Reklama

středa 9. prosince 2015

Raketový útok na IS z ruské ponorky Rostov na Donu operující ve Středozemním moři (VIDEO)

9.12.2015 Russkaja Vesna

Ruské vojenské síly zahájily 8.12. masivní raketové a letecké údery proti cílům v Rusku zakázané organizace Islámský stát a proti dalším extremistickým organizacím na území Syrské arabské republiky. Úder byl veden ruskými dalekonosnými bombardéry Tu-22 M3 ze základny na letišti v Mozdoku (Dagestan) a letouny skupiny Vzdušných a kosmických sil Ruské federace v syrském Hmejmimu. Přidala se i ponorka Černomořské floty toho času operující ve Středozemním moři. Oznámil to ruský vojenský televizní kanál Zvězda.


Mimo to palbu poprvé zahájila i ponorka "Rostov na Donu" a to z ponořené pozice salvou námořních řízených křídlatých raket "Kalibr". Výsledkem jsou zničená dvě důležitá velitelská stanoviště teroristické organizace ISIL v provincii Rakka.

Šedesát bojových letů proti třiceti teroristickýmh cílům v provinciích Rakka a Deir ez-Esm byly provedeny bombardéry dlouhého doletu Tu-22 M3 z letiště Mozdok. Dvě stě třicet osm vzletů provedla operativně-taktické skupina ruského vojenského letectva ze syrského letiště Hmejmim.

Výsledkem bylo 699 úderů na nepřátelské cíle.

Během masivních raketových a leteckých úderů bylo zajištěno krytím útočících letadel stíhačkami Su-30 na pozicích doprovodu ve vzduchu.

Po vyplnění bojových úkolů se všechny letouny vrátily na své základny.

Za čtyři dny bylo shozeno 1920 bomb různých druhů.

Zničeno bylo 70 velitelských stanovišť, 21 výcvikových základen bojovníků, 6xtováren na výrobu munice a výbušnin a 43 sklady se zbraněmi a materiálem, 6xskladovacích a zpracovatelských zařízení na ropu, a také další objekty.

V důsledku toho byly vytvořeny podmínky pro další útočné akce syrské armády ve spolupráci s dalšími ozbrojenými silami v provinciích Aleppo, Idlíb, Latákia a v horských oblastech provincie Palmyra.

Video odvysílané stanicí TV Zvězda:


Překlad a úprava textu vd

8 komentářů :

 1. Je to hezké, ale ty počty mi nějak moc nesedí. Shozeno bylo 1920 bomb (počítano v to i rakety), zničeno 150 cílů, což dělá v průměru cca 12 bomb na jeden cíl. Přitom, jak všude hlásají, jak jsou jejich zásahy přesné, takřka v rozptylu na 3 metry, tak 12 bomb na jeden cíl, nějak nedokumentuje efektivitu útoků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nerátate terén a veľkosť ciela. V hornatom teréne musí byť hustota zásahov vetšia. Tam stačí výchylka pol metra a namiesto perimetra 20m máte perimeter 5 m. Na opevnený bunker, tiež musíte nahádzať toho viac. Viac menej štandard je dva zásahy na jeden cieľ. Tiež predpokladám, že sa zbavujú staršej munície, menej výkonnej, na menej významné ciele, tak toho tam ide nepomerne viac. Nehľadiac na to, že je vetšia šanca usmrtiť hlavorezca bombou keď ich na cieľ dopadne viac, je to lepšie ako súboj samopalmi. Dodám len, že škoda každej rany čo padne vedľa.
   AN

   Smazat
  2. není bomba jako bomba, některé mají pár kg,jiné 1,5t, některých je zapotřebí na rozsáhlejší objekt více, ta 1,5tunová umi i do značné hloubky, nebojím se, žeby se některá cíle minula.

   Smazat
 2. Perfektní, jen tak dál a větší kapky.V NATO včetně diktátora Erdogana jsou asi vzteky bez sebe.

  OdpovědětSmazat
 3. Ruské námořnictvo vyzkoušelo odpálit rakety z ponorky a kupodivu to taky funguje, stejně jako z lodí a stacionárních stanovišť. Cvičení je cvičení, ale realita je přece jenom trochu jiná. Letecká podpora tedy funguje, no a pozemní jednotky už jsou pod jiným velením a je to v jejich rukou. Myslím, že pořád mají před sebou ještě hodně práce.

  OdpovědětSmazat
 4. Jen to tam valte kucí Rušťí ! Aspoň nebude chuť na novou osmanskou říši . Podívejte se na novší verzi Kozí roh . Hnus . Bulhaři si museli , taky vytrpět z tureckými zmrdy . Diví se že se zatím omylem nezatoulala raketka na turkiše stanoviště .

  OdpovědětSmazat
 5. Vivat Putin! Vivat Rusko! Vivat vítězství jeho zbraní!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.