Reklama

sobota 12. prosince 2015

Turecko varuje Rusko: Naše trpělivost má své meze!

12.11.2015   První zprávy
Turecký ministr zahraničí Mevlut Çavuşoğlu řekl, že jeho země dosud nezavedlo odvetné sankce proti Rusku ne proto, že se bojí, nebo se cítí provinile, ale proto, že se Ankara snaží zlepšit vztahy s Moskvou.Rusko se však chová nespravedlivě, a turecká trpělivost není neomezená, uvedl ministr podle francouzského internetového vydání RFI.

Turecko vydalo další varování Rusku. Tentokrát ho nevyslovil prezident nebo premiér, ale ministr zahraničí Mevlut Çavuşoğlu, poznamenala RFI. Ten vyzval Kreml „ke klidu", ale řekl, že "trpělivost (Ankary) není neomezená". Turecko dosud nepodniklo žádné kroky v reakci na hospodářské a diplomatické sankce Moskvy, ale varovalo Kreml před eskalací situace.

„Naše trpělivost není neomezená,“ řekl Çavuşoğlu. „Jestliže jsme až do tohoto bodu nezavedly odvetná opatření, není to ze strachu, ani z pocitu viny. My jsme tuto situaci nechtěli, ale Rusko jedná nespravedlivě."

HuffiPost přirovnal sestřelení Su-24 s vypuknutím první světové

Šéf turecké diplomacie ujistil, že jeho země dělá vše pro obnovení dobrých vztahů s Ruskem. Přičemž ale, jak RFI poukázala, hned do počátku krize Turecko aktivně hledá další zdroje energie, aby se omezilo svoji závislost na Rusku. Po Kataru a Ázerbájdžánu začal Recep Tayyip Erdogan, vyjednávat s Turkmenistánem, píše RFI.

Rusko začalo zavádět sankce vůči Turecku poté, co bylo sestřeleno ruské vojenské letadlo Su-24 tureckým letectvem. Týkají je především potravinářských produktů a omezení turismu. Od 1. ledna 2016 hodlá Rusko zavést vízovou povinnost pro turecké občany.

Ruská strana několikrát zopakovala, že sestřelení ruského bombardéru Su.24 tureckými stíhačkami nad územím Sýrie bylo připraveným provokativním aktem Turecka, o jehož provedení rozhodlo vedení země. Zároveň poukázalo na to, že dodnes se Turecko za tento „zrádný“ akt neomluvilo. Turecko stále trvá na tom, že sestřelilo ruský letoun poté, co vnikl do jejího vzdušného prostoru a byl opakovaně varován.
Jiří Kouda, První zprávy

29 komentářů :

 1. "Přičemž ale, jak RFI poukázala, hned do počátku krize Turecko aktivně hledá další zdroje energie, aby se omezilo svoji závislost na Rusku."
  Praktické kroky podnikali již před sestřelením Ruského bombardéru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, hlavním opatřením vymanit se z energetické závislosti na Rusku, je odebírání ropy od Daeše. Lépe to udělat nemohli.

   Vymazat
  2. Fantomas Erdogan zase pěkně perlí. Fakt vizitka "moderního" Turecka. Za takovou sviní my v NATO jako jeden muž stojíme. Díky moc za tuhle společnost, milá vládo, milý pane generále Pavle, fakt že dík!

   Vymazat
  3. Není Erdogan z rodiny s Kalouskem? Mají hodně společného. V první řadě škodit ve druhé lhát.

   Vymazat
 2. Větší křiváky na světě, aby člověk pohledal. Snad ještě kromě USA a Ukrajiny.

  OdpovědětVymazat
 3. Zbytečný incident . Turske pički .

  OdpovědětVymazat
 4. Turecko bylo vždy zločinné.A tento zločinec vyhrožuje na příkaz režimu USA a Izraele.--http://wn.com/otev%C5%99en%C3%BDmi_branami_nucen%C3%A1_kolektivn%C3%AD_sebevra%C5%BEda_evropsk%C3%BDch_n%C3%A1rod%C5%AF

  OdpovědětVymazat
 5. Základní chybou je věřit této turecké mentalitě jedno jediné slovo, vždy podrazí a ještě je k tomu arogantní. Kdyby za sebou nemělo podrazáky z USA a Evropy, tak by si takto nevyskakovalo. Abychom si zachovali svoji národní čest, je potřeba sejmout tuto českou vládu amerických poskoků: Sobotka, Zaorálek, Dienstbiere, Stropnický, Herman, Marksova, to jsou všechno zrádci našeho národa ve prospěch žido-anglosasů.

  OdpovědětVymazat
 6. Jisté je,že levné zdroje ropy a plynu,se Turecku nějak vzdalují.Pokud to nebudou Ruské,bude muset tvrdě nakupovat jinde.Třeba dostane zkapalněný plyn od USA,sice je o hodně dražší,ale co by Turci neudělali pro své přátelé.V této situaci,nevidím od Ruska velkou ochotu,bratříčkovat se s podrazáci.Snad jiní vládci Turecka,pokud si je Turečtí občané vyžádají,můžou změnit ochotu Ruska spolupracovat.

  OdpovědětVymazat
 7. Po té darebácké a zločinné provokaci, kterou si turek vůči ruským vzdušným silám dovolil, může být vlatně ještě rád, že na něj místo sankcí dnes nedopadají bomby.
  Nemířené, plošné ...

  OdpovědětVymazat
 8. Jo jo. zločinné figurky jednají jakoby na příkaz USA, ale jak to psal Honolulu. Je to jen pláštík- Rockefellerové, a ty klany mající v hrsti ty velké finanční ústavy, jejich prostřednictvím nadnárodní koncerny a jejich zase v hrsti skoro celou západní civilizaci. Ti zvolení si myslíte, že si kampaně platili ze svého? Takový Erdogan, ale třeba i Sobotka, co se musí stát, aby je neznali jen lidé z Izmiru, nebo Třebíče(jen příměr),musí do médií a tak. a kohože si vyberou ti mocní? ty, které na které mají špínu, ty korumpovatelné- jak to že Merklová už není ve vězení za vlastizradu?Ale fakt je ten, že ne všichni češi se ztotožňovali s prohlášeními Švarcenberka coby ministra zahraničí, ne všichni amíci souhlasí s tím, aby se USA sraly do všeho ve Světě, jistě, ne všichni stojí za Asadem, nebo za Putinem,jen jsem tím chtěl říci, že uvažování, že stát je proti jinému státu je zcestné- mnoho turků na svého Erdogana nadává, a on říká, co musí- Sauronova Ústa. Neznám člověka, který by nechtěl žít v míru.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Buhehehehe!!! To říká ten pravý :)

  OdpovědětVymazat
 11. Faktem je, že Turecko společně s Ukrajinou jsou pravděpodobně těmi, které mají za úkol vyprovokovat tu vytouženou válku. Děsí mě však představa, že by čeští občané měli jít bojovat za muslimy po jejich boku, proti Rusku, které nás nejen nijak neohrožuje, ale navíc bojuje proti muslimskému fundamentalismu, který likviduje Evropu. Připadá mi to celé postavené na hlavu. Myslím, že by to dopadlo jako na Ukrajině, kde 27000 tisíc vojáků, včetně generálů dezertovalo z ukrajinské armády, a by nemuseli vraždit civilní obyvatelstvo na Donbase.

  OdpovědětVymazat
 12. Turecko vidí co si sestřelením ruského letadla zavařilo. Je docela zábavné sledovat jeho reakce na reakci Ruska po sestřelení. Dělat v této situaci ramena je naprosto bezvýznamné. Jen oni na současném stavu, který zavinili, mohou prodělat a je na nich jak z toho ven.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ten hlupák erdogan by mal zobrat zubnu kefku a nastupit asi nebude mat pekny koniec vid husain kadafi

   Vymazat
  2. ten hlupák erdogan by mal zobrat zubnu kefku a nastupit asi nebude mat pekny koniec vid husain kadafi

   Vymazat
 13. Že by turecký povyk byl reakcí na to, že Rusko začalo nakupovat citrusové plody ze Sýrie místo z Turecka ??

  OdpovědětVymazat
 14. Jsem zvědav co Turci udělají, až jim ta trpělivost dojde. Zatím prokázali akorát že jejich schopnost myslet je nepřekonatelně omezená.T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co asi? Začnou vyrábět modlitební koberečky s kamufláží, jako maskáče.

   Vymazat
 15. Ti Turci jsou nějak pomatení. Rusko jim žádnou válku nevyhlásilo, nevšímá si jich jen s nimi přestalo obchodovat a přátelit se. Ale to přece není nikde nařízeno, že by muselo s Turky obchodovat. A víza nepožadujeme jen po přátelích. To se také nedá nařídit. Tak z čeho Turkům dochází trpělivost? Nikdo je neohrožuje.

  OdpovědětVymazat
 16. Kdybych byl naším politikem podporujícím současnou společnou politiku EU,
  tak už bych se třepal hrůzou,
  že mě v historicky velmi krátké době vlastní občané zaživa roztrhají na kusy.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 17. Kupte mu lochnesku a řetízkový kolotoč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No dobrá, dobrá. Budu zase muset sledovat naši televizi a rozhlas. Snad to uklidní. Děda.

   Vymazat
 18. Trpělivost s Tureckem má své meze už v Evropě a snad i v USA. Jeho mocenské ambice už ohrožují všechny.

  OdpovědětVymazat
 19. Ten Turecký islamista by se měl zdržet svých nevybíravých slov. Kdyby v RF nebyl prezidentem V. Putin, ale třeba Šojgu nebo jiný z vojáků, tak možná už by ani nemluvil. Oni neutronové zbraně jsou svinstvo a to NATO ne nato. Neb 3. světová válka je za dveřmi. Situace je mnohem horší než před rokem 1990, kdy vrcholila tzv studená válka. Řízeným rozpadem SSSR a soc. soustavy se celý problém oddálil o bídných 26let.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.