Reklama

čtvrtek 3. prosince 2015

Řecký EU-experiment pro vydírání občanů

Květa Pohlhammer Lauterbachová
3.12.2015 E-republika

Jak může obyčejný laik ohodnotit například hodnotu šperku po babičce? V Řecku budou všichni normální daňoví poplatníci jednou nohou v kriminále.
Sbohem a šáteček, krásná kolébko evropské civilizace! Andreas Treichl, nepříjemný generální ředitel rakouské Sparkasse, která tak dobře profituje z České spořitelny, zuří a nadává Goldmanovci Draghimu. On je totiž nepřítelem jeho banky, jelikož vyvlastňuje úspory rakouských a německých spořitelen. A v Řecku se mezitím připravují první kroky k zavedení finančního teroru vůči řeckým daňovým poplatníkům, kteří ještě neuprchli ze země.

Nemalovali jsme čerta na zeď, když jsme v našich článcích opakovaně varovali, že dojde k bezprecedentnímu vyvlastňování majetku, ovšem tentokrát jinak než k tomu komunistickému. Tady totiž hrozí vyvlastnění všem. Ti opravdu bohatí jsou ze země už dávno pryč. A jak říká Treichl ve výše uvedeném článku uveřejněném dnes na webu Deutsche Wirtschafts Nachrichten, nějaký majetek zůstane v budoucnosti pouze těm hodně, hodně bohatým. Těm, kteří si našetřili, třeba jako Němci v průměru 100 tisíc eur na stáří, těm toho opravdu moc nezůstane.

V Řecku ovšem začíná teror proti těm, co zůstali a třeba ještě něco zdědili, nebo si uspořili ze strachu před řáděním Trojky v zemi. Od 1. ledna 2016 musí Řekové, vedení přáním Trojky, oznamovat na 56 stránkovém formuláři finančnímu úřadu svůj majetek. Kromě nemovitostí, aut a akcií nyní také hotovostní peníze, které si Řekové ulili pod matraci, když byly zavřeny banky. Musí ale rovněž uvádět veškeré šperky a cennosti v domácnosti v hodnotě nad 30 tisíc euro a uvést schránky u bank a jejich obsah, jsou-li zde uloženy cennosti. U hotovosti držené doma jde o částku nad 15 000 eur. Začíná fungovat elektronický systém Taxisnet, ovšem požaduje se vyplňovat 56stránkový elaborát.

To je vyhlášení války řeckým občanům. Na druhou stranu však: Kolik úředníků bude možné zaměstnat navíc a kolik příslušníků finanční policie, která bude slídit, jestli jste náhodou nezamlčeli drahý prsten po babičce! I tato práce přece spadá do HDP země! V době vyhlašování výjimečného stavu kvůli teroristům policisté žádné svolení k prohlídkám bytů potřebovat nebudou. Nevíme, jak může obyčejný laik ohodnotit například hodnotu šperku po babičce, poněvadž i reálná cena nemovitostí je velmi, velmi vrtkavou záležitostí. Takže se daňový poplatník může snadno ocitnout jednou nohou v kriminále.

Řecko je takovou malou laboratoří EU. Jak znám Italy, potrpí si hodně na zlato a diamanty. Budou následovat? A nebudou chtít úředníci pracující pro zahraniční lichváře počítat za chvíli i zlaté zuby starých lidí? Už jsme to přece jednou zažili - v Auschwitzu. Se zavedením tohoto programu ovšem totiž nepřišla vládní Syriza sama. Tuto vymoženost naplánovala již strana Nová demokracie.

Syriza má pro toto opatření ovšem ospravedlnění, protože ho zavádí v kontextu podpory a pomoci růstu a rozvoje ekonomiky („in context of support and help to growth and development“). Jaká je bída v Řecku, lze demonstrovat na faktu, že cena za služby prostitutky klesla z 50 eur na 2 eura, bordelů je v Řecku 525, ovšem licenci jich má pouze 10.

Pokud se má zvyšovat HDP státním terorismem, pak sbohem, milované Řecko!

Zdroj článku zde.
Související články:

10 komentářů :

 1. Tam by se Pepkovi líbilo. Když EU bolševik vyvlastňuje majetek, Pepek skáče radostí!

  OdpovědětSmazat
 2. V podstatě ekvivalent toho, co zde Babiš zavádí (zatím jen) pro živnostníky... a koblihoví dementi mu tleskají

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Již aby to bylo. Kalousek tomu nezabrání.

   Smazat
 3. Řeky co jsem se dozvěděl že vytunelovali miliony eur které dostali na ochranu evropské hranice nelituji.Všechna pakáž jde přes ně a oni mají kšeft.Dobře jim tak za ty vytunelované hranice.

  OdpovědětSmazat
 4. Když se nechají takto komandovat německou jalovicí,je to jejich problém.
  Ani Řekové již nejsou tím,co bývali.Euroatlantská civilizace z nich nadě-
  lala stejné slouhy,jako z našich politiků a americké páté kolony v podání
  kavárenských povalečů.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 5. A co takhle nějaká pěkná nášivka na kabát, nebyla by? Šáhla na mě hrůza, to už je doslova skandální. Řeků je mi už dlouhodobě líto a nechápu, že z této situace mohou mít někteří lidé škodolibou radost a to i tady na NR. Jakoby ani ten článek nečetli, o čtení mezi řádky ani nemluvě. Copak mi se nenecháme komandovat madam Merkel? Copak mi nepřijmeme všechno, co nám ráčí EU "nařídit"? Právě mi bychom všechny kroky prováděné v Řecku měli bedlivě a s opovržením sledovat, protože se nejspíš díváme do tváře vlastní budoucnosti. Tedy alespoň pokud se k tomu budeme stavět tak, že se nás to netýká a dobře jim tak, když teď kromě utrácivosti a lenosti přibylo ještě nekladení odporu migrantům, které ovšem nezvalo Řecko, nýbrž evropská guru Merkela. A vzhledem k dlouhodobému okrádání Řeků evropskými bankami se ani nedivím, že pokud jim teď unie šoupla nějaký ten odpustek, že se kamsi ráčil vypařit a vzhledem k tomu, že většina migrantů má namířeno právě do Německa, že jim Řekové s radostí zamávají na cestu, ať si to Merkela užije. Taky mě zaráží, že zatím co Řeky kritizujeme za jejich přístup k migrantům, s Tureckem, které to nejvíce spískalo, se paktujeme a zveme ho do svých řad. O jeho podpoře IS ani nemluvě. Doporučuji všem, aby více a déle přemýšleli nad svými soudy, ku prospěchu nás všech. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 6. Máte jistě pravdu,ale nic nemění na tom ,že je tsipras obyčejný zrádce a kazí hru!je to podrazák!
  jinak : mi se nenecháme a mi nepřijmeme -:
  po M tvrdé Y ;-)!
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...to na nàs tady ovšem taky čeká , jestli-že nebudeme naše alespoň trochu naplněnè ostrožoky bránit! s bankovními účty se rozžehnejte s vemte peníze domů... a nechte jen na to nejnutnější ( důchod apod) jinà možnost není...
   proto to zase zkouší a není náhodou ,že zase začínají u zuboženého a podvedeného Řecka!
   jà osobně si svůj malý ostrožoček budu hlídat doma a když na to přijde umím se taky bránit!
   jituš

   Smazat
  2. dotečně se omlouvám 12::10
   můj text je také plný zase skladebných chyb,to jak člověk rychle píše...:-()
   j.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.