Reklama

sobota 5. prosince 2015

Syrské armádě za podpory ruských náletů se podařilo vyhnat ISIS z dlouhého pásu strategické dálnice Aleppo-Raqqa v severní Sýrii

5. 12. 2015  AC24

Syrské armádě se spolu s domobranou Národních obranných sil (NDF) za podpory ruských náletů podařilo vyhnat ISIS z dlouhého pásu strategické dálnice Aleppo-Raqqa v severní Sýrii. Podle zpráv z pole donutila ofenziva syrských vojsk teroristy k ústupu, když v bojích utrpěli těžké ztráty.

Tyto střety následovaly po útoku Syrské arabské armády na pozice ISIS v chemické továrně Siyasko západně a východně od tohoto perimetru z minulého týdne.

Syrská arabská armáda (SAA) pokračuje v severní Latakii v postupu k turecké hranici. Provládní síly těžily z ruské letecké podpory při osvobozování vesnic Arafat, Rwaysat Al-Sheikhou a Kaft Al-Salat zabraných militanty Al-Nusry před třemi měsíci. Cílem této vojenské operace bylo převzít kontrolu nad hranicí s Tureckem a zabezpečit osu Latakia-Idlib.

SAA, Hizballáh a domobrana Národních obranných sil (NDF) postupují po zabrání vesnice Aqulah během tohoto týdne do hloubi provincie Aleppo. Syrské síly zahájily útok na pozice ISIS v obilných silech Rasm Al-Abid a údajně zabily asi 15 militantů a zničily 3 obrněná vozidla. SAA se svými spojenci po těchto střetech s ISIS nastolila plnou kontrolu nad obilnými sily Rasm Al-Abid, čímž rozšířila nárazníkovou zónu v jižním perimetru vojenského letiště Kuweires dálnice Aleppo-Raqqa.

Rusko se údajně rovněž připravuje na vládou kontrolované letiště Shayrat v provincii Homs vyslat další letouny s pevnou nosnou plochou spolu s asi 1 000 vojáky. Podle některých zpráv tam už byly strážní jednotky a ženisté. Je-li to pravda, tak tento krok významně syrským silám pomůže v probíhající ofenzivě na ISIS kontrolovanou Palmyru.

Vzpomeňte, že Jižní fronta tu už hlásila, že Francie souhlasila s koordinací náletů proti ISIS s Ruskem a se sdílením informací, které jsou o ozbrojených skupinách v Sýrii k dispozici. 1. prosince podpořil německý kabinet plány na vojenskou podporu boje proti militantům ISIS v Sýrii. Podle těchto návrhů bude do regionu vyslán průzkumný letoun Tornado a námořní fregata spolu se silami 1 200 lidí.

Německo už má dohodu s Francií o sdílení informací, které jsou k dispozici o ozbrojených skupinách v Sýrii. Tudíž by bylo možno prohlásit trojstrannou spolupráci Rusko-Francie-Německo při sdílení zpravodajství v Syrské krizi za již existující.


Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: southfront.org

9 komentářů :

 1. Já ty koalici Rusko,Francie,Německo,nedůvěřuji.Zájmy Francie i Německa,jsou v rozporu s Ruskými.Když víme,že se Merkelová domlouvá s Erdoganem ohledně utečenců,tak nepůjde proti zájmům Turecka.Jde jen o informace ohledně bojů a zachránit pro Turecko co se dá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepředpokládám, že Rusko bude tak pitomé a dá k dispozici všechny informace. Od dob světové války vedou i v taktice typu důvěřuj, ale prověřuj. Průzkumné letadlo Tornado, bude slídit po ruských aktivitách a neuspěších a bude práskat Turecku, USA a 1200 německých mariňáků bude pít kafe na lodi. Hlavně, že se Germánie zavděčí amíkům a EU. A o to jde nejvíc. Leč Německu to bude všechno houby platné, protože stav, kdy to podělali celé Evropě jim léta nikdo neodpustí. Víc než si myslíte :-)) !

   Smazat
 2. Žádná spolupráce Berlína s Moskvou ve vojenské sféře pro boji s Islámským státem (arabsky Daiš, v RF zakázán) nebude, prohlásil šéf rezortu federální kancléřky Peter Altmaier.
  Dodal, že ani SRN, ani EU nebudou rovněž spolupracovat s prezidentem Sýrie Bašárem Asadem ani se syrskou armádou, jejichž akce donutily podle názoru Berlína statisíce Syřanů k tomu, aby opustili své domy a odešli do Turecka a do Evropy.
  Ministryně obrany SRN Ursula von der Leyenová předtím prohlásila, že ruské straně nebudou poskytnuty plány tras a údaje o letech německého vojenského letectva v Sýrii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také jsem bohužel nikde nenašel ani zmínku o jakékoliv spolupráci Německa s Ruskem, všichni politici to naprosto jednoznačně odmítají (i když to nemá logiku).

   Smazat
  2. Super. :-) Za utečence z Iráku může Husajn,protože prohrál a nechal se popravit. Za utečence z Lybie může Muamar,protože prohrál a nechal se zabít. Za utečence ze Sýrie může krvavý pes Assad,protože bojoval proti umírněným uřezávačům hlav,kteří chtěli v jeho zločinné zemi zavést demokracii :-))))) Naštěstí většina lidí dobře ví,kdo za to může.

   Smazat
  3. No,jak jsem tu už jednou napsal:"Uršula von der Leyen je gynekoložka a tak se nedivme,že jsou její reakce takové,jaké jsou,celý žívot se odborně zabývala píč.ma...,proto ji tam taky nominovali do fce ministryně války a to samé ta potrhlá Merdel,která urhává právě EU v totální chaos,první to fázi občanské války a cestě k absolutnímu poddanství hroutícího se sioUSA....Ta nerozumí aní tý svý pí.i,jinak by měla nějaké potomky a určitě i jiný přístup ke zbytku světa.....pánbůh s náma všema...."

   Smazat
 3. Ach jo! Co čtenář, to analytik! Proč kdekdo sděluje, čemu věří, čemu ne, co je pravda, a co ne? Výroky politiků nelze zaměňovat se zprávami. Politici to vědí. Ti, co na ně nadávají, mi vždycky připomenou hit Sladké Francie z doby, kdy se tomu říkalo ještě šlágr: "Kdybych já moh´, tak jako pán, jezdit ve zlatém kočáře, nedělal bych cestáře." Nazdar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co jste svými řádky chtěl říci? Že jste chytrý ze všech nejvíc a že jste nad věcí? Nebo co?

   Smazat
 4. Syrské ženy bojují a mladí zmrdi utíkají do Německa .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.