Reklama

středa 2. prosince 2015

Schyluje se k boji „buď-anebo“. Německo uzavřelo pakt s Ruskem. A vítězem se stává…


- pozorovatelka -
2.12.2015  AENews
 

Schyluje se k boji „buď-anebo“. Německo uzavřelo pakt s Ruskem. A vítězem se stává…
Na úvod několik zpráv: Ruské systémy S-400 v Sýrii mění pravidla hry (zde), Rusko má proti IS zahájit velkou operaci (zde), Tisíce ruských vojáků míří k arménsko-turecké hranici (zde), Rusové se v Sýrii opevňují (zde). Dalo by se pokračovat, vybrala jsem jen ty nejbombastičtější. Všechny lze shrnout do faktu, že v Sýrii přituhuje. Proč? 


Tu nejpodstatnější informaci přinesl před několika dny Miroslav Topolánek, když byl hostem čt24 k tématu zdánlivě nesouvisejícímu. Musím s ním souhlasit s jeho kritikou, že média informují tak, že vůbec nevědí, o co jde (a obávám se, že se to týká i médii alternativních). Především ale souhlasím s jeho větou, že „Německo uzavřelo pakt s Ruskem“. A naprosto chápu jeho rozhořčení ze sestřelení ruského letadla Tureckem – americké plány a jejich několikaleté snahy tím právě dostaly velmi na frak. Ale o Topolánkovi později,
 

Vše začalo rozpadem SSSR

Rozpad Sovětského svazu a pád komunismu proběhl pod taktovkou globálních vůdců – GP. Zorganizovali jej politici, kteří sloužili zájmům globalistů – na ruské straně byl tím největším Gorbačov, jeho pokračovatelem byl Jelcin. Dnes všichni vědí, že rok 89 byl organizovanou akcí, která měla spojit Západ a Východ v jeden celek. Účelem bylo rozložit to, co bylo, a znova to složit v nový celek (jak v roce 1993 zpíval Karel Kryl – Pod střechou velké partaje zase se všichni sejdem). Sjednocená EU, rozšířena o bývalé sovětské republiky až do Ruska. Pak sjednocený Blízký východ, táhnoucí do Evropy a plán o evropském kalifátu Vše šlo jako po másle – Evropa nastoupila západní cestu privatizace, homosexuality, multikulturalismu, likvidaci křesťanství. Totéž úspěšně probíhalo i v Rusku – dokud v roce 2000 Jelcina nenahradil Putin. Jeho vlastenecká politika se stala překážkou pro Globálního prediktora, ale zhatila i hegemonské zájmy USA, kterým Jelcin velmi dobře sloužil. USA nepochopily, že sjednocování Evropy a rozklad Ruska se dějí kvůli nástupu Číny na jejich místo a po nástupu Putina rozehrály svou hegemonskou hru, známou jako plán „Sedm zemí do pěti let“- viz video, z něhož cituji:

„V roce 1991 jsem měl setkání s Paulem Wolfowitzem (bývalý prezident Světové banky a v té době 2. náměstek Ministerstva obrany USA, což byla velmi vysoká funkce) a řekl jsem mu, že musí být jistě spokojen s operací Pouštní bouře (Kuvajt). A on mi odpověděl: No, jo, ale ne tak docela, protože pravdou je, že jsme se chtěli zbavit Saddáma Husajna a to se nepovedlo. Ale jednu věc jsme se naučili – zjistili jsme, že můžeme na Blízkém východě použít svá vojska a Sověti nás nezastaví. Máme teď tak pět až deset let, abychom vyčistili tuto oblast od starých sovětských vlivů dříve, než vstane nová velká supervelmoc, co nám bude moci být rivalem.

Deset dnů po 11. září jsem procházel Pentagonem (kde jinde bych tehdy měl být) a zavolal mi velitel pobřežních vod USA, ať přijdu k němu do kanceláře. Tam mi řekl, že chce, abych věděl, že napadneme Irák. Proč? Zeptal jsem se ho, má to nějakou souvislost s teroristickými útoky? Bohužel, je to ještě mnohem horší. Právě jsem dostal toto Memorandum od Ministerstva obrany. Píše se tam, že máme zaútočit a zničit vlády v sedmi zemích do pěti let. Začneme Irákem, pak se přesuneme do Sýrie, Libanonu, Somálska, Súdánu a Iránu. Tohle je oficiální bojový plán? – zeptal jsem se ho. Ano, pane!"

Plán byl zahájen po nástupu Putina, a to v Afganistánu v roce 2001. Po Kuvajtu (1991 – pokus o svrhnutí S. Husajna a potvrzení, že na Gorbačova je spolehnutí a Sověti opravdu nechávají v této oblasti USA volnou ruku) přišel tedy na řadu Afghanistán (říjen 2001). A další: Irák (2003 a svržení Husajna), Sýrie (2011 a občanská válka),) Libanon (strategické území pro Izrael a Sýrií a věčné boje, v roce 2006 cedrová revoluce). Dále se USA angažují v Africe: Súdán (1996 útoky kvůli pobytu bin Ládina na tomto území, v roce 2003 povstání). Pod názvem „Arabské jaro“ jsou do hry zatahovány další africké státy: Libye (2011 a svržení Kaddáfiho), Egypt (2011 a svržení prezidenta Mubaraka). Také nevynechejme Alžír (1991 svržení prezidenta a dosud vojenská vláda a výjimečný stav) a Maroko (od roku 1999 vládne král Mohamed IV, který má s USA dobré vztahy, proto o Maroku moc neslyšíme). Etiopie je rovněž přítel USA (v roce 1991 se odvrátila od Sovětů a stala se hlídačem amerických zájmů přes války se sousední Eritreí ). V hledáčku USA je dále Somálsko (vstup americké armády v roce 2007) a na zcela opačné straně je to dokonce i Pákistán, soused Afganistanu a především Ruska (Al-Kájida, atentát na Buthovou v roce 2007).

Co je na těchto akcích podstatné je, že ladily se zájmy GP. Nejen USA, ale ani GP si nepřeje silné Rusko, protože jak USA tak GP v něm vidí konkurenta svých zájmů. A oběma se 11. září a „teroristický“ útok v New Yorku hodily, protože to byl spouštěč
1) nástupu USA na Blízkém východě v rámci hegemonských zájmů a 

2) začátek konfliktu dvou náboženství a nástupu Íránu a Číny v rámci globálních zájmů. 
Do dvou let od pádu komunismu a do roka od nástupu Putina došlo k zahájení toho, co dnes na Blízkém východě (ale také v přistěhovalecké krizi Evropy) vidíme jako velké finále, které probíhá na turecko-syrské hranici a v Sýrii.

 

Za vším je uhlík a jeho trubky

Od „Kuvajtu napadení“a od vstupu USA do Afganistánu v roce 2001 Rusko celému dění přihlíželo. Na Blízkém východě mělo jen jeden zájem – Sýrii, která je brzdou pro přívod blízkovýchodní ropy a plynu do Evropy. Sýrie je pojistkou, že Evropa je energeticky závislá na Rusku. Rusko ekonomicky stojí především na exportu plynu a ropy, ale stejně tak platí, že kdo má moc nad světovými zásobami plynu a ropy, ten má moc nad celým světem. A o tuto moc usiluje jak GP, tak USA. Největší zásoby ropy a plynu mimo Ruska jsou na Blízkém východě – Saudská Arábie, Katar, Kuvajt, ale také Irák a obzvláště Írán (Írán má po Rusku druhé největší zásoby plynu na světě a údajně Rusko dokonce už předčil). A zatímco USA se snaží energeticky významné země střídavě ovládat (od Saúdské Arábie k Íránu), GP se snaží tyto země sjednotit (sunnité a šiíté vs. křesťané) a poté je ovládnout jako jeden celek (evropský kalifát).

V roce 2002 vznikl plán, jak ovládnout blízkovýchodní zdroje a stát se vůdcem světa. Boj probíhá mezi USA a globálním prediktorem, oba hráči však mají ještě společného nepřítele – Rusko. Kdyby Blízký východ získalo na svou stranu a k tomu připočítalo vlastní zdroje, byl by to velký globální hráč. USA i GP přitom potřebují Rusko slabé a chudé, proto jej vytlačují z exportu zdrojů a snižují prodejní ceny. Na čem se od nástupu Putina nejvíce pracuje, je energetická nezávislost Evropy na Rusku,

K tomu v roce 2002 vznikl velký projekt Nabucco. Plynovod měl v budoucnu zásobovat Evropu plynem z Ázerbájždánu (partner NATO), přechodně plynem z Ruska přes Turecko a do budoucna plynem a ropou z Egypta, Iráku a – Íránu! V budoucnu ale měl zcela odstavit ruské energetické zdroje z Evropy.

Zdroje, ze kterých měl plynovod Nabucco čerpat

Na obou obrázcích je zjevné, že projekt 1) kromě Ázerbájdžánu počítal s blízkovýchodními zdroji (Írán), 2) přechodně počítal i s Ruskem (South stream) a 3) blízkovýchodní zdroj vede přes území Turecka. Po dlouhých jednáních, kdy největší překážkou bylo Turecko, které si diktovalo podmínky, byl projekt v roce 2009 schválen a v Ankaře podepsán. Při té příležitosti tehdejší premiér Topolánek prohlásil, že Nabucco zajistí Evropě svobodu, čímž vlastně řekl, že Evropa se odkloní od Ruska a potvrdí spojenectví s USA (čímž m.j. potvrdil, jaké zájmy ve vládě reprezentoval).

Plynovod Nabucco byl schválen bez ohledu na to, že se v té době vůbec nevědělo, z jakých zdrojů bude naplněna taková kapacita, jakou Evropa potřebuje a jakou má jistou z Ruska. Ázerbájdžán byl schopen dodávat pouze nějakých 30 procent a Írán byl v té době v nedohlednu. Zřejmě i to byl důvod, proč v roce 2013 projekt Nabucco zkrachoval a Evropa nadále zůstala energeticky závislá na Rusku – viz Fiasko pro EU.
 

Snahy o oslabení Ruska vedou přes Ukrajinu a Turecko

Nabucco zkrachovalo v roce 2013. V únoru 2014 došlo k ukrajinskému Majdanu, jehož cílem bylo zavření ruských trubek do Evropy a tím ekonomické oslabení Ruska, a dále snaha o vyvolání občanské války v Rusku a v neposlední řadě snaha o vyvolání války s Ruskem. Mezitím se však intenzivně pracovalo na Blízkém východě s tím cílem, aby z něj byly energetické trubky do Evropy zavedeny. Po odstavení Ukrajiny co by tranzitní země si Turecko začalo uvědomovat svůj tranzitní význam jak pro plyn z Ruska, tak z Blízkého východu (obzvláště z pro něj konkurenčního Íránu). Turecko začalo svůj taneček, kdy bylo tu na straně USA a Evropy, tu na straně Ruska, a opět si chtělo diktovat podmínky. Výsledkem byla dohoda o South Streamu – plynovodu, který povede z Ruska do Evropy přes Černé moře tak, že vynechá Turecko.


K tzv. anexi Krymu došlo na jaře roku 2014. Léto přineslo sankce proti Rusku a podzim prudké snižování cen ropy a tím pád rublu. Nízké ceny ropy se k likvidaci Ruska osvědčily už při rozpadu Sovětského svazu, proto nastoupila stejná metoda. Kromě sankcí a nízkých cen ropy začala EU (v zájmu USA) tlačit na evropské země, aby zastavily výstavbu plynovodu South Stream. To se ale hodilo Turecku, protože South Stream by obešel jeho území a Turecko by přišlo o příjmy za tranzit. Po tlaku EU přišlo na konci roku 2014 ruské oznámení o odstoupení od South Streamu. A po návštěvě Putina v Turecku vznikla dohoda o výstavbě Turkish Streamu s tím, že cestu pro plyn z Turecka si Evropa musí postavit sama.


 

Islámský stát

Mezitím se ale nepřestalo pracovat na tranzitu blízkovýchodních energetických zdrojů do Evropy místo ruských. Proto po celý rok 2014 pokračovalo dění na Ukrajině, ale co je nejdůležitější, ve velkém do hry v létě 2014 vstoupil Islámský stát.Byl vytvořen Spojenými státy. A jak známo, Spojené státy nemají přátele, mají pouze zájmy. Pro udržení hegemonie dolaru měl IS ovládnout a dostat pod kontrolu všechny blízkovýchodní zdroje ropy a plynu, tedy oblasti na území Libye, Egypta, Iráku a Íránu. Především ale měl IS odstranit Asada – tu syrskou brzdu, která hlídá, aby se blízkovýchodní zdroje do Evropy nedostaly přes Středozemní moře. Stejnou brzdou se ale stalo i Turecko tím, že ruskému plynu do Evropy nabídlo cestu přes své území (Turckish Stream). Jinak řečeno – Turecku se nedalo věřit jak ve vztahu k Rusku, tak v podmínkách, které si diktovalo.

Na dohodě s Íránem se už pracovalo, rýsoval se tedy zdroj, který zcela pokryje potřebu Evropy, problémem ale stále je Turecko a u Středozemního moře Asad. Situaci má vyřešit vznik zcela nového státu, který zabere kus Turecka, kus Íránu, Íráku a Sýrie. Na jeho území budou nejbohatší zdroje a za další na východě bude končit tak, že bude mít spojení se Středozemním mořem. Plán na konečné řešení energetické nezávislosti Evropy na Rusku byl na světě. Pracuje se na vzniku státu, který bude zahrnovat část Iráku, Íránu, Sýrie a – Turecka a tím státem je Kurdistán. Jeho spojujícím prvkem jsou Kurdové, kteří nikdy vlastní stát neměli. Ti budu za vznik vlastního státu vděčni, v tranzitu plynu a ropy tedy nebudou dělat problémy. A Turecko „utře“. K vytvoření Kurdistánu byl stvořen IS – neoficiální armáda USA.

Když to shrneme, USA potřebují Turecko, protože je proti Sýrii a potřebují IS, protože je také proti Sýrii, hlavně ale boří hranice a obsazuje území s ropou a tím připravuje půdu pro vznik Kurdistánu. Rusko potřebuje Sýrii, protože ta je proti Turecku a tím proti zájmům USA. Ale i Rusko je pro vznik Kurdistánu, a to z důvodu konečného vyřešení osmanské otázky, se kterou má své zkušenosti. Vznik Kurdistánu je společným zájmem USA, GP i Ruska. Význam Kurdistánu je ještě v tom, že na jeho území budou koncentrovány energetické zdroje Blízkého východu. Z toho plyne, že kdo založí Kurdistán, ten nad ním získá vliv a tím získá moc nad jeho zdroji. A ten bude vládnout budoucnosti světa. Jinak řečeno – kdo umožní vznik Kurdistánu, bude mít na své straně především i Írán, o který se hraje tak velká přetahovaná.

Co je ještě významnější, vznik Kurdistánu je v zájmu GP, protože ten v něm vidí sjednocení islámských sunnitů a šiítů, jejich společný boj proti křesťanům a ve výsledku zcela nové náboženství, resp. nejstarší náboženství světa, náboženství Jezidů. To má kořeny pod biblickou horou Ararat na té části tureckého území, která má být součástí Kurdistánu.

Koho GP nepotřebuje, to je Turecko (pozůstatek Osmanské říše, která trvala od roku 1299 do roku 1922), USA (jejich dominanci má nahradit Čína) a Rusko (v globalizačních plánech je konkurentem). Od nástupu Putina k moci Globální prediktor přihlíží souboji USA-Rusko a na Blízkém východě dává přednost tu jedné, tu druhé straně (naposledy chemické zbraně v Sýrii v roce 2013 a marné snahy USA o bombardování v Sýrii). A protože v odstraňování ruského vlivu se jeho zájem shoduje se státními zájmy USA, nevadil mu ani Islámský stát, jehož účelem je vznik Kurdistánu.
 

V hlavní roli Kurdistán

Když jsem cca před dvěma lety poprvé psala o významu Kurdistánu a Íránu a plynovodech, netušila jsem, jak aktuální článek to pro veškeré další dění je a jakým je vysvětlením všeho, co se od té doby na Blízkém východě děje, a to až po výše zmiňované prohlášení Topolánka v České televizi. Tak si to shrňme:

V roce 2000 nahrazuje Jelcina Putin a Rusko zahajuje vlasteneckou politiku. To se nehodí USA ani GP. V roce 2001 dojde v USA k útoku na WTC a okamžitě k nástupu USA na Blízký východ. Dění přinese pád vůdců tamních zemí, pokračuje Arabským jarem, ukrajinským Majdanem, vznikem Islámského státu, ovládnutím ropných území a nastolováním kurdské otázky. Rusko je odstavováno od Evropy a Turecko je postaveno před volbu mezi USA a Ruskem, v obou případech však před nutnost vzdání se části území ve prospěch Kurdistánu. Turecko lavíruje mezi USA a Ruskem, v mezičase se přidává na stranu IS v naději, že tím zabrání vzniku Kurdistánu, netušíc, že Spojené státy vytvořily IS právě za tím účelem. Ať s IS nebo s Kurdy – Turecko nemá na výběr, v obou případech jde o zájem USA.

Rusko přihlíží a do dění nevstupuje – dokud v roce 2014 nedojde na Ukrajinu. S ní by mohlo ztratit Krym a tím vliv na Černém moři a tomu zabrání přičleněním Krymu. Trpělivě snáší sankce a manipulace s cenami ropy a přihlíží, jak se dění na Blízkém východě posouvá směrem k odstranění brzdy exportu ruských energetických zdrojů do Evropy – Sýrie a v ní Bašara Asada. A to nejen přes IS, ale především přes Turecko. Od podzimu 2014 začíná tažení IS na turecko-syrské hranici a hlavním tématem zpráv se stává město Kobani. Pentagon se vyjadřuje, že nemůže Kurdům proti zvěrstvům IS pomoci:

Kurdům nemůže pomoci ani Turecko, protože by tím bylo samo proti sobě, proto dělá mrtvého brouka. Ze spícího stavu je Turecko probuzeno v létě 2015, kdy dojde k teroristickému útoku v jeho městě Suruc a kde umírá cca 30 lidí. Co je přitom důležité je, že opět šlo o turecko-syrské hranice, jen se boje posunuly více na Západ – tedy blíže ke Středozemnímu moři, které pro Rusko hlídá Asad.

Turecko bylo touto akcí donuceno k nějaké reakci. A zvolilo takovou, že na jedné straně „jako“ nastoupilo proti IS, ale ve skutečnosti bombardovalo Kurdy. Svět byl v šoku – Turecké útoky na Kurdy jsou zradou, prohlásil i Schwarzenberg. Byl srpen roku 2015 a Turecko, které se ocitlo v pozici zrazeného, reagovalo tak jak reagovalo – vypustilo do Evropy vlnu uprchlíků. A dál bombardovalo Kurdy a podporovalo IS v naději, že tak zabrání vzniku Kurdistánu.

Od Kobani přes Curuc se ale boje na turecko-syrských hranicích posouvaly přesně tak, jak to bylo pro vznik Kurdistánu naplánováno a kdy jeho nejzápadnější částí má být pobřeží Středozemního moře, tedy přesně to, které už tolik let Sýrie střeží v zájmu Ruska:
Google mapa Kurdistánu z roku 2011

I v létě roku 2015 Rusko stále jen přihlíželo, na podzim však přišel zlom. Byl to Putinův projev na půdě OSN, po kterém následoval nástup Ruska v Sýrii a tedy proti IS. USA a Západ zůstaly v šoku z ruských zbraní a bojových úspěchů, ten největší šok však způsobil fakt, že by to mohlo být Rusko, kdo nakonec vytvoří Kurdistán. Protože ten, kdo vytvoří a ovládne Kurdistán, ten ovládne blízkovýchodní energetické zdroje a ten získá moc nad světem, protože Kurdistán, to je Irák, Írán, Sýrie a kus Turecka.
Čtyři dýky v srdci Kurdů
Mapa budoucího Kuridstánu


A přes Kurdistán všechny cesty do Evropy. A je náhoda, že v Arménii v létě probíhala barevná revoluce a že se na turecko-arménskou hranici stěhují ruská vojska?


Boj o vytvoření Kurdistánu jde do finále

Mapa ukazuje postup bojů na turecko-syrské hranici. Začalo to na podzim 2014 v syrské Kobani, pokračovalo v létě 2015 přes turecký Suruc a nyní se boje koncentrují v oblasti Latakie, kde má Rusko leteckou základnu. A kde nejsou základny IS, ale pouze „umírněná syrská opozice“.
Kobani, Suruc a nyní Latakia a vedle ní výběžek hranic Turecka, kde bylo sestřeleno ruské letadlo


Turecká mapa trasy sestřeleného ruského letadla – čím více ke Středozemnímu moři, tím více dění graduje

V reakci na sestřelení letadla Rusko přemístilo křižník Moskva: „Po útoku turecké stíhačky F-16 na ruský bombardér SU-24, křižník Moskva, nacházející se ve východní části Středozemního moře od konce září, byl předislokován blíže k pobřeží Sýrie. Podle informace Generálního štábu Ozbrojených sil RF gardový raketový křižník Moskva, vybavený systémem protivzdušné obrany Fort, analogickým C-300, 25. listopadu zaujal určenou pozici v pobřežní části syrské provincie Latakia a zahájil svou bojovou službu k zajištění PVO ruské letecké základny Hmeimim“ (zde).

Do stejné oblasti Rusko v reakci umístilo S-400

 

Dodoha s Íránem

V létě 2015 došlo ale i k jiné velmi zásadní události – byla uzavřena jaderná dohoda s Íránem. Tím došlo k ukončení proti-íránských sankcí a tím k možnosti exportu jeho energetických zdrojů. Došlo tedy k tomu, s čím už v roce 2002 do budoucna počítaly USA projektem Nabucco – tedy k možnosti nahradit ruský plyn íránským a tím konečně docílit energetickou nezávislost Evropy na Rusku. Brzdou ale stále bylo Turecko, přes které by tranzit vedl, proto se nadále pracovalo na vzniku Kurdistánu, který by turecké území nejen nahradil, ale zároveň propojil všechny blízkovýchodní energetické zdroje. Po dohodě světových mocností s Íránem a po teroristickém útoku v tureckém městě Suruc Turecko i Rusko pochopily, že vznik Kurdistánu je na spadnutí. A že nyní jde o to, kdo bude jeho stvořitelem. A že tím bude ten, kdo ovládne nejvýchodnější část, tedy tu, která představuje vstup na Středozemní moře. A kterou dlouhodobě chrání Asad ve prospěch Ruska.

Pokud zvítězí USA, bude to znamenat nejen jejich ovládnutí blízkovýchodních zdrojů, ale současně i odstavení ruských. A to je zájem, o který kromě USA jde i GP, proto nechává USA hrát jejich hru. A to včetně migrace do Evropy a včetně vzestupu Íránu.

A v této fázi do dění vstupuje vstupuje Rusko a staví se na stranu Asada. Ve skutečnosti ale jde o boj o to, kdo stvoří a následně ovládne Kurdistán. Je to boj mezi USA a Ruskem a konflikt Turecko vs. Sýrie je pouze zástupným. Ale současně je to boj mezi GP a Ruskem a tím boj o to, čí představa globalizace zvítězí. Protože kdo ovládne blízkovýchodní zdroje, ten bude vládnout světu.

A zatímco Sýrii (a zřejmě ani Íránu) by Kurdistán pod vlivem Ruska nevadil, Turecko se v naději, že vzniku Kurdistánu zabrání, spojilo s IS. Ale tím s USA, kterým jde pouze o vznik Kurdistánu a tím o udržení dolaru přes ropu a plyn, nikoliv o Turecko. Ropu a plyn nemá ani Evropa ani Čína. Rusko by mohlo zůstat soběstačné, ale nyní jde o to, kdo bude ropu a plyn prodávat Evropě a Číně. Jde o nadvládu nad Evropou a Čínou, o tu ale jde jak USA, tak GP. Co je spojuje je zájem, aby na Blízkém východě nezvítězilo Rusko. Proto to soupeření o spojenectví s Íránem. USA a GP k tomu ještě využívají Turecko – ať už jako tranzitní zemi pro energie, či jako zemi, která Evropu zavalí uprchlíky a v neposlední řadě jako zemi, která způsobí světový válečný konflikt. A tady od léta nastaly velmi zásadní události.

Červen 2015 – „Ruský plynárenský gigant Gazprom uzavřel se svými největšími evropskými odběrateli plynu předběžnou dohodu o zdvojnásobení kapacity plynovodu Nord Stream, který přivádí plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. Na projektu bude pracovat s německým energetickým koncernem E.ON, rakouskou společností OMV a britsko-nizozemskou skupinou Royal Dutch Shell . Tímto projektem chceme pokračovat v naší úspěšné alianci s Gazpromem a rozšířit ji. Zkušenosti získané prací na Nord Streamu prokázaly, že přeprava plynu Baltským mořem je spolehlivým řešením energetických potřeb EU z ekonomického, technického i ekologického hlediska,“ uvedl k dohodě člen představenstva E.ON Klaus Schäfer. „Zemní plyn bude hrát v evropském energetickém mixu dál velkou roli, a nové projekty jsou tak důležité, zejména v situaci, kdy domácí evropská těžba plynu klesá,“ řekl šéf Shellu Ben van Beurden.“ zdrojPlynovod Notrh stream, kterým ruský plyn proudí do Německa bez Ukrajiny a Turecka

V červnu 2015, kdy byla dohoda mezi Ruskem a Evropou podepsána, byl stále ve hře i plynovod Turkish Stream, kterým by ruský plyn do Evropy proudil mimo území Ukrajiny a který by navazoval na konečně realizovaný tranzit Nabucco, tzn. že přes Turecko by Evropa konečně naplnila představy USA a odebírala plyn z Íránu a z Blízkého východu a přestala být závislá na ruském. Za tím účelem byl vytvořen projekt Eastring, který počítal jak s ruským plynem, vedoucím přes Turecko (Turkish stream, nahrazující South stream), tak především s plynem z Iráku a Íránu:Plynovod Eastring se měl stát součástí plynovodu Eustream, který by do Evropy vedl plyn přes Slovensko a který by v budoucnu zcela obešel Rusko. A jedním z šéfů Eustreamu se měl stát Topolánek, viz Bývalý premiér Mirek Topolánek se v prosinci stal manažerem monopolního slovenského přepravce plynu Eustream. Zpráva je z ledna 2015, tzn. z doby, kdy ještě nebylo jasno v jaderné dohodě s Íránem a kdy ještě bylo daleko jak do červnové dohody Evropy s Gazpromem, tak do evropské migrační krize i do vstupu Ruska do Sýrie. A do kroků, které učiní Turecko. Mnohá česká média tehdy pěla na Topolánka ódy za to, že odstaví Evropu od Ruska.


Sestřelení ruského letadla Tureckem – 1:0 pro Rusko, a to vlastním gólem Západu
Turecko sestřelilo ruské letadlo nad územím, které má sehrát finální roli ve vzniku Kurdistánu a v tom, pod čí vliv připadne. Pokud je pravda, že ruské letadlo se do tureckého vzdušného prostoru skutečně dostalo, jeho sestřelení po případných 17-ti vteřinách v tureckém vzdušném prostoru ukazuje, že se na takovou situaci čekalo jako na vyprovokování konfliktu mezi USA a Ruskem, nikoliv že šlo o obrannou reakci. Turecko udělalo pouze to, o čem bylo přesvědčeno, že se od něj od vzniku IS očekává – šlo na ruku zájmům USA a jejich spojencům. Zcela logicky se ihned obrátilo na NATO a zcela logicky očekávalo solidaritu. A výsledek? USA i Evropa jsou zdrženlivé a názory, jestli letadlo bylo sestřeleno nad Tureckem či nad Sýrií se různí. Ze všeho nejvíce je cítit strach z války, protože Turecko je členskou zemí NATO, navíc s druhou největší armádou v NATO. Stačilo, aby se Rusko nechalo vyprovokovat k odvetě a na světě je článek 5 NATO.

Ale výsledkem je zcela jiná věc – Rusko sbírá trumfy. Dohoda o výstavbě Turkish streamu je v ohrožení, protože Rusko nejen sankcemi může reagovat na akci Turecka. Ve stejné době navíc dochází k blackoutu na Krymu poté, co Ukrajina přes anti-ruské aktivisty odstřihne Krym od elektřiny. Rusko tím získává další trumf – nikdo se nemůže divit, že chce Ukrajině zastavit nejen dodávky uhlí, ale i dodávky plynu. A pro Evropu se aktualizuje téma energetické závislosti. Sestřelením ruského letadla se Turecko ukázalo jako nespolehlivé, navíc hrozí, že Rusko odstoupí od výstavby Turkish streamu, na který měly navázat plynovody Eustream a Eastring. To vše se najednou zdá pasé a Evropa na pozadí uprchlické krize a hrozby jaderného konfliktu upřednostňuje rozšíření Nord Streamu, tzn. plynovodu, kterým proudí ruský plyn do Německa. Tedy zcela mimo Ukrajinu i Turecko. A zcela i mimo Slovensko, na kterém měl Topolánek získat svůj lukrativní post.

Nebudu komentovat, že Německo se rozšířením Nord Streamu dostane do pozice, kdy i energeticky bude velet celé Evropě. Jako významnější považuji Topolánkův komentář, že -----Německo uzavřelo s Ruskem pakt.----- Jinak řečeno to znamená, že Německo se vymaňuje z vlivu USA (a jimi tvořeného Kurdistánu a jimi řízeného Turecka a IS) a energeticky svou budoucnost spojuje s Ruskem. A pokud tak činí Německo, je to dobrá zpráva i pro Evropu.

Komentář Mirka Topolánka je zde – v odkazu je nutné rozkliknout video Topolánek: Ukrajina ruský plyn nepotřebuje
Mirek Topolánek

Evropa v moci Turecka

„Na společném postupu ve snaze zmírnit migrační proud do Evropy se dnes na summitu v Bruselu shodly Evropská unie a Turecko. Po jednání to oznámil předseda unijních summitů Donald Tusk. EU poskytne Ankaře tři miliardy eur (asi 81 miliard Kč) na zlepšení situace tamních syrských uprchlíků.“ zdroj

Turecko hraje vabank – je loutkou v rukou USA. Evropu mají oba v moci jak přes hrozbu světového konfliktu, tak přes uprchlíky a vznik evropského kalifátu. Spojené státy hrají podobný vabank – na Evropě jim nezáleží a čím hůře, tím lépe, protože válka v Evropě pro ně už dvakrát znamenala zisk. Pouze Rusko ví, že nad vším je globální elita, které nejde ani o Turecko ani o Evropu a ani o USA, ale jejím zájmem je Čína a Írán. Čínský juan se právě stal součástí měnového koše MMF a Čína dobývá Evropu. Čím byly ve 20. století USA, tím se nově má stát Čína, mezitím je Rusko. Rusko, které porazilo Osmanskou říši a které právě koncentruje vojenské síly kolem syrské Latakie a kde mu soupeřem mají být USA a NATO. Situace vůbec není bezpečná.

Vítězem se stane ten, kdo vytvoří Kurdistán. A vítězem bude každý, komu nehrábne, což nejvíce hrozí u Turecka.

47 komentářů :

 1. Ovšem paranoidní generální štáb armády ČR v Praze ůsty už 3.náčelníka označuje za hlav.nepřítele ČR-Rusko !? Pro tyhle vyděděnce,pomatené loutky jsme odevzdali svou svobodu,svá práva,své peníze,svou bezpečnost jiným,cizincům a cizákům,novým uchvatitelům a hlavně neslovanským pilátům,kterým nyní posluhuje i naše armáda? Je čas se opravdu začít bránit,ale proti skutečným našim nepřátelům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   dobrý článek, už jsem to psal i na AE.

   Je to až zvláštní jak to Putinovi vše vychází, že?
   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/12/02/partie-par-excelance/

   Po setřelu ruského SU Tureckem, jsem vážně dostal strach…
   I když jsem se snažil na to dívat jiným pohledem.
   http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6994-video-turecko-sestrelilo-ruske-letadlo-su-24-po-naruseni-vzdusneho-prostoru-zeme

   Zpočátku jsem Putinovi hodně fandil – nacisti na Ukrajině, MH17, vynucená anexe Krymu, finanční útok západu přes nízké ceny ropy, teď ten sestřel…

   Napadly mne 2 možnosti:
   a) buď je západ tak hloupý, že nedokáže komplexně myslet dopředu a nechal Rusko, aby každý nepřátelský akt obrátilo ve svůj prospěch
   b) Putin to vše naplánoval (jako bývalý zdatný agent) dopředu, takže mainstream měl celou tu dobu pravdu, když ho označoval za agresora!
   To je dost kacířská myšlenka na tenhle web, co?

   Moon

   Smazat
  2. Pro Anonymní2. prosince 2015 19:26

   Kacířská myšlenka to možná je, ale:

   Putin si na Ukrajině nezačal, měl svou Olympiádu a najednou ty průšvihy na Majdanu a pak hned dál jak to šlo krok za krokem.

   No nicméně, při předpokladu, že jako KGBák byl již dávno před tím v obraze co se chystá, Respektive obrať me to v duchu vaší úvahy, sám tajně popichova USA a spol léta proti sobě, aby byl jakoby vtažen nevině do konflikt, pohleďme na to podstatné, a to je:

   Kdo chrání společnost, kde se preferují tradiční, věky osvědčenné kulturní a rodinné hodnoty a pravidla dobrého sousedského spolužití a snaha o vysokou kvalitu vzdělávání pokud možno nejširší společnosti. Kde panuje absolutní rozvrat, dekadence, celogenerační hloupnutí a preference úchylek, které rozhodně příroda (možná bůh) nezamýšlela jako hybnou sílu rozvoje???

   Potom je mi ale jaksi jedno kdo jak tu hru hraje, ale hlavně mě zajímá kdo je na jaké straně. Zde jsem rád, že se zatím zdá, že strana dobra vítězí a že ji vede špičkově vzdělaný KGBák je jedině dobře. Respektive nikdo jiný nežli superšpion, který měl možnost se obklopit svými prověřenými profesními kolegy z dob SSSR by šanci na straně dobra zvítězit neměl šanci.

   Zde zabrousím k nám do ČR. Je velký humbuk okolo tzv. zlých spolupracovnících Stb. To byli ale jen poslední vojclové, vřadě případů prosťáčci, kteří byli ke spolupráci donuceni. Kvalitní vzdělání měli důstojníci Stb, ti vše prakticky organizovali. Nad nimi byli však mimo KGB dozoru vývojáři postupů jak tehdejší společnost uřídit. A ten vývojový ústav se u nás jmenoval "Prognoatický ústav". Tam byli zaměstnáni největší mozkovny tehdejší moci. Proč Klaus i Zeman vidí podstatně dále nežli ostatní !?!

   Smazat
  3. Já jsem sice v prognostickém ústavu nepracovala, ale politika to je něco jako puzzle (česky pucl). Když máte hodně informací počínaje dějinami atd. tak si přeci normální člověk musí dát logicky dohromady co a jak. Pokud ovšem čtete iDěs, nebo posloucháte ČT (i když ani to pro docelení názoru není špatné), tak se nedopracujete k ničemu. Takže fandím jasně RUsku, Usáci ti dovedou akorát přijít, vybrakovat, zničit a vypadnout. Totéž jsem si myslela kdysi i o SSSR, dneska je situace věru jiná. To jejich tajné uskupení MAGNUM 12 musí jednou dojít na úbytě. A Wolfowitz ať si koupí nový ponožky, díra na palci ho chamouna prozradila

   Smazat
  4. Jedna věc je být v obraze o tom se děje. Ten lze získat, ano správně říkáte, sledováním více zdrojů a poskládáním si všeho do plus mínus objektivního náhledu.

   Jiná věc je ale to jak, postupovat, tedy jaké konkrétní kroky má ten či onen konkrétní jedinec udělat, aby byl dle jeho konkrétního zájmu:
   a) zachován stávající stav a to dlouhodobě
   b) byl stávající stav vylepšen
   c) byl stávající stav zcela změněn v něco jiné

   No a o tom je prognostika. Analýza současných dějů a prognóza co se budě dít dál pokud do toho nikdo nebude zasahovat je jen cca 10% tohoto vědního oboru.

   Zbývajících 90% je učení o tom jak co a kdy činit, pokud chci stávající stav (vývojový trend) zvrátit nebo urychlit a to nejlépe tak, aby pro všechny účastníky vše vypadalo tak, jako by k tomu došlo tak nějak přirozeně nebo náhodou!

   Toto učení má jednak propracované
   - židovská Kabala
   - vědní obor Prognotika
   - nyní velmi nově u nás poznávaná "Koncepce společné bezpečnosti" (zde nejznámější u nás je analytik Pjakin, teoretické podklady http://leva-net.webnode.cz/home/productscbm_564501/16/ )

   Smazat
 2. Tak už je vám jasné, proč se najednou všechny členské státy NATO hrnou do pozemní operace ? Dříve jsem si myslel, že je to pouze na ochranu Islámského státu, ale vono to je o tom, že NATO si nemůže nechat ujít založení nové energetické mocnosti s názvem Kurdistán, kde se náhodou bude nacházet nerostné bohatství na částech dnešní Sýrie, Iráku a Iránu. Možná právě proto Erdogan hlídal záchod v Paříži (a označili ho neprávem za hajzldědka), kde chtěl odchytit Putina, aby mu to vysvětlil mezi čtyřma očima.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ta poznámka s hajzldědkem nemá chybu - fakt mě to rozesmálo

   Smazat
  2. Proto se tam již hrne i Německo.

   Smazat
 3. Pekne napsano, ale situace je dle meho MNOHEM slozitejsi. Z teroristu se behem minuty stanou bojovnici za svobodu a naopak - jak se zrovna uSSakum zamane. Neexistuje prazadna sance ze by uSSaci (a jejich poskoci) dodrzeli jakoukoliv dohodu, a musi se pocitat s jakoukoliv zradou a podrazem jaky si jenom normalni clovek ani nedovede predstavit. Jestli je pravda ze "kdo vytvori Kurdistan tak ten bude vladnout" pak je jasne ze kdyby to meli byt Rusove tak uSSaci udelaji z Kurdu behem vteriny teroristy a Turkove dostanou zelenou na jejich zaslapani do zeme. Je to proste jako facka a business as usual.
  Jeste jedna vec, udelali "reporteri" ze CNN a z FOXu to interview s temi teroristy co zavrazdili toho pilota SUcka predtim, nebo az potom jak vznikly tyhle fotografie?:
  http://www.hlavnespravy.sk/rusky-pilot-udajne-nebol-mrtvy-hned-zomrel-az-po-hrozostrasnom-muceni-nevhodne-pre-slabsie-povahy/715534

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že je to ještě o trochu složitější, než to vidíte Vy. Pro Rusko a budoucí podobu Kurdistánu je nesmírně důležité zachování územní celistvosti Sýrie a tím pádem Assada u moci (příp. někoho proruského po volbách). Pokud vím, před válkou byla Sýrie prosperující, multikulturní a multináboženská mírumilovná země a není tedy žádný faktický důvod, aby si kterýkoliv národ na jeho území, včetně Kurdů, stěžoval. Nechť dál žijí pohromadě s ostatními, jako dřív, se všemi právy a svobodami, jako ostatní obyvatelstvo, pokud budou chtít a pokud neobrátí zbraně proti syrské armádě. To nakonec řekl včera Assad v exkluzivním rozhovoru na Čt24. Pokud Kurdové skutečně bojují s IS, bude-li rozprášen, není důvod dál chřestit zbraněmi, nechtějí-li své rostoucí sympatie okolního světa ztratit a zařadit se po bok ostatních teroristů. Daleko hůře na tom ale byli a jsou Kurdové v jiných zemích, jako je např. Turecko, které se nesnášenlivostí vůči nim nijak netají a má i hluboké historické kořeny. Čili vybudováním si vůdčí pozice Ruska v řešení syrského konfliktu bude též znamenat mluvení do územního uspořádání budoucího Kurdistánu, ze kterého může být díky tomu Sýrie i zcela vyňata. V čem ale s autorkou plně souhlasím, že prchlivé Turecko se silnou armádou je skutečnou hrozbou celosvětovému míru v případě, že se mu skutečně začne porcovat územní celistvost. Toho bych se též obávala.

   Smazat
  2. Tak tomu nevěřím taky. Turci párkrát Kurdy bombardovali a tedˇby jim dali území ? To je nesmysl.

   Smazat
 4. Rozhodně zajímavé.....ale přes všechny ty tanečka a kecy platí to,co říkávala moje stařka z Hané,že"za každó sviňárnó hledéé žeda..." a tak je to i s tím Grad Prix....

  OdpovědětSmazat
 5. Mně se neobjevili vůbec žádné fotografie u článku :-(((!
  zpráva výborně analyzována,leč vzbudila ve mně smíšené pocity....
  Co teď bude? jsem z toho celá pryč....
  ..válka pokračuje a my v tom ...
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nic si z toho nedělejte, bude se výrazně zjednodušovat pravopis kvůli cizáků, na oltář vlasti padne i shoda podmětu s přísudkem

   Smazat
  2. Zceal přesné. Komunikační řečí bude jednoduchá angličtina - migranti mluví jen jednoduchou angličtinou, všimněte si - žádná němčina! Ostatně i Čína jakožto budoucí hegermon má zájem na tom, ale porobené země mluvily jednoduchou angličtinou a lidi tak byli snadno kontrolovatelní. Ušetří se tím.

   Smazat
 6. A jak se máme bránit? Jaké prostředky jsou k dispozici? Kde je organizace, která by to naplánovala, řídila a sjednocovala? Která politická strana by mohla být garantem této obrany? Na české politické scéně žádnou takovou nevidím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. copak se někdo v České kotlině bránil, když do ní v polovině prvního tisíciletí (po Kristu) přicházely kmeny Slovanů ?

   Smazat
  2. a kdo v tý Český kotlině byl?

   Smazat
  3. právě jsme svědky novodobého stěhování národů, vždyť i renomovaní vědci to prý vysvětlují ne válkami, kterými západ v čele s USA rozvrátil islámské země, ale globálním oteplováním

   Smazat
  4. 12:27 nemám zrovna po ruce prvouku pro 3.třídu ZŠ, ale tuším přítomnost západních kmenů, jako třeba Keltů, Germánů apod.

   Smazat
  5. 12:31
   v prvním tisíciletí po Kristu-byly v české kotlině
   jistě keltové a germáni a slovanè ,ale jistě také nikdo z afriky a arábie... to je jinÿ kontinent a mezikontinentàlně se stěhování nikdy neodehrávalo...
   to až s K.Kolumbem přichàzeli noví osadníci v 15.století na jiný kontinent(vyvraždění obyvatelstva původního se vším dalším,co k tomu patřilo a náleželo-fuj tajbl-)
   možná hordy avarů bychom mohli započítat do
   narušitele našich šířek a délek ,které byly tak trochu více exotickým přílivem...
   jinak samé typologicky stejné obyvatelstvo..
   jituš

   Smazat
  6. 12:07 Taková strana u nás je, ale je hrozně potlačována ČT a všemi kavárníky. Je to Tomio OKAMURA. Spojme se a pomožme mu. Je to jediná naše naděje.

   Smazat
  7. Jituš, nauč se napřed základní pravopis , pak bude možná inteligentnější i tvoje myšlení . Jinak je to jak jedna pani povídala .A dějepis si taky zopákni ,máš to dost triviální.

   Smazat
 7. Orbán na plná ústa prohlásil, že "export západní demokracie selhal". K tomu bych doplnil, že import východního islámu neselže

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mělo by být spíše "import východního islámu a uhlovodíků nikdy neselže"

   Smazat
 8. Tak se nám ta 1. světová nějak nepovedla?
  Rozcupované Rakousko-Uhersko, když nástupnickým státům teče do bot, našlo cestu spátky, místo hrdé smrti za zájmy Francie?
  Německo si prošlapává cestu do Ruska, když nabylo dojmu, že jej VB, Francie a USA dost vydrancovali, Osmani jsou mezi sebou na kordy, než jim dojde, že v jednotě je síla /nám to trvá 100 let/ a je pro ně jednodušší zbavit se saudů, než se vraždit navzájem. A teď jim celý svět vysvětlil, že oni mají to nejdůležitější, ropu a plyn. A kdo budou jejich spojenci? No přeci Čína, která čeká, jak ta rvačka dopadne.
  Sečteno podtrženo, už aby si Židi balili kufry a odebrali se do zemí původu svých předků a tam se snažili sžít s majoritou. Praxi v tom měli 2 000 let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět vedle, jak ta jedle ! Kurdistán přece založí zakladatel armády Islámského státu a to jsou USA, které to ale udělaly právě na objednávku Izraele, kterému USA splní povinně všechna přání, protože mají společné vedení. Izrael bude také hlavním odběratelem kurdistánských uhlovodíků výměnou za dodávané zbraně. Tady bude jednoznačným vítězem a distributorem Izrael (a americké firmy vlastněné stejnými rodinami s izraelskými kořeny) a nikdo jiný ! Erdogan může dnes směle říkat, že ropu od IS Turecko nekupovalo, že jinak odstoupí, když ji zřejmě kupovaly stejné firmy, které ji budou kupovat i od Kurdistánu.

   Smazat
 9. Takže Orbán prohlásil ještě něco dalšího a je to jednak zajímavé, ale také zničující sdělení.
  novinky.cz/zahranicni/evropa/388075-orban-mluvi-o-nemeckem-spiknuti-berlin-pry-tise-dohodl-prijem-dalsich-migrantu.html
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 10. Výborný článek,ale ještě tomu něco chybí.V prvé řadě Merkelová,pokud je při smyslech,tak to musí také dobře vědět o co jde a určitě by neotevřela tak hojnou náruč pro Erdoganovo vojsko.Pak bych zájmy USA a GP,viděl ve vzájemné shodě,protože jeden druhého doplňují,GP penězi,USA armádou.Jinak je to jasné,že jde o zdroje a to ví i ČÍNA,že bez zdrojů,se rychle položí.Nevím,ta Čínská zdrženlivost,mě trochu zaráží,nebo se drží rčení,když se dva perou,třetí se směje.Nebo také,až se poperou oslabí,budou mít méně práce je dorazit.

  OdpovědětSmazat
 11. dosť prekombinovaný a na mnohých miestach logicky si protirečiaci článok,spájajúc fakty a javy navzájom nesúvisiace, vedel by som mu vytknúť mnoho vecí ale to by som sa ale strašne dlho rozpisoval, oceňujem znalosť kontrétnych faktov a myšlienku, že GP stojí o vznik Kurdistánu, by ma zaujímalo aké ma autorka vdelanie alebo ide len o horlivú blogerku, ktorá sa sem preiniciovala

  OdpovědětSmazat
 12. Perfekteně a hlavně výstižně napsáno. Rusi to udělali velice chytře. Počkali si až jak se situace v Syrii vyvine a pak do toho vstoupili. Věřím tomu, že než se USA, GP a EU vzpamatují a rozhoupou k nějaké akci, tak již nebudou mít co řešit. Rusové jsou již domluveni se Sadámem Asadem, který jim umožní ustanovit Kurdistán a pomoci tam dosadit takovou vládu jakou budou potřebovat. No a Turci, páté kolo u vozu, ti utřou nos a ještě přijdou o kus území, které jim Kurdové zaberou. Možná budou rádi, že z celé té šlamastiky vyjdou jen se ztrátou části území a ne hůře (úplnou likvidací Turecka). Čína to je obr, který samozřejmě nespí, ale pečlivě sleduje vše co se děje a když bude nejhůře, tak se do věci vloží. Zatím se drží hesla "Když se dva perou, třetí se směje" a Čína má důvod se smát. Čína drží v hrsti USA, jelikož vlastní největší množství amerických (USA) dluhopisů a kdyby je chtěli všechny naráz proplatit, tak si celé USA koupí a uděljí si z nich svoji kolonii. S Ruskem jsou momentálně kamarádi, ale ne vždy tomu tak bylo a Čína si to pamatuje. No myslím, že se máme na co těšit, rozhodně to ale nebude žádná legrace.

  OdpovědětSmazat
 13. Putin vydal rozkaz ruské armádě-Připravte Sýrii tak, aby se stala Obamovým hřbitovem-Němci chtějí vyslat tisíce vojáků pozemních i leteckých sil do Sýrie a nebudou sdílet s Ruskem žádné výzvědné informace a nebudou spolupracovat se současnou legitimní syrskou vládou. Němci se připojují na stranuIslámského státu a jeho saudskoarabských podpůrců.Je jasné,že západ chce globální válku vedenou Obamovým režimem.NATO oznámilo,že zvou balkánský stát Černá Hora aby se zúčastnila jejich vojenské aliance proti Rusku.Rusko dělá v Sýrii velká bojová opatření.Bože,kam jsme to dopracovali--Dnešní zprávy---LM


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pamatuji si, že na Černé hoře před cca 2 měsíci byly nějaké velké protinatovské demonstrace... = mám to chápat tak, že tamní politické elity byly NATO uplacené a zrazují vlastní voliče?

   Smazat
  2. copak vás se někdo ptal, jestli chcete do NATO, názor spodiny je irelevantní v jakékoliv členské zemi

   Smazat
  3. Jsem z toho taky špatnà...
   nemám klidu a pořád myslím na tu zradu...
   Rusko je opuštěno...
   modlím se za něj a za Putina každý den .....
   j.

   Smazat
 14. článok 5 NATO nie je dôležitý. V prípade rozpútania vojny mnohé štáty (Maďarsko, Slovensko...) aj tak odmietnu mobilizovať a poslať svoje vojská proti Rusku, hlavne preto, že počítajú s tým, že v tej vojne by aj tak IBA prehrali..bez motivácie, žiadna snaha nebude.

  OdpovědětSmazat
 15. Doktor Útok NATO na Rusko nemůže začít v zimě (zkušenost Francie-Napoleon) , na jaře nebo v létě (zkušenost Němců-Hitler)....Takže se řeší kdy. Jinak Rusové potřebují pracovní síly, takže vojenské zajatce uvítají v neomezeném počtu......Teď vážně, po prováděné islamizaci Evropy budou mít křesťané -dělníci,inženýři i vědci jedinou šanci - požádat v posledním nehomomultikulti křesťanském státu o azyl - a to v RUSKU.
  Takže Rusové získají nejenom dělníky, ale i vděčnou inteligenci.To jste při zvonění klíči nečekali,co????

  OdpovědětSmazat
 16. Jednoduše bez složitého rozboru bude mela, která se přenese do Evropy, USA jako již bývalý hegemon, ztrácí vůdčí světové prvenství ve prospěch Ruska a Číny, jde jen o prachy a zisky, bude bohatnout na prodeji zbraní a v rámci TO NATO řídit akce svým poslušným užitečným idiotům, nyní je toTurecko.

  OdpovědětSmazat
 17. Můžete mi někdo, prosím vysvětlit rozdíl mezi a) globálním prediktorem a b) hegemonskými USA? Já u těchto údajných dvou různých osob pořád vidím jenom jednu hlavu - světovou banksterskou siolobby usilující o světovládu s tím rozdílem, že v případě b) jede hlava čistě na vlastní triko přes finančně a mocensky podmaněné USA a v případě a) je tam nějaká dohodnutá dělba a spolupráce hlavy s arabskými (zejména saudskými) feudály, ztělesňujícími expanzní verzi islámu. Ví o tom někdo něco přesnějšího???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě mi při tom jejich genovém inženýrství v Evropě a snaze vypěstovat blbého snědého prošmírovaného Evropana, pracujícího za pár švestek a přespávajícího na lavičce v parku, není jasné, jak chtějí vyšlechtit žlutého bankstersionistu, který zapadne mezi Číňany tak, aby Číňané nepoznali, s kým mají tu čest. Že by pak už jen vystačili se žlutým pudrem a plastikou očí???

   Smazat
  2. K A 23:42 A který neogeneticky nový Evropan bude své dobrotince za ty neomedy okrádat, tomu budou podle práva šária useknuty jeho zlodějské pracky až u samotné prdele. Jenom mám strach, že v Čechách to dobrodinství zase nepochopí a nakonec to stejně skončí tak, že čeští zlodějští parchanti budou sekat ruce těm poctivým. Prostě nastane neskutečná pohoda.

   Smazat
  3. O ruského mědvěda mám jen jediný strach. Že se nad tím bordelem, co se na nás chystá. uchechtá k smrti. A pak už asi skutečně nastane ten již mnohokrát očekávaný konec světa.

   Smazat
  4. Pro A z 23:24:
   Najděte si Otázky a odpovědi V.V.Pjakina a jděte ve videích po jeho vysvětlení, kde vznikl a jak se projevuje globální prediktor.
   Pavel p

   Smazat
  5. Doručuji toto:
   http://leva-net.webnode.cz/products/neco-malo-o-gp-globalnim-prediktoru/

   nebo Pjakina. Má pravidelné komentáře, podle mne moc nežvaní. Na rozdíl od našich hošanů, co spolu mluvějí
   Tady je jeho asi hodinová přednáška. Kupodivu jsem dázal sledovet jedním dechem :-)
   https://www.youtube.com/watch?v=tzFVEuZibes

   Smazat
  6. Omluva za chyby. Vynechává mi klavesnice a při odchytávání písmenek jsem to omylem odklep

   Smazat
 18. Článek je geniální.Díky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.