Reklama

čtvrtek 31. prosince 2015

Ubráníme se, ubrání nás?


Zdeněk Hrabica
31. 12. 2015
U vchodu do supermarketu, do něhož dvakrát v týdnu vjíždím s vozíkem a než jím projedu, prolistuji si zdarma noviny, zjistím cenové slevy potravin, stál dnes mladý a statný, bodyguard. Byl oblečen do maskáčů, v tričku khaki s krátkými rukávy, s pažemi válečně potetovanými.  A na vypjatých prsou měl pěti erbový znak Československé republiky (1918 – 1938), pod ním nápis „Mnichov 1938“ a to vše měl přeškrtnuto křížem krážem. Přes to všechno civěl na triku imperativ: „Tentokrát to nevzdáme!“ Udělal mi radost a hned po zaplacení jsem muži gratuloval, mohl pýchou puknout. Tváře nám oběma zesmutněly, když jsme najednou byli terčem hrubých nadávek kupujících manželů, kterým se naše adventní jednání znelíbilo. Inu, i v čase vánočním jsou lidé mezi námi hodně různí.

6 komentářů :

 1. Jo, kupodivu lidi začínají zjišťovat, že nebyl jen srpen 68. Pozdě ale přece.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, můžete mne poučit je mi teprv 58 a znám tedy jen srpen 68 a slovy pana Kryla: i naše generace má svoje mučedníky ...
   Děkuji Veselý R

   Smazat
 2. Pofoukejte si nacisti a komunisti navzajem bebinka. Lidi vas nemaj radi......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedalo by se vám nějak pomoci, Zlobře ? https://cs.wikipedia.org/wiki/Zlobr

   Smazat
  2. 2:27 kdyby měli tebe rádi tak s nima slavíš Silvestr ve 2:27

   Smazat
  3. Tobě rovnou někdo odtrhne tvoji pošahanou palici. Ty nemáš ubožáku jinou zábavu ani na nový rok? Vlastně- asi budeš postiženej. Copak - nemáš hnáty? Že dřepíš na prdeli u počítače každý den? Dobře ti tak, masturbuj si dál nad svými sprostými nadávkami.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.