Reklama

pátek 25. prosince 2015

Ultimátum Vladimiru Putinovi

25. 12. 2015      Eurasia24     Segodnia.ru
„Propad cen ropy, ekonomické sankce proti Rusku a války na Ukrajině a v Sýrii mají jeden společný cíl – přinutit Ruskou federaci kapitulovat před USA.“
Rok 2015 vysvětlil mnohé, skutečně mnohé. Především: reálná tržní cena ropy, to je průměrně 100 dolarů za barel. Při takové ceně se dobře cítí ekonomiky ropných zemí Perského zálivu, američtí těžaři břidlicového plynu i ruský ropný průmysl.
Všem je dobře při sto dolarech za barel. Jelikož to je reálná tržní cena ropy. Ale co vidíme nyní?

Ceny ropy klesají, ale země OPEC zvyšují těžbu, Spojené státy vstupují na světový trh s ropou a k tomu se ještě svoji ropu chystá prodávat Írán. V Číně všechno pochopili a jasně říkají: současná situace na trhu s ropou, to je spiknutí Spojených států a Saúdské Arábie v zájmu snížení ceny ropy s cílem oslabit ekonomiku Ruska.

Ještě jednou: reálná cena ropy je $100 za barel, a co vidíme nyní, to je výsledek spiknutí, jehož podstatou je snaha ochromit ekonomiku Ruska.

Teď mnohým začíná být jasné, jak dlouho a kam až budou padat ceny ropy: budou padat tak, aby způsobily maximální škodu ruské ekonomice, a budou se nacházet na minimech tak dlouho, jak to jen bude možné.

Závěr č. 1: Cílem snižování cen ropy je způsobení co největších škod ekonomice Ruska. Jak dlouho budou ceny ropy nízké? Tak dlouho, jak to bude potřeba k tomu, aby obyvatelům Ruska bylo velmi, velmi zle, což je záležitost, která nebude omezená jedním rokem.

Závěr č. 2: Ceny ropy zůstanou nízké dlouho, tak dlouho, dokud Rusko nekapituluje před USA.
Proč EU a USA zavedly sankce proti Rusku? Aby oslabily ekonomiku Ruska – a všichni! Kdy sankce sejmou? Tehdy, až Rusko přizná svoji porážku před Západem.

Závěr č. 3: Sankce EU a USA budou v platnosti do té doby, dokud Rusko nekapituluje před USA.
Co jsou Ukrajina a Sýrie z úhlu pohledu Spojených států? Jsou to prostředky k odčerpání peněz z Ruska, nic víc. Není podstatné, kdo zvítězí, podstatné je, aby Rusko v těchto regionech vynaložilo pokud možno co nejvíc peněz.

Závěr č. 4: Z úhlu pohledu USA jsou konflikty na Ukrajině a v Sýrii potřebné jen proto, aby tam Rusko utratilo pokud možno co nejvíc peněz.  

Celkový závěr: propad cen ropy, ekonomické sankce proti Rusku a války na Ukrajině a v Sýrii mají jeden společný cíl – přinutit Ruskou federaci kapitulovat před USA.
Takže otázka, jaký bude kurz rublu, nemá smysl: pouze jestliže Rusko kapituluje, budou sankce zrušeny a ceny ropy budou opět 100 dolarů za barel.

A co je to tedy kapitulace Ruska před USA?
1) Vydat Donbas Ukrajině. To znamená dovolit ozbrojeným silám na Ukrajině násilně zabrat Doněck a Luhansk. Budou-li při tom etnické čistky, to pro Západ není podstatné.
2) Vrátit Krym Ukrajině. I v tomto případě je pro Západ lhostejné, jaký bude osud obyvatel Krymu.
3) Souhlasit s likvidací ruských základen v Sýrii.
4) Neprotivit se vstupu Ukrajiny do NATO a rozmístění amerických vojsk a raket na jejím území.
Uvedené čtyři body představují jen minimální kapitulaci. Po její realizaci budou sankce z Ruska skutečně sňaty a cena ropy vzroste na 100 dolarů za barel. Následovat bude to, o čem na Západě nemluví, ale o čem sní:

5) Opustit Bělorusko, tedy uspořádat volby v této zemi „podle standardů Západu“, což povede ke změně vlády a k následnému vstupu Běloruska do NATO.
6) Umožnit nákup Gazpromu, Aeroflotu, Roskosmosu, Rosatomu, RŽD, EES a dalších velkých ruských podniků západními společnostmi.
7) Rusko by mělo dát státní nezávislost svým kavkazským republikám, Sibiři a jižním regionům země.
8) Rusko by se mělo dobrovolně vzdát svého práva veta v Radě bezpečnosti OSN.
Body 4 až 8, to je maximální kapitulace Ruska, to jsou sny EU a USA, vzdálené a svůdné.Tak jaký bude kurz rublu? 70, 90 nebo dokonce 100 rublů za dolar? Jestliže vidíme celkový obraz konfrontace mezi USA a Ruskem, dojdeme k odpovědi, že kurz rublu bude padat a padat, jelikož proti němu budou bojovat všechny země NATO!

Jenže Rusko nekapituluje a právě proto je možno pro rok 2025 s plnou odpovědností prognózovat kurz rublu průměrně 1000 rublů za jeden americký dolar. Znamená to, že v některém roce bude rubl stát 100 rublů za dolar, v některém 200 a někdy bude za 500. To je normální a přirozeně to odpovídá logice druhé studené války, započaté 22. února roku 2014. Občané Ruska by na to měli být připraveni.

Netřeba se obávat tak vysokých kurzů – výplaty i důchody také porostou: průměrná výplata v Rusku bude zhruba 4 miliony rublů.

Devadesátá léta se do Ruska nevrátí, protože v devadesátých letech se Ruská federace družila se Západem a nyní jde po cestě konfrontace, což je mnohem bezpečnější a pohodlnější.

A celkově bude v Rusku všechno dobré!

60 komentářů :

 1. Hezké sváteční ráno a bude hezký i celý den,přeji redakci Nová republika i přispěvatelům.
  Jinak co se píše,je pro mne jasné a také mne je jasné,pohnout tak velkou zemí,je i pro Putina nadlidský úkol,aby se zaměřil více na domácí výrobu.Jenže,tento výměnný obchod za suroviny,byl výhodný pro obě strany,až bude Rusko více samostatné,budeme mu platit hotově,takže naše výrobky musíme uplatnit jinde,abychom měli čisté peníze na nákup surovin od Ruska.Jenže,jak i s toho všeho plyne,byl to záměr USA,abychom nakupovali od nich,proto ty války na BV,ovládnout tam zdroje ropy a plynu a ty prodávat do Evropy.Je nutno k tomu dodat,kdo vlastně vydělává na nízké ceně ropy,proto ten tlak na nízkou cenu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Časy se mění a tady si namlouváme,že jsme pupek světa.Evropu i USA ovládli bolševici a skončí stejně jako bolševici v Rusku.Rusko i Čína se obracejí k perspektivním státům v Africe a Jižní Americe. Tam je budoucnost lidstva.Nebo se vám zdá,že třeba naše vláda není bolševická ?

   Vymazat
  2. Co myslíte tím "bolševický"? Co to podle vás je, vedle toho, že je to asi pro vás jakési pejorativní označení něčeho. Ale čeho?

   Vymazat
  3. 10:01 je asi mladý a nezkušený. On chtěl napsat místo bolševická, fašistická. Oni mu pořád vtloukali do hlavy, že bolševici jsou horší než fašisti a v Americe to určitě platí, už proto, že bolševici porazili fašisty. Nejhorší je, že mnohé státy přebraly učení fašismu se vším všudy. Začíná to vždy kroucením rukou a lhaním. Jirka H.

   Vymazat
  4. Nejvíce fašistických móresů převzali USA. Však si je tam skoro všechny po 2 sv. válce odvezli v rámci akce Paperclip. Co z toho vyplývá??? Je to přece úplně jasné. Fašismus nebyl poražen, pouze se odstěhoval z Evropa do USA kde vesele vzkvétá a zdokonaluje svoje techniky. Je to velice smutné, ale bohužel je to tak.

   Vymazat
  5. 14:53 Máte naprostou pravdu, souhlasím.

   Vymazat
  6. Moje babička vždy říkala, nikdy si nerozhádej tu obrovskou zemi na východě. Tam jsou suroviny, tam je všechno! Už se někomu podařilo vyhladovět ruského medvěda?

   Vymazat
  7. Saúdská arábie nedokázala dostat rusko na kolena! Rusku se podařilo zmírnit dopad západních sankcí a klesající ceny ropy zvýšením dodávek surovin do Číny. Kromě toho Moskva výrazně snížila svou závislost na americkém dolaru, píše německý tisk. Pokusy Saúdské Arábie srazit „Rusko na kolena“ dumpingovými cenami ropy selhaly, konstatuje německý deník Junge Welt. Jak je uvedeno v článku, Rusku se podařilo vstoupit na nové trhy, zejména na ten čínský.
   Podle čínských celních údajů Saúdská Arábie v roce 2014 snížila dodávky ropy do Číny z 55 až na 20 milionů tun, zatímco Rusko zvýšilo vývoz suroviny na 34 milionů tun.
   „Tyto vývozy umožnily Moskvě zmírnit dopad západních sankcí. Zároveň podobné operace naznačují rozvoj spolupráce mezi Ruskem a Čínou v oblasti obchodu, energetiky a dalších oblastech ekonomiky," píše autor článku.
   Podle Junge Welt, důležitou je součástí čínsko-ruských vztahů také fakt, že obě země výrazně sníží svoji závislost na americkém dolaru, když začnou platit za dodávky ropy a ostatní finanční transakce v národních měnách.
   Navzdory dumpingovým cenám, se Saúdská Arábie sama potýká s finanční krizí - její HDP poklesl o 20%, a zemi to zahnalo do dluhů.

   Vymazat
 2. Rusko nezlomí i kdyby se posrali. t

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to máš na 100% pravdu. Někteří se o to už několikrát pokusili a vždy špatně dopadli.

   Vymazat
 3. Jsme tu ještě my - Slované a slibuji za svou osobu, že v příštím roce té naší sionistické vládě zatopím. A hned jdu psát Sobotkovi pozdrav k vánocům, aby věděl, co může očekávat příští rok:
  sobotka@psp.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Pánové,nerozčilovat se Palmerem,che taký žít a mít radost a dělá mu to dobře.když může urážet.Když píše byjec,tak to myslí jinak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl vymazán. Zbytečné na něj reagovat. Codí se sem velmi pochybně bavit.

   Vymazat
  2. To je provokatér, to není realPalmer, takže ho nechte klidně vyhnívat. Stejně jako vyhnil realPalmer.

   Vymazat
  3. 1000 rublů za dolar nemůže nikdy být, protože tak dlouho dolar nevydrží. V té vysněné době budou už v USA plné kocentráky vnitřních nepřátel a budou se plnit ty plastové rakve, co jich mají plné sklady.

   Vymazat
 5. je tu jeden aspekt, do Bratislavy sa dá letieť z Moskvy priamo - Poľsko prestalo nasledovať Brusel, Magyari sa vzopreli byť idiotmi Merkelovej - Slovinci potichu otáčajú, atď....

  OdpovědětVymazat
 6. Od 1.1.2016 se bude prodavat 1 litr benzinu 13,20 CZK. Stejně jako v USA.
  Konečně nastane tržní doba, jak nám sliboval profesor Klaus od roku 1989 a když cena ropy se drží na 1/3 ceny než byla v roce 2012.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 9:25
   Jistě víte i kdyby stál litr benzinu 2kč,stejně bude k tomu připočtena spotřební daň 12,50kč,plus DPH.I když člověka u toho napadá,že platíme DPH i ze spotřební daně.

   Vymazat
 7. TIME osobnost roku Angela Makrela .
  TIME 1941 osobnost roku Stalin . Kniha 1 000 let ruské rozpínavosti , protiruská propaganda .

  OdpovědětVymazat
 8. Závěr č. 5
  Ruská ekonomika profitovala 25 let z vysoké ceny ropy a plynu, i předtím měla zisky z prodeje v rámci RVHP, za tu dobu si měla vybudovat / a pravděpodobně vybudovala/ vlastní infrastrukturu.
  Kdysi Rusko vyváželo zemědělské produkty až ze Sibiře /máslo/ do Anglie, takže dnes při řádných investicích by se mělo samo uživit. Kvalitně živený národ je schopen vyšší pracovní výkonnosti.
  A Rusové mají pod tlakem schopnost improvizace, kterou mnohé jiné národy postrádají.
  Mám pocit, že Rusku jako celku tlak z vnějšku prospívá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte asi poněkud zastaralé informace o stavu zemědělské produkce v Rusku. Je např. třetí největší světový vývozce pšenice, letos bude činit vývoz obilí cca 20mil.tun. S masem je to poněkud horší, ale lepší se to, produkce vepřového za posledních 10let se zdvojnásobila.

   Vymazat
  2. Týká-li se to i ovoce a zeleniny, mléka a mléčných výrobků tak jim jen gratuluji.
   Každý stát by měl uživit /doslova/ vlastní národ. Křik o banánech a frontách patří sice k folklóru jisté multikulti vrstvy obyvatel, ale na zdravý vývoj populace domorodců v Evropě nemá vliv.
   Když se Němci dostali na Kavkaz, dokázali, že na Vánoce dostalo každé dítě v Protektorátu 1 granátové jablko. Mnozí ochutnali granátová jablka potom až po 89 a byli pochopitelně zklamáni, neb vzpomínky z dětství jsou nejsladší. Toho "byla moje generace ušetřena", ale zase rostla s pocitem křivdy, že ani za skoro 50 let se ta, v SSSR rostoucí, granátová jablka na náš trh nedostala.

   Vymazat
 9. K 9:25- r a d u j m e s e!
  Ale ne všichni! Profesor Klaus, poté co si založil na VŠE v Praze založil katedru, tak j zase musel zrušit. Nikdo mu na přenásky nechodil.
  Tržní doba ale nezmizí.
  Stále platí- podle zásady- t r h n i k o h o m ů ž e š !
  A toto heslo nezmizí ni po 1.1.2016.

  OdpovědětVymazat
 10. Tak nějak jsem to nepochopil, ale to se stává, ten konec mě znejistěl, jestli to celé nebyla jenom ironie, ale asi ne. Asi se něco ztratilo v překladu. Pochybuju, že by válka v Ukrajině byla pro Rusko nějak extrémně drahá, držení Krymu asi ano, ale určitě ne, že by to Rusko mohlo nějak oslabit, takových částí tam mají jistě více, které potřebují dotace. A to angažmá v Sýrii je taky spíše jako velké permanentní cvičení letectva, než co jiného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím držením Krymu jste trochu mimo. RF musela za pronájem sevastopolské základny platit ročně UA dost velkou pálku a ještě kvůli tomu dávala UA slevu na dodávky plynu. To pochopitelně zpětným připojením Krymu padlo, takže přinejmenším dlouhodobě to musí vycházet ekonomicky pozitivně.

   Vymazat
 11. Nízká cena ropy i plynu nepoškozuje jen to Rusko, ale všechny těžařské země. Od ropných monarchií Blízkého a Středního východu až po Venezuelu. Jejich osud je US hunům skutečně lhostejný.
  Protože sledují jen svůj mocenský zájem. Ovládnout nejen Rusko, ale spolu s ním i Írán, Čínu ...
  Pokud bude ruským prezidentem V. V. Putin, sotva však mohou očekávat kapitulaci.
  To by se ruský národ musel dočista zbláznit a zvolit si některého z takových, jakými byli Jelcin, Gajdar, Čubajs, či darebák Kasparov, Berezovskij, Chodorkovskij ...
  A to se - doufám - nestane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opluštile, kdyby ti snížili důchod na polovinu tak by jsi se taky "zbláznil", hrdino.

   Vymazat
  2. Na Ukrajině to zažívají ve výrazně drastičější podobě komunální platby stoupají až k desetinásobkům, padá měna, omezují se výplaty sociálních dávek a zvyšuje se zdanění...

   Vymazat
  3. Snižování důchodů na polovinu? V Rusku? Kde jste to vzal? Uveďte zdroj! Díky předem. Marek

   Vymazat
 12. Jsme neschopní idioti, neumíme vládnout a řídit ekonomiku a hospodářství? Nevadí! Vše svedeme na celovesmírné spiknutí satanských sil USA a hloupé ovce nám to sežerou. Tato osvědčená metoda funguje tak na Kubě, ve Venezuele, v Rusku a dalších revolučních krajinách

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byste se divil, jak hloupé ovce zrovna toto žrát nechtějí a bečí si spokojeně podle předkládaných not. Jestlipak to není tím, že to bude pravda.Drahý pane, až se dostatečně vzděláte, tak sem pište své názory.

   Vymazat
 13. Zkusme se zeptat jinak - má Rusko komu prodávat své suroviny? Nabízí se Čína, která na rozdíl od západu staví svou ekonomiku na výrobě a tudíž tam roste spotřeba surovin (ropa má sice v ruském surovinovém mixu významný podíl, ale je zde daleko širší paleta). Může Rusko (např. výměnou za suroviny) nakupovat zboží v Číně (marně bych hledal něco, co se v Číně nevyrábí a na západě ano)...

  OdpovědětVymazat
 14. Neustále se potvrzuje, že historie USA je založená na zločinu, a nezpochybnitelně nás o tom přesvědčuje dokument, který uvádí, že už více jak 200 let USA terorizují svět. V této politice USA pokračují, v tom jim bohužel pomáhají lokajové EU.Tento dokument rozšiřujte aby co nejvíce lidí vidělo "osvíceneckou" roli USA v dějinách světa:http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

  OdpovědětVymazat
 15. Rok 2016 a několik dalších let budou pro Rusko velmi náročné.Jde o to ,kdo to déle vydrží, jestli Rusko nebo jeho nepřátelé.Ty extrémně nízké ceny ropy mají značně negativní ekonomický dopad i na ostatní Rusku nepřátelské státy a navíc těžce ekonomicky dopadne na státy EU i stále se prohlubující migrační krize.Navíc rychle roste i nespokojenost řadových občanů i podnikatelů s tamními politickými elitami. Pokud většina občanů Ruska bude nadále stát za Putinem ,Rusko vydrží.Tak jako vydržela desítky let embarga Kuba.A ta byla v mnohem horší situaci. Rizikem je,že v Rusku mají velký vliv místní oligarchové, kterým se určitě nebude zajídat další snižování jejich zisků a budou chtít Putinovi "namydlit" schody.Těm nebude zrada národních zájmů a zaprodání Ruska proti mysli.
  Takže si myslím, že i vnitropolitická situace v Rusku bude velice složitá a záleží na tom jak bude Putin komunikovat s občany ,kteří ho zatím ve většině podporují a jestli se obklopí spolupracovníky,kteří ho nepodrazí a kterým může důvěřovat.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. myslím si,že momentální ekonomická situace v usa je vdaleko horším stavu.

   Vymazat
 16. My musíme nejdříve zde dostat od vlády Sobotku, Zaoálka, Stropnického, Hemrena a agenta CIA, po tátovi, Dienstbiera, a to je dnes úkol číslo jedna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je mi to moc líto, ale, pokud ČR zůstane protektorátem USA, zůstanou Sralbotka, Zadolárek, Půdnický i Hemeroidman na svých místech. A schponý vlastenec typu Putin, Orbán, De Gaule a pod na českém obzoru není. Moc moc moc bohužel.

   Vymazat
 17. Taky to nevidím s Ruskem růžově.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já myslel, že Rusko vidíte rudě. Marek

   Vymazat
 18. Vzhledem k tomu, že dramaticky vrzostl obchod s ropou z Ruska do Číny, dolarová cena může být pro Rusko zcela nepodstatná. Čína nemusí nakupovat za předtažené a i tak jí převývající dolary, ale za Juany či Rubly (měnový clearing). Pro Rusko se zvyšuje podíl vlastní produkce nad importem z dolarových oblastí, což je další krok k dedolarizaci ruského importu i exportu. Dále se významně slížily náklady na těžbu ropy v RF díky zvýšené efektivitě a produktivitě, což dále posiluje zdrojovou stability ruské ropné produkce. Ono nelze věřit všemu, co se na oficiálních ropných a ekonomických webech povídá a datově zveřejňuje...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mimochodem, právě Saudská Arábie má mnohem větší problém se svou zdrojovou stabilitou, a to díky rychlé degresi efektivity těžby ropy a plynu. O tom se téměř nemluví jinde než mezi ropnými geology a experty na těžbu. Ohledně těžby a exportních možností v USA jen tolik, že z geologického hlediska jde o krátkodobý záblesk, který je podložen velmi omezenými a při těžbě vysoce konfliktními zásobami "břidličných" uhlovodíků v USA. Stačí porovnávat s mnohem bohatšími ropnými "písky" v Kanadě a jejich těžebními a nákladovými statistikami...

   Vymazat
  2. Kecáš úplné blbosti, troubo
   http://oenergetice.cz/plyn/cina-nechce-zaplatit-gazpromu-vysokou-cenu-za-plyn/

   Vymazat
  3. Operujete s článkem, který z 27.7.2015 a to je hodně dlouhá doba.

   Vymazat
 19. Kdo nevěří Rusku, nezná historii. Viz 2.SV. Je jedno, jaký je v Rusku režim, vlast je vždy na 1. místě. Proto je Rusko neporazitelné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaký je v Rusku režim není vůbec jedno.Když byl u moci opilec Jelcin,dokázal během svého působení v čele státu udělat z Ruska naprostou trosku jak po stránce hospodářské, obranyschpnosti země tak i politické.Ruského prezidenta ale ani Rusko jako celek nebral v té době ve světě nikdo vážně. Pokud by Jelcin zůstal u moci déle, přestalo by Rusko jako samostatný nezávislý stát existovat.

   Vymazat
  2. pro 13:48 To je právě potvrzení toho, co říkám. Když jde do tuhého, zapracuje v Rusku imunitní systém, který vygeneruje protilátky. V československu pokračoval bohužel proces až do hořkého konce - zničení a rozpadu státu. (Nemluvm teď o režimu, mluvím o státním útvaru, o vlasti)

   Vymazat
 20. Ta to napsal nějaký idiot a pomatenec,kterého pustili právě z Bohníc.

  OdpovědětVymazat
 21. Nekdy neni poznat, kdo na koho reaguje. Jste abstraktni Hurvinci ! Nemohli by jste podepsat nickem nebo znackou ?
  Vy vsechno "vite" o Americe a Rusku, ale neni poznat koho oslovujete a kdo jste.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 22. Až bude p. Putin pořádně naštvaný, pustí se do Bilderbergů, zlikviduje je a bude konec všech sankcí, ale i nenažraností všech chamtivců a tím začne konečně pokojný život pro všechny lidí zeměkoule, bez válek a bez strachu z nich. Budou se řešit jiné důležitější věci, jako je kosmos, zdraví, výživa,..., na které současní kapitalisté na čele s Bildenbergem nemají.

  OdpovědětVymazat
 23. Všem Vám zde přeji pěkné a klidné Vánoce,zůstaňte zdraví a dobré mysli,
  a přejme si také ,ať naši slovanští bratři ustojí
  protivenství stran hegemona a jeho lstivých spojenců se ctí a slávou!!!!!
  jituš

  OdpovědětVymazat
 24. V roku 2025 bude dolar regionalna mena v Severnej amerike, pokial vobec...

  OdpovědětVymazat
 25. Já si do Nového roku přeji, aby Rusové našli jiný mnohem účinnější a ekologicky přijatelný zdroj výroby energie, nežli spalování ropy. \Musí to být u nich, protože kdyby to byl jinde někdo jiný, hned by ho ti upíři, co vysávají naší planetu, zlikvidovali. To rabování planety musí přestat, už tak jsme za hranicí, kdy likvidace Země úspěšně vítězí. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:31 Silně s Vámi souhlasím.
   A jenom sen to být dlouho nemusí:

   http://leva-net.webnode.cz/products/vodikova-budoucnost-lidstva-prevratne-zasedani-vedecke-rady-ruske-akademie-ved-exkluzivne/

   A když máme ty svátky, tak moje přání všem - mír s námi.
   Nebo i jinak - Putin s námi.
   Zdraví vespolek Děda.

   Vymazat
 26. V roku 2025 bude dolar regionalna mena v Severnej amerike, pokial vobec...

  OdpovědětVymazat
 27. Výborná situace pro Putina a ruské vlastence. Ruští oligarchové nebudou své peníze ulejvat do daňových rájů a měnit za dolary, ale budou je muset investovat v Rusku (protože jedině tam budou ze svých rublů něco mít, jedině tam si za své rubly koupí něco pořádného). Perfektní výchozí situace pro posílení soběstačnosti RF a zamezení odlivu financí do ciziny. A pokud budou prskat, tak bych je vyvlastnil. Stejně si na svůj majetek vydělali hlavně zlodějnami a korupcí, stejně jako naši oligarchové. Už se těším na rok 2016, jak USA, usofilové a havlojdi zase jen protáhnou ksichty nad tím, jak se jim to všechno sere pod rukama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 21:57
   To je přesně ono,kdyby oligarchové investovali doma,tak pomůžou státu dvakrát.Když to ukládají v západních bankách,tak tyto banky musí podporovat investování,ale západních firem.Tak vlastně dochází navíc,jak k odprodeji firem zahraničí,investováním cizích bank dochází k vývozu lidské práce,umu k vývozu domácích přírodních zdrojů,ale i čistých zisků.Přesně tohle se stalo v našem státě,tak se vůbec nedivím v jaké jsme hospodářské situaci.

   Vymazat
 28. Ne, Rusko nemá ještě zdaleka vyhráno. Ale jde evidentně správným směrem. kromě toho, že silně modernizuje a posiluje vlastní obranu, podniká i ekonomická opatření k eliminaci nátlaku, o kterém píše autor článku. Posilovaní zlatých rezerv (a dalších komodit), výhodná spolupráce se zeměmi jako Čína, Indie, Brazílie a další. A také tlak na posílení maximální soběstačnosti. Rozhodujícím faktorem pak je zavedení vlastního platebního ( směnného) systému, paralelně se SWIFTem, který eliminuje spekulační nájezdy v rámci směnných kurzů. To je, mimochodem, životně důležitá inspirace i pro nás, ČR, protože momentálně jsme zranitelní jako Řecko, keré už "domlouvání" silných,s Německem v čele, okusilo. A to nezmiňuji další "argument" k poslušnosti, a to je přívod zemního plynu pouze přes Německo, protože uzavření plynovodu přes Ukrajinu je zřejmě jen otázka času.
  Ukrajinci budou asi ještě muset vytrpět hlubší pád držkou do hnoje, než se vzbouří, a požádají Rusko o obnovení spolupráce. Možná, doufejme, že v roce 2016 už zmoudří. Protože Evropa jim nepomůže, nedokáže to. To by musela zakročit vojensky proti současným mocným, ologarchům, vrahům a zlodějům, kteří kradou a loupí ještě brutálněji, než před "Majdanem". A to jaksi nepůjde. Tak co zbývá. Jen mě neskutečně vadí, že naši "demokradi" v Parlamentu, nejen ve vládě, buď mlčí, nebo se loajálně přidali ke straně zla. A my s tím nemůžeme momentálně nic udělat.
  Ne Rusko ještě nemá zdaleka vyhráno, ale je v našem existenční, přímo životním zájmu, aby neprohrálo. J.B.

  OdpovědětVymazat
 29. Tak to tady čtu a divím se vašemu pesimismu!
  Zdá se, že nevíte NIC o Americe. To je stát před absolutním krachem a nic je už nezachrání. Takže hlavu vzhůru, Imperium zla půjde do řiti a brzy...

  OdpovědětVymazat
 30. http://leva-net.webnode.cz/ Mrkněte na tohle a studujte.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.