Reklama

čtvrtek 10. prosince 2015

Vysocí úředníci Afghánistánu se zabývají přesunem teroristů DAEŠ na severní hranici

10. 12. 2015     zdroj
Masoom Stanakzay v zastoupení ministra obrany Afghánistánu a poradce prezidenta pro národní bezpečnost Hanif Atmar, jednající "na pokyn" Angličanů, řídí přesun teroristů skupiny DAEŠ (v Rusku zakázáná - pozn. EADaily) do příhraničních oblastí s Turkmenistánem a Tádžikistánem. Svědčí o tom údaje z informovaných zdrojů včetně bezpečnostních služeb Afghánistánu.


Pro přepravu teroristů jsou pravidelně používány vojenské dopravní vrtulníky Mi-17. Je třeba poznamenat, že koncem listopadu místopředseda dolní komory afghánského parlamentu Haji veřejně obvinil Atmara z účasti na podpoře DAEŠ, v souvislosti s čímž prezident Ashraf Ghani Ahmadzay byl nucen oznámit vytvoření zvláštní komise, která má obvinění prošetřit. Avšak experti jsou přesvědčeni, že úřady se budou snažit otázku "zmrazit."

Podle informací z jiných afghánských zdrojů přistál 30. listopadu u obce Chapkul (okrsek Bala Murghab provincie Bádghís) americký dopravní vrtulník Chinook, který dodal teroristům DAEŠ zásilku zbraní a střeliva.

Jak agentura EADaily informovala, dříve předseda koordinační služby Rady velitelů vojsk členských zemí SNS Alexandr Manilov řekl, že pohraniční rezorty jsou znepokojeny situací na vnějších hranicích Společenství, nejsložitější situace je v zemích sousedících s Afghánistánem. "Podle odhadů, týkajících se hranice Afghánistánu přímo se zeměmi SNS, je asi 4500 teroristů v příhraničních oblastech této republiky", informoval.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr, Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. To bych rád věděl, jestli se bojovníkům DAEŠ líbí ty naše přebytečné samopaly vz.58, včetně nábojů a taky granáty, co jsme předali Americké armádě, jako dar na podporu osvobození Sýrie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My jsme dodali jenom náboje do samopalů vz. 58 a granáty. Ten náš blbej komediant - svobodník ani nevědel, že pro vystřelení nábojů třeba i samopal!

   Smazat
 2. samopaly vzor 58 se určitě líbí... , jsou naprosto rovnocenné oblíbeným kalašnikovůům a přitom mnohem lehčí na nošení...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vz 58 jsou mnohem přesnější, než kalašnikovy, každý chlap u nás s tím umí, proto to vláda nechala odvézt daleko...

   Smazat
 3. Proč daešáky přesouvají, když oni se pořád dovolávají aláha? Přece by stačilo, aby daešáky přemluvili, aby přestali bojovat a hromadně se po svém způsobu podřezali metodou halal a nebo hromadně odpálili. Byli by u aláha hnedle a nemuseli by pořád proti všem mírumilovným lidem bojovat a využívat přitom cizí zdroje, které by mohli být využity lidstvem pro zachování života na planetě. U aláha na ně přece čekají panny, víno, chlapci a vůbec všechno, co tady nemůžou.

  OdpovědětSmazat
 4. Můžu potvrdit, že na svém posledním cvičení se ze mě stal čarostřelec z 58. Stačí ho pořádně zamačknout do ramene. Docela by se hodil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jsem byl v Lidových milicích byl jsem dobrý střelec ze samopalu vz. 58. Na tento samopal nedám dopustit pro jeho kvalitu a přesnost.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.