Reklama

pondělí 28. prosince 2015

Unikátní záběry: Tor útočí za jízdy


- geo -
28. 12. 2015  Eurasia24

Ruské ministerstvo obrany uvolnilo záběry zkušebních odpalů střel protivzdušných systému Tor-M2U na polygonu Kapustin Jar v Astrachaňské oblasti. Záběry jsou jedinečné v tom, že zachycují schopnost zaútočit na vzdušné cíle za pohybu odpalovacího zařízení, při jízdě rychlostí pětadvacet kilometrů v hodině na nezpevněném povrchu.


Systémy Tor se vyznačují velmi vysokou pravděpodobností zásahu cíle (přes devadesát procent), což se potvrdilo i v tomto testu: cíle byly zasaženy první raketou. Z informací ministerstva obrany vyplývá, že se jednalo o vůbec první test tohoto druhu, a podle všeho to byl test velmi důležitý: prokázal totiž schopnost protivzdušné obrany bez omezení krýt přesunující se vojenskou techniku.

Systém Tor-M2U je poměrně nový, ruské ozbrojené síly jím disponují od roku 2011. Jedná se o novou verzi osvědčeného komplexu krátkého dosahu. Tor-M2U je schopný úspěšně zneškodňovat všechny druhy letadel a také střely s plochou dráhou letu a bezpilotní prostředky. Tor-M2 dokáže útočit na čtyři cíle najednou, maximální dálkový dosah je dvanáct kilometrů.

Eurasia24.cz o systému Tor psala také v souvislosti s dodávkou raket S-300 do Íránu. Na videu níže je kromě prostředku Tor-M2U zachycen také noční odpal rakety systému S-300. 

8 komentářů :

 1. ...včeličky si zabzučí...

  OdpovědětSmazat
 2. Aha kde je ten proAmericky kokot co tu vzdy pise vidis co ma RF????? Ty magor dufam ze si pozries toto video!A toto ti ukazuju co maju a kolko toho este bude to mozes len hadat.Ty prasaci Demokrat.

  OdpovědětSmazat
 3. Samé novinky, jejichž kopie budou jednou vyrábět Američané za stovky miliard dolarů. Kde na to ti Rusové berou? :-)))) Taky jsme mohli mít takovou obranu za rozumnou cenu, kdyby jsme nebyli prodáni do otroctví. Někdo si za prodej splnil Americký sen, další se ještě snaží a někdo si ho ani neužil. Když nepočítám bustu a obchodní známku.

  OdpovědětSmazat
 4. Pro USA jsou tyto hračky moc drahé a tudíž nedostupné.Za zelené papírky s Mikymausem to nepořídí.Už takhle jsou nuceni kupovat ruské raketové motory, na ty se embargo ale nevztahuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jseš taky vojenský odborník jak noha.
   USA nejsou nuceny vůbec k ničemu. Motory kupují pže se to prostě vyplatí. Tak jako čínské hadry.

   Smazat
  2. Jednak se jim to vyplatí a jednak jsou obecně spolehlivější.

   Smazat
  3. Amici už ví od té záležitosti s need another seven astronaut ze pro zatím nemají žádnou vlastní a to jsem spolehlivou technologií se kterou by letěli do vesmíru.Američani neumějí vyrobit ani poradne auto tak jako Němci a nebo Japonci,no hlavně že si umí vylhat to ze jejich věci jsou nejlepší a Jejich zbraně jsou humanitarniho charakteru.

   Smazat
 5. Zde iráčani používají ruské MI-28M proti teroristům v noci.
  https://youtu.be/EqRdNZupN5s

  https://youtu.be/Qne70lnc2gk

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.