Reklama

pondělí 28. prosince 2015

V Turecku byl zastřelen opoziční syrský novinář


28. 12. 2015         zdroj
V jihovýchodním Turecku byl 27. prosince zastřelen opoziční syrský novinář a dokumentarista Naji al-Jerf. Pracoval v době vraždy na dokumentu o zločinech DAEŠ. Před dvěma měsíci na hranici se Sýrií již zahynuli dva opozičníci.


K vraždě došlo ve městě Gaziantep, které se nachází u syrské hranice. Podle tureckých médií pracoval al-Jerf na dokumentárním filmu, který hovoří o zločinech teroristické skupiny DAEŠ. Dříve natočil zavražděný novinář několik filmů o válce v Sýrii. Pracoval také jako šéfredaktor novin Hentah, které se zaměřují na běžný život v Sýrii.

Al-Jerf spolupracoval se skupinou pro lidská práva RBSS, sdružující novináře, kteří od dubna 2014 zaznamenávali porušování lidských práv v syrské "citadele" Rakce, jež zůstává faktickým hlavním městem DAEŠ.

Smrt al-Jerfa není první případ, kdy je v Turecku zabit syrský opozičník. Dříve v říjnu byli dva aktivisté, kteří vystupovali proti DAEŠ, podříznuti v tureckém městě Sanliurfa, které se také nachází v blízkosti hranic se Sýrií. Skupina pro lidská práva RBSS, s níž al-Jerf spolupracoval, prohlásila, že za říjnovým zločinem jsou teroristé DAEŠ. Jak informuje DPA, rodina al-Jerfa obvinila z jeho vraždy "extremistické skupiny".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Asi šlápl na kuří oko vrchnímu osmanskému demokratovi - sultánovi. Kdepak máme štěkot hlídacích psů demokracie?

  OdpovědětSmazat
 2. Jsem přesvědčený, že je to ruská provokace!!!!!
  NENÍ přece MOŽNÉ, aby demokratický režim v Turecku, náš spojenec v NATO a spojenec NEJVĚTŠÍ DEMOKRACIE SVĚTA, tedy USA, takto likvidoval novináře, případně jiné osoby!! To samé se děje i na Ukrajině, oponenti pana Porošenka a dalšího demokrata Jaceňuka, jsou likvidováni, případně páchají podivné "sebevraždy!!!

  VŠE JSOU PROVOKACE RUSKA!!!

  Já jsem přesvědčený o tom, že z VEŠKERÝCH problémů Světa pomohou JEN USA!!! NEJVĚTŠÍ DEMOKRACIE SVĚTA, HLÍDAČ SVĚTOVÉHO MÍRU!!!

  Vzpomeňme si do jakého OBROVSKÉHO počtu zemí již Američané přinesli "Mír, demokracii, stabilitu a prosperitu"!!!
  V poslední době do Iráku, Libye, Afganistánu či Sýrie!!

  Proto: "Stoupej americký orle ke hvězdám, roznášej všude mír a demokracii."

  A FEDu přejme BEZPORUCHOVÝ provoz "rotaček"!!! :-))

  BŮH ŽEHNEJ AMERICE!!

  Proamerický aktivista. :-))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když to myslíš ironicky, tak slova dávej do uvozovek! Když to myslíš vážně, tak se neprodleně hlas u dr. Chocholouška. Ten už má pro Tebe připravenou klec!

   Smazat
  2. Bravo, děkuji Vám za Váš příspěvek do diskuze, mluvíme mi úplně z duše ;););););)

   Tak a ne jinak to určitě musí být;)

   Slunce v duši ;)

   Smazat
  3. 15:17- psát česky není totéž co myslet, rozumět českému humoru. Nezoufejte, pochopíte později nebo si zvyknete. Na češtině miluji nekonečnou možnost poskládat slova a pořád má věta význam. A ty uvozovky má také.

   Smazat
 3. No fuj. Jdu si zapnout ČTčko, tam mi jistě správně z úhlu pohledu EU vysvětlí,jak to bylo. Vzorný občan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude tam Šimon Pánek!! :-)))

   Smazat
  2. ČT vás zřejmě zklame, tam nic takového vysílat nebudou .... O kladném ohlasu vánočního poselství pana prezidenta Zemana mezi čtenáři v Německu, Velké Británii,atd. tam také nebylo ani slovo.....
   Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/svetove-ohlasy-zemanova-poselstvi-dub-/zahranicni.aspx?c=A151227_134228_zahranicni_mlb

   Smazat
  3. ČT vás zřejmě zklame, tam nic takového vysílat nebudou .... O kladném ohlasu vánočního poselství pana prezidenta Zemana mezi čtenáři v Německu, Velké Británii,atd. tam také nebylo ani slovo.....
   Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/svetove-ohlasy-zemanova-poselstvi-dub-/zahranicni.aspx?c=A151227_134228_zahranicni_mlb

   Smazat
  4. Pro 14:54 a 14:47 - copak jste naklonovaní nebo zkopírování?!

   Smazat
  5. Pane,vy po přečtení černé kroniky vždy zjišťujete příčinu neštěstí?Ten novinàř měl normalni pracovni úraz,nic víc a ten balast okolo je jen JPP,jak když čtete Aha či Blesk.Chcete li si zachovat rozum jděte dělat něco užitečného,nebo jděte na vzduch.

   Smazat
 4. Pjakin z 21.12.:
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CGhov7_nHUs

  OdpovědětSmazat
 5. 14.37 - to je vrcholově blbý i jako provokace. Odlez zase odkud jsi vylezl - na novinky.cz. Tam se takoví magoři vyskytují pravidelně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Nervíčky"???? Asi jsi zakuklený "Havloid", že???

   Smazat
 6. V ČTčku prý na dané téma vystoupí Šimon sPánek, věrný druh Karlův....

  OdpovědětSmazat
 7. Vrahem novináře je Hakan Fidan, šéf turecké tajné policie. A ti naši hajzlové jako Sobotka, Zaorálek aStropnický se stáví, jako by se nic nedělo, ano, Turecko do EU, je to přece stejná banda lumpů jako to Turecko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to jsi ještě nevyjmenoval různych havloidů, pravdoláskařů a sluničkářů, verbež z pražské lumpenkavárny a dalších škůdců na české politické scéně.
   pražský vrabčák Čimčaro Čvirik

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.