Reklama

pondělí 7. prosince 2015

Vydavatel Die Zeit : Sýrii si rozdělí Asad, sunnité, Rusko a Irán...

7.12.2015  Sputník
Následkem občanské války bude nakonec Sýrie rozdělena na části, z nichž jedna bude patřit Asadovi a alavitům, druhá sunnitům, a mezi nimi se budou nacházet základny Rusů a Íránců, předpokládá vydavatel novin Die Zeit Josef Joffe v interview německému vydání Der Tagesspiegel.
Josef Joffe je přesvědčen, že toto rozhodnutí nebude stabilní, jelikož situace bude stále napjatá kvůli náboženské válce mezi šíity a sunnity.

Podle slov vydavatele XXI. století bude „zajímavé" — v tom smyslu, v jakém toto slovo používáme, když přejeme člověku, aby žil v zajímavé době.
Pozor na ruskou rozvědku: pilot vojenského letectva USA o kampani Západu v Sýrii Josef Joffe upozorňuje na neshodu zájmů zapojených stran: Rusko a Írán vtrhly do Sýrie, aby nedopustily násilné svržení Asada, zatímco Západ chce „vidět Asada v pekle". V současné chvíli jednotná vedoucí síla v regulování konfliktu není a nejsou ani reálné možnosti společných akcí. Izrael a Rusko našly způsob, jak spolu vycházet v Sýrii, ale své síly nespojily. Izraelci útočí na íránské dodávky hnutí Hizballáh a omezují se na to, že nekladou překážky Rusům, vysvětluje Joffe.

Vojenské vzdušné síly Německa a Velké Británie zřejmě domlouvají akce s ústředním vedením USA, a Francouzi postupují podle situace, poznamenal Josef Joffe. Turci očividně nekoordinují svou činnost s NATO, jelikož bojují především s Kurdy, a Saúdská Arábie se zabývá Jemenem. „Obama se bojí vedení jako kočka vody", domnívá se Joffe.

Vydavatel novin Die Zeit je přesvědčen, že v Sýrii všechny strany potřebují dobrou leteckou dispečerskou službu, jelikož „nebe se stalo příliš těsné".15 komentářů :

 1. Die Zeit ví leda hovno

  OdpovědětSmazat
 2. Chcel by som dať do pozornosti analýzu na pripojenej mailovej adrese. Je trochu zdĺhavá, ale v zásade vysvetľujúca udalosti posledných rokov. Jeden by sa stratil v záplave informácií, snažiac sa pochopiť zmysel krokov "politikov"...

  http://www.hlavnespravy.sk/a-dugin-vysvetluje-zmysel-teroristickych-utokov-z-13-novembra-v-parizi-teror-made-in-hollywood/717670

  OdpovědětSmazat
 3. "Patové" rozdělení Sýrie jsem před časem, po vstupu Rusů do konfliktu avizoval."Mírovým" dělením Sýrie se jen oddálí boj o zdroje.

  OdpovědětSmazat
 4. Záleží na ASSADOVI zda povolí vyčištění vzdušného prostoru
  prostředky k tomu jsou

  OdpovědětSmazat
 5. Rusko do Syrie nevtrhlo , je tam na pozvání syrského prezidenta , kterého uznává i ČR !

  OdpovědětSmazat
 6. Die Zeit jen otevřeně popsal, proč se Němci a ostatní naši "partneři" zapojují do bojů. Přesně tak by si přáli rozdělit Sýrii po porážce IS.

  OdpovědětSmazat
 7. Myslím si , že k žádnému dělení Sýrie nedojde z jednoho důvodu . Neustálý přísun dalších "spojeneckých" armád spěje k tomu , že už nebude co dělit .

  OdpovědětSmazat
 8. Tyhle analýzy ze západu mají jednu fatální vadu. Nedokáží překročit anglosaský stín uvažování západ nadlidé-východ podlidé. Proto se většinou ukáží jako více méně chybné.

  OdpovědětSmazat
 9. Die Zeit Opět použil křišťálovou kouli. Když už popsal to dělení, tak ať popíše dělení všech států, kde mají Američani základnu, protože přesně tak popsal část Sýrie, který připadne Rusku. Jirka H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně by bylo dobré popsat dělení samotných Spojených států.

   Smazat
 10. Doporučuji přečíst na svetkolemnas.info

  Putin: ISIS je na pokraji totální porážky, válka NATO proti ISIS je totální lež


  Svržení Putina by mohlo skončit jadernou válkou. Obama je bezmocný, zuří bývalý analytik CIA

  OdpovědětSmazat
 11. No to je hrozné a na hlavní zloděje jako SNR, USSA, Anglány a Frantíky nic nezbude, to je ale šlendrián takovou dobu se snaží Syrii rozvrátit aby ji mohly vyrabovat a nakonec přijde Rus a vše je ?????

  OdpovědětSmazat
 12. Klasické bláboly prorežimního pisálka.

  OdpovědětSmazat
 13. Vážně nevím, jak to dopadne. Ale opravdu hrozně, ale hrozně bych si přála, aby Sýrie zůstala celá, vyčištěná od všech hrdlořezů a Syřané se časem mohli vrátit domů. Byla by to první země, na kterou si ty šmejdi brousili zuby a narazili hubou do zdi. Byl by to nádherný precedent. O Ruském triumfu ani nemluvě. No ale to jsem se trochu zasnila...

  OdpovědětSmazat
 14. Rozdělení nastane, jenomže se bude jednat o Turecko:
  Na základě Sevreské smlouvy po 2. tedy po 1. světové válce mělo být Turecko rozděleno na tři státy. Část území byla předána Arménii, Bulharsku a Řecku a zbytek měl být rozdělen na tři státy.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.