Reklama

úterý 8. prosince 2015

Smutná prognóza realita: mnozí z těch, kteří se neutopili, umrznou

Oldřich Průša
4. 12. 2015
Z počátku zimy v r. 2013 si pamatuji zprávu domicilovanou v Kyjevě, která konstatovala, že „během posledních několika dnů Ukrajina hlásí 56 umrzlých osob.“ Pak začal tzv. Majdan a tak tam buď přestalo trvale mrznut, případně to přestalo novináře, jejich tiskové i zahraniční agentury a média na pokyn shůry trvale zajímat.


Evropa v posledních dnech s úlevou konstatuje, že v posledním měsíci poklesl počet utopených mířících z Turecka do Řecka a z Libye do Itálie a na Maltu. Ze špatných zpráv, je to ta trochu lepší.

Ovšem jen zdánlivě. Ty „neutopence“ čeká příchod zimy. Nejsou zvyklí, oblečení, ubytovaní tak, jak byla tehdy většina Ukrajinců. Nabízí se takováto výzva: „Ubytujte je, na množství nehleďte."

Člověk v tísni bude v TV a rozhlasových studiích hlásat a připomínat lidu i lid v tísni. Další „neziskovky“, charity, církve budou potvrzovat, že „čím méně státu, tím lépe“. Desetiletí platí poučka, že čím chudší stát, tím více loterií, aktuálně heren, kasin apod. nověji též charity, nadace …..

Bude jaksi opomenuto, kdo jim přispívá, z čeho žijí jejich aparáty, kdo jim k tomu nezisku přispívá. Kupodivu je to stát zahraniční organizace, nadace a empatická část obyvatel, kteří si to mohou dovolit. Občané jsou velmi soucitní, ale tento problém těžko vyřeší.

Je mi líto, že problém, který je zákonitý se zvládnout nepodaří v plně šíři. Sníží se nezaměstnanost - budou se kopat hroby. Kopat budou i migranti, aby se zahřáli.

Bohužel.

8 komentářů :

 1. Mám připomínku k poslední větě:
  Že kopat budou i migranti, aby se zahřáli, je jen boží přání, ne však Alahovo. Možná ještě tak cikán, když se mu sáhne na sociální dávky. Ale islamský migrant...??? Až Alah dovolí...

  OdpovědětSmazat
 2. Kopat budou.Ale do nás :-)

  OdpovědětSmazat
 3. Nepůsobí to vánočně povzbudivě.

  OdpovědětSmazat
 4. Ja nevidím dôvod suplovať štát, resp. mám za to, že USA, NATO... , čo spôsobilo túto situáciu, nech si ich nasťahuje do Washingtonu (Bieleho domu) alebo do Brusselu. Poburuje ma, že robia z nás idiotov a "bezostyšně" zneužívajú ľudský súcit.

  OdpovědětSmazat
 5. Ten, kdo má přes smartphone přístup k internetu, má volně dostupné informace o srážkových úhrnech a ročním průběhu teplot v libovolné evropsé zemi.Ještě před nástupem cesty.

  OdpovědětSmazat
 6. Zblblí ovčané v Evropě , kteří se odmítají bránit invazi černých kobylek si za dozoru pseudohumanistických politiků už začali pro sebe hroby kopat sami . Čmoudi si už pohlídají aby se dílo zdařilo .

  OdpovědětSmazat
 7. Říše dobra nasadí tajnou zbraň a způsobí všude ohřev atmosféry a všem bude teplo, neřkuli horko. Ani v Kyjevě letos nikdo neumrzne, Biden jim ještě k tomu teplu přidal další nůši sušenek od Nulandové.

  OdpovědětSmazat
 8. hrabě Kocharowski10. prosince 2015 0:41

  Klídek, koho mají oběsit, ten se neutopí, pardon, nezmrzne.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.