Reklama

úterý 1. prosince 2015

Sorosova nadace byla v Rusku označena za nežádoucí organizaci

Ilja Matusichis
1.12.2015   Sputnik

Generální prokuratura označila činnost dvou zahraničních neziskových nevládních organizací za nežádoucí v Rusku, sdělila RIA Novosti mluvčí generální prokuratury Marina Gridněvová.

Jedná se o nadaci Otevřená společnost (Open Society Foundations) a instituci Otevřená společnost fond pomoci (OSI Assistance Foundation).

Obě organizace jsou součástí Sorosovy nadace — sítě mezinárodních dobročinných organizací založených americkým finančníkem Georgem Sorosem.

Bylo stanoveno, že (jejich) činnost…ohrožuje základy ústavního zřízení Ruské federace a bezpečnost státu", řekla Gridněvová.

V květnu byl v Rusku schválen zákon umožňující udělovat zahraničním a mezinárodním neziskovým nevládním organizacím status „nežádoucích v Rusku", jestliže jejich činnost podle mínění justičních orgánů ohrožuje základy ústavního zřízení Ruské federace, obranyschopnost nebo bezpečnost státu. Podle tohoto zákona přijímá rozhodnutí o uznání činnosti organizace za nežádoucí generální prokurátor nebo jeho zástupce po zkoordinování této otázky s ruským ministerstvem zahraničních věcí.

George Soros, autor nejrozsáhlejších spekulativních operací v dějinách, aktivně zasahuje do politiky různých zemí. Jeho nadace byly často obviňovány z toho, že organizují výměnu moci v řadě států. Finančník nepopírá, že jeho peníze pomohly uspořádat první oranžovou revoluci na Ukrajině v roce 2004 a euromajdan v roce 2013.

V souvislosti s událostmi na Ukrajině zaujímá Soros tvrdý protiruský postoj, před několika týdny mu udělil ukrajinský prezident Petro Porošenko Řád Svobody „za osobní zásluhy při upevňování mezinárodní autority ukrajinského státu".


Související:

16 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soros je maďarský žid, žijící v USA!!!
   A ty, Ondřeji Dvořáku, bud taký dobrý a nepřeháněj to v tapetovaní těch svých rádoby komentářů.
   Mlčící většina

   Smazat
  2. Dvořák,máte částečně pravdu a zaplať pánbůh za tu obrnu.Tak jak ty nadace,pomáhající rozvojovému Rusku dopadl Zikmund s Hanzelkou tenkrát,kdy se to tam zvalo SSSR.Taky nežádoucí a nakonec i doma.Pořád holt platí,dobrý skutek musí být potrestán,že?Hnido :)

   Smazat
 2. Taky by jsme potřebovali takový zákon,bo začíná být z toho nepřehledná džungle. Onehdá jsem narazil na netu na financování "našich" neziskovek. Jsem na to čuměl jak puk! Proč se vlasně jmenují nevládní,když sají prachy ze státního rozpočtu? proč z mích daní mám platit něco,co nechci! Ten,kdo bude mít v nastávajících volbách v programu nápravu tohoto stavu,má můj hlas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověk v plísni od státu: 270,000.000,- Kč. A to se už mnohokrát prokázalo, že jejich ,,charitativní" činnost byla v mnoha zemích přinejmenším pochybná...

   Smazat
  2. Hlavně je platí cizí státy, člověk v plísni má od obyvatelstva 8% příjmu, od stát 12% a od Ameriky a Anglie pak přes 50%, takže je jasné, čí zájmy prosazuje. A my to kryjeme a spolufinancujeme.

   Smazat
  3. 8:08 to chcete říci, že těch 270 melounů je pouhých(!?) 12% příjmů? No nazdar hodiny...

   Smazat
 3. Měli by to udělat i z kavárnou z václaváku 3...to je jeho pobočka sorose v práglu ve 3 patře a někteří z nich píší na zdejší server....

  OdpovědětSmazat
 4. Je potřeba okamžitě zlikvidovat všechny NGO i u nás!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to byste s vaničkou vylil i dítě - řada nevládek je opravdu potřebná, některé pomáhají obětem domácího násilí, jiné bezdomovcům apod. Je třeba rozlišit takové prospěšné od těch ideologizujících - a teprve s těmi pak skoncovat.

   Smazat
 5. doktor Rusko není první, kdo Sorosovu nadaci vypakovalo za rozvracení státu.....To by se Halíkovi nelíbila....

  OdpovědětSmazat
 6. Další americké hnízdo je Hooters sports bar kousek od Staromáku. Tam se také slézají podivní jedinci a US náctiletí turisté tu chlemtají pivo, které by si ve státech jen tak na veřejnosti rozhodně nedali. Ještě je obskakují naše náctileté spoře oděné holčiny div si z toho nestříknou do piditextýlku.

  OdpovědětSmazat
 7. Tahle odporná zrůda by měla už konečně zakukat...kde to vůbec bydlí,takovejhle neřád?..
  že už to dávno někdo nezlikvidoval,takovou štěnici?!
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soros je maďarský žid, žijící v USA!!!

   Smazat
 8. Ne jenom je od nás vykopat, ale ještě je potrestejme za drzost. Drzost je totiž, velice špatná vlastnost.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.