Reklama

čtvrtek 3. prosince 2015

Sergej Aksjonov, hlava Krymu: Vážení Krymčané! Nejtěžší etapa je za námi.Vydrželi jsme!

3. 11. 2015    zdroj
Dnes byl spuštěn první úsek energetického mostu přes Kerčský průliv
Energetický systém Krymu se stal součástí jednotného energetického systému Ruska. Je to nejdůležitější etapa nové elektrifikace poloostrova. Kritická závislost na dodávkách elektřiny z Ukrajiny již neexistuje. Ode dneška již nejsou Krymčané závislí na zvůli neadekvátní ukrajinské vlády a teroristických band na příhraničním území. Kyjevský režim již nemá možnost se vysmívat obyvatelstvu Krymu a mstít se nám za rozhodnutí, učiněné v březnu 2014.


Odstřelení sloupů elektrického vedení, spáchané teroristy, je zločin proti národům na Krymu. Politická zodpovědnost za tento zločin je na ukrajinské vládě, trestní - na organizátorech a pachatelích teroristického útoku. Žádný z nich neunikne odplatě.

Díky urychlenému spuštění prvního úseku energetického mostu poloostrov dnes dostane 230 megawattů elektřiny, do 20. prosince dalších 230 megawattů. Celkem Krym v letošním roce obdrží 460 megawattů.

V příštím roce plánujeme plně pokrýt nedostatek elektrické energie na Krymu.

Máme dostatek energetických zdrojů, abychom zajistili hladký průběh topné sezóny, stabilní provoz pevných, mobilních spojů a všech životně důležitých systémů a také průmyslových podniků.

Nyní je hlavním úkolem optimalizace distribuce elektrické energie. Hlavní část půjde na Kerčský poloostrov, do Sudakského regionu, Feodosije, Bělogorska. Tím se uvolní a přerozdělí energie Simferopolské tepelné elektrárny.

V prvních hodinách po odstřelení elektrického vedení existovalo reálné nebezpečí selhání energetické soustavy Krymu. Teroristé počítali právě s tímto katastrofickým scénářem. Katastrofu se podařilo odvrátit díky rychlé a koordinované činnosti orgánů republiky, energetiků, ministerstva pro mimořádné situace.

Poprvé se musel krymský energetický systém obnovovat od nuly. Bylo nutné udržovat jeho činnost poměrně dlouhou dobu v izolovaném režimu. Takové úkoly nikdo a nikdy neřešil.

Situace byla komplikována maximální opotřebovaností elektrických sítí a zařízení. Na elektrickém vedení bylo hlášeno až sto poruch denně. V letech ukrajinské anexe se finanční prostředky do energetického sektoru Krymu prakticky neinvestovaly. Postačí, když řeknu, že rekonstrukce řídícího střediska elektrických sítí Simferopolu byla naposledy provedena v sedmdesátých letech minulého století.

Práce na likvidaci následků mimořádné události byla provedena v úzké spolupráci s federálními ministerstvy a rezorty. Mezirezortní štáb, zorganizovaný radou ministrů republiky, působil v nepřetržitém režimu.

V těchto těžkých dnech pomáhalo Krymu celé Rusko. Na pomoc přišly brigády energetiků z ostatních regionů, z pevniny byly dodány celkem asi dva tisíce generátorů různého výkonu a také další mobilní plynoturbínové elektrárny. Byla rozložena městečka sociálního zabezpečení, polní kuchyně, mobilní nemocnice, vybavená nejmodernějším zařízením.

Díky obětavé práci tisíců lidí máme za sebou nejtěžší období. Mnozí z nich pracovali čtyřiadvacet hodin denně, aby zajistili plynulou činnost systémů životního zabezpečení a dodávky elektřiny do každé obce.

Jsme vděčni za pomoc a podporu prezidentovi Ruska Vladimíru Vladimíroviči Putinovi, který celou tu dobu měl situaci na Krymu pod osobní kontrolou. A dnes v noci prezident speciálně přicestoval na Krym, aby spustil energetický most a Krymčany podpořil.

Zvláštní poděkování patří všem obyvatelům Krymu za jejich obětavou práci, trpělivost a pochopení. Potíže nás ještě více sjednotily a posílily.

Ještě jednou žádám své krajany o odpuštění za způsobené nepříjemnosti.

Dnešní den se nepochybně zapíše do dějin ruského Krymu.

Nejtěžší etapa je za námi.

Vydrželi jsme!

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

40 komentářů :

 1. Blahopřeji.
  Jiří Bránka

  OdpovědětSmazat
 2. Rusové ve své historii překonali daleko větší překážky, překonají i tuto. Ten ,kdo bude litovat, je ta druhá strana. T

  OdpovědětSmazat
 3. Museli to předvídat a na propojení elektřiny již pracovat, není možné aby to tak v krátkém čase zvládli. Tady možná platí, že všechno špatné je k něčemu dobré.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Rusku je možné fšechno. Ovšem energetická soběstačnost je lepší, než natáhnout kabel.

   Ideální jsou Soběstačné domy.
   Vody, kanalizace, teplo a elektřina zadarmo.

   Éto tóže búdět.

   Smazat
  2. Existuje plán na propojení sítí a dopravy všeho druhu Rusko -Krym. Na Krym mají vést tři mosty: První je provizorní energetický most. Jeho výstavba započalav létě minulého roku a měl být dokončen 31.12.2015. Ním je veden univerzální kabel pro přenos vysokého napětí a i slaboproudých signálů.

   Smazat
 4. Ukrajina získala Krym nelegitimně, podloudně, neoprávněně od Chruščova. A teď už jej ztratila definitivně i kdyby se celá EU s jejími hodnotami třeba posrala.

  OdpovědětSmazat
 5. Co to je za parchanty, kteří s klidem riskují, že v nemocnicích umřou lidi. Vzpomeňme, jak Amík napadl tuším Sadáma, protože prej vyhazovali děti z inkubátorů, což bylo vylhané. A tady klidně riskují, že nemocnice dlouhé dny bude bez proudu. Fakt hnus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zabíjanie je ich priorita, tak sa netreba diviť čo urobili, ale položím otázku. Ako by to zvládli naše vlády? Určite nie tak bravúrne ako Rusko a Krym, sú to chapici

   Smazat
  2. Naše vláda by zvládla leda tak velké hovno. Naše elity včetně těch politických žijí ve svém uzavřeném vesmíru, kam smějí maximálně tak vysocí manageři. Jenže ony ty slinty, které vytisknou na papír nikoho nezajímají a jelikož se posledního půl roku začíná v elitářských kruzích prosazovat třídní dělení, tak se můžou fakt spolehnout, že jim ten póvl, který by to měl odmakat půjde na ruku. 26 let nám rvou do hlavy individualismus a aby se každý staral sám o sebe. Co zaseli, tak to si taky sklidí.

   Smazat
 6. Dobrý večer. Rusové jim všemožně vychází vstříc. Na Krymu - pokud jsem měl možnost literaturu, videa a vyjádření několika známých- žije na úrovni a spokojeně více národností, včetně Ukrajinců a Tatarů.Zpátky pod Ukrajinu s dnešním ubohým vedením by nešli ani za zlaté prase.
  A taky věřím tomu, že Rusové to mají vše dobře naplánované dopředu, jelikož vědí, že od Ukrajiny nemohou čekat nic dobrého.
  Takže Vám kluci ušatí držím palce. Ať vše vychází a máte se dobře, líp jak my v tomto Absurdistánu. Hezký večer přeje Miroslav.

  OdpovědětSmazat
 7. .. žádní "humanisté a kavárníci", znepokojení utrpením běženců opouštějících relativně zabezpečené tábory v Turecku, Jordánsku... se neozvali a nebyli zneklidněni a zhnuseni počínáním "umíněných" Ukrajinců, který svým činem poškodili a ohrozili životy cca 2 miliónů lidí. To určitě má silně vypovídající význam o jejich lidskosti, smýšlení a zaměřenosti. Že, dámy a pánové, u nás i v EU.

  OdpovědětSmazat
 8. Židovská vláda na Ukrajině rukou společnou a nerozdílnou s Tatary, k jejíž rasové spřízněnosti se hlásí Turci, se pokusili opět vyjebat (tak jako již minulosti mnohokrát) se slovanskou entitou a opět se nepovedlo. Poučí se už je jednou tyto národy, které se daly na cestu nízké podlézavosti vůči USA, že pokusit se vyjeba se Slovany se jim nemůže vyplatit?

  OdpovědětSmazat
 9. Toto všechno svinstvo se děje taky za tiché podpory většiny Českých politiků .Nikdo z nich se nepohoršoval nad tímto hyenismem Kyjeva . Kde byl a co dělal Zadolárek ? Jak to že si nepředvolal velvyslance Ukrajiny a netlumočil mu protest České vlády? Jo panečku to kdyby něco podobného provedli Rusové to by bylo jekotu a protestních no't . Je mi z toho na blití velebnosti .

  OdpovědětSmazat
 10. . V letech ukrajinské anexe se finanční prostředky do energetického sektoru Krymu prakticky neinvestovaly. Postačí, když řeknu, že rekonstrukce řídícího střediska elektrických sítí Simferopolu byla naposledy provedena v sedmdesátých letech minulého století.
  - takže anexia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ustava z 91.roku, zarucovala Krymu velmi sirokou autonomii, ktera byla, postupnymy upravamy Ukrajinske ustavy "oktrojovana" ...docela slusna paralella s postupnou anexi statu Texas. Ona taky otazka z Krymskeho referenda, se na ustavu z 91.ho odvolavala. ...jenze ono neco si nastudovat nejake znalosti, vyzaduje vic usili, nez jen poslusne hajlovat, jak Kchaaaaarl piska ;-)

   Smazat
 11. No gratuluji, ale jinak je to prohlášení dost velkohubé a samochvála, jak známo, smrdí. Krym se přitom stále neobejde bez pitné vody z Ukrajiny...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ty jak je vidět se obejdeš i bez mozku,viď?

   Smazat
  2. To by mě zajímalo, jak bys mluvil, kdyby ti někdo po 14 dnech obnovil dodávky energii, určitě bys začal kritizovat, ale kdy mi zavedete vodu, abych nemusel používat studnu.

   Smazat
 12. Jedná věc je jasná. Vybudování energetického mostu podmořským kabelem z Ruska na Krym se realizovalo poměrně rychle. Tomu tleskám.
  Ukrajina je tímto krokem kdy odstříhla Krym od elektřiny sama proti sobě. Teď přichází o značné finanční prostředky z prodeje elektřiny. Ale, že Ukrajině nevadí ty elektrárny které na Ukrajině postavilo Rusko. Myslím, že když už jsou tak vůči Rusku vymezení, tak by tyto elektrárny měli zbourat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko Krymu zabezpečilo el.energiu, ale zabezpečí Kyjev svojich obyvateľov teplom, ak im Rusko nedá plyn a východ uhlie?

   Smazat
  2. Kdyby měli ukrajinští náckové mozky, tak by je mohlo napadnout, zda vlastně nějaká Ukrajina existovala před tím, než ji vytvořili bolševici. A jestli by tam dnes místo chudých chatrčí měli nemocnice, školy, továrny, silniční a železniční síť, letiště, elektrárny, atd., atd. Ne, bez SSSR by neměli nic. Stejně jako se u nás od převratu také nic nepostavilo, tak by se nepostavilo nic u nich. Jenže to ukropský nácek samozřejmě neví, protože nemá mozek.

   Smazat
  3. Kyjev si musí novou dodávku plynu z Ruska předplatit. A kolik si předplatí, tolik dostanou. Je otázka jestli na to Kyjev má. Možná to budeme dotovat my jako EU z našich daní a vůbec o tom nemusíme ani vědět.

   Smazat
  4. Podivná to doba. Turkům "výpalné" za imigranty z BV a Ukrajincům peníze na ruský plyn ? V pozadí obou problémů je náš nový velký bratr, USA. To se jim to pak válčí ! O peníze za dodávky zastaralých zbraní do neklidných oblastí a spotřebovanou munici se s námi ale nedělí.Angela musí držet basu protože na ni něco ví.

   Smazat
 13. Gratulace, vše špatné je k něčemu dobré - alespoň budou mít moderní energetickou síť. Doufám, že i vodou jsou již zásobováni z RF. Ten most je opravdu životně důležitý.

  OdpovědětSmazat
 14. Ať žije Ruská federativní republika Krym.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AŤ ŽIJE A DAŘÍ SE!

   Smazat
  2. Gratuluji a přeju také jenom to nejlepší!
   j.

   Smazat
  3. vlaštovko pražská!, je dobře, že jste zůstala tady a neodlétla do tepla. Rád čtu vaše komentáře :-)

   Smazat
 15. Lidé na Krymu musel každý člověk, který mý alespoň minimální morální zásady litovat. Jen naše media tu zprávu o odpojení Krymu podávala tak, jakoby tu situaci oslavovala. Zmetci jedni.

  Po tom strádání přeji Krymu už jen samé lepší časy.

  OdpovědětSmazat
 16. Teď ještě tu vodu. Gratuluji s částečné soběstačnosti.

  OdpovědětSmazat
 17. Výborná práce, držte se a vydržte, bude už jen lépe, rozhodně lépe než s Ukrajinou.

  OdpovědětSmazat
 18. Podobně to prosral zrádný "západ" i u nás, po obrovském suchu a neúrodě, kdy škodolibě očekával, jak nás ta neblahá situace vyhladoví. Až přišla pomoc od Sovětského svazu, kam patřila úrodná Ukrajina.

  OdpovědětSmazat
 19. No jestli doteďka si Ukrové naivně mysleli , že získají Krym zpátky tak tímto počinem to totálně posrali . Poroš by se měl ožrat a zastřelit . Jinak ho čeká něco mnohem horšího .Mussolini by mohl vyprávět !

  OdpovědětSmazat
 20. Je dobře, že se výrazně snížilo utrpení obyvatel Krymu, kteří je "provinili" tím, že žijí na vojensky významném poloostrově.
  Celý případ je dokladem pitomosti ukrajinských extrémistů, kteří vůbec netuší, jak se chovat k někomu, koho si chci získat. Tedy přesněji - k někomu svobodnému, sobě rovnému, koho bych chtěl získat. Vládá Ukrajiny totiž předvádí, jak se chová někdo, kdo chce někoho získat - leč z pozice vazala. Ukrajinská vláda a extrémisté jen doložili, že Krymčany nepovažovali partnery, nýbrž, že za své podřízené, za svůj mocenský majetek.
  Text prohlášení "hlavy Krymu", konkrétně závěr "Jsme vděčni.... ,,, Krymčany podpořil" ve mne však vyvolalo vzpomínky na čtení textů z neblahé doby Josifa Visarionoviče. Zatím je to kapka, ale i moře se kládá z kapek. A moře, ať již hořkých či sladkých kapek, je moře. A v tom bůh Putinovi nepomůže, v tom si musí - chce-li, ovšem - najít pomoc Vladimír Vladimírovič sám.
  KR

  OdpovědětSmazat
 21. Krym je svobodný a hlavně v klidu . Putin je borec nakonec ! :-) Rasija , Krym forevr ! :-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
 22. Vse zle je k necemu dobre,alespon si vyzkousely blec aut na ostro!!!U nas by to dopadlo mnohem hure,proto se snazim byt,co nejvic nezavisly na vsem!!!!PS: zkuste si to taky.U nas je vse na elektinu ,vytahy 11patro ,voda ,benzinky ,bankomaty,obcodni domy atd,zkuste se kazdy zamyslet !!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.