Reklama

.

.

čtvrtek 17. prosince 2015

USA vyzvaly Turecko, aby stáhlo vojáky z Iráku

17. 12. 2015    zdroj
Turecko musí stáhnout z Iráku vojáky, kteří tam jsou bez povolení irácké vlády, řekl viceprezident USA Joe Biden.


"Viceprezident poznamenal, že nedávné vyslání tureckých sil na sever Iráku proběhlo bez předchozího souhlasu irácké vlády. Oba vůdci uvítali předběžné údaje o stažení některých tureckých sil a dohodli se, že to musí pokračovat. Zopakovali, že veškeré síly mohou být v Iráku přítomny v koordinaci a se souhlasem irácké vlády," uvádí agentura RIA "Novosti" oznámení Bílého domu.

"Viceprezident podpořil svrchovanost a územní celistvost Iráku a vyzval Turecko, aby učinilo totéž a stáhlo z iráckého území veškeré síly, jejichž přítomnost nebyla povolena vládou Iráku", poznamenal Bílý dům.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Je třeba rozšířit definici agresora! Agresorem není již jen ten, kdo napadne jinoho dříve než USA, ale i ten, kdo ho napadne po USA, ale bez jejich rozkazu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. genialne. Rozsirit sa to da uz jedine tak, ze kto o tom natoci film skor ako Holy-ud

   Vymazat
 2. Zřejmě, a je to správné, skončila doba, kdy si vojensky silné státy osobovaly vstoupit armádou na cizí území. Stejně býv. státy koloniální na území svých býv. kolonií.
  USA, VB ale i ČR do Iráku, Francie, USa do Lýbie, nyní i Turecko do Iráku.

  končí proto, na světové kolbiště se vrací velmoc - Rusko, která ústy Putina prosazuje akceptovatelnou myšlenku nezávislosti suverénních států, jejich vůdců, kteří jako jediní jsou způsobilí cizí armády k sobě pozvat.

  To není ve světové politice malý krok.
  Naopak.

  OdpovědětVymazat
 3. Souhlas.

  Na kolbiště světa vstupuje staronový, lépe zcela nový četník- RUSKO!

  A strach z četníka to je základ všeho!
  I klidného spaní šlušných lidí.

  OdpovědětVymazat
 4. Bohužel ruský lid si musí utáhnout opasek a to i kvůli nám. Ono to něco stojí.A my se jim odvděčujeme sankcemi. Dík paranoidním politikům EU and USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin o operaci ruského vojenského letectva v Sýrii: Dost dlouho tam dokážeme trénovat bez podstatné škody pro rozpočet.

   Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, když hovořil o operaci ruských vzdušných a kosmických sil v Sýrii, že „můžeme dostatečně dlouho trénovat, aniž bychom způsobili nějaké vážné škody rozpočtu".

   „Operace vzdušných a kosmických sil RF v Sýrii je nejlepší prověrkou bojeschopnosti ozbrojených sil a není spojena se žádnými rozsáhlými výdaji z rozpočtu", prohlásil ve čtvrtek na velké každoroční tiskové konferenci Putin.

   „Nějaké lepší cvičení (operace ruských VKS v Sýrii) si můžeme jen těžko představit. Proto tam můžeme poměrně dlouho trénovat, aniž bychom nějak vážně poškodili náš rozpočet", řekl Putin.

   Vymazat
  2. Mira Švec: taky mi to tak připadá. Tréning v reálných podmínkách.
   A mám takový dojem, že v 30-tých letech takhle trénovalo Německo a SSSR ve Španělsku.

   Vymazat
 5. no zaplať pámbu za něj. Už bylo velmi zapotřebí začít s multipolární geopolitikou.
  Slávek

  OdpovědětVymazat
 6. Amíci Turky opět využili jako užitečné idioty. Poté co jim dal Bagdád utru´m tam nasadili místo sebe Turka a teď vypadají jako mílius, který Bagdádu pomáhá. Takto se vojensky vlísají sami do Iráku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.To je klasická židovská politika,ale Irák už si tam amíky nepustí neboť je tam Rus a to je velmi dobře.

   Vymazat