zrádce národa. Ona bere jen ruble, holoubku!

   Smazat
  9. Hele génie 15,07, vysvětli nám hloupým, co to je "obsahovat Putina". Je to nějaká nová buzerantská manýra z vaší kavárny? Nebo co? Petr

   Smazat
  10. Na mě to působí, že měl tak 3 promile.

   Smazat
  11. pro anonymní 15.07 a co myslíte americkým matkám se líbí že jejich dětí umírají za Obamu a že ho za to chválí ?

   Smazat
  12. 15:o7
   Tak pozor ;
   ono to "Sdružení ruských matek" žàdné sdružení ruskÿch matek není -to je úplně prachsprostá israelská neziskovka,kterou vede hysterickà a pomatená baba ,která je placenà za co největší blábol a humbuk právě proti Rusku a samozřejmě proti Putinovi(hned se podívàm ,jak se ta baba jmenuje)..
   napáchala už plno škody,podrývà autoritu všech ruských rozhodnutí a byla činnà již při nejhorších
   pomluvàch Ruska v době vzplanutí majdanských
   masakrů...
   Ani slovo nevěŕit!
   j.

   Smazat
  13. As to víš Jituš, že Tvůj nick má správne znít "pražská vlaštovka" - tudíž na "a" dĺžen?!
   Tvůj Pražský vrabčák

   Smazat
 2. Z USA by měli poslat nějakou tu potravu pro bomby, Mc Cain s doprovodem apod., at´ se toho šmejdu na světě vyčistí na jeden zátah co nejvíce. Na bomby napsat, "a toto je za My Lai, vy američtí spratci"

  OdpovědětSmazat
 3. Odpovědi
  1. Prosím Tě, mohl by jsi uvést komu děkuješ?
   Cпасибо за Твуй ответ!

   Smazat
 4. Turecký černý politický humor! http://www.hlavnespravy.sk/erdogan-postup-iraku-proti-turecku-prostrednictvom-br-osn-je-necestny/720407


  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odsúdil v piatok ako nečestné rozhodnutie irackej vlády podať na pôde Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (BR OSN) sťažnosť v súvislosti s vojenskou prítomnosťou Turecka na severe Iraku. Vyjadril sa tak v rozhovore pre televíznu stanicu al-Džazíra, z ktorého cituje agentúra Reuters…

  “Môžu sa obrátiť na BR OSN, je to ich prirodzené právo, ale nie je to čestný krok… Domnievam sa, že Bezpečnostná rada vie, že tento krok nie je čestný, a prijme náležité rozhodnutie,” povedal Erdogan.

  Turecko minulý týždeň vyslalo stovky vojakov do oblasti pri severoirackom meste Mósul, ktoré ovláda extrémistická skupina Islamský štát (IS), čo označilo za súčasť medzinárodnej misie na podporu irackých síl. Iracká vláda však trvá na tom, že sa tak stalo bez jej vedomia a Turecko musí svojich vojakov bezodkladne stiahnuť.

  Erdogan v piatok vyhlásil, že Turecko nesplní požiadavky Bagdadu, a potvrdil tak pretrvávajúce napätie vo vzťahoch s Irakom. Zdôraznil pritom, že úlohou vojakov nasadených v Iraku je chrániť tamojších vojenských poradcov, ktorí poskytujú výcvik irackým silám v rámci príprav na ofenzívu zameranú na vyhnanie IS z Mósulu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten turecke paprik to chování okoukal od stůpida Bibiho,je vidět,že mu to kamarádění s ním už leze na tu substanci,co se jí u jiných živočichů říká mozek...

   Smazat
 5. Pane Putine s tím šmejdem se jinak zacházet nedá!

  OdpovědětSmazat
 6. Obávám se ,že USA budou případnou rezoluci Rady bezpečnosti vyzývající ke stažení tureckých vojsk z Iráku vetovat.
  I oni tam totiž chtějí bez souhlasu irácké vlády poslat své vojáky.Je to součást boje o politický vliv v této strategické oblasti a o ropu. Mezinárodním právem se již dávno USA ani další státy NATO neřídí.OSN je proto v současné době organizace na dvě věci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OSN je na hovno a na prdel! Je to už starý bezzubý šunt! Třeba ho vyměnit, a to co nejdřív!

   Smazat
 7. Pokud USA bude vetovat suverenitu irácké vlády rozhodovat, která armáda na jeho území bude či nebude, pak už jsme v naprostém Absurdistánu a v takovém případě bych se s tím nepárala a vypráskala Turka jinak. Pokud právo neplatí pro Turka, rozvazuje to ruce k různým jiným akcím i protistraně. A Turek se ještě bude divit, jak bude pelášít, aby se vrátil, kam patří!
  Apropo, i jejich Čt dnes mluví o Turecku pověstném porušováním práv a svobod, včetně svobody slova!

  OdpovědětSmazat
 8. doktor varování Putina není určeno Turecku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.