Reklama

středa 2. prosince 2015

Ruské letouny Su-34 začaly v Sýrii létat s raketami "vzduch-vzduch"

2. 12. 2015   zdroj
Ruské bombardéry Su-34 vzlétly v Sýrii bojovému úkolu poprvé k s raketami "vzduch-vzduch" krátkého a středního doletu, kterými jsou vybaveny za účelem sebeobrany. 30. listopadu to oznámil oficiální zástupce VKS plukovník Igor Klimov, uvádí TASS.


Základem bojové zatížení strojů jsou letecké bomby různých typů. Rakety "vzduch-vzduch" umožňují Su-34 zasáhnout letadla nepřítele na vzdálenost do 60 kilometrů.

"Ruské stíhací bombardéry Su-34 vzlétly dnes poprvé ke splnění bojového úkolu nejen s leteckými bombami OFAB-500 a naváděnými leteckými bombami KAB-500, ale i s raketami "vzduch-vzduch" krátkého a středního doletu. Letadla jsou raketami vybavena za účelem obrany," řekl Klimov.

Rozhodnutí o přípravě úderných strojů ruské letecké skupiny v Sýrii k letecké bitvě bylo přijato po incidentu 24. listopadu 2015, kdy stíhačka F-16 tureckého letectva sestřelila ruský bombardér Su-24, který plnil bojový úkol v blízkosti syrsko-turecké hranice.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Jak je to možné, že ten Ondřej Dvořák, nechvalně známy jako tapetář svých adolescenčních komentářů doposud neotapetoval tuto stránku svými žvásty a kecy?! Jak možné, že jeho rodiče mu dali zaracha a poslali ho od netu spát na kutě, aby zítra stíhal do základky.
  Mlčící většina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ondřej je nezaměstnaný třicátník z Děčínska trpící utkvělým bludem že je génius.

   Smazat
  2. A 0:15
   To se ani nedivím. Takového magora stěží někdo zaměstná.

   Smazat
  3. S jakou radostí tu po mě zůstanou jenom vaše komentáře.

   Smazat
  4. Tak mlč ty Chujmerovská knížecí většino!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
 2. Rusky pilot údajně nebyl mrtvý hned zemrel az po drsným mučením ! Jeden clen uminene opozice to i fotil a mluvi ze ho trhali mezi vozidli !! Hlavne Spravy SK i fotky !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyčkejte se svými tvrzeními na info z RF. Tělo pilota jim bylo předáno, jejich odborníci jistě vydají i zprávu.

   Smazat
  2. Moniko.
   Já nemám čas,hledat různé zprávy,ale Vaše informace nemají chybu.
   Pátrejte pořád,má to určitý význam.

   Smazat
  3. Poznámka. Střelba na pilota po katapultáži je zločinem jen, pokud stát podepíše dobrovolnou mezinárodní smlouvu - připojí se k ní. Stejné je to i s kazetovou nebo fosforovou municí a jinou municí.

   Pro trhání mezi auty ale není nutné podepisovat nic, to je čisté barbarství a zločin proti lidskosti. A to si nedovedu představit, co by mu provedla neumírněná opozice.

   Smazat
 3. Zemřel za mír ! Zemřel zákeřně spojencem v boji proti ISIL! Čest jeho památce!

  OdpovědětSmazat
 4. Každý,kdo by jen na okamžik Turecko za spojence,není normální.Jejich
  přirozenost to nedovolí,aby někoho podporovali stále.Vždy jen do doby,
  pokud se jim to hodí.Nikdy na ně není spolehnutí.Podle starého rčení na
  ně platí rčení:na jazyku med a v srdci jed.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.