Reklama

čtvrtek 10. prosince 2015

Ruští novináři přinášejí důkaz, že na syrskou armádu zaútočil Západ


napsal/přeložil ea24
10. 12. 2015 Eurasia24


Štáb ruské televize LifeNews přímo na místě leteckého úderu na základnu syrské armády v provincii Dajr az-Zaur pořídil záběry místa po útoku a přinesl důkaz, že agrese je dílem západní „koalice“ vedené Spojenými státy.

K leteckému útoku na syrskou armádu došlo v pondělí 7. prosince. Při úderu letadel na polní tábor s uskladněním munice zahynuli tři vojáci pravidelné syrské armády a více než deset jich bylo zraněno. Informaci o tom, že za útokem stáli západní „spojenci“, přinesly i korporátní sdělovací prostředky, vzápětí však do médií začala pronikat Pentagonem „spinovaná“ a agenturou AP šířená verze popisu události, podle které útočily dokonce ruské letouny.

Pentagon doteď svoji vinu za útok nepřiznal, jelikož akce měla být vzkazem ruskému velení, zatímco světová veřejnost se pravdu dozvědět nemá. Její skrývání ale přináší stejný efekt jako argument Turecka, které stojíc prakticky tváří v tvář irácké armádě stále tvrdí, že jí přišlo do Iráku „pomáhat v boji proti terorismu“.

Na místo úderu v provincii Dajr az-Zaur se vypravili ruští novináři z televize LifeNews, kteří zde natočili pětiminutovou reportáž. Vojáci syrské armády jim tam ukázali část rakety západní výroby s nápisem MS-3A v latince:


Ministerstvo obrany Ruské federace ještě před tím prohlásilo, že bojová letadla dvou zemí západní „koalice“ se v den útoku na syrskou armádu nacházela nad Dajr az-Zaur. Ruské letectvo nad místem, kde se polní tábor nachází, v tu dobu vůbec nelétalo.


Foto: YouTube.com

32 komentářů :

 1. Ušáci a jejich poskoci , kteří se teď hrnou do Sýrie s tím že zničí teroristy ve skutečnosti budou házet Rusům klacky pod nohy .Pokud ani to nedonutí Putina ze Sýrie odejít přejdou proti němu do útoku .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějak nám Putin vymněkl a nemám z toho dobrý pocit, to byl humbuk když tam dopravili S400 ale nyní nevím jestli se s tím nechtěli jen vytahovat to bylo keců o bezletové zóně a nyní si tam dělá kdo chce co chce. Ono to asi s tou ruskou výzbrojí nebude tak slavné.

   Smazat
  2. Pro Anonymní 9:57
   Ty si myslíš, že ten protivzdušný systém je na to, aby sestřeloval všechny letadla nad Sýrii? Nezapomeň, že v současnosti tam létají letadla několika zemí. On je tam od toho aby ochránil vlastní letadla před útoky případných cizích letadel.
   Tohle amíci udělali schválně a rusové číst myšlenky zatím neumí.

   Smazat
  3. ( 9:57) Budete muset chvíli na ruské reakce počkat. Oni nejednají zbrkle a bezmyšlenkovitě, počkají si na výhodnou a pro svět čitelnou situaci. Tím je znemožní.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Jaderný úder se stává den ze dne asi nevyhnutelnou realitou ...

  Západ podporuje ISIS - ISIS je nové nacistické Německo ..ISIS má celo-evropskou síť hlavně na západě a severu ..

  ISIS je organizováno a sponosrováno západem tak jako Hitler byl ...

  ISIS je budována k tomu aby byly použita ve větší míře než jenom Sýrie ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 7:19: Neni pochyb ze ISIS byl, je a bude pesten pro pouziti proti Rusku jako proti hlavnimu nepriteli. Jenomze Rusove to VEDI! A take s tim delaji, co muzou. Dnes je jiz jasne ze IS ma k dispozici letectvo Turecka a uSSa vedene "koalice". uSSacke spinavosti, zrady a sproste provokace budou pokracovat az do te miry ze Rusove uz budou DONUCENI reagovat DOOPRAVDY. Pak bude vse pokracovat dle scenare kterej nam predvedli nedavno - ofcialne to vypada takhle: Turecko se MUSELO branit proti Ruskemu utoku na svem uzemi a NATO (cili uSSa) stoji za nim. Takhle bude interpretovana JAKAKOLIV obranna akce Ruska - a je to! Ti uSSacti hajzlove NAS CHTEJI VSECHNY ZAVRAZDIT!

   Smazat
 4. " ...... Podle této zprávy čtyři americká bojová letadla vystřelila včera večer na toto zařízení Syrské armády devět raket, jimiž zabila nejméně tři lidi a zranila dalších 13. Syrská vláda tento akt označila jako „akt agrese“, a syrské ministerstvo zahraničí poslalo o tom oficiální protest Radě bezpečnosti OSN.

  Počet zabitých při tomto svévolném válečném činu Obamova režimu proti ruským a syrským vojenským silám bojujícím proti teroristům Islámského státu by dle zprávy byl výrazně větší, ale Ruské letecké síly, monitorující vzdušný prostor této válečné zóny v době útoku, daly vojákům předběžné varování.
  Pokud jde o důvod, proč se Obamův režim zaměřil na tyto elitní jednotky Spetsnaz, zpráva vysvětluje, že Američané se dověděli, že tyto ruské jednotky odhalily monstrózní spiknutí, při němž CIA pašuje vrcholné vůdce Islámského státu z válečné zóny Levantu do tajného „cvičného zařízení“ radikálů Islámského státu v Doveru (Tennessee), které se jmenuje Islamville a je umístěno 51 km od americké vojenské základny Fort Campbell, kde jsou tito teroristé trénováni k používání ručních střel země-vzduch. ....."
  " Vedle informace o včerejším přímém útoku Obamova režimu na elitní ruské jednotky Spetsnaz v Sýrii zpráva uvádí, že odhalená tajná islámská vojenská základna v srdci USA není jedinou aktivní, nýbrž v celých Spojených státech je dokumentováno ještě nejméně 22 dalších podobných základen."
  Více zde:
  http://zpravybezcenzury.cz/americka-letadla-bombardovala-ruske-elitni-jednotky-spetsnaz-v-syrii/

  Jasně americký rukopis. Jako MH17, let A321, Su-24 atd. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Dědu.
   Naprosto souhlasím.
   Jen se podivuji a ptám,proč Rusko USA dodává souřadnice,kde hodlá bombardovat,jestli také USA dodává podobné souřadnice Rusku.
   zemedelec.

   Smazat
  2. Příště je sestřelí :-)

   Smazat
 5. Lidstvo se ocitlo na osudové křižovatce a neví jak dál, protože je stále více a více v područí zločinců nejrůznějšího zabarvení, kterým se eufemisticky říká politici.

  OdpovědětSmazat
 6. Nemyslím si, že Putin vyměkl, jak tu někdo psal. Snad si proboha nikdo nemohl myslet, že jim ty šmejdi dají Sýrii zadarmo. Dnes jede jedna z těch US kreatur jednat do Moskvy, tak se domnívám, že jednání je hlavně v US zájmu, jinak by se neobtěžovali. Myslím, že letí vysondovat, jak vážně Putin myslí své výroky o jaderných zbraních na teroristy a koho všeho do těch teroristů míní zahrnout. Vědí totiž, že to není šílenec jako oni, ale na druhou stranu je znám tím, že nikdy nemluví do větru. Situace je vážná, ale Rusko postupuje správně, když přitvrzuje, ti šmejdi mu jinou možnost nedávají. Varšavská smlouvo, kde jsi...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 10:09: Situace je DOOPRAVDY katastrofalni. Osobne se domnivam ze uSSacka invaze do Syrie (opet pres nejake loutky jako vzdycky) je jenom otazka velice kratkeho casu. Je jasne ze to bude akce na podporu IS (tak jako vsechny akce doted) a tudiz cil pro Rusko. Doopravdy mam strach, takovej opravdovej. Ani ne o sebe (cert me vem) - ale co deti?

   Smazat
  2. Mezi tím,co se navykládalo je potřeba vyzdvihnout dvě věci,které Putin řekl a to,že:"Rusko udeří asymetricky a to nikoli jen po vykonavatelích,ale i po těch,co udělují rozkazy..."a v této souvislosti je potřeba chápat i tu poznámku,že:"křídlaté rakety jsou schopny být osazeny jadernou hlavicí a že bude-li nezbytné,budou použity proti teroristům...".
   Te jasné,"kdo za koho kope" ve skutečnosti i kdo sestavil IS a komu slouží,nastal okamžik,kdy už nelze předvádět žádné tanečky ze strany NATO/EU/USA/Turecka atd.jichž jsme byli doteď svědky,lze jen očekávat sražení,které muselo přijít a bylo to jen otázkou kdy.Nyní nastal ten okamžik,tak s tím počítejte,že může nastat i to nejhorší,čeho se obáváme.USA spoléhají na to,že zase tupou Evropu obětují a že jsou poněkud vzdálené,ale to je jen zdání a otázka volby prostředků....
   Největší reality šou vašich bídných a chaotických životů začíná,pohodlně se usaďte,otevřete lahváče,nebo pytlík popkornu,jak jste se naučili od toho tupého,nenažraného dobytka za oceánem a pečlivě vše sledujte...Bell divertimento!!!

   Smazat
  3. Souhlasím s Vámi, taky se bojím a taky tak doopravdy. A taky to není ani tak strach o vlastní osobu, což mě posouvá do úvah, že v životě lidském nastanou někdy okamžiky, kdy jste připraven a ochoten obětovat to nejcennější, co máte, pro dobrou věc. Začínám na vlastní kůži cítit, co zažívali lidé za světových válek, nebo co zažívají terorizovaní lidé po celém světě. V létě jsme, trochu na protest, navštívili Rusko a zapálili svíčku u jednoho z mnoha a mnoha pomníků padlých ruských vojáků v druhé světové. Ty pomníky jsou mnohdy obrovské do všech stran a popsané drobnými písmeny jméno vedle jména, konce nedohlédnout. Můžu Vám říct, že u toho mrazí. Ale myslím si, že tyhle pocity, které oba sdílíme (a je nás jistě víc takových), jsou nesmírně důležité a že je to signál, že jsme připraveni brát se za dobrou věc, seč nám budou síly stačit, až to přijde. Pokud to přijde. Právě proto, že lidé ve zlomovém okamžiku to takhle cítili, my jsme dnes tady. Předali nám tím štafetu, která nás zavazuje to nevzdat bez boje. Teď je to na nás.

   Smazat
  4. Přečetl jsem si zde řadu fakt velmi dobrých komentářů. Díky za ně. Je ale potřeba si uvědomit, co se týká prohlášení Putina ohledně použití jaderných raket proti IS, že mnohá prohlášení mají zejména taktický záměr. Není nutné se až tolik obávat. Nakonec celý svět přece ví, že existují jaderné zbraně a v podstatě se dají použít v jakýkoliv okamžik. Rusko ale vždy jedná hodně uvážlivě. Nejsou to oni kdo by jako první použil jadernou nálož. I v Sýrii jednajï v podstatě v odvetném duchu. Takže pokud se obávat použití nukleárních zbraní, pak Rusko s tím rozhodně nezačne. Musel by začít někdo jiný a Rusko až následně.

   Smazat
  5. 11:30-na to bych rozhodně nesázel,že Putin nepoužije A-prostředky jako první....On v souvislosti s děním na Ukrajině a snahou o vybudování PRO prohlásil,že:"Rusko se zříká slibu,daného SSSR,že nepoužije jaderné prostředky jako první..."To prohlášení mělo plnit funkci "odstrašení",aby do Ruska nikdo nerejpal.
   A před pár dny prohlásil další závažnou věc,kterou bych nepodceňoval,neboť on není žvanil a nemluví "dovětru",řekl:"Před 50 lety v Leningradě jsem se naučil,že pokud se jeví rvačka nevyhnutelnou,je potřeba udeřit první..."
   Takže.....

   Smazat
  6. Pro 11:49: To o nepouziti jaderne vyzbroje nebyl jenom SLIB, ale oficialni politka (doktrina) SSSR. A ano, nejnovejsi aktualizace Ruske doktriny skutecne zminuje pouziti takovych zbrani jako prvni - jako posledni prostredek obrany. Kdyz se ale podivame na dnesni svet, tak uSSaci Rusko do te posledni obrany tlaci kde to jenom jde. A kdyz k tomu dojde, tak BUDE UPLNE JEDNO kdo byl prvni, na to se muzeme vsichni spolehnout. Jen tak mimo jine... uSSa si vyhrazuji(!) PRAVO(!) pouziti jadrenych zbrani jako prvni - bez ohledu na to jetsli je to utok nebo obrana. Jako priklad muze slouzit nejnovejsi aktualizace z Pentagonu - jsou tam koncentraky, pracovni lagry a nasazeni zbrani hromadneho niceni proti civilstum - jako duvod staci kdyz to poslouzi "valecnemu uspechu".

   Smazat
  7. pro 10:56

   mluvíte mi z duše... ještě před pár lety jsem takhle vůbec neuvažoval, ale teď už vidím věci úplně v jiném světle...

   Radek

   Smazat
  8. Nejnovější aktualizaze ruské vojenské doktriny, která upustila od závazku nepoužít jaderné zbraně jako první, je výsledkem činnosti i našich diplomatů na Ukrajině, takže bychom měli určitým týpkům, kteří se po celou dobu majdanu tak "evropsky" angažovali, jít "poděkovat".

   Smazat
 7. 11:49. Ano, píšete to sice správně.... i o tom, jak se Rusko zřeklo slibu, že nepoužije tyto zbraně jako první. Jenže vždy to byla od Ruska reakce na nějaký vývoj. A reagovat je nutné a přirozené. To Putinovo prohlášení bylo mířeno především k IS, ale svět se toho chytil. Nakonec A-zbraně proti lidem byly už sice v minulosti použity, ne však ze strany Ruska. Viz Hirošima a Nagasaki. Rusko je nuceno zaujímat tvrdý postoj a také je nuceno být na cokoliv připraveno. A Putin tím nic do větru neřekl, jen konstatoval možnosti které ale existují už několik desítek let, jen nosiče těchto hlavic jsou mnohem modernější. Zároveň je potřeba si všimnout, že tímto prohlášením přece neřekl, počítejte s použitím těchto zbraní.

  OdpovědětSmazat
 8. Pjakin hned na začátku, když se loutka Hollande najednou začala drát do Sýrie přece prohlásil, že to bude něco jako "hůl v kole". NATO zřejmě dostalo od loutkáře za úkol chránit "zdravé jádro" Islámského státu i za cenu, že si udělá, ač nepozváno, ze Sýrie střelnici. Evropské loutky by si měly uvědomit, že si u nich USA neobjednaly likvidaci Asada, ale ve skutečnosti zahájení světové války !

  OdpovědětSmazat
 9. USA si zvykly, že budou cvičit celý svět a diktovat každém, kdy se smí i ....... Evropa bohužel je vedená prototypem politiků typu Sobotka,Hollande a další a tudíž není možné očekávat ani ten nejmenší racionalismus, ale doslovně posranisms. Sobotkovi jde především o výsluní na postu premiéra (jeho natáčení ozubené hlavičky na novináře a jejich foťáky) a kdyby mu to jen trochu myslelo, tak by věděl, že příští volby projede. A o politicích a úřednících EU se vlastně nemusíme ani bavit, protože je to všechno z jednoho poserpytle. Takže američtí "jestřábi" si po světě rejdí,jak je jim libo a myslí si, že z pozice své drzosti vše převálcují. Spojují se vlastně s tím nejhorším a nejmilitantnějším co je na světě, snad jen chybí spojenec nade všechny - S. Korea, ale tam se jim demokracie šířit nechce. není tam co ukrást, ropa žádná, suroviny taky ne, jen bída. Nejhorší je, co dokázaly USA udělat se svou pověstí za poslední dekádu. Z obdivovaného státu, velmoci, kterou lidé uznávali se přeměnili na nenáviděného elementa. Tak, jak za socialismu lidé nahlíželi na SSSR, tak nyní nahlížejí dost obecně na USA.Takže jak je vidět velmoci se poučit moc neumějí, když jdou ve stejných šlépějích. A tak se ani nelze divit, že se tak obouvají do Ruska, protože to jim nastavuje moráně vyšší zrcadlo a ne jen o jeden level. Amerika spadla do morální žumpy a stala se v posledních letech u myslících lidí světovým nebezpečím č. 1.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika vždy morální žumpa byla,nikdy se nezměnila,stačí se jen podívat do její minulosti,to jen spousta naivních,oblblých lidiček to před tou slavou "Velkou listopadovou homosexuální parevolucí" nechtělo,nebo nebylo schopno vidět....

   Smazat
 10. Jistě je všem jasné,proč museli být atentáty v Paříži.
  Dostat USA spojence do Sýrie,takže hlavní viník těchto teroristů je CIA.Já se Putinovi nedivím,když prohlásí,že může použít jaderné zbraně,na podrazáci platí jen tvrdá ruka.

  OdpovědětSmazat
 11. Je asi třeba konečně začít s budováním Stalinova průlivu. Jinak klid ve světě nikdy nebude.

  OdpovědětSmazat
 12. Obávám se,že americká CIA provede nějaký atentát zkrz jako najmuté teroristy(prostřednictvím jejich SIS,která na sebe vše veme) tady v České republice proti našim občanům třeba v metru nebo prezidentovi útok?
  Češi,ani prezident nejsou krom fanatiků jako je Štětina,Stropnický,Zaorálek,Vondra,dalších válečníci s štváči s Tv ČT24 přesvědčeni na 100%,že je třeba válčit proti Rusku,Sýrii.
  Nechceme jako občani ČR podporovat teroristickou ISIS,tajné provokatérské akce CIA,sulejmánské zrádce a kšefťáky Erdoganova rodu s ropou a banderovské jednotky dobrovolníků na Ukrajině vraždící civilisty v panelácích jak ovce!

  OdpovědětSmazat
 13. USA mohou "legálně" vyvolávat konflikty, válčit s tím, kdo "nepeče" podle US not, svrhávat vlády, financovat majdany,vytvářet světové zlo a teror i pomocí "spojenců" s posvěcením i neposvěcením OSN.To se to válčí, když si pořád musí půjčovat biliony a tisknout bezcené papírky jako nejzadluženější stát na této planetě.Ano, v Sýrii "vyřídí" za pomoci umírněné opozice a IS Asada, potom se přesunou do Íránu, tam to přes kopírák srovnají se zemí a pak se konečně s evropskými spojenci "pustí" do Ruska a Číny.USA ve světě končí, na další dobrodružství nemají koule ani páru.

  OdpovědětSmazat
 14. ISIL si nijak nezadá s řáděním německých nacistů ve
  válce,kterou němci rozpoutali.Proto je jalová Merkel
  tolik vstřícná k islámu.Však oni Hitlera také podpo-
  rovali.Jalová Merkel,neschopná donosit a porodit dítě
  tak nic vůči své rodině neriskuje.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 15. je zajimave ze kdyz sem na 5 let vypnul tv a internet nevidel jsem zadny valky zadny uprchliky zadny krize zadny isis zadny vrazdy zadny nasili.... vy jste zavisli na spatnych zpravach a pouzivate vyrobniky spatnych zprav... vy jste dusledek toho vseho pro vas to delaji ....

  OdpovědětSmazat
 16. Sorry, ale ten dôkaz NIČnedokazuje... Je to zapaľovač, naviac podľa tvaru môže isť kľudne o pozemný delostrelecký a nie letecký raketový. Naviac s najväčšou pravdepodobnosťou ide i zapaľovač pochádzajúci z toho zbombardovaného skladu (išlo o skládku munície a rozhádzané naboje je vidieť aj na záberoch) - teda sýrsky zapaľovač. Muníciu do Sýrie v minulosti vyvážalo množstvo štátov - napr. aj ČSSR a my sme tiež používali pri šablónovaní latinku ako američania a nie azbuku.... Neviem si dosť dobre predstaviť zapaľovač, ktorý privedie k výbuchu raketu (je NÁRAZOVÝ) a potom kľudne zostane nepoškodený (ani len neopálený) len tak ležať...

  OdpovědětSmazat
 17. Budem pokračovať - troška som zapátral vo svojich zdrojoch a našiel som KOMU patrí ten zobrazený zapaľovač..... Podľa dôkazov tých ruských novinárov ten nálet podnikla ČÍNA a miesto rakiet použili mínomenté granáty kalibru 100 mm - Type 71 - http://www.cat-uxo.com/#/mortars-2/4584145651 ...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.