Reklama

středa 30. prosince 2015

Turecký premiér požádal Srbsko, aby pomohlo urovnat vztahy s Ruskem


30. 12. 2015    zdroj
Premiér Turecka Ahmet Davutoglu oslovil prezidenta Srbska Tomislava Nikoliče s žádostí, aby byl zprostředkovatelem při urovnávání vztahů mezi Moskvou a Ankarou. Podle oznámení, zveřejněném na internetových stránkách tiskové služby srbského prezidenta 29. prosince, byla příslušná žádost Davutoglu vyslovena během jeho dvoudenní návštěvy Bělehradu.


Premiér zdůraznil, že normalizace turecko-ruských vztahů je pro Ankaru důležitá. Nikolič podle sdělení s radostí souhlasil, že pomůže.

Davutoglu také mluvil o významu Srbska pro Turecko. Podle něj o tom svědčí zejména skutečnost, že Srbsko je třetí země, kterou navštívil po změně vlády v listopadu tohoto roku.

"Velikost země není měřena jejím geografickým rozměrem. Pro nás je Srbsko velká a důležitá země", řekl turecký premiér.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

19 komentářů :

 1. Putin přece prohlásil,co musí Turecko učinit,aby Rusko bylo ochotné s nim jednat.Také Putin prohlásil,že s touto politickou reprezentací Turecka nemíní jednat.

  OdpovědětSmazat
 2. Turci ať nedělají obstrukce a řídí se podmínkami Ruska! Jenom tak můžou uspět.
  pražský vrabčák Čimčaro Čvirik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:51
   mám ten samý názor...navíc si nedovedu představit ,že by se SRB snížil k tomu ,aby šel dělat sultánovi prostředníka...
   Srbsko má na Turky jeden historický metr:
   s rozběhem kopnout do zadnice!
   vlaštovka

   Smazat
 3. S teroristy se nevyjednává - s těmi se musí tvrdě. Davutoglu podvádí jako když Junge Fronte heute a VolksZeitung tusknou a je autorem tureckého islamistického "Mein Kampfu". Krom toho je to pravděpodobně (on asnebo Erdogan) kdo dal pokyn k sestřelení ruského letounu.

  OdpovědětSmazat
 4. .... to je záměrem Turecka dostat se pod kuratelu RF?
  Proč? Je zajímavé, že o stejnou podporu , přímluvu nežádají u Kerryho. Ten přece jezdí každou chvíli za Putinem..., že by mu nevěřili?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Záměrem Turecka pod Erdoganem a Davutoglu je velký sunnitský chalifát od Anatolie až k Atlantiku s Osmanem v čele, právem šaría, milicemi.

   Smazat
 5. Joj, mají to ti Turci těžké, protože naštvat ruského medvěda se nevyplácí. A co by měli udělat, vědí velmi dobře! Dagmar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin jim to nenápadně naznačil: svrhnout současné politické vedení - své nafouklé diktátorky (Davutoglu a Erdofana, odstavit šéfa tajné služby) a cesta ke vzájemné spolupráci a kooperaci bude opět volná.

   Smazat
 6. Myslím, že stávající turecká reprezentace toho předvedla dost na to, aby jí její "upřímnost" věřil jenom prosťáček. Turci si budou muset vybrat mezi kšefty se Saudy a narovnáním vztahů s Ruskem.

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Nikolič asi jste už zapoměl jak po vás házeli kameny bosenšťí turci ve Srebrenici . Vaše dějiny by vás měli odradit od takových zákeřných bestii . Turecko bude obohacení pro EU :-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Turecko
   "Počet obyvatel: 74 724 269, Zhruba 99 % obyvatel jsou muslimové, zbytek tvoří křesťané (hlavně členové Arménské apoštolské církve) a židé (většinou Sefardé)[27]. Z muslimů většina vyznává sunnitský islám."

   EU: Obyvatelstvo 507 742 653 (2013)" Encyklopedie neuvádí procentuelně náboženské zastoupení (můj odhad kolem 5= muslimů.

   Integrace 75 milionů muslimů včetně teroristůbude zajisté ohromným obohacením EU. Když v ničem jiném podíl muslimů okamžitě vzroste z 5% na 20% a rok od roku bude stoupat.


   Smazat
 8. http://www.isstras.eu/cs/2015/12/29/prekvapeni-ze-by-usa-konecne-objevily-teroristy-is/

  OdpovědětSmazat
 9. Turkům se nedá věřit. Děkuji za odkaz na dostojevského spisek. bv.

  OdpovědětSmazat
 10. Začíná konec západní a střední Evropy a to naší neskonalou blbostí !!

  OdpovědětSmazat
 11. Nikolič si nevybral dobře.S Tureckem se mu nebude ni-
  jak dobře vycházet.Turkům se nesmí věřit.Podrazí
  každého.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 12. Srbský prezident Tomislav Nikolič prohlásil, že nepřijal pozvání Turecka být prostředníkem v normalizaci vztahů Ankary a Moskvy.

  Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151230/2053391/srbsky-prezident-prostrednik-turecko-rf.html#ixzz3vpOlQ41F

  OdpovědětSmazat
 13. A srbský představitel, Tomislav Nikolič, udělal, co musí každý slušný člověk, natožpak v Srbsku.
  Diplomatickými slovy poslal toho turka do prdele ...

  OdpovědětSmazat
 14. Turecký premiér Ahmet Davutoglu prohlásil ve středu 30. prosince v interview pro televizní kanál NTV, že nedal rozkaz k sestřelení ruského bombardéru Su-24...Kromě toho podotkl, že jako premiér může dát pouze pokyn k tomu, aby se začala uplatňovat pravidla reagování na hrozby. „Nejsou to pravidla nová, uplatňují se bez jakéhokoli mého pokynu", zdůraznil Davutoglu...25. listopadu ale Davutoglu ve svém vystoupení v parlamentu prohlásil: „Já osobně jsem vydal rozkaz k sestřelení letadla". Zdůraznil přitom, že Turecko varovalo ruskou stranu, že je odhodláno chránit své hranice. „Rusko ale nevzalo toto varování na vědomí", tvrdil tenkrát Davutoglu.

  Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151231/2057981/davutoglu-odpovednost-sestreleny-su24.html#ixzz3vtRDzBSh

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.