Reklama

pátek 4. prosince 2015

Syrské bojiště 3. 12. 2015 – video a jeho přepis

174.12.2015      NWOO       původní zdroj
1. prosince se dohodlo ústřední velitelství Svobodné syrské armády s guvernérem Homsu Talal Al-Brazim na trvalém příměří a na evakuaci zbývajících rebelů z Al-Wa’er. Evakuace bude ve dvou fázích:


1. Se umožní humanitární pomoc všem zbývajícím civilistům, kteří v této čtvrti žijí

2. Se přesune 600 bojovníků rebelů z Al-Wa’er do gubernie Idlib. Tento plán by měl podle předpokladu trvat dva měsíce. Poté bude mít syrská vláda plnou kontrolu nad celým městem Homs. Dohoda byla umožněna díky strategické iniciativě přijaté pro-vládními silami po zahájení ruských vojenských operací v Sýrii.
Jižní fronta už před tím uváděla, že Syrská arabská armáda se svými spojenci za podpory ruských válečných letounů, jejich zpravodajské pomoci a materiální podpory má i přes protiútoky teroristů významnou převahu v palebné síle a ve velení.

ISIS vyhlásila v prohlášení kontrolu nad al-Kafrah na vzbouřeneckém území a přesunuje se směrem k Azaz. Pokud Azaz zabere ISIS, rozšíří kontrolu ISIS nad pohraničními oblastmi, což jí umožní lepší přístup k pašeráckým trasám pro potenciální rekruty a zbraně. Rovněž to vojensky rozruší operační prostor, do kterého patří zásobovací trasy Dobyvatelské armády, k níž patří Al-Nusra, vedoucí do města Aleppo.

Ruské ministerstvo obrany předložilo důkazy tureckého zapojení do ropného podnikání ISIS. Patří k nim fotografie a videa konvojů s dodávkami ropy přejíždějícími přes hranici mezi Sýrií a Tureckem a informace o trasách pašování ropy ze Sýrie a Iráku do Turecka. Existují tři hlavní ropné trasy:
 1. Západní trasa vedoucí do tureckých středomořských přístavů
 2. Severní – do ropné rafinerie Patma
 3. Východní – do překladiště Džazri

Město Die ez-Zor je jedním z největších středisek těžby ropy. Dodavatelské trasy odsud vedou z východní Sýrie do rafinérie v Batman v Turecku. Rozsah tohoto ilegálního podloudnictví s ropou je ohromující.

Turecký president Recep Tayyip Erdogan řekl, že když bude moci Moskva dokázat tureckou účast na ropném obchodu ISIS, že rezignuje. Tak to má.

13 komentářů :

 1. Pravda není silnou stránkou tureckého prezidenta Erdogana!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to vis?...

   Smazat
  2. Jsi snad slepý a blbý zároveň 19:20, jsi vůbec svéprávný?

   Smazat
  3. 19:20 je placený provokatér , smrdí americkým zadkem !

   Smazat
 2. Asi vy tupi bolsevicti ksindli neumite cist. Ptal jsem se na to, jak to blbecek z 19:16 vi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ví to proto, protože čte víc než vy.

   Smazat
  2. Pražská lumpenkavárna se dnes zastává nejen ukrofašistů, ale i velkoturků. Super.

   Smazat
  3. Zavři tlamu, americký rektonaute. Seš vožralej z amerických hoven a brzy ti dojede kyslík. Šlehni si svou obvyklou dávku a raději si přidej. Buseš mít klid.

   Smazat
 3. KDO SKRÝVÁ SATELITNÍ SNÍMKY LETÍCÍ RAKETY , KTERÁ ZASTAVILA LET BOEINGU MH 17 NAD UKRAJINOU?

  OdpovědětSmazat
 4. Pravdu o cestách, přepravě syrské nafty, kterou čerpá v Sýriii ISIL určitě zná George Bush. Předchozí am. prezident.
  Problém je jen , kde ho dostihnou a jak mu položit otázku, když se schovává , anebo je uklizen před veřejností , novináři?
  Kdo ví, kde se schovává?

  OdpovědětSmazat
 5. To je dobrý směr poptávání.
  George Bush věděl i kde má Husain v Iráku schované chemické zbraně?

  OdpovědětSmazat
 6. To je dobrý směr poptávání.
  George Bush věděl i kde má Husain v Iráku schované chemické zbraně?

  OdpovědětSmazat
 7. Nejhorší je přátelé,že MATO se spojilo a propojilo s banderovci na Ukrajině a na Středním Východě si vytvořilo teroristy ISIS,které celé roky využívalo proti Sýrií,Iráku,Jemenu a následně mělo rozvrátit Írán.Podporujeme zlo,vraždění,chaoz a krademe ropu a historické památky jiným státům!Jsme zvrácená západní společnost.Sami si dovážíme a vyzbrojujeme teroristy,kteří pak vraždí v Paříži.Jsem zhnusen útočným paktem NATO.Po 97 letech od vzniku republiky o nás rozhoduje americká CIA a Erdogan s teroristickou rodinkou co kšeftuje s ISIS.T.G.Masaryk s Benešem se musí v hrobech obracet.Hnus ti naši zrádci politici!STOP NATO.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.